Kai dengiau stogą dar nežinojau nieko apie kaminus ir ventiliaciją. Pasiklausinėjau labai nedaug ir pasidariau dėžes. Pasidariau iš 5x5 brusų ir osb. Prisukau prie stogo osb paprastais medvaržčiais. Kai prie stogo prilydė dangą, tuo pačiu iki viršaus prilydė ir prie ventiliacinių kaminėlių. Prie kaminų tik šiek tiek užkėlė. Štai kaip atrodo mano kaminai:
- Židinys. Nežinau kiek realiai man jo reikės, bet jis bus viena iš priemonių prieš elektros dingimą. Židinys ne tik bus gražu, bet ir šildys kai kurias patalpas.
- Pirtis. Ji yra name ir jai reikalingas atskiras kaminas
- Lauko židinys. Tiesa sakant, nežinau kada jis bus, bet vieta kaminui yra numatyta. Ne tik kaminui vieta, bet ir pagrindas terasoje. Nusprendėm, kad lauko židinys yra patogiau tiek maisto gamybai lauke (ant ugnies), tiek šilumos atžvilgiu vėsiais vakarais.
Grįžkime prie kaminų ir ventiliacinių kaminėlių:
- ventiliaciniai kaminėliai nėra aukšti
- kaminai turi būti aukštesni nei aukščiausias stogo taškas. Kitaip galite turėti problemų su trauka
- kaminai turi minimalų atstumą iki degių medžiagų. Nežinau ar visiems kaminams tas pats galioja, bet mano atveju tai yra 130 mm, nors gamintojas rašo, kad minimalus 100. Žinoma, reikia klausytis LR teisės aktų.
Kaminų negalėjau uždengti danga iki viršaus, nes stoge reiks pjauti skylę, o tuo metu nežinojau kokio pločio tiksliai reiks. Todėl man teks atsukti vieną kraštą, kai norėsiu išpjauti. Taigi, kaminus apskardinti nusprendžiau vėliau.
Aš daug ko nežinau prieš darant ir sužinau šiek tiek per vėlai. Tai atleistina, nes surinkti gausybę informacijos labai sudėtinga, o ją atsiminti nė kiek ne lengviau.
Dar vienas dalykas, kuris labai svarbus - nepamirškite kaminėlių daryti tose vietose, kur tarpas tarp gegnių. T.y. jei pataikysite ant gegnės - po to bus labai blogai. Kaminui reikia daryti kiek galima labiau per centrą tarp gegnių.