Cookie Consent by TermsFeed

UAB

Kurjerio darbas

Dirbant kurjeriu yra vienas malonumas - nustebinti užsakovąlabai greitu pristatymu. :)

Keisti užsakymai

Neseniai sulaukėm gal keisto užsakymo. Na man jis pasirodė su tokiu geru humoro jausmu, o kaip iš tiesų... :)

Ar siųstumėte mamai knygą su geriausiai linkėjimais? Taip. O jei tos knygos pavadinimas yra „Lengvas būdas suvaldyti alkoholį“? :)

Kaip gi sekasi: 1 mėnuo?

O knygynui sekasi normaliai. :)

Štai šiek tiek statistikos apie lankomumą:

Suprantama, kad lankomumas neparodo pagrindinio knygyno tikslo - pardavimų. Pirmą mėnesį vidutiniškai po porą užsakymų kasdien. Manau tikrai ne blogai. Pardavimai tikrai auga, o mes stengiamės įvairiais būdais juos dar labiau kelti aukštyn. Matysim kaip eisis toliau.

Kadangi paskelbtas mano telefonas, tai sulaukiu visokių įdomių skambučių, kur žmonės ieško keistų knygų, klausia ar tikrai jiems knygą atvešime, kur galėtų nusipirkti vieną ar kitą „mistinę“ knygą... Kai knygos pas mus nėr, patariu kur ją gali nusipirkti, tačiau siunčiu tik į paprastus (ne internetinius) knygynus. :)

Dar vienas dalykas - logistika. Iš tiesų visai įdomu susipažintu su nauja sritimi ir matyti kaip knygos turi būti sandėliuojamos, kaip turi būti pakuojamos, kaip pristatomos. Jei kažkas mano, kad tai labai paprasta - tegu pabando realiai :)

Džiugi naujiena: knygynas veikia

KnygynasVeikia! Iš tiesų, tai pradėjo veikti jau praėjusią savaitę, bet reikėjo laiko išgaudyti tai, kas veikė, bet ne taip kaip turėtų, arba ką pamiršome patikrinti.

Knygynas jau veikia!

Knygyno idėja man kilo prieš 4 metus. Tuo metu galvojau ją daryti su kitais žmonėmis. Po to su Silu šią idėją atgaivinom. Juozas kaip tik baiginėjo daryti miestelius. Prisijungė Vilija ir Evelina ir viskas pajudėjo. Dabar atrodo viskas paprasta, kai po knygyną vaikštai, bet ta nematomoji pusė yra tikrai labai didelė. Man tikrai didelė šventė šio knygyno paleidimas.

Turite pastabų ar pasiūlymų - rašykite. Jos visos tikrai bus perskaitytos ir apsvarstytos. Beje, idėjų turime ir mes, todėl nesiruošiame projekto palikti tokiu, koks jis dabar yra.

Leidyklos

Na jūs nepatikėsite, bet Eridanas mane užmušė. Jų logika geležinė. Sakome: „norime pardavinėti jūsų knygas“. Atsakymas: „mes jau bendradarbiaujame su e-knygynais ir ne tik lietuviškais. Taigi, šioje srityje platintojų mums užtenka“.

Tu jiems sakai: mes norime pirkti jūsų knygas, o jie - ne mes knygų jums neparduosime, nes jas perka ne tik lietuviai. Lochai.

Įmonės steigimas

Manau šis postas labai labai bus naudingas daugeliui. Bent dabar čia yra visa informacija, kurios reikia steigiant įmonę. Informaciją surašė ir atsiuntė Tadas, o aš tik patvarkiau ir papildžiau.


Jei nusprendėte nebedirbti kitiems ir sukurti savo verslą – sveikinu. Drąsus žingsnis. Jei finansai riboti, reikės taupyti, ir taupyti nuo pat pradžių. Pirmas žingsnis susitvarkyti pačiam įmonės registravimą, kad nereiktų mokėti pinigų, advokatams ar kitiems tiekiantiems tokias paslaugas.

Tai gi, kokių ir kiek dokumentų reikės? Čia į pagalbą ateina VĮ Registrų centras su savo E-gidu. Kadangi pačiam teko tvarkyti UAB steigimą su daugiau nei vienu steigėju, tai aprašysiu būtent šį atvejį.

Eidami pas notarą, turite būti jau pasirašę steigimo sutartį ir įstatus. Padarome steigiamąjį susirinkimą, kuriame dalyvauja visi steigėjai, ir aptariame: įstatų patvirtinimą, įstatinio kapitalo sumą (ne mažiau 10 000 Lt) ir direktoriaus skyrimą. Protokoluojam visus svarstytus ir nutartus dalykus, pasirašom. Užpildome visas reikalingas formas: (JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP). Galima viską daryti ne tokia tvarka, bet tokiu atveju jums teks daug kartu gaudyti visus akcininkus ir rinkti parašus. Todėl geriau viską paruošti kartu.

Notaras jums išduos pažymą, su kuria turėsite nueiti į banką ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą būsimos įmonės vardu. Kai gausite pažymą - teks dar kartą grįžti pas notarą.

Įmonė privalo turėti registracijos adresą, todėl notarui teks pristatyti ir adresu esančių patalpų savininko notariškai patvirtintą sutikimą (arba tiesiog savininkui kartu ateiti). Jei buveinės patalpos yra įkeistos bankui (tarkim pirktos paėmus paskolą), reiks banko sutikimo šias patalpas naudoti kaip įmonės buveinę (patarimas: rašant bankui prašymą, nurodykite, kad patalpos nebus naudojamos gamybinei veiklai vykdyti).

Taigi, visi šie dokumentai turi būti pristatyti notarui. Labai svarbu turėti ne po vieną kopiją (tiksliau originalą). Jei netingite - pasiimkite visų dokumentų po 4 vienetus (būtinai visi pasirašyti, o ne kopijuoti) ir tikrai bus ramu.

Notarui turi būti pateikti šie dokumentai:

Notaras dokumentus įprastai tikrina nuo savaitės iki dviejų.

Po to kai notaras viską patvirtins, teks eiti į Registrų centrą. Registrų centrui pristatyti reikia įstatus (2 egz.), steigimo sutartį, formas JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T, JAR-PP. Laukti reiks savaitę, o po to jau įmonė bus oficialiai įregistruota.

 

* dokumentai galioja 2007-12-11 dienai. Tiek dokumentai, tiek reikalavimai juos pildant gali keistis

Antspaudas

Ar žinote, kad pasidaryti antspaudą - tai lyg praeiti pro aerouosto apsaugą?  :)

Jums reikia nuvažiuoti į įmonę, kuri galima antspaudus. Užsakant antspaudą jums reiks:

 • Įmonės registracijos pažymėjimo
 • Įstatų, nes pirmame jų puslapyje nurodytas registracijos adresas
 • Dokumento, įrodančio, kad esate įmonės vadovas arba notaro patvirtinto įgaliojimo


Taigi, po to kai užsakysite, dar teks pasirašyti visokių dokumentų, kur pasižadate, garantuojate ir pan.

Nustebau, bet antspauda pagamina tikrai greitai - per dieną ar dvi. Kai jį gausite, galėsite įsidarbinti ar įdarbinti kitus žmones, nes Sodra reikalauja dokumento su antspaudu. :)

Internetinis adresas (domenas)

Rašiau rašiau ir po to nutryniau, nes gavosi kažkokia košė. Bandysiu rašyti punktais su paaiškinimais ir pavyzdžiais.

Kaip pavyzdį imsiu realią įmonę UAB „Sporto šalis“. Jie kuruoja krepšinio svetainę basketnews.lt.

Kai registruojate įmonę, jums reikia atlikti tam tikrus žingsnius, Jų nėra mažai, bet apie tai kadanors kitą kartą. Prieš ruošiant bet kokius dokumentus, jūs jau turite žinoti įmonės pavadinimą. Taigi, vienas iš žingsnių bus įmonės registravimas Registrų centre. Po to, jums reiks pasidaryti antspaudą, nes be jo negalėsite sudarinėti sutarčių įmonės vardu. Naujai registruotos įmonės yra skelbiamos viešai. Taigi, bet kas gali užregistruoti adresą sportosalis.lt. Ar vėliau galėsite jį prisiteisti per teismus? Gal taip, o gal ir ne. Taigi, gali būti, kad anksčiau ar vėliau šiame puslapyje pradės reklamuoti jūsų konkurentus. Nemalonu? Jei manote, kad internetinis adresas nėra būtinas, siūlau dar kartą pagalvoti apietai, ar tikrai norite užsiimti verslu.

Taigi, ką daryti, kad tokia situacija nenutiktų? Išeitis viena: sugalvojus pavadinimą, jį registruoti savo vardu.

Pliusai:

 • adresas bus tikrai jūsų ir jį galėsite naudoti pagal paskirtį

Minusai:

 • adresas bus registruotas jūsų vardu, o ne įmonės
 • jei sugalvosite perrašyti adresą, tai likęs galioti laikas anuliuosis ir bus skaičiuojamas iš naujo. Savaime suprantama, kad pinigus teks mokėti dar kartą.

Taigi, lygiai dvigubai daugiau minusų  :)

Dabar keletas patarimų:

 • jei jūsų veikla yra internete ir turite vienintelį projektą (kaip mano pavyzdyje), visai nebūtina naudoti el. pašto adresų su galūne @sportosalis.lt. Visiškai pakanka el. pašto adresų su galūne @basketnews.lt.
 • Būtinai įsigykite adresą sportosalis.lt (su įmonės pavadinimu), nors jo ir nenaudosite. Jei pradėsite vystyti kitus projektus, šio adreso jums tikrai prireiks.
 • Adresą perrašyti įmonės vardu galite po metų, kai baiginėsis adreso galiojimas. Taip sutaupysite pinigų.
 • Įmonės pagrindinį el. pašto adresą naudokite su priekiu info@, nes taip yra įprasta. Naudojimai el pašto adresų kaip [email protected] atrodo juokingai  :)  [email protected] -taip pat blogas, nes tikrai atsiras žmonių, kurie parašys su viena „f“.
 • Nenaudokite nemokamų el. pašto adresų tokių kaip: @takas.lt, @mail.lt, ... Jūs prarasite dalį klientų, kurie nepasitikės jumis.
 • Nebūtina iškart susikurti normalią interneto svetainę, tačiau įkelti savo kontaktus - būtina.

Įmonės pavadinimas

Pakankamai sudėtingas žingsnis - sugalvoti įmonės pavadinimą. Šis pavadinimas įmonę lydės visur, prie jo bus pririštas logotipas, gal net įmonės pozicionavimas. Tai kaip gi išsirinkti pavadinimą? Siūlau pakankamai paprastą, bet tuo pačiu veiksmingą procedūrą, kurios pagrindiniai principai yra:

 • Kuo daugiau žmonių dalyvaus - tuo geriau
 • Žmonės turi laikytis tam tikrų taisyklių (jos bus žemiau)
 • Visi dalyviai turi būti arba suinteresuoti geru įmonės pavadinimu, arba žinoti kas tai tiokio, arba turėti savo įmonę (ne konkurencingą jūsiškei)

Veiksmų seka turi būti tokia:

 1. Kiekvienas dalyvis surašo visus jam į galvą šaunančius pavadinimus. Tai gali būti tinkma, nelabai tinkami ir net visai netinkami pavadinimai.
 2. Visi pavadinimai sukeliami į bendrą sąrašą.
 3. Kiekvienas iš sąrašo išrenka po 3-5, kurie jo manymu labiausiai tiktų.
 4. Gauname bendrą sąrašą. Šią procedūrą kartojame, kol sąraše lieka nebedaug pavadinimų. Tarkim apie 5. Gali būti daugiau - nuo to nieko baisaus neatsitiks, tačiau prailgės paskutinis punktas.
 5. Diskusijų būdu kiekvienas argumentuoja likusius pavadinimus. Turi būti apžvelgta kuo daugiau minusų ir pliusų. Štai šiam žingsnyje turėtų likti vienintelis pavadinimas. Jei apsistojama tieks keliais pavadinimais, galima įtraukti daugiau žmonių ir išklausyti jų nuomonės.

Dar keletas patarimų, kuriais vadovaujantis reiktų rinkti geriausius pavadinimus. Žinoma, kad čia ne galutinis sąrašas ir aš kažką jame praleisiu, bet jis tikrai turėtų padėti:

 • Pavadinimo įsimenamumas. Įmonės pavadinimas turėtų būti nesunkiai įsimenamas. Tai galima patikrinti po 4 punkto likusį sąrašą duodant nepažįstamiems ir nieko neįtariantiems žmonėms, o vėliau paklausus ką atsimena iš to sąrašo. Tiesa, nepamirškite keisti pavadinimų eilės tvarkos, nes tai irgi daro poveikį :)
 • Pavadinimo skambėjimas. Iš tiesų pakankamai svarbu, kad įmonės pavadinimas skambėtų. Atsiliepdami telefonu pasakysite įmonės pavadinimą. Ar jį tikrai išgirs ir supras aiškiai? Visai neseniai telefonu man sako: „Jums skambina iš įmonės Pekta“. Užrašius problemų nėra, bet kai taria telefonu... Kol man paraidžiui nepadiktavo, aš nesugebėjau aiškiai suprasti. Matyt dėl per didelio duslių priebalsių skaičiaus? Ar jums svarbu kaip pavadinima ištars užsienietis?
 • Pavadinimo ilgumas. Geriausia, kai pavadinimas nėra ilgas ir yra iš vieno žodžio. Tačiau tokį pavadinimą labai sunku sugalvoti. Kelių žodžių pavadinimai skamba originaliau, tačiau jie yra ilgi, juos sunku padiktuoti, juos reikia trumpinti. Sugalvoti pavadinimą iš trijų žodžių ir po to jį trumpinti pirmų raidžių kratiniu dažniausia nėra geras sprendimas. Dirbau įmonėje Media Benz Telekomunikacijos. Skamba egzotiškai ar keistai užsienietiškai (steigėjai lietuviai), bet jį ištarti: „Media Benz Telekomunikacijos klauso“. Fak kaip būdavo sunku. Tada visi pradėjo trumpinti „MBT klauso“. Taip buvo kurkas geriau, bet niekas nesuprasdavo kas tos raidės, ką jos reiškia. Pažįstamiems tekdavo kartoti po 10 kartų, kol jie įsimindavo magišką raidžių kratinį MBT.
 • Pavadinimo raidės. Labai puiku, jei jūsų pavadinimas susideda iš lotyniškų raidžių. T.y. nėra lietuviškų nosinių, paukščiukų ir pan. Paukščiukai trukdo gyventi.
 • Internetinis adresas. Pasitinkrinkite ar jūsų įmonės pavadinimas nėra užimtas. Jei įmonė vadinsis „Kitoks“, tai jūsų internetinė svetainė turėtų būti pasiekiama adresu www.kitoks.lt.
 • Pavadinimo reikšmė. Nepamirškite, kad jūsų pavadinimas turi reikšmę. Negalite pavadinti įmonės „Kastuvas“, jei planuojate prekiauti vaistais. Būtų dar keisčiau jei prekiaudami vaistai spasivadintumėte „vėžiukas“, „kosulys“, „paskutinė kelionė“... Iš tiesų pavadinimas turėtų turėti prasmę. Tada jis lengviau įsimenamas. Jei planuojate vieną veiklos kryptį - pasivadinkite „Piliulė“ (prisiminus prekybą vaistais), jei turėsite kelias veiklas - geriau pasirinkite netokias ryškias asocijacijas keliantį pavadinimą.

Nauja rubrika

Nežinau kaip čia man seksis, bet pasistengsiu aprašyti viską apie UAB. Nežinau kiek ta informacija bus naudinga, bet, manau, kad bent jau bus įdomu :)

Jei viskas bus gerai, turėčiau būti labai arti viso veiksmo, kai bus steigiamas UAB, kai bendrovė vystys savo veiklą, kai augs.Reik tikėtis ateitis bus šviesi ir veiksmo bus daug.

Normalu, kad steigiant UAB jau turite turėti idėją ar viziją ką veiksite. Jei neturite - tai nieko neveikti galite ir be UAB.  :)

Jei UAB darote keliese, tai pirmoji problema - akcijų pasidalijimas. Kodėl reikia steigti keliese? Taip drąsiau, darbus galima dalintis. Jei visi dirbs po lygiai, jei jokio įdirbio nėra - galima dalintis po lygiai. Jei jau kažkas yra - teks sugalvoti ir susitarti su visais taip, kad nė vienas neliktų nuskriaustas. Kuo daugiau žmonių - tuo šis procesas sudėtingesnis. Tačiau kiekvienas turėtų suprasti, kad nesvarbu kokia įmonės dalis - jie visi bus savininkai ir kiekvienas pliusas įmonei - pliusas ir jam. Dar vienas dalykas - akcijų dalis - nėra jūsų atlyginimo dalis. Tai tik dalis nuo pelno, jeigu jis bus dalijamas. Kada reikai laukti pelno - priklauso nuo įmonės veiklos, nuo įdirbio. Šiaip pora metų be pelno tai visai normalu ir to nereikai bijoti.

Kadangi UAB įstatinis kapitalas turi būti bent 10 000 litų, tai atitinkamai 1% akcijų - 100 Lt. Juos teks įnešti kiekvienam pagal turimų akcijų kiekį.

Pirmam postui tiek :)