Cookie Consent by TermsFeed

Kokia nauda iš vaikų darželių?

Atsakymas: ten galima vesti savo vaikus. Manau, nesuklysiu pasakydamas - beveik nemokamai.

Vaikų darželių pagrindinis finansuotojas - žmonės. Mokate mokesčius - iš jų išlaikomi darželiai. Todėl, manau, kad darželiai neturėtų būti tik uždaros grupės uždara teritorija.

Žiaurus dalykas - įtaisyti vaiką į darželį. Būtent įtaisyti. Mes užrašėme, kai Mortai dar nebuvo metukų. Užrašėme, kad norime vesti nuo 2 metų. Žinote koks atsakymas? „Nieko negalime pasakyti. Yra tokių, kurie tiri pirmenybę. Neaišku kaip bus su vietomis“. Štai tau ir lenda kyšiai. Ten kur deficitas - ten kyšis. Ne, aš nedaviau, bet tokių istorijų girdėjau ne vieną. Bet aš ne apie tai norėjau parašyti.

Kadangi Morta dar sunkiai vaikščiojo, ieškojome pievutės. Ji ten galėtų griūti ir nieko nenutiktų. Aplink visus namus žolė man iki kelių. Radau viena vietą, kur žolytė tvarkingai nupjauta ir pievutė sutvarkyta - vaikų darželio teritorija. Kadangi nesugebėjau sugalvoti nė vienos priežasties, kuo būtų blogai vaikas vaikščiojantis pievute ir šalia esantis aš pats, todėl perlipau per neaukštą tvorą. Po 5 min atėjo darželio vedėja (ją žinau iš matymo) ir pirmas klausimas buvo: „o kaip jūs čia patekote“. Nusišypsojau, nes klausimas man pasirodė labai kvailas. Todėl atsakiau tiesiai: „perlipau per tvorą“ ir paklausiau: „ar tai yra blogai?“. Atsakymas mane kažkiek nustebino: „o kas bus jei visi pradės čia eiti žaisti?“.

Va čia ir supykau. Nesakiau nieko, bet už vaikų darželį moka visi ir nuo to, kad tėvai ateitų su mažais vaikais pažaisti ant pievutės tikrai niekas nenukentėtų. Gal jūs žinote, kas nuo to gali blogo nutikti?

Palikite komentarąKomentarai
 • nuolaida

  Na norint nesunku.

 • Daalius

  Kalejimas taip pat nemokamas, islaikomas mokesciu moketoju, taciau i ji patekti dar sunkiau nei i vaiku darzeli :)

 • gedas

  ne nu cia nesamone parasei.

  Jei tame darzelyje butu tavo vaikas ir jame zaistu kas tik nori . nei tvarkos nei ka, nebejuokau, nusipjauk zole aplink savo nama ir zaisk. kai pradesi vest vaika i darzeli suprasi kokie jie "nemokami" :)

 • nuolaida

  Justai: tai buvo sekmadienį.

  Vik: nėjau į vaikų darželio kabinetus, klases ir pan.

 • Vik

  Policija irgi išlaikoma iš mūsų pinigų. Tai gali nueiti, atsisėsti kuriame nors kabinete ir pasakyti, kad jiems moki algą ir nori pasėdėti tenais po jų darbo dienos pabaigos.

 • gute

  Pati gyvenu daugiabutyje ir zinau, kokia yra "didele problema" nusipjauti zole aplink nama arba paraveti geles. Kazkodel zmonems atrodo, kad kazkas turi ateit ir nupjaut zole aplink ju langus. O pabegus nuo "popieriu" tai visai malonus darbas. Pabandykit, atsiras daug daugiau grazios vejos.

 • Justas

  mes uzrasem vaika i darzeli kai jam buvo 5 dienos. eilej dabar stovim 62 berods... pagal gyvenama vieta patekti i ji yra be sansu, istorija ta pati, lengvatos, pirmumo teise ir t.t. ta visa apeit yra budu, tipo gauti pazyma kad vaikas turi kazkokiu problemu, neigalumu ir panasiai, taip gaunant lengvatas, duoti kysi ir taip toliau ir panasiai. klausimas tai daryti ar ne tai cia kita tema. aciu dievui kad pavyko uzrasyt i kita darzeli kitam rajone, kuris yra pakeliui i darba.

  dabar apie darzelio teritorija. Vidma, aisku jeigu tu ilipai per tvora o dar pati vedejai tai mate, tai manau pats supranti kad pasielgei negrazei (nu nu nu :) ir vedejos nepasitenkinimas yra normalus dalykas, teisingai ji pasake, o jeigu visi taip prades daryt? uz darzeli moka visi tevai kuriu vaikai ten eina, ir uz tai jie turi gauti sauguma uzdaruma prieziur ir panasiai. kad mes visi mokam mokescius cia ne argumentas, nes tie mokesciai eina ir darzeliam ir pensijoms, i kubiliui alga moket. bet juk niekas netrukdo nueit ir graziai pasneket su direktore ar kokia aukletoja, kuri turi panasaus amziaus vaiku grupe, kad leistu kartu su tais vaikais pazaist, priziurimam tevu. tokiu atveju aukletojai nebutu jokio papildomo kruvio. aisku ir saldainiu dezute ar kokios kitos paslaugos pasiulymas mainais nepamaisytu.

  gyvenkime draugiskai :)

 • Marius

  Apie laiką, kai darželio pagrindinė veikla baigiasi, galima pasvarstyti ir pasiūlyti, organizuot mokamą "vaikų dabojimą". Iš principo tai pinigai darželiui į kišenę. Bet žinant, kad reiks popierių visokių, darželis nesutiks. O būtų visai neblogai.. aptverta teritorija, beveik sveikas inventorius. manau net kelios auklytės pasirašytų.. vis lišna kapeika. bet nebus šito.. nebus

 • nuolaida

  Dėl kainos - na parašiau ƒ„beveik“ :) 200 Lt kasdien su maistu nėra daug

 • nuolaida

  Aš nekalbu apie darželio darbo laiką. Kalbu tik apie tą laiką, kai nedirba darželiai

 • Ona

  O mes savo atžalą užrašėm kai jai sukako 3 mėnesiai, nes girdėjom, kad eilės nemenkos.

 • Marius

  Tiesa sakant "Dykai" skamba gan keistai, žinant kad visos "dykos" paslaugos finansuojamos iš biudžeto, kurį pripildo dirbantys.

  Ir nedrįskit sakyt, kad valstybė man davė "nemokamą išsilavinimą".

 • Marius

  Darželis gi ne už dyka.

  viena iš pirmų nuorodų pagal Google

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/201...

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Žodžiu, imk į rankas dalgį (ar žoliapjovę) ir pasirūpink savo namų aplinka - bus daug pozityviau, negu brautis į vaikų darželį ir pykti :)

 • Žiūrintis tolerantiškai

  Uždarą teritoriją lengviau sukontroliuoti. Pašaliniai žmonės darželio teritorijoje - daugiau šansų kad paliks neuždarytus vartelius, daugiau šansų kad paliks pavojingų daiktų, auklėtojoms sunkiau matyti teritoriją ir susigaudyti, kurie vaikai "jos" o kurie "svetimi", plius atsiranda papildoma bereikalinga konfliktų tikimybė, o tai dar labiau blaško auklėtojas ir mažina vaikų saugumą.

  Griaudamas darželio uždarumą, daugmaž saugią erdvę padarai mažiau saugią.

  Radikalus palyginimas būtų.. ar norėtum, kad svetimas žmogus Tavo vaiką prižiūrėtų uždaroje teritorijoje, ar kad Tavo vaiką prižiūrėtų ant šaligatvio, šalia triukšmingos gatvės, pro šalį vaikščiojant masei žmonių? Manau atsakymas elementarus.

  Šiuo metu turbūt augini vieną arba du vaikus. O pamėgink prižiūrėti penkiolika. O tada dar priedo atsilapok visas duris ir leisk laisvai vaikščioti pašaliniams - pažiūrėčiau kaip tuomet sektųsi tuos penkiolika vaikučių sukontroliuoti :)

 • Darius

  Jei daugiau mąstytum, būtų mažiau kvailų įrašų tavo tinklapy. O sutaupytą nuo rašymo laiką galėtum geriau su vaiku praleist.

 • Ieva

  Vaikų darželiai yra uždara teritorija. Kaip ir mokyklos. Na, kad blogi dėdės neateitų ir pan. Manau, dėl to.