Cookie Consent by TermsFeed

Gipso sukimas 1 dalis

Kadangi neįrenginėju viso namo, o apsiriboju tik ketvirtadaliu, todėl jau susisukom gipsą. Atsirado darbuotojas, kuris mėgsta dingti. Įdomu ar ilgam...

 

Gipsas yra kelių spalvų. Iš jų realiai name naudojamos dvi - baltas ir žalias. Žalias tinka visur, o baltas tik ten, kur nėra drėgmės.

Gipsas visas yra 120 cm pločio, o aukštis skiriasi. Todėl kai žinote savo lubų aukštį - galite pasirinkti ir gipsą. Mūsų namo lubų aukštis apie 291 cm, todėl pirkau 3 m aukščio. Luboms geriau pirkti trumpesnį, nes taip lengviau bus pasikelti ir prisisukti.

Nenufotografavau, bet pasigaminti įrankį lubų gipsui sukti yra paprasta - T raidės. Pakeliate, vieną arba abu galus priremiate ir tada galite sukti. Šonų sujungimai yra paruošti (plonesni), o galuose, kur jungiasi, reikia nupjauti kampą. Foto matosi ir lubos.

Po lubų sukame sienas. Čia svarbiausia gipsą pakelti nuo žemės. Turi likti plėtimuisi erdvės. Šito nepamirškite, nes teks iš naujo gipsą sukti. Aš 5-10 mm palikau tarpus prie grindų. Po to klijuosis plytelės, ar medinė danga dėsis, ar plintusai suksis ir tų tarpų nebesimatys.

Dar vienas patarimas sukant sienas - perdengti plokštes. T.y. sukti taip, kad pirmo sluoksnio ir antrojo nesutaptų siūlės. Tada sienos daug tvirtesnės ir siūlės neturėtų trūkinėti. Pirmą gipso sluoksnį pakanka tik prikabinti, o antrąjį jau reikia tankiai susukti. Sukasi per abu, todėl abu prisisuka.

Pirmam sluoksniui tinka 25, o antram 35 mm varžtų, jei sukate į metalą. Medžiui pirmam užtenka tokio ilgio, o antram siūlau gerokai ilgesnius imti. 35 gerai nepritraukia, neįsisuka.

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Yra čia pavaizduota. Mano geriausias atradimas - dvi plonos juostelės osb (5 cm pločio) ant jų suku gipsą. Gipsas turi užeiti ant rėmo, o tarpus tarp osb reikia užkišti vata

 • saulius

  sveiki,kaip apsiuti langu atkosua su gipsu ir ar tai gerai?

 • Rimas

  Plevele deti yra butina nes ji apsaugo pagrindine silumos izoliacija nuo garu ir gyventoju bezdalu kad nesudrektu o 5cm ant jos yra darbinis sluoksnis dregmes amortizavimui jei ka :)

 • Giedrius

  kam du sluoksniai gipso?? Plevele reikia det as desiu paprasta armuota ir poto visus plysius suteipuosiu su juosta. is lauko dar desis pries vejine plevele.

 • nuolaida

  Laimonai: jokių problemų. paskambink ir galėsim susitarti, kad atvažiuosi kai būsiu vietoje.

 • Laimonas

  Labas, uztikau tavo bloga, o uztikau todel, kad pradejau mastyt apie savo namo statybas. Siaubas!!! Gal kazkur kazka praleidau, taciau neradau niekur tavo pastebejimu del bendros samatos. Berods, namo statybai planavai skirti apie 140 000- 150 000 lt.? beje, irgi radau skypa salininku sodu bendrijose. Tavo namas s/b tyla? Galima butu atvykti apziureti, pasikalbeti, pasitarti?

 • nuolaida

  Nemanau, kad paroc yra nepaskaičiavę to nes tokias rekomendacijas duoda. :)

 • .no

  zalias gipsas norvegijoje draudziamas delto, nes vonios kambary i siena patekus dregmei ( didzioji namu dalis karkasiniai) imone atlikusi darbus nesuteiks garantijos, o draudimo kompanija neatlygins zalos. Norvegijoje labai griezti vonios kambariu irengimo reikalavimai. jis draudziamas ne del to kad neekologiskas, o del to kad laikomas kaip netinkamu, yra naudojamos litex plokstes arba analogiskos medziagos. O mediena impregnuota nenaudojama pastatuose del to kad ir neekologiska ir brangi ir isvis nebutina. naudojama tik laukui

 • Nelson

  o zinot, kad Norvegijoje zalia GKP yra uzdrausta naudoti vidaus patalpose, apskritai net zalia mediena :D

  Tiesa nuotraukoje matosi "kosiakas" :D nerekomenduotina virs duru ir langu sukti gabalais, geriausias variantas durti dvi plokstes per viduri

  lango/duru.

  Dabar ta plevele keistai atrodo, manau tu busi pirmas kas deda plevele po vata, dabar pamastom:"lauke -20 viduje +23, kai susitinka silta ir salta kas buna :D manau turetu kauptis dregme vatoje, gali atsirasti nemalonus kvapas ir be kito ko, kai vata atgyvens savo prades trupeti ir yra galimybe kad pateks i gyv. patalpa ir tada siurbk ne siurbes.

  Geru statybu.

 • nuolaida

  Plėvelės nereikia pertvaroms, nes pertvarose vatos paskirtis - garso izoliacija, o ne šilumos. Lauko sienose yra plėvelė, po to dar 5 vatos. Jei plėvelė būtų iškart po gipsu, dedant rozetes, pažeistumėt plėvelę. Todėl 5 cm rezervas yra.

  Gruntuoti nereikia pirmo sluoksnio. Gruntuojamas antras prieš glaistant. Tarpams naudojamas fugenfuller, o po to gruntuojama ir glaistoma.

  Galima ir tai, kaip sakai: pirmas osb ar mdp, o po to gipsas

 • xaltūra

  nenoriu pasirodyti dideliu neišmanėliu bet paklausiu:

  ar gipsas sukamas tiesiai prie profilio(tipo nereikia kokios plėvelės ant šiltinimo vatos)?

  ar gipsas ir siulės tarp plokščių gruntuojamas tik prieš glaistant?

  ar galima pirmam sluoksniui naudoti medžio drožlių plokštę o antram gipsą?

 • Darius

  dabar aisku, as kol kas tik vonia susukau, bet nepastebejau, kad skiltu pritraukiant. gerai, kad ten desis tik plyteles, tai tikiuosi dar jos amortizuos galimus skilimus, kitur glaistysim :)

 • nuolaida

  Dariau jei neglaistysi, tai skils sukant antrą sluoksnį. Nes susidaro tarpas ir medsraigčiui pritraukiant lūš.

 • Darius

  sunku bus prisiversti pabaigti likusia dali, na bent "dulkinus" darbus galetum pasidaryt. kas galit paaiskint kodel reikia glaistyt siules po pirmo gipso sluoksnio?

 • dariuxs

  o kaip tu supranti ta visa? isirenk tiek kiek pakaktu gyventi! O likusia dali eigoje ... GYVENAM KIEKVIENAS PAGAL ISGALES!

 • nuolaida

  Dariau: jei įrenginėsiu visą - niekada neįsikelsiu į namą. Ar geriau neįsikelti dar kelis metus, ar įsikelti į dalį?

 • Anonimas

  pirma sluoksni susukus reik ustepti siules ir tik tada sukti antra sluoksni

 • Darius

  kodel irengineji tik ketvirtadali? gailesies po to...

 • nuolaida

  Dariau - tu teisus :)) Du sluoksniai dėl tvirtumo. Tiek pačios konstrukcijos, tiek pačios sienos. Viena plokštė juda, lankstosi, o dvi - niekaip. Taip, tvirtinu suglaudęs.

 • Darius

  "Baltas tinka visur, o žalias tik ten, kur daug drėgmės - dušas, vonia..."

  ar neturėtų būti

  "Žalias tinka visur, o baltas tik ten, kur mažai drėgmės"?

  Kaip tvirtinasi tie du sluoksniai gipso, ir kam jie? Dėl tvirtumo ar dėl ko? Tvirtinasi jie susiglaudę vienas prie kito?