Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Eksperimentas su krepšinio naujienų svetaine

Kartais laisvalaikiu ką nors pridarau www.basketnews.lt svetainei. Ne blogąja to žodžio prasme, o jei pavyksta blogai - tai ne iš blogų paskatų  :)

Kažkaip vieną dieną sugalvojau (o tai buvo ne vakar), kad gal verta pabandyti blogų komentavimą perkelti ten. Kuo skiriasi blogų komentavimas? Ko gero didžiausi skirtumai - registracijos nebūtinumas, savo blogo ar svetanės nurodymas. Dar vienas dalykas, kuris manau labai padeda - naujų komentarų siuntimas el. paštu. Taip taip, nelabai seniai tai pasidariau čia  :)  Taigi, ėmiau ir perkėliau visą tą reikalą į basketnews.lt. Gaila, bet rezultatų negalėsiu pasakyti kokį mėnesį ar kitą. Tiesiog reikia, kad praeitų tam tikras laikas, kad pastebėčiau komentavimo skirtumus. Anyway, bet kokie pakeitimai visada tik į gerą  :)

Kokie prognozuojami pliusai šio pakeitimo?

  • Daugiau komentarų (dėl kokybės nesu tikras)
  • Patogiau lankytojui
  • Didesnis lankomumas. Ši tendencija turėtų būti pastebėta per ilgą laiko tarpą
Tiesa, mano bloge tai veikia, nežinau ar gerai veiks ten: aš apie apsaugą nuo spam botų. Nieko sudėtingo, bet padeda: javascript. Taip, be jo neregistruoti vartotojai negalės komentuoti, bet sulaukti tūkstančių spaminių komentarų nesinori. Taip pat žiauriai užknisa skaičių įvedinėjimas iš paveikslėlio ar, dar blogiau, skaičių sumavimas. Tokiom tendencijom greitai teks taisyti gramatines klaidas sakiniuose, spręsti kvardatines lygis, atspėti dainuojamą melodiją... Mano bloge robotai nepalieka komentarų. Nuo žmonių neapsisaugosi, tačiau tikiu tuo, kad kuo daugiau žmogui duodi galimybių, tuo mažesnė tikimybė, kad jis tuo naudosis blogais tikslais.

Patagonia Amber Lager

 

Patagonia Amber Lager

 

Pirmas alus iš Argentinos. Oho kaip iš toli :) Labai netikėtai man jį parvežė lauktuvių. Butelis didesnis nei įprasta - 0,625 litro. Kažkaip smagu gerti alų iš šiek tiek magiškos šalies. Ant butelio prikabinta graži knygelė su pavaizduota vietove, iš kur kilęs alus. O skonis labai paprastas. :) Ačiū Kornei :)

Kokybė

Mano kolega nusipirko čipsų „Kryzpo“. Mačiau ir aš juos parduotuvėje, bet nepirkau. Kodėl? Nes galvojau, kad jie lenkiški. O jie pasirodo gaminami Čilėje. Tada susimąsčiau: kokios šalies produkcija asocijuojasi su bloga kokybe?

Ansčiau visi kalbėdavo apie blogą kiniškos produkcijos kokybę. Dabar tokios kalbos aprimusios, nes Kinijoje gaminama viskas. O Lenkijoje? Iš ten vežama daug prekių į Lietuvą, bet man kažkaip jų prekės pasitikėjimo nekelia.

Taigi, kokių šalių produkcija sukelia mažiausiai pasitikėjimo? Man:

  1. Lenkijos
  2. Rusijos
  3. Kinijos

Internetinės parduotuvės

Pastaruoju metu pradėjo dygti daugybė internetinių parduotuvių. Vienos jų veikia, kitos nelabai. Yra parduotuvių, kurioje tik kelios prekės, yra kur jų daugybė, bet nėra jokios sistemos. Kokia gi turėtų būti el. parduotuvė? Iš tiesų ta, kuri sutraukia daug pirkėjų (ne lankytojų).

Daug žmonių, kurdami svetaines sako:
- Gal dar norėtumėm internetinės parduotuvės...
- Kam ji jums?
- Ne pardavinėsime savo prekes
- O ką gaminate?
- Baldus

Čia tikras ir nelabai retas atvejis. El. parduotuvės spėjo užvaldyti ir visi jų nori, net nepagalvodami kodėl. Baldais prekiauti bloga, nes:

  • Baldus žmonės turi pačiupinėti, atsigulti, atsisėsti ant jų
  • Baldų kaina dažniausiai siekia 1000 Lt ir daugiau

Internete geriausia prekiauti ne brangiomis prekėmis. Man sunku pasakyti tikslią viršutinę ribą, nes ji priklauso ir nuo prekių rūšies. Štai kompiuterines prekes galiu pirkti ir už 1000 Lt, nes:

  • Apie jas viskas aprašyta internete
  • Jas pačiupinėjus efektas minimalus
  • Dažniausiai atėjus į kompiuterinių prekių parduotuvę, jūs tos prekės vistiek nepamatysite

Taigi, yra prekės, kurias palietus, pamačius realiai gaunamas didelis efektas. Tokias prekes sunku aprašyti ar pavaizduoti, todėl sunku bus ir parduoti. Pvz.: baldai, drabužiai... Yra prekės, kurios puikiai matomos fotografijose, bei technines charakteristikas galima sužinoti internete. Pvz.: kompiuterinės prekės, buitinė technika ar net automobiliai... Tokias prekes parduoti lengviau. Yra prekės, kurios teikia vidinį pasitenkinimą ir joms parduoti pakanka informacijos, komentarų apie jas. Pvz.: knygos, muzika, filmai...

Dar vienas el. parduotuvių skitumas: specializavimas. Internete prekiauti galima viskuo, bet pasirinkimas vienos srities prekių, jums gali padėti. Ar jūs knygas perkate maximoje? O drabužius? Aš suprantu, kad drabužiai ten gal ir pigesni, bet aš geriau jaučiuosi juos pirkdamas drabužių parduotuvėje. Su knygomis dar blogiau - joms reikia aplinkos. Maximose galima pirkti knygas, kai nėra šalia knygyno, o jums juodai nėra ką veikti. Tada nuspirkite detektyvą ar meilės romaną, atsigulkite paplūdimy ir ilsėkitės. Kai man reikia knygos aš einu į knygyną, kai man reikia drabužių - į drabužių parduotuvę, kai noriu pavakarieniauti - to nedarau prie vidury maximos stovinčių poros staliukų.

Mano patarimas norintiems prekiauti internetu - pirmiausia susigalvokite kuo prekiausite. Atsakymas „viskuo“ šiuo atveju netinka. Tada sugalvokite kuo jūs būsite kitokie, kaip pasieksite pirkėjus. Pirkėjai ir lankytojai skiriasi, todėl jums labiau turi rūpėti pirmieji. 

Beovulfas

 

Beovulfas

 

Vakar buvau kine. Nežinojau į kokį filmą eisim, todėl išsitraukiau mobilų, bandžiau atsidaryti kinas.info, bet mano telefono baterija nusėdo. Tada bandžiau su dar dviem, bet jiems pritrūkdavo atminties puslapiui užkrauti. Seni telefonai sux, ane? :) Taigi, nuvažiavome į Akropolį, atsistojome prieš naujai pakabintą švieslentę ir rinkomės iš tų filmų, kuriuos rodė netolimoje ateityje. Rinkomės atmetimo būdu ir liko Beovulfas (Beowulf).

Tik pradėjus rodyti supratau, kad tai ne tiek aktorių darbas, kiek kompų. Nežinau kaip tiksliai viskas vyksta, bet spėju dalis suvaidinama, po to perkeliama į kompus ir toliau jau kompai baigia vaidinti. Nesužavėjo manęs šis faktas, bet... Kuo toliau, tuo mažiau dėmesio į tai kreipiau, o galų gale netgi tas faktas pradėjo patikti. Šiandien paskaičiau apie šį filmą ir supratau, kodėl tam tikrais momentais veidai atrodo neatskiriami nuo tikrų, o tam tikrais šlykščiai negyvi. Pasirodo tokį filmą reikia rodyti ant specialių trimačių ekranų, kurių Lietuvoje nėra.

Tai epas, pasakojantis apie kovą su pabaisomis. Nepasakosiufilmo idėjos, bet tam tikrus momentus pakomentuosiu :) Filme yra dvi pabaisos (iš tiesų trys, bet...), su kuriomis kovojama. Pirmoji panaši į žmogų, tik šlykščia išore, be galo stipri, didelė. Niekaip negaliu suprasti kodėl ji tokia. Antroji - drakonas. Kodėl drakonas yra visiškai aišku, bet tada vėl grįžti prie pirmosios, o tada vėl klausimas: kodėl pirmoji buvo tokia? Visa kita yra atleistina, nes tai pasaka, nes tai kompų darbas. Tar kitko: Beavulfas - tai herojus. Jis keliauja, ieško ne tiek pinigų, kiek šlovės, garbės. Keista šiek tiek, kad jam neegzistuoja kiti: kariai, draugai...

O dabar apie mano visišką pesimizmą filmo pradžioje ir po to kardinaliai pasikeitusią nuomonę. Iš tiesų įtraukiantis ir momentais pastebi kaip įsitempi. Manau, kad verta pažiūrėti šį filmą. Jei jau neturime trimačių ekranų, tai nueikime bent ten, kur vaizdas bus matomas maksimaliai efektingai ir nežiūrėkime per kompą :)

Seminaras apie bendravimą su klientais

Ar yra norinčių dalyvauti seminare apie bendravimą su klientais? Registracija tik 500 Lt. Paskubėkite.

Iš tiesų tai nesiregistruokite, nes čia ne reklama ir neorganizuoju jokių mokymų. Taip pat kainą iš oro paėmiau. Kodėl? Nes šeštadienį mano darbovietė (vos neparašiau „mano darbas“) suorganizavo mokymus. Turėjo važiuoti visi, išskyrus buhalterę ir valytoją. Jos su klientais nebendrauja. Vienas susirgo pirmadienį ir sirgo iki šiandien, o kita susirgo šeštadienį (kai jau reikėjo važiuoti). Taigi, važiavo visi 6 žmonės.

Ar patiko? Nu normaliai. Man labiausiai patiko, kad mergina, kuri vedė seminarą-mokymus, buvo tikrai pasikausčiusi. T.y. puikiai supranta apie ką šneka ir nesiparina dėl visokių klausimų į temą.

Ar sužinojau kąžką naujo? Turbūt kažką sužinojau. Gal daugiau priminė kai kuriuos dalykus. Bet mačiau, kad kolegos sužinojo, o tai jau gerai.

Kas blogo? Nedarykite klaidos ir neimkite į seminarus realių blogai klientams parašytų laiškų. Darbuotojai tikrai atskirs kur kieno atsakymas ir tikrai užsiparins labai. Geriau pimkite tikras situacijas ir perrašykite savaip.

Kas nepatiko? Vienos dienos savaitgalis :)

Kas dar gero? Man patiko vedėja. T.y. kaip ji gražiai bendravo ir davė dėmesio labiausiai jo reikalaujantiems žmonėms. Ji nepamiršdavo paminėti vardo ir paglostyti jų savimeilę. :)

Dar patiko pirtelė. Tiesa, buvome pilsiavietėje Margis. Jie sako, kad ten verslo ir laisvalaikio centras :) Ai, o seminarą organizavo Žmogaus studijų centras

Warsteiner Premium Verum

 

Warsteiner Premium Verum

 

Šito alaus išgėriau gan daug, todėl nuomonė kaip ir objektyvesnė :) Kai padarė akciją ir alus atpigo nuo 4,49 Lt iki 2,39, tai pasiėmiau visą dėžę. Kaip vienas draugas pasakė: „tikras alus“. Jis turi šiek tiek kartumo, bet labai nedaug. Labai neblogas alus. Jei jis visada kainuotų 2,39, tai nusipirkčiau dažnai. Tačiau negalime juk paneikti fakto, kad kai alus laaabai brangus - jis skanesnis :) Taigi, tikrai geras alus

Rinkuškių Tradicinis

 

Rinkuškių Tradicinis

 

Biržai seniai garsėja kaip alaus kraštas. Taigi, Rinkuškių alaus darykla turėtų būti girdėta daugeliui. Šio alaus didžiausias minusas - stiprumas (net 7%), O ir skonis kažkoks „skystas“, bet tuo pačiu saldus ir kartus. Man šis skonis nelabai...

Utenos Porteris

 

Utenos Porteris

 

Kažkada seniai seniai, dar utena alų pilstydavo ne tik į 0,5 l, bet ir į 0,33 l buteliukus, aš gėriau Utenos Porterį. Tą kartą kažkur ėjau ir pakeliui nusipirkau. Taigi, nugėręs kelis gurkšnius palikau butelį ant šaligatvio krašto. Nuo to laiko daugiau šio alaus neragavau. Patikėjęs tuo, kad mano skonis keičiasi - nusipirkau Utenos Porterio. Utenos logotipas parašytas labai neryškiai: ar iš baimės dėl kokybės, ar iš mandrumo... Ai ką čia daug rašyti, jo skonis ir toliau levas ir šio alaus dabar dar ilgiau nepirksiu.

Pilies Premium

 

Pilies Premium

 

Kartais (iš tiesų ne retai) nutinka taip, kad per vakarą išgeriu po kelias naujas alaus rūšis ir po to pamirštu aprašyti. Praėjus daugiau laiko pasimiršta ir skonis. Šį alų gėriau seniau, bet tik jį per visą vakarą. Todėl skonis išliko. Šiek tiek perdau „skystas“, bet bendras vertinimas tikrai neblogas. Jaučiasi kartumas, aiškus skonis. Ar pirksiu dar - turbūt taip, bet tada, kai norėsiu kažko atsigerti nesunkaus. Beje, tai Kauno alaus produkcija, kuri pasižymi natūraliu alaus brandinimu.

Senasis Porteris

 

Senasis Porteris

 

Vieną vakarą žiauriai užsimaniau tamsaus alaus. Taigi, susiradau lietuvišką porterį. Na net nežinau. Gal ir visai nieko, jei kas mėgsta porterį. Šiek tiek saldokas (toks ir turi būti), bet svarbiausia - natūraliai brandintas. Stiprokas - 7%.

Naujieji metai

A jop... ir dar vienas lochas rašo apie naujuosius. A.. bet jis tikrai lochas, tai gal jam galima?

Naujieji manęs visiškai neveža. Visiškai nejaučiu poreikio juos sutikri persirengus, triukšmingame klube ar panašiai. Man labai gerai būna ramiai prieš teliką su draugais gerti alų ir valgyti. Pavalgai, pageri alaus, dar pavalgai, dar pageri ir, žinoma, visą laiką žiūri teliką. Po to 00:00 išeini į lauką, išgeri šampano, paleidi kelias raketas (fejerverkus) ir grįžti toliau pagerti, nes šampaną su fejerverkais galima užskaityti kaip pavalgymą.

Manote šaipausi? Aš iš tiesų taip darau :)

Keiksmažodžiai

Ar keikiatės? :)

O aš keikiuosi. Man užeina periodas kai gaudau save ir stengiuosi absoliučiai nesikeikti, o kartais atvirkščiai. Tada keikiuosi daug. Manau visai neblogai man tada sekasi, nes specialiai keiksmažodžių neįterpinėju, o jie patys užpildo laisvus tarpus sakiniuose. Tuo metu kažkaip lyg ir laisviau pasijuntu. Taip pagalvojau, kad gal tie keiksmažodžiai visada yra sakiniuose, bet juos dažniausiai praleidi? O kai atsipalaiduoji - jie normaliai savo tvarka lenda į eterį.

Keista, bet keiksmažodžių nereikia daug: nachui, blet, pizda, kartais bibys. Hmm ko gero tiek jų užtenkakalbėjimui pilnais sakiniais.

Kažkada juokėmės iš sakiniuose naudojamo blet:

  1. Blet nueik alaus.
  2. Nueik blet alaus.
  3. Nueik alaus blet.

Vienas „blet“ nuspalvina sakinį, jam suteikia rimtumo, vyriškumo. Ir tuo pačiu visi sakiniai yra skirtingi savo nuotaika. Pirmasis gali būti pasakomas iš neturėjimo ką veikti. Antrasis gali būti pakartotinai pasakomas, arba kai aiškiai žinoma kas ir kodėl turi nueiti alaus. Trečiasis gi pats rimčiausias, nes aiškiai ir konkrečiai išreiškiamas sakančiojo požiūris, pyktis ir netgi troškulys.

Ar dabar jau keiksitės? :)

Terasa (2-a dalis)

Tęsiu pirmos dalies aprašymą.

Aišku, kad šiaip tokia siena nestovėtų, todėl ji prikabinta belekuo būna prie stabilios konstrukcijos. Šiuo atveju prie namo sienos.

Toliau prisisukau apačioje prie kiekvieno vamzdžio ir sienos po lagę. Visų nesukau, nes šioj stadijoje man rūpėjo išsilyginti kolonas, o stabiliai tiesiai jos stovėti gali tik jas pritvirtinus prie namo apačioje (lagės) ir viršuje (gegnės).

Lagiės vienas galas tvirtinosi prie betono, o kitas prie vamzdžio. Prie betono atrodo taip:

Lagės

Nusipirkau tokius metalinius dalykus, kurie vadinami „sijų atramomis“. Bent taip čekyje parašė. Turbūt pastebėjote, kad iš apačios pakišta nedidelė kaladėlė? Ji skirta dviem dalykams: pirmas - stabilumas, antras - aukštis. Atrama turėjo prisisukti betoninės dalies pačiam viršuje. Bijojom, kad betonas gali ištrupėti, todėl ją nuleidome šiek tiek žemiau. Kitas dalykas - susisukus pirmą ir paskutinę, reiktų pagal jas suraguliuoti visas likusias. Mes įsitempėme virvelę ir sureguliavome pagal ją. Kitas galas sukosi tiesiog prie kolonos su varžtu. Štai ir turime stabilią poziciją apačioje:

Terasa

 

Lipame aukštyn. Prisisukame prie namo sienos vieną gegnės galą:

Terasa

 

Keturias gegnes, kurios ėjo ant stulpų, aš prie sienos sukau varžtais. Likusias - medsraigčiais. Tada lipame ant kopėčių prie kitos terasos pusės ir prisisukame su metaliniu kampuku. Tik prieš sukant reikai susireguliuoti stulpo vertikalumą su gulsčiuku namo atžvilgiu. Foto matomos tik trys gegnės, nes nespėjau visų :))

Terasa

 

Štai bendras vaizdas iš toliau:

Terasa

 

Įmonės steigimas

Manau šis postas labai labai bus naudingas daugeliui. Bent dabar čia yra visa informacija, kurios reikia steigiant įmonę. Informaciją surašė ir atsiuntė Tadas, o aš tik patvarkiau ir papildžiau.


Jei nusprendėte nebedirbti kitiems ir sukurti savo verslą – sveikinu. Drąsus žingsnis. Jei finansai riboti, reikės taupyti, ir taupyti nuo pat pradžių. Pirmas žingsnis susitvarkyti pačiam įmonės registravimą, kad nereiktų mokėti pinigų, advokatams ar kitiems tiekiantiems tokias paslaugas.

Tai gi, kokių ir kiek dokumentų reikės? Čia į pagalbą ateina VĮ Registrų centras su savo E-gidu. Kadangi pačiam teko tvarkyti UAB steigimą su daugiau nei vienu steigėju, tai aprašysiu būtent šį atvejį.

Eidami pas notarą, turite būti jau pasirašę steigimo sutartį ir įstatus. Padarome steigiamąjį susirinkimą, kuriame dalyvauja visi steigėjai, ir aptariame: įstatų patvirtinimą, įstatinio kapitalo sumą (ne mažiau 10 000 Lt) ir direktoriaus skyrimą. Protokoluojam visus svarstytus ir nutartus dalykus, pasirašom. Užpildome visas reikalingas formas: (JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP). Galima viską daryti ne tokia tvarka, bet tokiu atveju jums teks daug kartu gaudyti visus akcininkus ir rinkti parašus. Todėl geriau viską paruošti kartu.

Notaras jums išduos pažymą, su kuria turėsite nueiti į banką ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą būsimos įmonės vardu. Kai gausite pažymą - teks dar kartą grįžti pas notarą.

Įmonė privalo turėti registracijos adresą, todėl notarui teks pristatyti ir adresu esančių patalpų savininko notariškai patvirtintą sutikimą (arba tiesiog savininkui kartu ateiti). Jei buveinės patalpos yra įkeistos bankui (tarkim pirktos paėmus paskolą), reiks banko sutikimo šias patalpas naudoti kaip įmonės buveinę (patarimas: rašant bankui prašymą, nurodykite, kad patalpos nebus naudojamos gamybinei veiklai vykdyti).

Taigi, visi šie dokumentai turi būti pristatyti notarui. Labai svarbu turėti ne po vieną kopiją (tiksliau originalą). Jei netingite - pasiimkite visų dokumentų po 4 vienetus (būtinai visi pasirašyti, o ne kopijuoti) ir tikrai bus ramu.

Notarui turi būti pateikti šie dokumentai:

Notaras dokumentus įprastai tikrina nuo savaitės iki dviejų.

Po to kai notaras viską patvirtins, teks eiti į Registrų centrą. Registrų centrui pristatyti reikia įstatus (2 egz.), steigimo sutartį, formas JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP. Laukti reiks savaitę, o po to jau įmonė bus oficialiai įregistruota.

 

* dokumentai galioja 2007-12-11 dienai. Tiek dokumentai, tiek reikalavimai juos pildant gali keistis