Cookie Consent by TermsFeed

Terasa, kuria galima naudotis

Kažkada, kai dar stačiau karkasą, buvau rašęs apie terasą. Daug komentarų tokių, kurie neskaito ką rašau, o mato tik foto  :)

Iki šiol terasa buvo tik iš... lagių? gegnių? Ir atrodė va taip:

 

Gera vieta šiukšlėms ir tam, ko nereikia, nes viskas po stogu. Jau anksčiau kažkada ją išsivaliau ir stengiausi maksimaliai nieko ten nekaupti. Terasoje yra numatyta vieta lauko židiniui, bet jis bus tik „kažkada“. Todėl dabar visą tą vietą nutariau uždengti, o kai (jei) reiks - išsipjausiu be vargo. Taigi sudėjau trūkstamus galus:

 

Terasa gali virsti didele pinigų juodąja skyle, jei pirkti viską „kaip reikia“. Todėl nutariau pagalvoti ir pasiskaičiuoti. O tai padaręs nutariau taupyti ir pasirinkti, mano galva, praktiškesnį ir nepadoriai pigesnį variantą.

Pirmas taupymo žingsnis buvo impregnantas:

 

Tiek lagėms, tiek lentų nematomai pusei naudojau ne impregnantą, o atidirbtą tepalą. Nagi, dabar jau galite rašyti kaip tai neekologiška, kaip tai blogai ir pan. Tepalas man kainavo lygiai 0 Lt.

Antras taupymo žingsnis - mediena:

 

Pirkau lauke pradžiuvusią medieną, t.y. ji nebuvo visiškai šlapia. Pirkau vieno pjovimo paprasčiausias lentas. Vieno pjovimo lentos, tai tokios lentos, kurios gaunamos rastą supjovus viena kryptimi (vienu pjovimu). Norint gauti visiems įprastas vienodo pločio lentas, pjaunama dar kartą kita kryptimi (dviejų pjovimų).

Tokios medienos minusai tokie, kad su ja daugiau vargo. Reikėjo apipjauti kraštus, nužievinti, nuobliuoti viena pusę. Visi paruošiamieji darbai, lentų paruošimas ir dalies paklojimas užtruko 2 dienas. Vienam labai sudėtinga obliuoti, todėl dvi dienas dirbome dviese. Dar dvi dienas man teko vienam padirbėti.

Kaina specialiai terasoms skirtų lentų yra 50-70 Lt/m2. Mūsų terasa apie 32 m2. Tai kažkur apie netoli 2000 Lt. Man pakako vieno kubo (apie 80 vnt. 3 m ilgio) ir dar kažkiek liko. Ir kainavo man 180 Lt. Galite pridėti ir darbą ir elektrą ir dar kažką, bet sumos niekaip nebus arti viena kitos.

Na dabar dar pulkite visi rašyti kaip tokia mediena netinka terasoms. Taip, šitos lentos bus netokios ilgaamžiškos kaip specialiai terasoms skirtos, bet... Terasa yra su stogu, todėl vandens ant jos patenka nedaug. Pas mus kaime jau 6 metus tokiomis lentomis išdengta terasa ir dar tikrai ilgai bus gera.

Paišlaidavau tik varžtams. Jei galite - nepirkite kiniškų varžtų. Iš patirties galiu pasakyti, kad jie tikrai nutrūkinėja. Tokiems dalykams kaip gipsas - sukite belekuo, bet kur konstrukcijos ar didesni tempimai - paišlaidaukite. Varžtai man kainavo kiek ir mediena - apie 200 Lt.

Štai ir terasa.

 

Vakar jau išbandėme su nemažu kiekiu žmonių. Ji pasiteisino visu 100%.

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Tik nepasikuklinkite su dydžiu. Nebus per didelė tikrai tikrai. Ne mažiau 4 m pločio ir ilgą, arba 6x6 bent jau

 • Arnas

  Na super. Reikės kibti ir man į darbus ir tikėtis, kad po sėkmingo darbo atsiras ir pas mus kieme terasa.

 • Rimantas

  Gal žinot kas iš kur gauti žalios naftos?

 • nuo

  xaxaxa :)

 • fruktas

  1. Atrabotke visiskai neatlieka inpregnanto funkcijos - mediena ji tik pudo.

  2. Tavo terasa dregmes gaus ziemos periodu pustant ir vasaros periodu lietuj lijant su didesniu veju.

  3. Lentos sukaltos be tarpu.

  4. Lentos yra per plonos.

  5. Vaizdelis visai nekoks.

  Tavo terasa - 13 meciu vaikezu sukalto namelio medyje lygio statinys. Bet... Entuziazmas sveikintinas dalykas. Jei nori sutaupyti medienos impregnavimui siulyciau kiek kita reikala. Imi smalos, ja sutrupini nedideliais gabaliukais. Pili benzino arba salerkos. Maisai kol istirps. Benzinas kiek geriau, nes gerokai greiciau isgaruoja. Sekmes kitais metais perdarinejant terasa. Matai, jei terasa kainuotu 400 litu, tai tikrai niekas jos nedarytu uz 4000 tukstancius. Dviracio tu neisrasi - lentpjuvines atliekos tikrai netinka terasos irengimui. Sekmes darbuose.

 • nuo

  Kol kas viskas gerai. Terasa su stogu, tai tik kraštai gauna.

 • Karolis

  kaip gavus drėgmės?

 • manc

  tomas teisingai parase del tarpeliu... as palikau apie 0,5cm, pasirodo mazoka - isbrinksta, prisinesa siuksliu, isvalyti labai sunku... reikia bent 1cm palikti - gi neikris vaikas per tokia anga pirmais metais :)

 • tomas

  neteisingai sukaltos lentos, kai pripustys ir aptirps tada suprasit, reikejo palikt tarpelius iki 1 cm kai subrinks issoks visos lentos lauk

 • Ieva

  Gerulė, gerulė terasa. Svarbiausia - nei per didelė, nei per maža ;)

 • sm

  Oi nz atrabotke, impregnantas Arlitas- 5 litrai- 10 lt.(pas senius) Skiedziasi net iki 1:4 . Negi litu 20 (10 alaus buteliu) jau taip brangu, kad naudojame prirabotke?

  http://www.danushis.lt/lt/Produktai.html...

 • Tandem

  Radau :) ir issiunciau :)

 • nuo

  Mano kontaktai dešinėj pusėj visada matomi

 • Blakis

  Imam atrabotkę, gražiai ipakuojam, kaip nors mandrai užvadinam ir visi tepliojasi patenkyti kaip labai geru impregnantu.

  Gegnių gal ir netepliočiau, o kur palei pamatą labai liuks.

 • besidomintis

  dar vienas pigus impregnavimo budas - "zalia" nafta. nebrangu, nemanau, kad ne ekologiska, isdziusta per mazdaug pora savaiciu ir netepa, o beto naturali spalva. realiai isbandziau dazydamas medine tvora

 • Tandem

  geras darbas! liuks grazu ziuret :) matau namao kampai ir langu krastai neapsiuti, parasyk savo eimeila imesiu kelias foto su vienu pasiulymu

 • nuo

  Nežinau, kvapo nejaučiu kaime, nors nuteptas visas namas.

 • Evaldas

  Atrobotke senai atrastas patikimas ir pigus budas impregnuoti mediana. Minusai gal tik kad ilgai dziusta-teplioja ir kvapas kuri laika buna. O seip tai taip impregnuojant nors negaila uztepti :)

 • Bronius Dzukas

  teisingai nera ko islaidauti, terasos, kaip ir vsias kitas NT tik pigs. Artejan sildymo sezonui terasos pigs 30-40%.

 • Karolis

  minusas atrabotkės kvapas, ypač kai saulė pašildo ir temperatūra aukštesnė. nors tai tik jautresniems.

 • MK

  Minusas kad lentos nelygaus plocio ir per sujungimus prasikeicia, aisq terasa savo funkcija atlieka o pakeist ateityje lentas galima be problemu. Beje kokie dazai terasai, ir ar ant tamsios terasos nesimatys pedu zymes?

 • Galejei ir biski isileist

  PVz http://www.royalprofilis.lt/akcijos/

  Danga butu isejusi 580 ekonominiu varjantu

 • LIUX

  EKONOMISKAI IR GERAI, SAKO ATRABOTKE NELEIDZIA KVEPUOTI MEDZIUI (PUDO) O ANT LIETAUS PO TRUPUTI ISIPLAUNA, BET KAI PASTOGE IR PATS PASIREMONTUOJI NEMATAU MINUSU.. :)