Cookie Consent by TermsFeed
 

Alus

Kaip aš pirmą kartą viriau alų (1 dalis)

Būna tokių dalykų, kurių norisi, bet vis nėra laiko, ar vis nesiryžti. Ne dažnai, bet tai tęsiasi ilgai. Gimtadieniui dovanų dažniausiai gaunama tai kas tau nebūtina, tai ką jau turi, tai kas gulės kažkur, o kur ir pats pamirši. Šiemet nusprendžiau apjungti gimtadienį ir norą. Užsiprašiau dovanų pats - visko, ko reikia alaus virimui. Beveik viską ir gavau  :)

Daug kas žino, kad mėgstu alų. Ne prisigerti, o skanauti, ragauti. Atėjo laikas išbandyti to gėrimo gamybą savo rankomis. Ko gi tam reikia?

  1. Puodo virimui. Vieni rašo, kad emaliuoto, kiti sako, kad tinka aliuminis. Nežinau kur tiesa (o gal jos nėra?), bet dovanų gavau emaliuotą 25 litrų puodą. Normalu yra išsivirti 20 litrų alaus. T.y. 40 dienų po vieną alaus butelį  :)
  2. Talpos rauginimui. Iš tiesų iš šono viskas panašu į vyno rauginimą - yra talpa su dangčiu ir alsuokliu (toks daiktas, kuris užpildomas vandeniu ir matosi kaip burbuliukai kyla). Talpa turi būti didesnė nei verdamo alaus kiekis. Aš gavau 30 litrų.
  3. Termometro. Visame gamybos procese labai svarbu yra sekti temperatūrą

Dar krūva nebūtiniai-naudingų dalykų:

  1. Mentelė maišymui. Kol virsite reiks daug maišyti
  2. Hidrometro. Jo pagalba galėsite sužinoti alaus stiprumą. Matuoti reiks du kartus - išvirus ir prieš išpilstant. Tik tada sužinosite kokio stiprumo alus gavosi. Visiškai nebūtinas dalykas, tačiau skaičiai visada įdomūs?
  3. Šaldymo įrangos. Baigus virimą, alų reikia kuo greičiau atšaldyti. Vieni tai daro statydami puodą į sniegą, kiti - pripildytą šaltu vandeniu vonią, treti - pasigamina šaldymo įrangą. Yra ne vienas būdas, kaip ją galima pasigaminti, bet nieko sudėtingo čia nėra.
  4. Kamštelių ir uždarytuvą. Jei pilstysite į paprastus 0,5 litro butelius - juos reiks kažkaip uždaryti. Tačiau geriausia yra prisirinkti litrinių butelių su užspaudžiamais kamščiais. Tada naudosite daug kartų ir nereiks kaskart pirkti kamštelių.

Magaryčių

Magaryčių

2 litrų skaidrioje taroje parduodamas alus. Jis tikrai nefiltruotas ir tikrai gyvas. Skonis kažkuo primena kaimišką alų. Kam patinka kaimiškas - patikti turėtų ir šis.

Fortas Gyvas

Fortas Gyvas

Labai neblogas alus. Skonis tikrai geras ir tikrai primena tikrą alų.

Schofferhofer Kristallweizen

Tas vandeningumas yra negerai ir todėl manau, kad net atsigaivinimui yra daug geresnių variantų.

Sinebrychoff Porter

Sinebrychoff Porter

 

Alus įtrauktas į Michael Jackson knygą „Great Beer Guide. 500 Classic Brews“. Tikrai labai neblogas porteris. Ačiū Virgiui.