Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Ar auto numeriuose yra I raidė?

Šiandien važiavau į senamiestį. Mano kelionė truko kiek daugiau nei pusvalandį. Visą tą laiką stebėjau automobilių numerius, nes ieškojau numerio su „I“ raide. Per visą kelionę nepamačiau nė vieno tokio automobilio. O gal tokių numerių apskritai nėra?

ICG reklamos pamokos

Visi jau turbūt matėte ir skaitėte kiek triukšmo sukėlė ši reklama:

 

Dabar galite pažiūrėti ko ji mus išmokė:

Verslo žinių knygų klubas

Čia ne reklama, o veikiau atvirkščiai. Gavau spam`o, kad užsiregistruoji www.vz.lt/knygos ir gauni vieną knygą nemokamai. Aišku, kad ten papildmų sąlygų yra, bet jei protingai daryti, tai ta knyga man nieko nekainuotų. Užsiregistravau ir po dienos gavau štai tokį laišką:

 

Laba diena,

Informuojame, kad negalime patvirtinti Jūsų " Verslo žinių" knygų klubo nariu, kadangi nenurodėte asmens kodo rekvizito bei nepažymėjote, jog sutinkate su klubo taisyklėmis.
Tai padaryti galite internete www.vz.lt/knygos prisijungę su savo vartotojo vardu bei slaptažodžiu ir paspaudę- keisti duomenis.

 

Aš tikrai pažymėjau, kad sutinku su taisyklėmis. Taip pat žinau, kad teisme greičiausiai tai negaliotų. Bet jei jau reikalauja asmens kodo (nors man leido užsiregistruoti be jo), tai nutariau pažaisti iki galo. Nuėjauį www.ada.lt ir palikau užklausimą ar jie teisėtai reikalauja mano asmens kodo. Vakar gavau tokį atsakymą:

 

Laba diena,

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija nėra įgaliota aiškinti įstatymų normų, todėl galime išreikšti tik savo nuomonę Jūsų pateiktais klausimais.

Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 63-1479; Žin., 2003, Nr. 15-597) (toliau – Įstatymas) 3 straipsnio 1 dalies 1 punktas numato, kad asmens duomenys turi būti renkami apibrėžtais ir teisėtais tikslais, nustatytais prieš renkant asmens duomenis, ir paskui tvarkomi su šiais tikslais suderintais būdais. Vadovaujantis šia Įstatymo nuostata, asmens duomenys gali būti tvarkomi tik, jeigu duomenų valdytojas tvarko ar ketina tvarkyti asmens duomenis iš anksto numatytais teisėtais tikslais. Iš Jūsų paklausimo nėra aišku, kokiu tikslu duomenų valdytojui, t.y., www.vz.lt/knygos, yra reikalingas Jūsų asmens kodas.

Pagal Įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 4 punktą, asmens duomenys turi būti tapatūs, tinkami ir tik tokios apimties, kuri būtina jiems rinkti ir toliau tvarkyti, t.y. asmens duomenų gali būti tvarkoma tik tiek, kiek jų būtina tvarkymo tikslui pasiekti. Vadovaujantis šia Įstatymo nuostata, duomenų valdytojas neturėtų tvarkyti perteklinių asmens duomenų.

Pagal Įstatymo 7 straipsnio 2 dalį naudoti asmens kodą tvarkant asmens duomenis galima tik gavus duomenų subjekto sutikimą. Be duomenų subjekto sutikimo asmens kodą galima naudoti tik Įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje numatytais atvejais, t.y.,:

1) jei tokia teisė yra nustatyta šiame ir kituose įstatymuose;

2) atliekant mokslinį arba statistinį tyrimą Įstatymo 12 ir 13 straipsniuose nustatytais atvejais;

3) valstybės registruose ir informacinėse sistemose, jeigu jie yra įteisinti teisės aktų nustatyta tvarka;

4) juridiniams asmenims, kurių veikla susijusi su paskolų teikimu ir skolų išieškojimu, draudimu ar nuomos verslu, taip pat sveikatos apsaugos ir socialinio draudimo bei kitų socialinės globos institucijų ir švietimo įstaigų, mokslo ir studijų institucijų veikloje bei įstatymų nustatytais atvejais tvarkant įslaptintus duomenis.

Duomenų valdytojas, tvarkantis asmens duomenis privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi Įstatymo reikalavimų. Duomenų valdytojas, turėtų nurodyti pagrindą, kuriuos remiantis jam yra reikalingas asmens kodas. Vadovaujantis aukščiau išdėstytu, manome, kad asmens kodą galima tvarkyti, jeigu koks nors įstatymas numato tokią teisę. Priešingu atveju, asmens kodą galima tvarkyti tik turint duomenų subjekto sutikimą.

Informuojame, kad vadovaujantis Įstatymo 2 straipsnio 11 dalimi, subjekto sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo turi teisinę galią tik tuomet, kai jis yra savanoriškas ir kuomet yra aiškiai išreikšta subjekto valia dėl jo asmens duomenų tvarkymo jam žinomu tikslu. Atsižvelgiant į tai, sutikimo nedavimas neturėtų sąlygoti neigiamų pasekmių subjektui, todėl, jei įstatymas nenumato duomenų valdytojui teisės tvarkyti asmens kodą, nedavus sutikimo neturėtų būti atsisakoma suteikti paslaugas.

 

Taigi, jie kaip ir negali man atsisakyt. PErsiunčiau šį laišką jiems ir parašiau, kad jie privalo mane užregistruoti. Jei tai atsisakys padaryti, būsiu priverstas kreiptis į atitinkamas instancijas. Rašiau ne todėl, kad man tos knygos mirtinai reikia, bet šiaip. Pasidarė įdomu ar teisybė nugalės. Gal būčiau patingėjęs toliau kreiptis, o gal ir ne. :)  Štai kokį atsakymą gavau:

 

Laba diena,

Dėkojame už išsamų atsakymą.
Jūsų narystė "Verslo žinių" Knygų klube patvirtinta. 

 

Na štai kaip viskas paprasta  :) 

Reiktų uždrausti rūkyti mašinose

Įdomu kodėl iki šiol dar neuždrausta rūkyti, vaiuojant automobilį? Iš tiesų, tai reiktų uždrausti ne tik vairuojantiems rūkyti, bet ir visiems automobiliuose. Viena priežastis gali būti atidumo mažinimas, nes kai rūkai, reikia cigaretę nukratyti. Jei netyčia iškristų ant kelių, avarijos sunkiai pavyktų išvengti. Čia aišku fantazavimas, o pagrindinė priežastis yra visai kita. Jūs kada nors praeikite netoli sankryžų ir pamatysite kiek ten nuorūkų. Auto savininkai niekada nuorūių nemeta į automobilio pelenines, nes jos labai dvokia. Visi jas meta per langą...

Kauno arena

Gal ir per daug dėmesio jai skiriu, bet man išties įdomu kuo tai pasibaigs. Jau rašiau apie tai anksčiau, tai dabar naujienos, kurios tik įrodo mano teisingą nuomonę: arena atpigo iki 200 mln. :) Kaunas - stebuklų miestas.

Neveikė, bet jau veikia

Sorry neveikė komentavimas. Dabar jis jau veikia. Ačiū Silui, kad nepatingėjo pranešti  :)

Kaime tikrai geriau nei mieste

Šeštadienį nutarėme važiuoti į kaimą. Mano kaimas yra už Pabradės. Taigi, važiuoti reikia Nemenčinės plentu. Nežinia kodėl šeštadienį sugalvojo uždaryti kelią nuo Kareivių-Žirmūnų sankryžos. Reikejo važiuoti per Šilo tiltą. Kamštis laaabai didelis buvo, o karšta kaip...

Bet nusigavus į kaimą nereali atgaiva. Oras visai kitoks, karštis visai kitoks. Mieste betonas ir asfaltas kaipie šilumą ir ją skleidžia, o ten tai negresia. Aš tikrai tikrai noriu gyventi ne bute, o name.

Grįžtant buvo kamštis. Nepamenu kada mačiau tokį kamštį. Nuo Nemenčinės iki kelio praplatėjimo prie pat Vilniaus. T.y. apie 15 km. Pavažiuoji, sustoji, pavažiuoji, sustoji... Labai tikėjomės, kad bent kamščio gale pamatysim kažkokį to vertą vazdą. Šūdas, nieko gero nepamatėme, nes priežasties nebuvo.

alternative party

vakar buvau bare „woo“ alternative/indie/rock/britpop vakare. grojo labai daug panašios muzikos. dar keistai atrodo man dj su laptopais, nes playlistą sukišai ir nebesiparini, o čia gaunasi, kad jie dar stovi ir linksi galvomis. tiesa, dar ausines ant kaklo pasikabinę. alus ten kainuoja 7 lt ir yra tik baltas arba carlsberg. apie ką aš čia... a jo, apie gėrimus. tai nusipirko nasa kokteilį kažkokį. paragavo - neskanu. paragavau aš - irgi. pasidairė, surado dvi sėdinčias merginas ir paprašė, kad padavėja joms nuneštų šį kokteilį. o kiek laimės buvo... :)  bet jos maladec ir vieną kokteilį atsiuntė mums. tiesa, ne nuo savo staliuko, o tiesiai nuo baro ir skanų. įvyko visai neblogi mainai. kai jos išgėrė savo kokteilius, tai kažkaip ilgai dar tą dovanotąjį pribaiginėjo  :)  į jokius kontaktusm es nesileidom  :)

Į darbą su dviračiu

Taip taip, aš į darbą šiandien atvažiavau su dviračiu. Pagaliau prisiruošiau. Praėjusį savaitgalį nusipirkau kojinę pompą už 10 Lt specialiai dviračio padangoms ir kamuoliui prisipūsti. nustebau, kai šiandien pavyko tai padaryti. gerai, kad į darbą reikia beveik visą laiką nuo kalno važiuoti, tai atvažiavau nepavargęs :)

šiek tiek pasikeitimų

šiek tiek pakeičiau blogo išvaizdą ir adresą. nuo šiol lankykitės www.nulis.lt.

tiesa, kas užsisakę rss feedą per feedburnerį, tai viskas gerai bus, o tie, kas nebuvo pasikeitę, daugiau postų nebegaus.

reklama

ne pirmą kartą per radiją reklamą apie smurtą prieš vaikus. blogiausia, kad ji man sukelia šypseną. citata:

„gegužės mėnuo - menesis be smurto prieš vaikus.“

kauno žalgiris

man labai patinka krepšinis. gal kažkam pasirodys keistai, bet nesu nerealus vienos komandos fanas. jei žaidžia rytas su žalgiriu, sergu už rytą. ko gero todėl, kad tai vilniaus komanda. kai žaidžia lietuvos komanda, sergu už ją. man visai nesvarbu ar tai žalgiris ar šiauliai ar rytas. kai žaidžia užsienio klubai, sergu už tuos, kuriuose yra lietuviai. visada ryte pasižiūriu kaip baigėsi nba rungtynės, nes ten žaidžia lietuviai. aš būnu piktas, kai vainauskas sugalvoja pakeisti trenerį ir tikrai gero į belekokį. aš ir dabar piktas ant ryto trenerio, nes jo veiksmų aikštelėje negaliu logiškai pagrįsti. man patinka žalgirio žaidėjai, nes jie daug draugiškesni, bet negaliu suprasti kaip komandai gali vadovauti tokie lochai. jie niekada patys nekeičia trenerių, jais skiria draugelius be jokios patirties ar šiaip vardan eksperimento. esu beveik įsitikinęs, kad jei žalgiris laimės lkl auksą, tai grigą paliks vyr. treneriu. navikauskas pastoviai nusišneka, bet kažkodėl vadovauja klubui. dabar esu visiškai piktas ant žalgirio, nes jie be proto stumia prancūzų arenos projektą. šiandien vėl apie tai paskaičiau. aš nesu ekonomistas ar arenų statymo specialistas, bet puikiai suprantu, kad už daugiau nei pusę milijardo litų pastatyti areną yra visiška nesąmonė. kaunas labai atsilieka nuo vilniaus ir, galbūt, nuo klaipėdos. jei taip toliau, ilgai netrukus jį aplenks šiauliai ar dar kokie miestai. jei vilniuje areną pastatė už 65 milijonus, tai esu tikras, kad dabar, kai viskas pabrango, galima pastatyti už 130 milijonų. atsirado senukų, megos savininkas, kuris siūlosi pastatyti areną daugiausiai iš savo pinigų. nežinau smulkmenų, bet man atrodo jau vien dėl to verta sėstis ir kalbėtis su juo. o kišimas visiškai miestui nepalankaus sprendimo, man atrodo įtartinas. tegu žalgiris pasistato sau areną iš kokių tik nori pinigų. lietuvos rytas nepasistatė siemens arenos, bet joje žaidžia. iškyla klausimas - ar mes areną statome miestui ar vienam klubui, kuris privati įmonė?

pinigai

kitą mėnesį bandysiu išgyventi su 1000 lt. dar bandysiu kas mėnesį po 200 lt skirti pramogoms (kaupiami pinigai) ir dar 200 investavimui. čia vytenis sakė, kad taip reikia. pabandysiu per vasarą ir žiūrėsime kaip seksis. tik reiks apie investavimą pasidomėti :)

skamp gimtadienis

šeštadienį susitikau su inga, kuri trumpam grįžo iš liuksemburgo. mergina jau spėjo susižieduoti su vokiečiu. prigrasinau, kad vestuves lietuvoje darytų. :)

po to variau pažaisti paintbolą. šiaip gera chebra buvo, tai be nesąmonių atlakstėm. aikštelė viena, didelė, bet nuobodoka 3 valandas joje lakstyti. taigi, dazasvydis.lt neįdomu :)

vakare variau į skamp gimtadienį new york club. kadangi gavome pakvietimus, tai patekome į vip salę, kur alus su užkanda nemokamai. kaip tikras lietuvis, alkoholio netaupiau. atvažiavome šiek tiek po 9, o groti pradėjo tik po vidurnakčio. išėjo visiškai girta erika, bet atidainavo gerai. visi muzikantai ir toliau scenoje gėrė alkoholį - gimtadienis. bet tūsas buvo geras ir laikas praleistas linksmai.

trakai: naktis muziejuje 2007

penktadienį buvau trakuose. ten buvo naktis muziejuje 2007. prieš tai nuėjome į senąją kibininę. ten pralaukus 10 min niekas nepriėjo, o pro šalį padavėjai daug kartų praėjo. taigi, buvau alkanas ir piktas, todėl nepatingėjau nueiti ir aprėkti. iškart prisistatė padavėjas ir visą vakarą maloniai aptarnavo. net arbatos palikom. man nelabai patiko kibinai su daržovėmis, grybais, grybais ir vištiena. geriausi su kiaule. po to nuėjom į pilį. įėjimas 10 lt. vyksta mini vaidinimai viduramžių stiliumi. prekiauja medaus alumi po 4 lt, bet dar 10 lt užstatas už molinį bokalą. bokalą parsinešiau namo. dar vyko šaudymas iš lankų, monetų kaldinimas, kalvių darbas. sumokėjau tris litus ir trinktelėjus vieną kartą pasigaminau monetą. mane nustebino, kai ją ne šiaip atidavė, o dar į maža maišiuką įkišo. dar vienoj patalpoj vaikams spektaklis buvo, tai tokiems aktoriams reikia vaidinti ten, kur vaikai nemato. spektaklis vaikiškas (logiška, juk buvo apie 23:30), bet taip prastai aktoriai vaidino, kad... o šiaip labai gerai viskas paruošta, padaryta.