Cookie Consent by TermsFeed

Kodėl Facebook neparduoda?

Jau sunku rasti žmogų iki 50 metų, kuris nesinaudotų Facebook`u. O jau kuris nežinotų kas tai yra - dar mažiau.

Įmonės ten turi savo puslapius, kuriuose visais būdai bando pritraukti kuo daugiau žmonių, kuo daugiau reklamuotis. Kai kurie padaro kažkokią sensaciją iš nieko ir siūlo peržiūrėti video apie apsinuoginusią ar girtą merginą. Tokiu atveju reikia spausti Like ir tas puslapis jau turi +1 žioplį. Labai greitai surenka 30 000 - 100 000 tokių „fanų“. O kam jiems tai? Po to parduoda ten skelbiamą informaciją. Už kelis šimtus ar tūkstančius gali paskelbti tavo reklamą, akciją ir pan. Bet ar tikrai verta mokėti už tai pinigus? Ar jie sugrįš atgal?

manoknyga.lt taip pat Facebook`e turi savo puslapį. Kiekvieną savaitę dovanojame po knygą. Pradžioje tai lyg ir veikė, jautėsi pagal apsilankymus puslapyje ir pan. O dabar? Pastaruoju metu ne galvodavau užduotis, kurios būtų įdomios, bet eksperimentuodavau. Stebėjau kaip keičiasi „fanų“ kiekis, kaip ir kiek žmonių ateina į puslapį, kaip keičiasi pardavimai. Ir galiu pasakyti - tai visiškai neveikia.

Visi kas netingi dabar deda paveikslėlius su akcijomis ir už Share duoda prizus. Teoriškai, kai paspaudžiate Share, tai pamato Jūsų draugai ir pažįstami. Praktiškai - niekas to nebemato, nes tuo užsiima pastoviai tie patys žmonės. Pakanka peržiūrėti kas dalyvauja šiuose žaidimuose ir atrodo, kad 95% dalyvaujančių Facebook`e neveikia nieko kito, o tik dalyvauja prizų dalybose. Ar jūs dar neblokavote savo „draugų“, kurie vien tuo užsiima?

Suprantu, kad tik dalyvaujančių ir kuriančių tam atskirus vartotojus visada yra ne taip jau mažai, bet tokio skaičiaus nesitikėjau. Eksperimentus kurį laiką tęsiu ir toliau, bet jau nelabai ko besitikėdamas  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • >2011-11-05 09:08 sm

  ir man patinka "kirviažmogiai akmeniai"... Kam tos naujienos visos, kai noriu valgyti pasikuriu laužą, kai reikia mėsos imu akmeninį kirvį ir einu į girią, reikia šviesos degu žvakę. Akmenžmogiai, nebandykit atrodyti gudresni už savo amžių. Nesakykit, kad kai norite sužinoti kas yra jums nežinomos valstybės sostinė - einate ne i google, o į artimiausią kaimo biblioteką. Nereikia būt gudresniu už save...

 • pastebejau

  FB kažkur iki 25 m. populiarus, aišku su išimtimis. Bet pagrinde vyresni tik retkarčiais pažiūri. Nors man jau daugiau metų, tačiau suradau ten pramogą - anekdotus paskaitinėt, nes patogu, kai ateina į sieną. Dar moterys mėgsta daugiau nei vyrai :) o verslui labiau jis svarbus ne dėl pardavimų, o dėl žinomumo, juk ta karta netrukus bus pagrindiniai pirkėjai

 • man 30

  bet nesinaudoju tuo facebook

 • domas

  keistas metodas, skatint teršimą ir tikėtis, kad jis duos naudos.

  FB leidž užblokuot teršiančius savo kvailom akcijom, tad aišku, kad \'nieko neparduoda\'. turėkit ką pasakyt, pristatinėkit įdomius dalykus, skatinkit diskusijas, o ne buką \'dalinimąsi\', ir galbūt kitą kartą užsimanęs knygos eisiu tiesiai pas jus.

 • besidomintis

  nebuvau, nesu ir nebusiu facebuk\'o vartotojas, turiu daug tokiu bendraminciu - tokio pobudzio virtuali erdve rimtai veiklai netinka, gal net kenkia. savo veikloje susiduriu su asmens duomenimis, todel gerai suvokiu visos tos koses galimus padarinius ir gal but bereiksmiskuma. el.p. skype, telef. - jau pakankami irankiai, o del tu pardavimu - nuo reklamos nepabegsi, bet gera ir vietoj - duoda rezultatus

 • Ieva

  Hmm, kuo čia dėtas Feisbukas? Ne feisbukas neparduoda, o durnos akcijos. Kai parduotuvė dalina ką nors nemokamai, ypač kokias prabangos, laisvalaikio, aprangos, kitaip sakant, ne pirmo būtinumo prekes, tai ar aš iš jų pirksiu? Ne, tikėsiuos vieną dieną gauti. Tokias dalybas gali organizuoti spaudos priemonės, radijai, telikai ir panašios fun organizacijos, bet ne parduotuvės. Mus jau baisiai išlepino ir įprastos 70-40% nuolaidos. Ar aš kada nors perku, pvz., kojines, kai jos būna už visą kainą? Ne, palaukiu akcijos. Ar nuo to išlošiu? Taip. O pardavėjas? Man jo gaila.

  Manoknygos.lt akcijos fun ir vykusios ta prasme, kad galima sužinoti žmonių polinkį vienos ar kitos knygos atžvilgiu, pagal tai įsivaizduoti galimus užsakymų kiekius ir pan., ta prasme, tie visi balsavimai rodo tam tikras tendencijas. Ir tai, manau, praverčia. Bet ar tai verta knygos kainos? Galbūt.

 • E.

  Aš Jūsų puslapį užhidinau būtent dėl tų konkursų. Vis dar Jus mėgstu, esu Jūsų klientė, bet tokie populiarinimo konkursai erzina.

 • Jurgis

  Facebook kaip kontaktu knyga veikia puikiai, kaip susirasti kokia vieta ir apie tai paskaityti - neva wiki ir veikia gan neblogai. Kaip vartotojas kasdieninis - naudoju adblocker, tai nematau reklamu, visus puslapius blokuoju ir nedalyvauju share/like akcijose - nes man to nereikia sitoje vietoje, daugelis zmoniu issiregistruoja arba apleidzia savo accountus butent del to kad fb bandomas naudoti rinkodarai, todel kad tai vartotoja itin erzina, pasyvi reklama ok bet ne aktyvi! Kad fb zlugs nemanau - nebent atsiras kita kokia nors kontaktu talpinimo alternatyva kuri bus patogesne ir populiaresne uz fb, taciau del inertisku vartotoju tokios greitai nebus: g+ butent del inertiskumo kencia. Zinoma androido populiarumas kelia g+ populiaruma, taciau iPhone integruojasi su Fb, wp7 integruojasi su Fb... ir t.t. visi smartphonai daugiau maziau integruojasi su fb, tad kai eini koja kojon su technologija nuo fb nelabai pabegsi :) deja... :)

  Ka daryciau kitaip? neuzsiimciau akcijom o tiesiog skelbicau naujienas... t.y. idedi i pardavima nauja knyga - patalpink i fb, postik savaitini top 10-20-100 pasirink skaiciu kitaip tariant: kurk naujienu srauta bet ne akcijas ar zaidimus - tai neveikia ir neveiks! Kuo didesnis Srautas su galimybe sharinti tuo geriau, kas nores pasharins, taip atrasi zinovus-ekpertus sraute, visi kam bus idomu ziures ir dalinsis kam bus neidomu uzsuks kartkartem arba neuzsuks. Dek knygu recenzijas... apzvalgas na bent su nuorodom i savo page. dek info apie pirkimo internetu galimybes ir t.t. visa esme nuolatiniame bet neperdideliame naujienu sraute.

 • Skaitalas

  Pabandyk dar knygą duot už užsitaginimą kokioj nors nuotraukoj, manau daltvaujančiųjų draugai į tagą dėmesį labiau atkreips, o ir pati nuotrauka iki konkurso pabaigos bus dalyvio albume :)

  Kitas pasiūlymas būtų konkursus rengt pačiame puslapyje (o feisbuke dėti tik nuorodą), kažkokias užduotis duoti, taip galbūt ne tik rinksitės bereikalingus laikus, bet gal koks dalyvis susigundys ir nauja knyga puslapyje :)

 • Blakis

  Feisbukas savotiškas lochatronas. Esu prisiregistraves bet man ten nepatiko, nepatinka ir nemanau kad patiks. Nesinaudoju.

  "Like" klikinimas savotiškas debilizmas, ypač tinka po straipsniais apie nelaimingus atsitikimus, nelaimes, o ir "like" man ničnieko nesako nes tai ne objektyvu.

 • VD

  pasakysiu paslaptį, kaip reikia uždirbti pinigus iš facebook:

  1. reikia ištrinti savo facebook vartotoją,

  2. eiti dirbti.

  :)

 • sm

  Man dar nera 40 metu, ir as dar nesupratau , kam man tas face base ir twiteris. Jei noriu pabendraut, skambinu telefonu, jei neturiu telefono skypinu ar rasau laiska. O kai reikia imtymumo - vaziuoju i svecius. Uzknisa visi- lekiu zvejot. Nesuprantu tokiu landyniu- uzkuriu W7, paleidziu Chrome, veliau loginuos prie Fasebase.. dar kokias 3 laidynes pasileisciau buciau pats laimingiausias. ?