Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Kodėl Facebook neparduoda?

Jau sunku rasti žmogų iki 50 metų, kuris nesinaudotų Facebook`u. O jau kuris nežinotų kas tai yra - dar mažiau.

Įmonės ten turi savo puslapius, kuriuose visais būdai bando pritraukti kuo daugiau žmonių, kuo daugiau reklamuotis. Kai kurie padaro kažkokią sensaciją iš nieko ir siūlo peržiūrėti video apie apsinuoginusią ar girtą merginą. Tokiu atveju reikia spausti Like ir tas puslapis jau turi +1 žioplį. Labai greitai surenka 30 000 - 100 000 tokių „fanų“. O kam jiems tai? Po to parduoda ten skelbiamą informaciją. Už kelis šimtus ar tūkstančius gali paskelbti tavo reklamą, akciją ir pan. Bet ar tikrai verta mokėti už tai pinigus? Ar jie sugrįš atgal?

manoknyga.lt taip pat Facebook`e turi savo puslapį. Kiekvieną savaitę dovanojame po knygą. Pradžioje tai lyg ir veikė, jautėsi pagal apsilankymus puslapyje ir pan. O dabar? Pastaruoju metu ne galvodavau užduotis, kurios būtų įdomios, bet eksperimentuodavau. Stebėjau kaip keičiasi „fanų“ kiekis, kaip ir kiek žmonių ateina į puslapį, kaip keičiasi pardavimai. Ir galiu pasakyti - tai visiškai neveikia.

Visi kas netingi dabar deda paveikslėlius su akcijomis ir už Share duoda prizus. Teoriškai, kai paspaudžiate Share, tai pamato Jūsų draugai ir pažįstami. Praktiškai - niekas to nebemato, nes tuo užsiima pastoviai tie patys žmonės. Pakanka peržiūrėti kas dalyvauja šiuose žaidimuose ir atrodo, kad 95% dalyvaujančių Facebook`e neveikia nieko kito, o tik dalyvauja prizų dalybose. Ar jūs dar neblokavote savo „draugų“, kurie vien tuo užsiima?

Suprantu, kad tik dalyvaujančių ir kuriančių tam atskirus vartotojus visada yra ne taip jau mažai, bet tokio skaičiaus nesitikėjau. Eksperimentus kurį laiką tęsiu ir toliau, bet jau nelabai ko besitikėdamas  :)

Šildymo išlaidos

Na dabar galėsite išsikrauti kas mažiau moka  :)

 

Čia mėnesiais kiek elektros ir kiek maždaug kainavo:

8 mėn. 150 (d) + 250 (n) = 160 Lt

9 mėn. 150 (d) + 350 (n) = 190 Lt

10 mėn. 280 (d) + 550 (n) = 320 Lt

 

Šildymo sezoną pradėjau rugsėjo 1 dieną.

Šildomų grindų minusas

Šildomos grindys suteikia tikrai nerealų jausmą namuose. Vis dar džiaugiuosi, kad namas šildomas ne radiatoriais  :)

Apie šildomų grindų minusus informacijos yra daug. Dalis jų tiesa, dalis, - galbūt, dalis mitai, dalis melai.

Pastebėjau vieną šildomų grindų minusą, apie kurį nebuvo tekę niekur girdėti. Labai sausėja kojų oda. Iki šiol mano padams niekada nereikdavo kremo. Dabar jau reikia  :)

Kaip aš pirmą kartą viriau alų (1 dalis)

Būna tokių dalykų, kurių norisi, bet vis nėra laiko, ar vis nesiryžti. Ne dažnai, bet tai tęsiasi ilgai. Gimtadieniui dovanų dažniausiai gaunama tai kas tau nebūtina, tai ką jau turi, tai kas gulės kažkur, o kur ir pats pamirši. Šiemet nusprendžiau apjungti gimtadienį ir norą. Užsiprašiau dovanų pats - visko, ko reikia alaus virimui. Beveik viską ir gavau  :)

Daug kas žino, kad mėgstu alų. Ne prisigerti, o skanauti, ragauti. Atėjo laikas išbandyti to gėrimo gamybą savo rankomis. Ko gi tam reikia?

  1. Puodo virimui. Vieni rašo, kad emaliuoto, kiti sako, kad tinka aliuminis. Nežinau kur tiesa (o gal jos nėra?), bet dovanų gavau emaliuotą 25 litrų puodą. Normalu yra išsivirti 20 litrų alaus. T.y. 40 dienų po vieną alaus butelį  :)
  2. Talpos rauginimui. Iš tiesų iš šono viskas panašu į vyno rauginimą - yra talpa su dangčiu ir alsuokliu (toks daiktas, kuris užpildomas vandeniu ir matosi kaip burbuliukai kyla). Talpa turi būti didesnė nei verdamo alaus kiekis. Aš gavau 30 litrų.
  3. Termometro. Visame gamybos procese labai svarbu yra sekti temperatūrą

Dar krūva nebūtiniai-naudingų dalykų:

  1. Mentelė maišymui. Kol virsite reiks daug maišyti
  2. Hidrometro. Jo pagalba galėsite sužinoti alaus stiprumą. Matuoti reiks du kartus - išvirus ir prieš išpilstant. Tik tada sužinosite kokio stiprumo alus gavosi. Visiškai nebūtinas dalykas, tačiau skaičiai visada įdomūs?
  3. Šaldymo įrangos. Baigus virimą, alų reikia kuo greičiau atšaldyti. Vieni tai daro statydami puodą į sniegą, kiti - pripildytą šaltu vandeniu vonią, treti - pasigamina šaldymo įrangą. Yra ne vienas būdas, kaip ją galima pasigaminti, bet nieko sudėtingo čia nėra.
  4. Kamštelių ir uždarytuvą. Jei pilstysite į paprastus 0,5 litro butelius - juos reiks kažkaip uždaryti. Tačiau geriausia yra prisirinkti litrinių butelių su užspaudžiamais kamščiais. Tada naudosite daug kartų ir nereiks kaskart pirkti kamštelių.

Trumpas patarimas: vamzdis laidams iki tvoros

Kai atrodo, kad jau viską ką įmanoma atvedei į namą, pasirodo, kad dar kažko reikia.

Tikrai nesudėtinga pasidaryti sau palengvinimą. Imkite vamzdį ir nusiveskite iki vartelių ar tvoros. Kai reiks iš lauko atvesti kokį laidą (telefono, televizijos, interneto, elektros...) jums nereiks kasti duobės per sklypą.

Apsipirkimas e-maxima.lt

 

Ne, man už šį įrašą niekas nemokėjo ir nieko nedavė.

Kadangi jau išsiaiškinome esminį klausimą, galiu rašyti savo įspūdžius. Seniai mačiau kaip jei atrodo (dar tada ka itik testavo su pačiais pirmaisiais vartotojais), bet niekada nepirkau. Pradžioje jie nevežė ten kur man reikėjo, o po to nenorėjau mokėti už pristatymą. Dabar buvo puiki proga - 49 Lt suma ir pristatymas nemokamas. Nepamenu kada iš parduotuvės išėjau su mažesne sąskaita. Nekalbant apie tai, kad jau daug metų laukiau tokio dalyko - kaip internetinės maisto parduotuvės su nemokamu pristatymu. Jei Maxima paliks 49 Lt sumą nemokamam pristatymui - tikrai ten pirksiu visada ir nevažiuosiu niekur kitur. Įprastai nesu lojalus nė vieno prekybos centro lankytojas, todėl čia Maxima gali iš manęs gauti viską  :)

Dabar apie priežastis:

  1. Nereikia niekur eiti
  2. Tai patogu
  3. Tai nekainuoja papildomai plius nereikia naudoti savo transporto
  4. Labai patogiai ir aiškiai matomos vieno kilogramo kainos, todėl labai lengva lyginti kas kiek realiai kainuoja.
  5. Pristatymo laiką renkuosi pats (2 val. intervalu)
  6. Išleidžiu mažiau. Tai iš tiesų tiesa, nes perku tai ko man reikia, o ne einu iki prekės pakeliui paimdamas dar pamatytų.

Esu labai patenkintas šiuo Maximos žingsniu. Ar pirkote jūs?

Automobilio draudinas civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu

Jau ne kartą rašiau apie tai. Trumpai - visada verta kainą internete pasitikrinti visose draudimo bendrovėse.

Šiemet pastebėjau naują tendenciją - visi siūlo 20-30 procentų nuolaidas. Patikėkite, tikrai verta kainas patikrinti visur. Net su 20% skelbiama nuolaida kaina būna didesnė. Čia panašiai kaip daro prekybos centrai - pakelia kainą, po to pritaiko nuolaidą ir štai jums 50% nuolaida, kuri realiai gali būti tik kelių procentų.

Įdomu ar ateis tas laikas, kai žalą nukentėjusiems atlygins ta draudimo bendrovė, kurioje jis draudžiasi? Dabar yra visiškai nesuprantama situacija, kai visi draudžiasi nesuinteresuoti aptarnavimo kokybe, o tik su orientacija į kainą. Juk man atlygins ne ta bendrovė, kurioje draudžiuosi.

Stambiagabaritės atliekos Vilniuje

Daug kad manęs klausia - kur Vilniuje priima šaldytuvus, lovas ir pan. dalykus. Visos šios atliekos turi keliauti į stambiagabaričių atliekų sąvartyną. Vilniuje toks yra adresu Gariūnų 71.

Aikštelėje Gariūnų gatvėje kiekvienai atliekų rūšiai yra skirtas atskiras konteineris su aiškiu užrašu: baldams, elektroninei įrangai, pavojingoms atliekoms ir pan. Gyventojai, atvežę didžiąsias atliekas į aikštelę, turės išskirstyti jas po konteinerius. Aikštelės darbuotojai patars, kur kokias atliekas tinkamiausia mesti.

Šioje aikštelėje priimamos ir pavojingos atliekos – gyvsidabrio termometrai, gyvsidabrio turinčios lempos, juodieji bei spalvotieji metalai, baterijos, akumuliatoriai, alyvos, panaudoti filtrai. Neribotai šioje aikštelėje priimamos ir įprastinės rūšiavimui tinkančios didelės atliekos – kartonas, stiklas, plastikas.

Kiekvienas vilnietis, į stambiagabaričių atliekų aikštelę per metus gali nemokamai atvežti 5 vienetus susidėvėjusių automobilinių padangų, iki 500 kg statybos-griovimo atliekų, buitinės technikos, elektroninės įrangos, baldų.

Gyventojų patogumui, aikštelės darbo laikas yra priderintas prie dirbančiųjų grafiko: aikštelė darbo dienomis veikia nuo 7 iki 19 val., o savaitgaliais – nuo 7 iki 13 val.

Europos čempionatas Kaune

Na pagaliau trečia dalis iš trečiojo miesto - Kauno. Iš tiesų pirmame etape buvo dar trys miestai, bet ten nebuvau ir nieko apie tai nežinau  :)

Važiavome ne tik palaikyti Lietuvos rinktinės, pažiūrėti gero krepšinio, bet ir pamatyti naująją išgirtąją Kauno Žalgirio areną.

Bilietus pirkome pačią pirmą prekybos dieną. Įsigijome abiem ketvirtfinaliams (ir kas galėjo pagalvoti, kad abi dienas loš mūsų rinktinė?) ir sumokėjome po 140 Lt. Man atrodo, kad tai labai nemažai.

Arena iš išorės atrodo pobaisiai ir tikrai nėra tas pastatas, kuris puošia arba bent jau neišsiskiria iš salos. Suprojektuota tikrai patogiai ir atskiras įėjimas į viršutines tribūnas pasiteisina visu 100%. Išėjus į balkoną atsiveria erdvė su vaizdu į Akropolio garažus, nebaigtą statyti viešbutį ir gamyklas. Žiauroka, bet čia jau nelabai ką dabar padarysi. Užėjus į salę viskas atrodo gražu, nauja, tvarkinga. Bet šioje vietoje mūsų geri įspūdžiai baigiasi, nes surandame savo vietas. O jos, kaip pasirodė vėliau, nebuvo pačios blogiausios.

 

Gal mes kažkuo kitokie, bet atsistojus ten pradeda suktis galva, nes aukštis ir atstumas įspūdingi. Šitas vaizdas toks, kokį realiai matėme sėdėdami savo vietose. Kaip matote - vidurį kubo užstoja metalinė konstrukcija, o žaidėjai tokie maži, kad sunku atskirti kur kuris. Tada nuėjau nufotografuoti į patį viršų per patį vidurį. Atsisėdau ir vaizdelis štai toks:

 

Vos telpa net vienintelis matomas krepšys, o kubo apačia (kur rezultatas ir laikas) nematomas. Nesunku nuspėti kas darosi leidžianti žemiau. O kaip tik kitą dieną ten ir atsidūrėme:

 

Kažkur dingo kubas? Pabandykite kada žiūrėti krepšinį per šilelio dydžio televizorių pastatytą kitame kambario gale su uždengtu rezultatu. Galite dar išjungti Petrausko garsą, kad neduok die pasakys rezultatą ar laiką. Ir štai jums toks vaizdas, kaip Kauno arenoje už 140 Lt. Ten turėtų būti uždrausta pardavinėti bilietus, arba ten reiktų įrengti atskirą ložę Miliūnui, Vėtrūnai ir kitiems, kurie prisidėjo prie arenos statybų bei projektavimo.

Pirmąją dieną pirmas rungtynes žiūrėjome persėdę kitur, kur buvo laisvos vietos. Antrosios turėjo būti Lietuva-Makedonija. Supratome, kad sėdėti ten, kur mūsų vietos visiškai nenorime ir mielai tas vietas iškeistumėm į vietas prie televizoriaus ar net kompiuterio. Taigi, pardavėm bilietus po 160 Lt  :) 

Antrąją dieną vietos buvo net per Lietuvos rinktinės rungtynes. Tai mes vaikščiojom kur norėjom ir sėdėjom visur kur buvo vietos. Net antroj eilėj nuo salės  :)

Apie komandas neberašysiu. Tik apie Lietuvos.  :)  Iš tiesų po pralaimėjimo net treneris išsimušė iš pusiausvyros ir pradėjo daryti daug klaidų. T.y. nebematyti ir nebereaguoti greitai į tai kas daros iaikštelėje. Rinktinei negali visada sektis, todėl, pripažinkime, užimta penkta vieta yra būtent ta, kurios dabar ir esame verti. Nugalėjome ne vieną pajėgų varžovą, bet kai tik visi suprato kaip nutraukti 2x2 ir kad gali šiek tiek daugiau pasistumdyti - rinktinė sugriuvo. Kemzūra neturėjo plano X, o žaidėjai neturėjo aiškaus lyderio. Taigi, 5-a vieta yra reali, o ne nesėkmės-sėkmės faktorius.