Cookie Consent by TermsFeed
 

Alus

Salaus

Salaus

Gyvas natūraliai angliarūgšte prisotintas alus. Skanus, stipriai kartus. Jau dėl to verta kartais jo paragauti. Atidarius, pusę butelio išputojo lauk.

Gubernijos Baltaragio

Gubernijos Baltaragio

Šiek tiek kartumo jaučiasi. Maloniai buvau nustebintas, kad alaus skonis nepanašus į kitus žaliuose buteliuose parduodamo Gubernijos alaus skonį.

Ober Lager

Kažkoks alus. Kažkoks  :)

Kalnapilis Medutis

 

Kalnapilis Medutis

 

Naujas alus. Pirmas buvo Kaštonų ir, kaip suprantu, reikia laukti dar vieno.

Nelabai seniai Tauras išleido alų Su medumi. Jo didžiausias minusas - stiprumas (8,2). Kodėl prisiminiau šitą alų? Ne tik dėl medaus. Štai sudėtis:

Vanduo, miežių salyklas, miežiai, gliukozės sirupas, cukrus, natūralus medus (1%), natūralios kvapiosios medžiagos, apyniai.

Spėkite ar tai Kalnapilio ar Tauro alaus sudėtis? Atspėjote.

Kalnapinis pasimokė iš kritikos Taurui dėl laipsnių ir padarė 5 stiprumo? Iš tiesų, idėja gera, bet skonis nepavyko. Jaučiasi, kad Tauro alaus skonis daug labiau subalansuotas nei Kalnapilio. Nepakanka į alų įdėti medaus.

Ir kodėl pavadinimas ne Medaus? Kaštonų, Medaus, ...? Kas laukia? Gilių spalvos alus?  :)

Šis alus daug prastesnis už Kaštonų. Šis alus šiaip nelabai pavykęs Kalnapilio eksperimentas.

Alfa

Labai smagu atsigerti karštą dieną. Pasimėgavimui to mažoka. Ačiū Ramūnui ir Margaritai

Butautų Dvaro Šviesus

 

Butautų Dvaro Šviesus

 

Man šis alus asocijuojasi su labai teikiamomis emocijomis. Todėl jis negali būti neskanus. Mes jį gerdavome Užupio picerijoje, kur picos kepamos krosnyje. Ten ir aplinka gera ir picos kitokios ir šitas alus. Labai didelis pliusas  :)

Butautų Dvaro Tamsus

 

Butautų Dvaro Tamsus

 

Tamsus alus šiek tiek prastesnis už šviesų. Bet ne prastas  :)

Kalnapilis Dvarų

 

Kalnapilis Dvarų

 

Nusipirkau nepastebėjęs, kad tai nealkoholinis. Tik paragavęs pradėjau skaityti atidžiau, nes skonis, švelniai tariant, nekoks. Pilku ant pilko parašyti "Nealkoholinis" tikrai "gudrus" sprendimas. Nekalbu apie sprendimą turėti skirtingų rūšių alų: Dvaro ir Dvarų, kurių vienas alkoholinis, o kitas ne. Neskanus.

Ponoro Nefiltruotas Kaimiškas Tamsusis

Ponoras. Nefiltruotas Kaimiškas. Tamsusis Biržietiškas. O skonis tai stipriai degintų grūdų. Man jis nepasirodė blogas, o Virgis su Raimonda raukėsi. Blogiausia jo savybė - plastikinė tara.

Stiklinėj taroje jis tikrai neblogas

Kupiškėnų Šventinis

 

 

Keisto skonio alus, nes skonio kaip ir nelabai daug. Jis neblogas, bet tokia pakuotė, šampano butelis su šampano kamščiu prašosi daugiau.

Tamsaus alaus degustacija

Su Virgiu paįvairinome vakarą ir pasidarėme tamsaus alaus degustaciją. Tikrai įdomi atrakcija, todėl netingėkite ir jūs :) Svarbiausia yra vienoda tara.

Nevertinome alaus pagal atskirus parametrus. Padarėm dviem etapais:

  1. Tiesiog visą alų sudėliojom nuo skaniausio iki neskaniausio.
  2. Spėjom kuris alus yra kuris
Darėm būtent tokia tvarka, nes atspėti pavadinimai veikia reitingavimą. Dėl skonio nesiginčijama, juo labiau, kad jį veikia tiek maistas, tiek pašaliniai kvapai, tiek nuotaika. Šiuo atveju tai tiesiog tos dienos alaus reitingas sukurtas mano ir visi alūs turėjo vienodas sąlygas. Tiesa, 4 iš 6 atspėjau. Koją pakišo tai, kad buvau tikras Chodovar alaus saldumu. Pasirodo jis nesaldus. Virgio vieta skliausteliuose
  1. Chodovar (2)
  2. Baltijos (5)
  3. Samson (3)
  4. Kunigaikščių (6)
  5. Kaštonų (1)
  6. Porteris (4)
Iki kitos degustacijos  :)

Gavno Hvedeol

 

Gavno Hvedeol

 

Šitą alų įdedu visiems matomu būdu tik dėl pavadinimo. O skonio aprašyti normaliai negaliu, nes jis spėjo parūgti kol sugebėjau atsiimti lauktuves iš Vilijos.  :)

Kalnapilis Kaštonų

 

Kalnapilis Kaštonų

 

Iš tiesų tai buvau piktas, kai sužinojau, kad kaštonų šiame aluje nėra. O kaip jaustumėtės nusipirkę „Apelsinų“ sulčių, o ten pasirodytų, kad tik spalva kaip apelsinų, o šiaip ten mineralinis vanduo, arba citrinų sultys? Kalbininkai mane gali pataisyti, bet visą gyvenimą sakydavau „Morkinis“, „Apelsininis“... Ir kai išgirstu „Apelsinų“, „Morkų“ man nekyla mintis apie spalvą, o tik apie skonį.

Na pamirštam šitą „melą“ ir atsiduodam skoniui. Iš tiesų neblogas skonis. Emocijos trukdo jį vertinti visiškai objektyviai, bet jei jau pikčiurnai pavyksta pasakyti, kad neblogas, reiškia neblogas tikrai  :)

Kaip suprantu, netrukus Kalnapilis pristatys dar porą naujų rūšių. O šitą alų aš įtrauksiu į kitus blind testus ir pažiūrėsim kaip realiai jo skonis skirsis nuo kitų tamsių alų.

Gubernijos Žalgirio

 

Gubernijos Žalgirio

 

Iš tiesų, tai kitokia etiketė dabar. Kai Gubernija rėmė Žalgirio krepšinio komandą, tai išleido tokį alų. Paskui jį leido Kalnapilis (aišku, kad skonis kitas, tik pavadinimas tas pats). Kalnapilis tą alų pervadino LKL (čia tik spėju, kad taip padarė, bet skonis man nesiskiria), o Gubernija sugalvojo, kad Žalgiris ne tik krepšinio komanda, bet buvo ir toks mūšis.

Tada žalgirio komandos logotipą pakeitė vėliava su stilizuotu vyčiu, parašė "Kalaviju grūdintas".

O skonis tai nieko gero...

Tauras 1860 Jubiliejinis

 

Tauras 1860 Jubiliejinis

 

Naujas lietuviškas alus. 150 Tauro metų jubiliejui paminėti išleistas produktas. Labai solidžiai atrodo. O dabar apie skonį. Niekas nepasakys, kad blogas alus. Jis tikrai neblogas, nors išraiškingo skonio norėtųsi tokia proga. Šis alus turi vieną didelį minusą. Galvojau, kad pasirodė, bet po kelių bandymų - visada tas pats. Pradėjus gerti viskas tvarkoje, o po pusės bokalo lieka vanduo. T.y. skonis alaus, bet visiškai „išsibezdėjusio“. Bet drąsiai galite pirkti, nes išpilti neteks  :)