Cookie Consent by TermsFeed

Terasa (2-a dalis)

Tęsiu pirmos dalies aprašymą.

Aišku, kad šiaip tokia siena nestovėtų, todėl ji prikabinta belekuo būna prie stabilios konstrukcijos. Šiuo atveju prie namo sienos.

Toliau prisisukau apačioje prie kiekvieno vamzdžio ir sienos po lagę. Visų nesukau, nes šioj stadijoje man rūpėjo išsilyginti kolonas, o stabiliai tiesiai jos stovėti gali tik jas pritvirtinus prie namo apačioje (lagės) ir viršuje (gegnės).

Lagiės vienas galas tvirtinosi prie betono, o kitas prie vamzdžio. Prie betono atrodo taip:

Lagės

Nusipirkau tokius metalinius dalykus, kurie vadinami „sijų atramomis“. Bent taip čekyje parašė. Turbūt pastebėjote, kad iš apačios pakišta nedidelė kaladėlė? Ji skirta dviem dalykams: pirmas - stabilumas, antras - aukštis. Atrama turėjo prisisukti betoninės dalies pačiam viršuje. Bijojom, kad betonas gali ištrupėti, todėl ją nuleidome šiek tiek žemiau. Kitas dalykas - susisukus pirmą ir paskutinę, reiktų pagal jas suraguliuoti visas likusias. Mes įsitempėme virvelę ir sureguliavome pagal ją. Kitas galas sukosi tiesiog prie kolonos su varžtu. Štai ir turime stabilią poziciją apačioje:

Terasa

 

Lipame aukštyn. Prisisukame prie namo sienos vieną gegnės galą:

Terasa

 

Keturias gegnes, kurios ėjo ant stulpų, aš prie sienos sukau varžtais. Likusias - medsraigčiais. Tada lipame ant kopėčių prie kitos terasos pusės ir prisisukame su metaliniu kampuku. Tik prieš sukant reikai susireguliuoti stulpo vertikalumą su gulsčiuku namo atžvilgiu. Foto matomos tik trys gegnės, nes nespėjau visų :))

Terasa

 

Štai bendras vaizdas iš toliau:

Terasa

 

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Bet kodėl reikia komentuoti neskaitant?

 • Rasa

  Labai jau nepatikimi visi tie mediniai kaistukai. Nemanau, kad jie ilgaamžiai.

  P.s. turbūt nepamiršai jų pritvirtinti nes ir iškristi gali :)

 • RIKIS

  ka galiu pasakyt...neesu statybu meistras, bet kaip ne vienas sake ir sutinku kad medis yra paprasciau ir ne ka prasciau, metalas turi bloga savybe-rudyja ir tas prisukimas apacioja dviem varztais i kiekviena vamzdi, nera labai patvaru su laiku nurudys varztai reik dazyt ar gruntuot. Vis tiek vamzdzio apacioje padarytas polis tai iskeltum auksciau ir padetum medi irtu tik betonas, omedi impregnuotum. Be to jei reiktu daryt stogo sutvirtinima ar su metalu butu komplikuota sutvirtinti ir velgi i medi paprasciau butu:) cia mano nuomone, bet gal as ka ne taip iziurejau patikslink

 • SPECAS

  ANT TAVO TERASOS GALES TIK PORA VAIKUY ZAISTI, O JEI KOMPANIJA TREPTELS, TAI NUTRUKS TIE TVIRTINIMAI PRIE PAMATO

 • Sexodromas

  Hm... kilo klausimas. ish kur vamzdzius pirkai? neblogas sprendimas su terasa, galvoju kazka panasaus daryt, gerai kad kolega rekomendavo si saita, bent jau vaizdziai pamaciau :) taigi kur jemet vamzdzius ir jej nepaslaptis kokia kaina?

 • nuo

  1. Dabar nusimanau daugiau nei eilinis Lietuvos pilietis, bet prieš metus nusimaniau, turbūt, kaip visi. Mano darbas niekaip nesusijęs su statybomis. Tiesiog nebijau darbo :)) 2. Ko gero pigiausi yra gręžtiniai pamatai. Juostiniai gerai tuo, kad juos atvažiuoja, sudėlioja ir išvažiuoja. Manau, kad jie geriausiai tinka, kai namas su rūsiu būna. 3. Mažesnės.

 • Optimistas

  Visu pirma labai apsidziaugiau rades toki puslapi,aciu:)perskaičiau viską, labai įdomu. As pats galvoju apie namo statymą savo rankomis ir intensyviai ieškau info. Turiu tau keletą klausimėlių. 1) kiek tu pats realiai nusimanai apie statybas? Ar pats dirbi (-ai) prie statybų? Ir kokia to tavo pasamdyto meistro paskirtis jei viską darai pats?? 2) kodėl dariai būtent tokius pamatus, ar nemanai kad linijiniai ar blokiniai būtų pigiau? 3) gal gali pasakyti kokios maždaug tavo pajamos per mėnesi? jei negali tai bent pasakyk ar labai skiriasi nuo manųjų ir į kurią pusę? Mano 3100 lt/mėn.

 • augustas

  va čia tai beveik tai pat pas močite

 • praeivis

  metalas tai papigiai butu, nes uosvis dirba metalu prekybos imonej. man tai kazkaip medis prie "dusios" arciau. ziuresim ka sugalvosim.. iki vasaros dar daug laiko...

 • reme

  nematau problemų ir darant iš metalo.Tik žinoma pačiam reikia turėt bulgarkę ir suvirinimo aparatą.Nepamaišytų sugebėjimas pačiam susivirint, o jei dar ir metalas papigiai-tai tik pirmyn :)

 • w

  del metalo ash tikrai irgi nemanau kad pigiau plius .. sudetinga surinkineti su medzhiu dirbti papraschiau tiek del svorio tiek del to kad gali pjauti lengvai ir sukti ir t.t na nebent metalas guli ir rudyja ir reikia ji sunaudoti ..

 • nuo

  Na aš nesu ekspertas, tačiau nemanau, kad metaliniai vamzdžiai pigiau nei medis.

 • praeivis

  velnioniskai laukiu nauju postu, nes yra planu ir karkasini statyt. gaila tik, kad priverstines atostogos del ziemos gausis :) nebus ka paskaitynet... nzn ar labai nesamone, bet uosvis siulo dali karkaso daryt is vamzdziu (tipo pigiau gautu nei mediena)..

 • jonasss

  aisku,tokiu atveju gudriai sugalvota. :)

 • w

  tu sakai tu zhinai .. ash tik pasitikslinau :)

 • nuo

  west: taip turi būti. Grindys bus aukščiau nei tie apatiniai balkiai :)

 • nuo

  Apie tai pagalvojau. Jas dėjau tik dėl to, kad neturėjau kaip privirinti. Plius viską nutepiau specialiais dažais, kurie apsaugo nuo rūdžių ir pan. dalykų. O dėl pakritimo tai apgalvojau. Stulpus įbetonavom ir šitie horizontalūs vamzdžiai atsigulė ant betono. Todėl plokštelės nebeturi prasmės. Viskas buvo tik tam, kad betonuojant stovėtų stabiliai.

 • jonasss

  viskas neblogai tik manau tos ploksteles metalines,kur sujungei vamzdzius siek tiek silpnokai atrodo,,veliau gali skersinis vamzdis pakrist,be to jos ne cinkuotos kaip vamzdziai,jau dabar rudyja.statybos juda ir tai gerai :)

 • w

  gal ash ir neteisus bet tie apatiniai balkiai kurie ateina i nama yra truputeli aukshchiau uzh ta balki kuris guli ant pamato ir kai tu ant ju sudesi dar terasines lentas ar nesigaus taip kad ish namo isheinant i terasa reiks kelti koja nes duru slenkstis bus zhemiau nei terasa?