Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Balsavimo teisę reikia naikinti

Gyvenime ne taip jau mažai dalykų, kurių nesuprantu. Į kai kuriuos klausimus galima rasti atsakymus pačiam, padeda suprasti kiti, o į kai kuriuos klausimus atsakymai slepiasi labai giliai, arba jų nėra. Jei nėra atsakymo - kodėl reikia taip daryti, tai gal nebūtinai reikia daryti taip? Dabar apie balsavimo teisę. Na nerandu logiško ir suprantamo atsakymo.

Kodėl kaliniai turi teisę balsuoti? Visuomenė sukūrė sistemą, kaip tokius žmones izoliuoti (kiek ji gera - atskira diskusija), o dabar sakome - gal jūs norite spręsti kas gerai visiems? Jiems tikrai rūpėjo visuomenės gerovė, kai vogė, žudė... Taip, jų santykinai mažai, bet jų yra ir jie ne be priežasties izoliuoti. Kodėl jiems suteikta teisė balsuoti?

Ar balsavimas yra būtina sąlyga žmogui gyventi? Nemanau, todėl balsavimo teisės atėmimas asmenims, kurie parduoda savo balsus ir tiems, kurie juos perka yra būtinas. Per kelis balsavimus turėtumėm neblogai prasivalyti nuo šių šiukšlių.

Ir visos nuorodos į konstituciją ar kitus įstatymus yra niekinės. Konstituciją mes patys priėmėm ir galime keisti. Balsavimo teisės suteikimas žmonėms, kuriems nusispjauti ant valstybės yra tas pats, kas balsavimo teisės suteikimas kitos, priešiškai nusiteikusios, valstybės piliečiams. Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti - suteikime teisę balsuoti Rusijos piliečiams. Jūsų fantazija jau dirba?

Vilkmergės Kvietinis

 

Vilkmergės alus turi Šviesaus, Tamsaus, Kvietinio... Visada laukiu, kol atsiras naujas Kvietinis alus. Net negaliu pasakyti kodėl šis alus man taip įdomus. Šitas nenuvylė. Ne todėl, kad būtų nepakartojamai skanus, ar nepaprastai nuostabus. Tokių alaus rūšių man nėra. Man yra skanus, įdomus, neskanus, belekoks ir pan. Kuo daugiau ir įvairesnio ragauju, tuo man smagiau. Šitas yra įdomus. Tikrai įdomus. Dauguma kvietinių alų yra saldūs, turintys aiškų vaisių skonį ir kvapą. Šitas alus turi labai tinkamo kartumo. Ne rūgštumo, ne saldumo, o kartumo. Ir tai mane labai nudžiugino. Jis įdomus. Norėdamas kitokio kvietinio alaus, parduotuvėje nusipirksiu šito.

Ar man atrodo, ar Vilkmergės alus visoms rūšims naudoja tuos pačius apynius? O kaip su mielėm?

Dar gal man gali kas papasakoti, kodėl Vilkmergės alus rašo, kad sudėtyje yra mielės, o kiti to nerašo?

Saku The Cream Of Dublin

Saku The Cream Of Dublin

Man jis labiau primena alaus kokteilius nei alų. Labai labai stiprus šokolado skonis ir per jį nesijaučia nei apynių, nei kito skonio. Ačiū Raimondai

Kai jau negerai su galva - kalti visi

„Jau niekuo nebetikiu – nei žmonėmis, nei valstybe, nei policija. Jei nepavyks atgauti pinigų, nusižudysiu – šoksiu iš vienuolikto aukšto”, – vakar dejavo 85 metų vilnietė Vlada M., iš kurios telefoniniai sukčiai išviliojo 45 tūkst. litų.

Čia iš lryto straipsnio. Užkalnis buvo greitesnis ir labai jau piktas. Kai tik išgirdau šią naujieną per radiją, važiavau į darbą. Ir nusikeikiau.

Nesuvedžiau galų iki Seimo rinkimų, bet tas tiesa - ji rinks Seimą. Ji tikrai nepatingės nueiti ir prabalsuoti. Na nebent iki sekmadienio spės ištęsėti savo pažadą. Spėkite ar ji balsuos už vagį Kubilių, kuris neapsaugojo jos pinigų ir leido įvykti šiam baisiam neteisingumui?

Vietoj to, kad Vlada pagalvotų, kokia ji buvo kvaila atiduodama pinigus nepažįstamam žmogui, ji kaltina visus. Net ir įspūdingai greitai nusikaltėlius sulaikiusius pareigūnus.

Tiems, kas bandys sakyti, kad ji nekalta, čia senatvė ir pan., pasakysiu:

 1. protelio girdėti per radiją ir televizorių kaip apgaudinėjami žmonės buvo?
 2. laiko neturėjimu taip pat skųstis negali?
 3. kur yra bankas žino?

Tai kodėl tada ji nenuėjo iki banko ir nepaprašė padėti apsaugoti jos 45 000 Lt? Yra kelios puikios priemonės, kurias aš žinau. Nesistebėčiau, jei jų yra dar daugiau:

 1. Yra bankomato dienos limitas. T.y. kie kleidžia nuimti iš bankomato per dieną
 2. Yra dienos pavedimo sumos limitas
 3. Yra mėnesio limitas
 4. Yra sms žinučių užsakymas, kai nuo sąskaitos nuimama daugiau nei X pinigų

Prašymai pakeisti limitus dar neseniai ibuvo nemokami, tikėtina, kad taip yra ir dabar.

LAV

LAV

ačiū mamai

Seimo rinkimai 2012

Turiu labai prastą atmintį. Tikrai. Pamirštu labai daug blogų dalykų, kai tik nutinka kas gero. Pamirštu  ir ne tokių blogų, kaip antai pasiimti paruoštų neštis pietų ar nuvažiuoti ir kažką atvežti.Tačiau kartais man atrodo, kad nėra jau taip blogai, nes aplink minios žmonių, kurių atmintis šlubuoja dar labiau. Tik jie nesiskundžia. O nesiskundžia todėl, kad nepamena to, ką pamiršta. Ir pirštais į save nemoka rodyti, nes tokia jau jų rankų struktūra - kai tuščios - į kažką, kai pilnos - į save.

Pirmą kartą per savo balsuotojo karjerą žinau iš ko rinktis. Anksčiau braukydavau ir balsuodavau už tuos, kas likdavo. Dabar yra dvi partijos ir reikia pasirinkti iš jų. Esu visiškai pilkas eilinis Lietuvos balsuotojas, kuris šiek tiek klauso kas vyksta Lietuvoje. Ar man viskas patinka? Tikrai ne, bet jei viskas patiktų ar aš žinočiau ką veikti rytoj?

Nemanau, kad reikia balsuoti už partijas ar darinius, kurie neturi jokios politinės patirties. Nemanau, kad reikia balsuoti už rėksnius, nes įprastai tokie ir po rinkimų tik rėkauja, o ne dirba. Nemanau, kad neišsilavinę žmonės gali suprasti ko reikia Lietuvai.

Trumpai mano ir tik mano nuomonė apie kiekvieną:

 1. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Yra didelis pliusas ir labai nemažas minusas. Pliusas yra už vieną geriausių (jei ne patį patį) Lietuvos ministrų - Remigijų Šimašių. Atviras, naujoviškas ir viską darantis su galva. Minusas - už Eligijų Masiulį. Naglas, kiaulės akis turintis žmogelis. 102 numeriu yra blogeris Skirmantas Tumelis.
 2. Respublikonų partija. Kas, kas?
 3. Darbo partija. Puikiai atsimenu Viktoro gyvenimą Rusijoje ir padirbto diplomo istoriją. Maža? Jis dabar pareiškė, kad gali padaryti bedarbystę lyią 0! Ar tai ne kvailų žmonių verbavimas? Matau, kad dar ir Artūrą Paulauską priglaudė  :)
 4. Demokratinė darbo ir vienybės partija. Nežinau kiek proto reikia turėti, norint balsuoti už Kristinutę.
 5. Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai. Pykite nepykite, bet tai viena iš dviejų partijų, už kurią galvoju balsuoti. Riebus pliusas už nepartinės (juk ji nepartinė?) Ingridos Šimonytės paskyrimą finansų ministre. Norėčiau tikėti, kad kitą kadenciją ji vėl ten liks, bet daugumai partijų pritrūks proto tam.
 6. Drąsos kelias. Galite putoti kiek norite, bet visi, kurie balsuos už juos yra kvailiai. Atmeskite visas mergaites, nes čia ji jau nebe prie ko. Čia partija, ateinanti į Seimą ir priimanti sprendimus, kurie veikia visus mus.
 7. Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Kažkaip man dzin žmogus lenkas, rusas, lietuvis, žydas ar dar bala žino koks. Tačiau man šlykštu, kai partijas sudarinėja pagal tautybę ir net pavadinimus tokius sugalvoja.
 8. Lietuvos socialdemokratų partija. Pakanka pažiūrėti į Algirdą Butkevičių. Ar jis ne mėmė? Ar jis gali būti lyderiu? Prisiminkime ir poną Kirkilą, kuris nebijo nusikalbėti. Tik nesuprantu ar jam tai netyčia gaunasi, ar jis kitaip nesugeba. Jūs tik paskaitykite partijos narių pavardes. Man norisi verkti.
 9. Partija Tvarka ir teisingumas. Daug kas pyksta ant Rolando Pakso. Pyksta, bet kodėl nežino. Taip madinga. Aš manau, kad jo nušalinimas buvo absurdo teatras. Tokiais argumentais ir tokiomis priemonėmis galima nušalinti bet kurį Lietuvos prezidentą. Jau galvojate, kad balsuosiu už juos? Ne. Jau vien dėl neproporcingai mažai protelio turinčio Petro Gražulio šitą partiją reiktų pamiršti. Peržiūrėkite pavardes ir pasakykite ar tikrai norite, kad šie žmonės būtų Seime?
 10. Už Lietuvą Lietuvoje. Kai niekur nepritampi ar nežinai ką daryti - susijungi su tokiais pačiais ir darai bendrą sąrašą. Navaitis, Matulevičius, Uoka....
 11. Krikščionių partija. Čia panašiai kaip ir lenkų partija. Tik tiek, kad religinių įsitikinimų principu. Tėvynės sąjungai ir ... pakeitus pavadinimą, jie gautų dar viena pliusą.
 12. Lietuvos žmonių partija. Na juokingas pavadinimas, sutikite. Žmogus, kuris padarys viską dėl dėmesio sukūrė ir partiją. Kalbos sklinda užkulisiuose, kad krepšininkai gavo po 100 000 Eur už tai, kad sutiko būti sąraše. Kad ir kokie geri krepšininkai būtų broliai, bet tūpumo iš jų galvelių neišmuši. O ir Romanovas būtų dar vienas Valinskas seime tik su daug didesniais pinigais. Abu be galo nori dėmesio, tik pirmasis gali jį nusipirkti.
 13. Socialistinis liaudies Frontas. Rėksnio Paleckiuko, už kurį tėvas turėtų raudonuoti ir pensininkų rinkinukas. Niekam jis neįdomus.
 14. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Nelabai ką apie ją galiu pasakyti. Prunskienė pabėgo, liko Karbauskis. Bet šita partija tikrai yra valstiečių, nes joje yra tokios pavardės kaip Kopūstas, Šliužas, Ropė, Morkūnas, Kepenis...
 15. Partija „Jaunoji Lietuva“. Galėtų pasivadinti Partija Buškevičius ir Buškevičius.
 16. Liberalų ir centro sąjunga. Čaplikas pajudino medikus ir lėkė iš posto lauk. Po to iškart viskas nurimo. Kas žino kokia dabartinio sveikatos apsaugos ministro pavardė? O kas žino kaip jis atrodo? Seime yra tokių žmonių, kurie nieko verti. Tas pats ir su Arūnu Valinsku. Net nežinau kaip čia jį gražiau pavadinti. Net nesinori žiūrėti į tą pusę, kur jis yra... 
 17. Emigrantų partija. Visi emigrantai išrinkti į Seimą grįš, taps nebe emigrantais ir turės būti išmesti iš šios partijos?
 18. Sąjunga Taip. Žmonės, kurie pamiršo pono Artūro Zuoko teistumo istoriją, Abonentus, Rubiconus, bėgimą į Lenkiją ir kitus dalykus, išrinko jį su partija į Vilniaus savivaldybę. Ką per pusantrų metų jis nuveikė? A taip... iki rinkimų spėjo paleisti naująją viešojo transporto bilietų sistemą.

 

Aš nežinau dar tiksliai už ką balsuosiu, bet greičiausiai tai bus numeris 1 arba 5. Ir būtinai už elektrinę.