Cookie Consent by TermsFeed

Įmonės steigimas

Manau šis postas labai labai bus naudingas daugeliui. Bent dabar čia yra visa informacija, kurios reikia steigiant įmonę. Informaciją surašė ir atsiuntė Tadas, o aš tik patvarkiau ir papildžiau.


Jei nusprendėte nebedirbti kitiems ir sukurti savo verslą – sveikinu. Drąsus žingsnis. Jei finansai riboti, reikės taupyti, ir taupyti nuo pat pradžių. Pirmas žingsnis susitvarkyti pačiam įmonės registravimą, kad nereiktų mokėti pinigų, advokatams ar kitiems tiekiantiems tokias paslaugas.

Tai gi, kokių ir kiek dokumentų reikės? Čia į pagalbą ateina VĮ Registrų centras su savo E-gidu. Kadangi pačiam teko tvarkyti UAB steigimą su daugiau nei vienu steigėju, tai aprašysiu būtent šį atvejį.

Eidami pas notarą, turite būti jau pasirašę steigimo sutartį ir įstatus. Padarome steigiamąjį susirinkimą, kuriame dalyvauja visi steigėjai, ir aptariame: įstatų patvirtinimą, įstatinio kapitalo sumą (ne mažiau 10 000 Lt) ir direktoriaus skyrimą. Protokoluojam visus svarstytus ir nutartus dalykus, pasirašom. Užpildome visas reikalingas formas: (JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP). Galima viską daryti ne tokia tvarka, bet tokiu atveju jums teks daug kartu gaudyti visus akcininkus ir rinkti parašus. Todėl geriau viską paruošti kartu.

Notaras jums išduos pažymą, su kuria turėsite nueiti į banką ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą būsimos įmonės vardu. Kai gausite pažymą - teks dar kartą grįžti pas notarą.

Įmonė privalo turėti registracijos adresą, todėl notarui teks pristatyti ir adresu esančių patalpų savininko notariškai patvirtintą sutikimą (arba tiesiog savininkui kartu ateiti). Jei buveinės patalpos yra įkeistos bankui (tarkim pirktos paėmus paskolą), reiks banko sutikimo šias patalpas naudoti kaip įmonės buveinę (patarimas: rašant bankui prašymą, nurodykite, kad patalpos nebus naudojamos gamybinei veiklai vykdyti).

Taigi, visi šie dokumentai turi būti pristatyti notarui. Labai svarbu turėti ne po vieną kopiją (tiksliau originalą). Jei netingite - pasiimkite visų dokumentų po 4 vienetus (būtinai visi pasirašyti, o ne kopijuoti) ir tikrai bus ramu.

Notarui turi būti pateikti šie dokumentai:

Notaras dokumentus įprastai tikrina nuo savaitės iki dviejų.

Po to kai notaras viską patvirtins, teks eiti į Registrų centrą. Registrų centrui pristatyti reikia įstatus (2 egz.), steigimo sutartį, formas JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP. Laukti reiks savaitę, o po to jau įmonė bus oficialiai įregistruota.

 

* dokumentai galioja 2007-12-11 dienai. Tiek dokumentai, tiek reikalavimai juos pildant gali keistis

Palikite komentarąKomentarai
 • Steigiau imone

  Dabar kiek paprasciau ir pigiau steigti imone Registru centre internetu

 • imoniu steigimas klaipeda

  Kaip gerai, kad yra tokiu straipsniu, kurie yra informatyvus ir suteikia galimybe pasisemti ziniu. Steigiant imone reikalinga pagalba tiek profesionalu, tiek ir pats turi dometis.

 • Įmonės steigimas

  Nėra labai paparasta užduotis, tas įmonės steigimas. Reikalavimai vis keičiasi ir keičiasi.

 • Vytautas

  Esu daug visuokausius darbus dirbes man va idomiu ka labiaisiai apsimoketu atidaryti firma man paciam labiausiai pati ka statybu verslas nes pats esu apdailininkas ir kiek man islendos kainiuotu jai 2015 metai atidyciau firma ar nebus man nuostalis nes nezinia kaip su tom euru bus.

 • Vytautas

  As tai pavodzui nureciau apie imones atidarima pasikalbeti akis i aki nes daug potogiau pasikalbeti matant zmogu ir apsiklausyneti apie ir kur man reiktu atviktu susitikti apie tai pakalbeti ar per gmail suirasyti man daug kas idomiu bet noriu cia daug ko rasyti nes gal kvailuoki klausimu turiu.

 • To: 2013-11-02 23:57 Projektas/ Interneto svetaine

  Ne, uz tai jokiu mokesciu nebus.

 • Projektas/ Interneto svetaine

  Sveiki,

  Norėčiau pasiteirauti, ar atsidarant tėsiog internetine svetaine ir tarkim ne el.pardotuve o tėsiog interneto svetaine tarkim kur žmones galetu skaitytis informacija ir tai tuoliau ar už tokia veikla jimami mokesčiai? Dekui.

 • Nerijus

  Noreciau paklausti. Ka reikia atidaryt, kad galeciau siusti save tarkim i komandiruote uzsienyje statybu sityje? Na aisku,kad ir zmoniu galeciau priimt? Ar imanomas toks dalykas? turiu 50 000 lt ar man pakaktu to?

 • manc Arnoldui

  Įmanoma. VMI paaiškins. Įtariu, kad su 30 000 ir uab bus :)

 • Arnoldas

  Sveiki.norejau paklausti gal kas zino ar imanoma atidariti kokia imone ne uab o kaska pigesnio noriu atidariti auto plovikla i kuria idarbinciau 1 max 2 darbininkus. turiu 30000lt kaip tik uztenka patalpoms isinomoti ir irangaj isigiti.tejgi neturiu pinigeliu ikurti uab.isanksto aciu uz kvejlo klausimo atsakima:)

 • makalpranius

  kokia imone reiktu atidaryti kad galeciau dirbti ne lietuvoje ir idarbinti keleta zmoniu?

 • ieva

  ar 10tukst. lt pakaks atidaryti parduotuve? Juk is pradziu reikia isteigti, tarkim uab (steigimo kaina ~800lt). Reikia moketi uz patalpu nuoma, kasos aparata, draudima, prekes ir ju atsisiuntima.

 • Įmonės steigimas

  Tie reikalavimai jau pasikeitė ir atsijaunimo.

 • Finansų biuras

  Atsakymas Irinai

  1. Ar pavadinimas laisvas galima pasitikrinti čia: http://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.... Taip pat reiketų atkreipti dėmesį, ar jis nėra užpatentuotas Europos Sąjungoje. Geriausia būtų pavadinimą rezervuoti Registrų centre. Atsakymas pateikiamas per 1 dieną. (Forma JAR-5).

  2. Parduotuvei atidaryti galima pasirinkti šias veiklos formas: UAB, ĮI arba registruoti individualią veiklą. Tiesa, pastarosios dvi yra tiesiogiai susijusios su savininko atsakomybe savo turtu. Jei to nepageidaujate, tuomet patartina steigti UAB. Tas pats žmogus gali būti steigėjas (akcininkas) ir direktorius. Taip pat jis gali atlikti ir kitas funkcijas parduotuvėje – prekiauti, valyti, vežioti prekes, vykdyti užsakymus ir pan. Pradžiai nebūtina samdyti darbuotojų. UAB - be direktoriaus reikalingas buhalteris arba buhalterinių paslaugų įmonė.

  3. Naujai įsteigtai įmonei sunku gauti kreditą veiklos pradžiai arba sąlygos labai griežtos. Paprasčiau kreditavimą tvarkytis privačiam asmeniui ir suteikti paskolą įmonei.

 • Finansų biuras

  Atsakymas Arūnui: Taip, galima verstis teisinių paslaugų veikla įregistravus individualią veiklą. Taip pat galima samdyti darbuotojus.

  Atsakymas Rūtai: Patalpoje dirbti su verslo liudijimu galima, jei patalpa turi prekyvietes statusą. Jei ne, įmonės steigti nebūtina, galima registruoti individualią veiklą. Vykdant individualią veiklą pajamoms fiksuoti galima naudoti ta pačią kvitų knygelę, kaip ir su verslo liudijimu.

 • artas

  na siaip ten apie ta pvm buhalteris gerai parases yra , tiksliai nzn bet yra visokiausiu daug dalyku pradedant savo firma kurti, gali ir pats dirbti tik tiek kad labai daug reikes dirbt vienam, tai jeigu geras verslo planas darbuotojai neisvengiami, o seip tai jeigu cia tema eina apie mokescius tai jau pradzioje pradeje versla paskaiciuosite vistiek valstybe neatims daugiau nei uzdrbate nuo kliento neskaitant kitu mokesciu, turto ar isnaudotu istekliu.. svarbiausiai versle klientas ir jo poreikiai, visa kita tik teisinis tvarkymas ir nieko daug ipatingo.. tik aisku juos reiketu irgi gerai perskaityti, kad nebutu per daug mispudzianku pradejus, nes pradzia pati svarbiausia.. kaip pradesi taip turesi..

 • nuolaida

  1. http://www.kada.lt

  2. gali

  3. Dėl paskolos verslui, ko gero pradėk nuo Invega

 • Irina

  Ash turiu klaisima. Tikriausiai kvailas. Ir ne viena... Sorry..

  1. Norint sukurti savo imone, reikia pasirinkti norima juridinio asmens "varda". O yra kurnors sarashau jau uzimtu vardu? PVZ, kai yra kuriama interneto svetaine, labai lengva surasti ar domenas yra uzimtas ar ne, bet ka daryti su imones vardu? Negalima gi sheip betkoki parashyti ir pas notara? Reikia gi kazkaip isitikynti ar jis laisvas, ane?

  2. Norint atidaryti parduotuve, reikia UAB ane? Bet jei vienas zmogus nori ja atidaryti? Jis bus ir steigejas ir vienintielis akcininkas, ar vis del to reikia daug akcininku? Ka daryti shio atveju? Zinau kad galima individualia imone atidaryt, bet perspektyvos atsakyneti su visu savo turtu nelabai kokia. Taigi, ar gali buti vienas asmuo buti ir steigeju, ir vienintliu akcininku ir parduotuves direktoriumi?

  3. Del pradinio kapitalo. Gal kas zino ar yra galimybe gauti trumapaile paskola, gan mazai sumai ish banko, pateikiant verslo plana? Su visais apskaiciavimais ir informacija. Pvz kas galetu buti tiekejai, kur butu parduotuve ikurta, apklausos ish potencialiu pirkeliu ir pan. Su visais apskaiciavimais parodant kad imone bus pelninga ir paskola bus grazinta. Ar yra galimybe gauti paskola ish banko tokiu atveliu be garanku kaip asmeninio turto ikeitimas ar kito zmogaus pasirashio atsakant tuo atveju jei paskola nebus grazinta?

  Atsiprashau uz tiek daug keistu klausimu, bet LABAI prashau man padieti :)

  ACIU!!

 • dariuxs

  gali :) pvz advokats

 • arunas

  Ar galite kas pasakyti, ar vykdant individulia veikla, ar galiu verstis teisiniu paslaugu veikla ir samdyti zmones darbui?.

 • RUTA

  Ar galima dirbti patalpoje su patentu? ar butinai jau turi registruot kaip imone?

 • Ar

  Kaip reiketu apiforminti istatinio kapitalo isemima, kad nereiketu moketi mokesciu ir panasiai ? realiai man tu pinigu nereikes veiklai vykdyti.

 • Biurokratas

  Na ir kam tokie vargai jeigu galima visa tai nupirkti CD, juo labiau, kad mokesine ne avansu, o gavus CD paste. Viskas sudeliota su paaiskinimais ir komentarais. Juo labiau, kad musu LT visi istatymai, kaip tas upelis po lietaus tai į tą tai į šitą pusę teka.

 • RC

  PVM pagrindinė ėsmė: perki prekes už 100 lt + 21 proc. PVM, gaunasi 121 Lt. 21 Lt gali susigrąžinti iš VMI (jei esi PVM mokėtojas). Jei tarkim parduodi prekes bangiau, už 110 Lt + 21 proc. gaunasi 133,10 Lt, bet 21 proc. pvm suri sumokėti VMI. Suma sumarum 21 Lt atgauni, bet 23,10 Lt sumoki, darai užskaitą ir gaunasi kad VMI turi sumokėti 23,10-21= 2,10 Lt. Taigi nusiperki už 121, parduodi už 133,10, valstybei sumoki 2,10, tau lieka 110-100-2,10=7,90. @ia tavo "pelnas". Už šituos pinigus turi mokėti darbo užmokesti, mokescius, nuoma, ir kitas islaidas apsimokėti. jei kazkas dar liks, turesi susimoketi pelno mokesti, jei ir po to dar liks, galesi issimoketi dividendus, ir viskas :) jei kas turi noro issamiau padiskutuoti, sakykit, galesiu meila imesti. Siaip esu buhalteris-finansininkas-ir kitoks darbuotojas :)

 • nuo

  Kiek pamenu laisva forma, bet savininkas turi pas notarą patvirtinti savo sutikimą.

 • Vaidas

  Kaip turi atrodyti patalpų savininko leidimas jose steigti įmonę ?

 • Rimas

  Ačiū už paaiškinimą. Supratau vienos medalio pusės esmę ir dar norėčiau išsiaiškinti kitą dalyką. Pvz. parduodamos įmonės savininkas neturėdamas įmonės sąskaitoje lėšų labai reklamuoja, kad jo įmonės įstatinis kapitalas yra 200000 Lt. Ar galėtumėt paaiškinti koks yra čia privalumas? Kokia nauda iš to, kad įstatinis kapitalas didelė suma, o apivartinių lėšų 0? Ačiū.

 • nuo

  Įmonė negali pinigų gauti iš oro. T.y. į jų sąskaitą pinigai patenka tik tam tikrais ribotais keliais. Pavyzdžiui: įstatinis kapitalas (tiek ir jo didinimas), akcininko ar banko paskola... Kam svarbus įstatinio kapitalo dydis? Na tarkim įmonė sugalvojo stipriai plėstis, bet savo finansų jai nepakanka. Tokiu atveju susirenka akcininkai ir nusprendžia padėti. Tarkim suteikti įmonei papildomų pinigų. Jei ta suma yra 100 000 Lt tai kiekvienas akcininkas, priklausomai nuo turimų akcijų kiekio įneša tam tikrą sumą. Šiuo atveju po 1000 Lt už turimą akciją. Čia yra papildomų sąlygų (gali būti ne 100 akcijų iš viso..), bet principas toks

 • Rimas

  Ar galėtumet paaiškinti įstatinio kapitalo reikšmę? Kam šis dydis yra svarbus, kokiais atvejais? Jeigu pavyzdžiui įstatinis kapitalas, steigiant įmonę, yra 50000 Lt, tai išnaudojus tuos pinigus įmonės poreikiams ir įmonės sąskaitoje esant visada < 50000 Lt, tai kas tada? Kokia viso to reikšmė?

 • robis

  kad isteigti UAB reik istatiminio kapitalo 10000lt isteiges imone ar galiu tuos 10000 issiimti is imones saskaitos?? be jokiu fakturu ir pan...

 • nuo

  gali

 • arunas

  isteigus imone ar gali pats but ir direktorius ir buhalteris?

 • smalsutis

  patikslinkit: jei as savo UAB kioskeli pardavineju ledus ir mano apyvarta virs 100 klT, tai susitvarkius popierius galiu susigrazint pvm ? Kazkaip isivaizdavau tik eksportui tas groja :))

 • verslogalia lt

  Išimti pinigus iš sąskaitos aišku galima, BET... Priklausomai nuo to kokiu pagrindu išiminėjate ir kaip viską įforminsite, gali tekt mokėti mokesčius. Taigi jei su įmone ruošiamasi dirbt, o ne aferas atlikinėti, :) pinigai ne išimami, bet naudojami veiklai.

 • 2 Jolkis

  Įstatinis kapitalas reikalingas tik steigimui. Po įsteigimo tu gali kad ir visus pinigus išimti iš sąskaitos. Arba kitaip atsakymas: taip, tuos pinigus gali naudoti ūkinėms operacijoms atlikti (ot blyn, kaip buhalteris pavariau, nors visai žalias aš tuose reikaluose :) ) Dėl PVM, specai gal tiksliau pasakys, bet norint susigrąžinti PVM reikia būti užsiregistravus PVM mokėtoju. Berods jei apyvarta viršija 100K, tai automatiškai privalai registruotis, jei neviršija - pagal savo apsisprendimą. Dėl mokesčių tai ir man toks klausimas pasistojęs, kokie minimaliai gautųsi kaštai, kad įmonė galėtų funkcionuoti. Nu kiek žinau, sutaupyti galima įdarbinant buhalterį, pvz. ketvirčiu etato, direktorių taip pat. Dar reikėtų pasidomėti dėl lengvatų steigiant naują įmonę - lygtais su mokesčių mokėjimų atidėjimu galima sužaist, bet SoDra tai žūlikai ir labai griežti: nesumoki laiku, iš karto inkasuoja tavo sąskaitą... :(

 • 2 Antis

  Steik UAB. Jei IĮ, tai savininkas atsako visu savo turtu, ne tik įmonės, bet ir asmeniniu. UAB teoriškai tik UAB'o turtu, bet teko girdėti apie kažkokias išimtis, kai gali regresu ir iš akcininkų asmeninių išsireikalaut, bet gal čia labai specifinės išimtys.

 • Jolkis

  Mane kankina vienas klausimas, o tas UAB istatinis kapitalas dispuonojamas? Tarkim, pinigai atsiduria imones saskaitoje ir as jau uz juos galiu, tarkim, pirkti kazkokia produkcija, kuria planuoju paskui parduoti arba issinuomoti patalpas? Kur paskaityt apie visus mokescius kuriuos moka UAB'as? Kazkaip norisi viska konkreciai pasiskaiciuot. Kaip ten yra del PVM? Ji kazkokiu budu susigrazina imone? Gal kas galite nuorodas kokiasimest arba brukstelt trumpai.

 • Rima

  Saunumelis,labai dekinga tam kas parase sita teksta man jis labai pades. NUOSIRDUS ACIU

 • antis

  noreciau ikurt imone ar UAB,tik nezinau kas geriau.ir turiu baomes kad nenusiseks,ka galetumet patart?

 • Aidas

  "Notaras jums išduos pažymą, su kuria turėsite nueiti į banką ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą būsimos įmonės vardu. Kai gausite pažymą - teks dar kartą grįžti pas notarą." Ar tikrai reikia pažymos? Kažkur skaičiau, kad pakanka bankui ir steigimo sutarties...????

 • Šilas

  Paeškok www.tax.lt forume, kažką tikrai rasi, po to pritaikysi sau.

 • nuolaida

  Deja, aš negaliu jų viešinti, tačiau bet kurioje įmonėje jei pažįsti ar buhalterę, ar savininką, ar vadovą jie tikrai gali duoti. Ten slaptos medžiagos nėra.

 • Jonas

  Gal kas galit pasakyti, is kur galima gauti tu istatu pavyzdziu?

 • skystis

  nu blin ale yra zmoniu netinginciu tokius dalykus rasineti, nu skaitau ir kaifuoju, siaip paguglinau del statybu bet visas puslapis nerealiu nerealiausias, respektaz.

 • manc

  atidaryti kaip ir uztektu ... ar tai individuali, ar tai UAB, aisku..... bet veiklai - ? va cia tikrai buvo teisingai pastebeta, kad tai priklauso nuo imones veiklos... paslaugoms vienaip, prekybai kitaip. gamybai treciaip... daug niuansu.... butinai gerai paskaiciuok ar verta atsidaryti imone.. BUTINAI.. as buvau blogai paskaiciaves, tai po beveik pusmecio vargo (cia tik darbas del imones uzdarymo - popieriai, apsilankymai ivairiose institucijose, meginimai patampyti mano nervus) sugebejau siandie uzdaryti.. nepavyko ;) beveik pora meteliu ir kazkiek lesu ismesta, liko tik patirtis ;) taigi, pigiau is pradziu gerai paskaiciuoti, o toliau - sekmes apsisprendziant! o uzdirbantys gerai zmones man patinka ;) tada ir kitiems geriau... kuo draugai, pazistami ir visi kiti daugiau uzdirba, tuo daugiau isleidzia:) ir visiems linksmiau :)))

 • nuo

  Viskas priklauso nuo to, ką darysi. Gali būti veikla, kuriai ir 10 000 per daug :)

 • ERNESTA

  As rimtai susimasciau apie imones atidaryma.Esu susitaupiusi 10.000LT tik nezinau ar tai ne per maza suma pradziai?

 • Silas

  Nelabai daug skirsis, pasinaudok minimu e-gidu (http://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/e-gidas.php) matysi dokumentus kurių reikia. Ir be abejo įstatinio 10k nereikės.

 • nerka

  Cia UAB, gal yra panasus tekstas individualiai imonei?

 • Tralas

  Ačių už informacija,labai padės

 • erf

  Dėkui už info. Klausimėlis: Įsteigus įmonę, ar gali ji kurį laiką pakabėti be vadovo ir be buhalterio t.y. nevygditi veiklos ? Kiek apytiksliai kainuoja notaro paslaugos? Dar girdėjau kad galima gauti is savivaldybės, įmonės steigimo kompensacija ~400.

 • nuo

  Bent valandą per dieną, kad dirbtų :)

 • Silas

  Galima

 • smalsutis

  ryskiai reiks ji sodinti ant minimumo ir trecdali etato ? Ar taip galima ?

 • nuo

  O jei kurį laiką neįdarbinsi - gausi iš Sodros pranešimą, kad reikia įdarbinti :)

 • Silas

  Įdarbini direktorių, tą pačią dieną praneši SODRAI ir moki sutartą atlyginimą.

 • smalsutis

  Klausyk, isteigus UAB ir paskyrus direktoriu, nuo tos dienos jam reikia jau ir atlyginima moket... as kalbu apie mokescius ?

 • nuo

  Nepamiršau. Tiesiog negaliu jų duoti, nes ten iš kur ėmiau man neleido to daryti. Šiaip notarai turi standartinius įstatus.

 • Marius

  Pamirsai istatus imest ;)

 • vidas

  labai dyydelis pliusas jums ponas už šią įrašų seriją.:) btw, kažkaip sunkiai sekės man įvesti savo www adresą, neina slasho įrašyt ir įpastint nieko neina.:) čia taip turi būt ar čia kas? :)

 • Silas

  UAB steigimas su daugiau nei vienu steigėju. Kelios formos kitos, ir vietoj įstatų - nuostatai. Registrų centro e-gidas parodo kokių dokų reikia ir Individualiai įmonei

 • Sol

  Kiek suprantu čia reikalavimai steigiant UAB, o ne IĮ ?

 • Futbolo Analitikas

  Labai ačiū, tokios paprastai išdėstytos informacijos labai trūksta. Pravers ;)