Cookie Consent by TermsFeed

Kaip aš pirmą kartą viriau alų (1 dalis)

Būna tokių dalykų, kurių norisi, bet vis nėra laiko, ar vis nesiryžti. Ne dažnai, bet tai tęsiasi ilgai. Gimtadieniui dovanų dažniausiai gaunama tai kas tau nebūtina, tai ką jau turi, tai kas gulės kažkur, o kur ir pats pamirši. Šiemet nusprendžiau apjungti gimtadienį ir norą. Užsiprašiau dovanų pats - visko, ko reikia alaus virimui. Beveik viską ir gavau  :)

Daug kas žino, kad mėgstu alų. Ne prisigerti, o skanauti, ragauti. Atėjo laikas išbandyti to gėrimo gamybą savo rankomis. Ko gi tam reikia?

  1. Puodo virimui. Vieni rašo, kad emaliuoto, kiti sako, kad tinka aliuminis. Nežinau kur tiesa (o gal jos nėra?), bet dovanų gavau emaliuotą 25 litrų puodą. Normalu yra išsivirti 20 litrų alaus. T.y. 40 dienų po vieną alaus butelį  :)
  2. Talpos rauginimui. Iš tiesų iš šono viskas panašu į vyno rauginimą - yra talpa su dangčiu ir alsuokliu (toks daiktas, kuris užpildomas vandeniu ir matosi kaip burbuliukai kyla). Talpa turi būti didesnė nei verdamo alaus kiekis. Aš gavau 30 litrų.
  3. Termometro. Visame gamybos procese labai svarbu yra sekti temperatūrą

Dar krūva nebūtiniai-naudingų dalykų:

  1. Mentelė maišymui. Kol virsite reiks daug maišyti
  2. Hidrometro. Jo pagalba galėsite sužinoti alaus stiprumą. Matuoti reiks du kartus - išvirus ir prieš išpilstant. Tik tada sužinosite kokio stiprumo alus gavosi. Visiškai nebūtinas dalykas, tačiau skaičiai visada įdomūs?
  3. Šaldymo įrangos. Baigus virimą, alų reikia kuo greičiau atšaldyti. Vieni tai daro statydami puodą į sniegą, kiti - pripildytą šaltu vandeniu vonią, treti - pasigamina šaldymo įrangą. Yra ne vienas būdas, kaip ją galima pasigaminti, bet nieko sudėtingo čia nėra.
  4. Kamštelių ir uždarytuvą. Jei pilstysite į paprastus 0,5 litro butelius - juos reiks kažkaip uždaryti. Tačiau geriausia yra prisirinkti litrinių butelių su užspaudžiamais kamščiais. Tada naudosite daug kartų ir nereiks kaskart pirkti kamštelių.
Palikite komentarą



Komentarai
  • Vaidas

    Sveikinu su pirmu virimu (jei jau virei). Keletas komentarų:

    Sako aliuminio oksidas reaguoja su alaus misa ir gaunasi kažkas negero. Tai siūlo virti emaliuotame arba nerūdijančio plieno inde.

    Talpa turi būti didesnė, kad vaikštantis alus neišeitų iš talpos. Uždengti nebūtina (tas pupsėjimas tik patogus žinoti, kad va, jau išrūgo).

    Termometras nėra labai jau toks svarbus, nebent gamini ne iš ekstrakto. Misos šaldymas reikalingas tam, kad saldžioje šiltoje misoje neprisidaugintų visokių blogų bakterijų. Verdu iš ekstrakto ir misos specialiai nešaldau - nieko blogo nebuvo.

    Nepamiršk gerai visko išdezinfekuoti.

  • nuo

    Na nelabai tikiu, kad tapsiu geru aludariu :) Tiesiog sau (ir svečiams) išsivirti ir gerti gyvą alų yra malonu :)

  • Karolis

    kada nors parduotuvėje, o gal bare.... gal ne greit bet...5-10metų tikiuosi paragauti vidmanto alaus. todėl žiūrėk, kad verta būtų :D

  • Sojeris

    lauksim pirmo blyno :) o gal reiktu sakyti pirmos pintos?

  • saulius

    gal ko reikia galiu gauti