Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Gipso sukimas 1 dalis

Kadangi neįrenginėju viso namo, o apsiriboju tik ketvirtadaliu, todėl jau susisukom gipsą. Atsirado darbuotojas, kuris mėgsta dingti. Įdomu ar ilgam...

 

Gipsas yra kelių spalvų. Iš jų realiai name naudojamos dvi - baltas ir žalias. Žalias tinka visur, o baltas tik ten, kur nėra drėgmės.

Gipsas visas yra 120 cm pločio, o aukštis skiriasi. Todėl kai žinote savo lubų aukštį - galite pasirinkti ir gipsą. Mūsų namo lubų aukštis apie 291 cm, todėl pirkau 3 m aukščio. Luboms geriau pirkti trumpesnį, nes taip lengviau bus pasikelti ir prisisukti.

Nenufotografavau, bet pasigaminti įrankį lubų gipsui sukti yra paprasta - T raidės. Pakeliate, vieną arba abu galus priremiate ir tada galite sukti. Šonų sujungimai yra paruošti (plonesni), o galuose, kur jungiasi, reikia nupjauti kampą. Foto matosi ir lubos.

Po lubų sukame sienas. Čia svarbiausia gipsą pakelti nuo žemės. Turi likti plėtimuisi erdvės. Šito nepamirškite, nes teks iš naujo gipsą sukti. Aš 5-10 mm palikau tarpus prie grindų. Po to klijuosis plytelės, ar medinė danga dėsis, ar plintusai suksis ir tų tarpų nebesimatys.

Dar vienas patarimas sukant sienas - perdengti plokštes. T.y. sukti taip, kad pirmo sluoksnio ir antrojo nesutaptų siūlės. Tada sienos daug tvirtesnės ir siūlės neturėtų trūkinėti. Pirmą gipso sluoksnį pakanka tik prikabinti, o antrąjį jau reikia tankiai susukti. Sukasi per abu, todėl abu prisisuka.

Pirmam sluoksniui tinka 25, o antram 35 mm varžtų, jei sukate į metalą. Medžiui pirmam užtenka tokio ilgio, o antram siūlau gerokai ilgesnius imti. 35 gerai nepritraukia, neįsisuka.

Arany Aszok

Visiškai „pilkas“ alus. Man nepasirodė kad jis kažkuo išsiskirtų. Ačiū mamai

Būna dienų

Darbai prie namo juda. Aprašysiu kaip viskas vyksta ir ką padariau. Atsirado pagalbininkas, bet nežinau kuriam laikui. Dviese darbai kokius 4 kartus greičiau juda.

Kronika: „Pats baisiausias filmas“ sulaukė dar vieno tęsinio - paskendo.

Futbolo matau nedaug, bet kiek matau - jis mane džiugina. Laimi tie, kas norėčiau, kad laimėtų  :)

Dar būna dienų, kai:

  1. Atvažiuoja apklausia, nufotografuoja „Lietuvos rytas“ (spaudoje bus po poros savaičių)
  2. Paskambina ir apie knygas klausinėja „Pinigų karta“ savo portalui

Soproni 1895

Labai kartus ir tuo pačiu sodraus skonio alus. Ačiū mamai

Kokia nauda iš vaikų darželių?

Atsakymas: ten galima vesti savo vaikus. Manau, nesuklysiu pasakydamas - beveik nemokamai.

Vaikų darželių pagrindinis finansuotojas - žmonės. Mokate mokesčius - iš jų išlaikomi darželiai. Todėl, manau, kad darželiai neturėtų būti tik uždaros grupės uždara teritorija.

Žiaurus dalykas - įtaisyti vaiką į darželį. Būtent įtaisyti. Mes užrašėme, kai Mortai dar nebuvo metukų. Užrašėme, kad norime vesti nuo 2 metų. Žinote koks atsakymas? „Nieko negalime pasakyti. Yra tokių, kurie tiri pirmenybę. Neaišku kaip bus su vietomis“. Štai tau ir lenda kyšiai. Ten kur deficitas - ten kyšis. Ne, aš nedaviau, bet tokių istorijų girdėjau ne vieną. Bet aš ne apie tai norėjau parašyti.

Kadangi Morta dar sunkiai vaikščiojo, ieškojome pievutės. Ji ten galėtų griūti ir nieko nenutiktų. Aplink visus namus žolė man iki kelių. Radau viena vietą, kur žolytė tvarkingai nupjauta ir pievutė sutvarkyta - vaikų darželio teritorija. Kadangi nesugebėjau sugalvoti nė vienos priežasties, kuo būtų blogai vaikas vaikščiojantis pievute ir šalia esantis aš pats, todėl perlipau per neaukštą tvorą. Po 5 min atėjo darželio vedėja (ją žinau iš matymo) ir pirmas klausimas buvo: „o kaip jūs čia patekote“. Nusišypsojau, nes klausimas man pasirodė labai kvailas. Todėl atsakiau tiesiai: „perlipau per tvorą“ ir paklausiau: „ar tai yra blogai?“. Atsakymas mane kažkiek nustebino: „o kas bus jei visi pradės čia eiti žaisti?“.

Va čia ir supykau. Nesakiau nieko, bet už vaikų darželį moka visi ir nuo to, kad tėvai ateitų su mažais vaikais pažaisti ant pievutės tikrai niekas nenukentėtų. Gal jūs žinote, kas nuo to gali blogo nutikti?

Tėvo diena

Mūsų vaikui jau virš metų. O tai reiškia, kad jau antri šiandien yra ir mano diena.

Kadangi tokio amžiaus vaikai dar ne visai supranta kas tai per diena - antrus metus sveikinu save pats. Su diena, kurią nereikia priminti, kad esi tėtis. :)

Edmundas Malūkas „Migla“

Iš tiesų yra dvi dalys ir abi perskaičiau. Antroji - pirmosios tęsinys. Man atrodo, kad silpnesnė. Edmundas malūkas „Migla“.

Gimė Zigmas Adonis. Po to augo, buvo, gyveno. Gal dar ir toliau gyvena. Autorius taip tikroviškai aprašo, kad vietomis nupurto. Dėl tikroviškumo. Vieniems tai pasirodys žiauri, kitiems pilna nuotykių, kitiems nuobodi knyga.

Žiauri, nes tokie dalykai vyksta kasdien. Vyksta ir dar žiauresni, apie kuriuos mes nė neįsivaizduojame. Štai Lenkijoje:

...viena tokiose orgijose dalyvavusi mergina papasakojo, kad žaidžiant šį žaidimą išsinuoginusios moksleivės sugula ant žemės glausdamosios galvomis, o vaikinai varžosi, kuris gali jų daugiau pamylėti. Poroms mylintis užtenka vienai merginai suploti rankomis, ir vaikinai pagal laikrodžio rodyklę privalo pereiti prie kitos partnerės. plačiau čia

Pilna nuotykių, nes kelionės, pinigai, moterys, smurtas nuobodūs nebūna. Čia visko daug. Patiko Šiukšlynų žmonės? Paskaitykite, patiks ir ši.

Nuobodi gali būti tiems, kuriems visiškai neįdomūs jausmai, santykiai, išgyvenimai. Jų tikrai yra ir daug.

Tiems, kas domisi krize verta prisiminti ir anksčiau bankrutavusius bankus. Ar žinote kaip atsirado ir dingo „Sekundės“ bankas? Autorius sako, kad „visi sutapimai tik atsitiktinumas“, bet taip sako visi, kurie neturi faktų arba nenori tampytis po teismus. Tarkim, kad tai versija. Labai įtikinama.

Tikrai rekomenduoju  :)

Kalnapilis Juodasis Gintaras

Kalnapilis Juodasis Gintaras

Po pirmų dviejų (Kaštonų ir Medutis) pagaliau pavadinimas, kuris atspindi tai, ką ir turi atspindėti - tamsų (juodasis) ir lengvą (gintaras) alų. Nors pavadinimas labai ilgas, bet šiuo atveju galiu pateisinti  :) O ir pats alus neblogas. Vienintelis jo minusas - šiek tiek jaučiasi rūgštumas.

Sraigės

Aplink statomą namą daugybė sraigių. Sugalvojau, kad reikia prisirinkti ir pasigaminti. Taip ir padariau.

Pirmiausias jas Reikėjo laikyti kelias paras ant miltų. Taip jos išsivalo organizmą ir turi ko valgyti. Kai išsivalo (tą pastebėti nebus sunku, jei indelį kasdien praplausite) užpilama druskos. Tada būna daug gleivių ir putų. Po valandos ar poros viską nuplauname, metame į verdantį vandenį 5-8 minutėm. Po to ištraukiame iš kiautų ir nukerpame viską, kas nėra raumuo (padas). Čia pats šlykščiausias ir sunkiausias darbas. Po to svogūnėlio, česnakėlio ir baltame sausame vyne verdame 3-4 valandas. O jau po to su jomis galima daryti ką tik norite. Aš pakepiau ant sviesto su česnaku, pomidoru, avokadu ir sūriu. Naudojau tokius produktus, kuriuose pati sraigė "nedingtų".

Iš tiesų visa tai didelis žaidimas. Sraigės pradžioj atrodo tokios didelės, o kai paverda tampa mažyyytės. Todėl jų reikia tikrai daug. Ne mažiau 100. O ir žaidimo daug, ir laiko daug. Nebent kaip ilgai besitęsianti pramoga.

Šildomos grindys

Po mano įrašo apie pertvarų montavimą, kilo klausimas ir... tam reikia naujo įrašo. O klausimas labai paprastas:

Kaip tvirtinai prie grindu profili?

 

Iš tiesų klausimas rimtas, nes pragręžus šildymo vamzdelį, teks daužyti betoną ir tvarkyti. Nemeluosiu - vieną pragręžiau. Pragręžiau ne todėl, kad nežinojau, bet todėl, kad surizikavau. Berots penkta skylė buvo nelaiminga. :) Kad visi galėtų suprasti kaip galima iš daugybės skylių nepataikyti į vamzdelį, įkeliu pora foto:

 

Nelabai sunku nuspėti, kuriose vietose bus sienos.

Prieš vedžiojant vamzdį visur išsitampėm ir pririšome virveles. T.y. tose vietose, kur bus sienos. Vedžiojant nuo virvutės palikdavo 15 cm tuščią tarpą. Kei kurias sienas kerta du vamzdžiai: ateina ir išeina. Stengėsi daryti visur per duris, bet ne viskas būna kaip nori, arba durys ima ir pasislenka  :)

Reikia atsiminti vieną dalyką: per daug nuotraukų nebus. Fotografuokite kuo daugiau vamzdelius ir tuo lengvieu bus po to. Fotografuokite pridėję metrą: nuo vamzdžių, nuo sienų.

Nors labai norisi skubėti, bet gerai būtų to nedalyti. Pagalvokite, kad dabar norite nusibrėžti lygioje vietoje sienų kontūrus. Tada bus aiškiau kur , kaip ir ką matuoti. Nėra prasmės matuoti viską paeiliui. Jums svarbu sienos. Sienoms nubrėžti reikia pradžios, galo. Jei kerta vamzdeliai - būtinai nufotografuokite juos taip, kad po to nesunkiai atsektumėt. Kai grindis išvetonuoja - dingsta vamzdeliai, dingsta "aš atsiminsiu kur ir kaip".

Man nutiko tai, apie ką sakoma: man nenutiks. Mano kompiuterio diskas bum... ir taip, kad iš jo nieko neištrauksi. O foto buvo jame. Kaip daryti tokiu atveju? Atsakymo nežinau. Aš naudojuosi mokamomis foto talpinimo paslaugomis. 25$ per metus. Iš vakaro kaip tik viską buvau ten nusiuntęs, todėl nesunkiai

Ernestas Hemingvėjus „Anapus upės, medžių ūksmėje“ ir „Senis ir jūra“

Klasika, kurią reikia skaityti mokykloje. Ir mokykloje viskas atrodė taip nuobodu... Aš apie „Senis ir jūra“. Dabar tai visai kita knyga. Maža erdvė ir nė minutės nuobodumo.

„Anapus upės, medžių ūksmėje“ visai kitokia. Myliu, mano gyvenimo meile ir t.t. ir pan. Kad ir kaip, kad ir kas bebūtų, bet pastoviai kartojamas „myliu“ užknisa. Tikrai tikrai  :)

Pertvarų montavimas. 4 dalis

Pamiršau tęsti pertvarų montavimo aprašymą. Baigiau lubomis, o po to pamiršau  :)

Komentaruose mane žmonės pataisė ir trečioje dalyje esamą netikslumą pataisau dabar: rekomenduojama luboms skersinius dėti ne kas 60 cm, o kas 40. Nors iš tiesų, žinau kas deda kas 60 ir nesiskundžia. Aš savo klaidą ištaisiau ir pas save kas 40 dedu.

Lubas turime ir galime eiti prie sienų. sienoms naudojami UW ir CW profiliai. Tarpusavyje profiliai susukami metalui skirtais medsraigčiais su maksimaliai lygiom galvom.

Pirmiausia prisukame prie grindų:

 

Štai kaip gerai protingi komentarai. Pamiršau parašyti, kad tarp betono ir profilio reikia būtinai dėti... nežinau kaip vadinasi. Yra specialios juostos, bet aš dėjau paklotą, kuris dedamas po plaukijančiomis grindimis ar pan.

Antras žingsnis - prisukame tokius pat UW prie lubų. Kad būtų paprasčiau, iškart įsistamome du CW . Tokiu atveju su gulsčiuku paprasčiau tiesiai prisukti. Viršuje sukau prie lubų:

 

Prisukus tiek viršuje, tiek apačioje, galime sustatyti CW ir juos prisukti. Vartikalius sukant, reikia atsiminti, kad gimso kartono lapų plotis yra 120 cm. Aukštis skirtingas (max 3 m.). Todėl reikia, kad statmeni CW profiliai būtų kas 60 cm.

Dar vienas dalykas - profilių bus gerokai dagiau nei tik kas 60. O taip yra todėl, kad profiliai turi būti ir patalpos kampuose. Nepadariau tinkamos foto, bet sukant visada reikai galvoti prie kur bus prisuktas gipsas.

Dar vienas dalykas, kurį vieni daro, o kiti ne - medinių tašų prisukimas prie profilio ten, kur bus durys. Tai papildomas tvirtumas.

 

Man pertvarų montavimas - malonus užsiėmimas. Matuoji - pjauni, statai. Darbas pakankamai švarus. Svarbiausia, kad tada ryškėja kontūrai.

Tiesa, visur naudojau 75 profilius. Jie storesni, nei 50, o tai atsiliepia ir sienų tvirtumui, ir garso laidumui. Žinoma, kad tada reikia vatos atitinkamo storio.

Kelio MR tyrimas

Prieš tai kai perskaitysite pasakau - vaikštau. Stangiuosi labai neužsimiršti. Beleko daryti negaliu, bet galiu beveik viską  :)  Statybose dirbu, kopėčiomis laipioju. Kodėl taip rašau? Paskaitykite mano kelio magnetinio rezonanso tyrimo atsakymą:

 

Reikia operuoti. Planuoju tą daryti rudenį, nes dabar statybų metas  :)  Blogumas tame, kad jei noriu operuotis valstybinėje ligoninėje, tai eilė yra maždaug pusantrų metų į priekį. Jei noriu privačioje - mėnuo. Antru atveju priemoka - 2000 Lt.