Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Tekstai: Panelė Zoja perka grindų dangą

Panelė Zoja remontavo namus. Namų remontas ne moteriškas darbas - viską darė samdyti meistrai. Meistrai niekur neskubėjo todėl visi darbai vėlavo. Panelė Zoja norėjo viską užbaigti kuo greičiau ir taip nutiko, kad užsakytą grindų laminatą atvežė anksčiau nei buvo paruoštos grindys.

Panelė Zoja net neturėjo kur dėti tą dangą, todėl atvežė į ofisą. Ofisas didelis - viskas tilps. Paprašė kolegų, kad padėtų sunešti viską. Kolegoms pagelbėti nesunku. Beveik ketvirtas aukštas, dangos tikrai labai daug.

Panelė Zoja, pasirodo, pagalvojo apie kolegų vargą ir pažadėjo pastatyti alaus. Praėjus valandai ji sako:

- Aš duosiu pinigų, o jūs nueikit nusipirksite alaus.

Dėl neaiškių aplinkybių nė vienas alaus nėjo. Praėjus dar pusvalandžiui ji sugalvojo dar geresnį planą:

- Aš sugalvojau dar geriau nei alus. Kameroje yra mano ledų dvi porcijos, tai jūs juos galite suvalgyti.

Ledai liko nesuvalgyti.

tv

Akurat parodė mane per BTV žinias  :))

Seimo rinkimai 2008

Atlikau savo pareigą ir prabalsavau už, mano manymu, mažiau blogą partiją - Tevynės sąjungą.

Šiemet pirmas kartas kai neatnešė balsavimo lapelio. Ne tik man, bet visam namui. Iš tiesų manau, kad jų galėtų niema nenešti, bet spėju, kad kažkas gavo pinigus, o išnešioti patingėjo.

Prieš einant balsuoti paskaičiau Račo bloge apie tai, kad galima juk visai neimti balsavimo biuletenio. Buvau suplanavęs sugadinti balsavimo už elektrinę biuletenį, o dabar paprastesnis variantas. Aš manau, kad apie tai reikėjo galvoti tada, kai prisiėmėm tokius įsipareigojimus, o ne tada kai atėjo laikas uždaryti.

Kol aš stovėjau koridoriuje ir kartojausi kandidatų sąrašus (namie buvaujau peržiūrėjęs), praėjo Baltijos televizija. Kai priėjau atsiimti balsavimų lapų, jie jau filmavo. Pasakiau, kad man nereikia balsavimo lapo už atominę, nes nenoriu balsuoti. Sako: „Tai jūs vistiek paimkite“. Pakartojau, kad nenoriu balsuoti. Sako: „Tai jūs sugadinkite ir įmeskite“. Tada pasakiau dar kartą apie nenorą balsuoti ir apie tai, kad nebenoriu jog mane verstų tai daryti. Spėju jei ne kamerą, būtų kitaip, bet lapelį patraukė ir nusiramino.

Po to turėjau garbės pasakyti apie šį nepasitenkinimą į kamerą. Tai gal dabar per teliką parodys  :)

Žemės darbai

Kai darė pamatus nustūmė žemes į klypo galą. Nuo krūvos iki terasos vos pusantro metro. Ji taip ir buvo nuo to laiko. Šiandien viskas pasikeitė - jos nebeliko. Išnaudodamas šią dieną, taip pat visus medžius išrovėm. O jų buvo net... 10 (jei įksiačiuosime vieną vyšnią ir vieną didelę tują). Foto tik mobiiu galėjau padaryti tai..

žamės darbai

čia pati pradžia. Terasos pamatai buvo išlindę apie 40 cm. Dabar jie lygiai su žeme. Dar buvo likę ir žvyro, tai jį supyliau į terasą - bus po grindimis.

žemės darbai

Erdvės atsirado žiauriai daug. Vaizdas labai pasikeitė. Tiesa, žemių kitais metais teks dar atsivežti.

Ačiū draugams už pagalbą :)

Tekstai: Panelė Zoja fotografuojasi

Panelė Zoja mėgsta fotografuotis. Kai atsuki mobilaus telefono objektyvą, ji staiga pasitaiso plaukus, ištiesia nugarą ir šypsosi. Kartais, kai šalia būna jai mielas arba pinigingas vyrukas, ji padeda kairę ranką jam ant peties, tada dešinė ant savosios, tada smakrą ir šypsosi. Jai nereikia jokių procedūrų - tai įgimta.

Panelė Zoja labai mėgsta fotoaparatus. Kuo didesnis - tuo smagiau. Pasitaiso plaukus, ištiesina nugarą, laukia. Paukščiukas. „Dar kartą“ - prašo ji - „o jei nesigaus?“. Juk visada du geriau už vieną, o trys už du.

Kartą panelė Zoja pareiškė, kad nori pirkti fotoaparatą. Pirkti jai patinka dar labiau nei fotografuotis. O norėti kažko dar labiau negu pirkti. Daug jos istorijų turi žodį „noriu“. Tačiau fotoaparato taip ir nenusipirko, nes nors pirkti yra geriau nei fotografuotis, bet fotografuotis yra daug geriau nei fotografuoti.

Rekomendacijos gali būti naudingos

KnygynasKnygyne pagaliau pabaigėme ir paleidome viešai referrals sistemą. Kas tai?

Jums pakanka:

  • savo svetainėje įsidėti bannerį
  • svetainėje įdėti nuorodą su savo rekomendavimo id
  • tokią nuorodą nusiųsti draugams el. paštu
  • įsidiegti wordpress įskiepį 

ir jau kaupsite manoknyga.lt litus.

Kiek? 5% nuo kiekvieno užsakymo visus metus. T.y. jei rekomenduojate ir tas žmogus užsiregistruoja, tai kiekvieną kartą jam perkant, jums atiteks 5% užsakymo sumos. Ir taip visus metus.

Kokią dalį sumos galite padengti? Tiek kiek turite. T.y. nors ir visą užsakymo sumą.

 

Beje, visą spalį Vilniuje pristatymas tik 2 Lt :)

 

Juozo video apie tai:


ManoKnyga.lt rekomendavimo funkcija from Juozas Kaziukenas on Vimeo.

Knygynas - manoknyga.lt

Kirčiuokime taisyklingai

Jau labai seniai mane nervina seimo nariai. Yra du dažniausiai vartojami žodžiai:

komitetas

departamentas

išmokite pagaliau juos kirčiuoti taisyklingai!

Elektros tinklai

Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra monopolija. Ta proga visiems giliai vienodai, o tu ardykis, tampykis :)

Gerai, klausimas pamąstymui: kiek laiko reikia pravesti apie 50 m. laidą po žeme, pastatyti el. skaitiklį ar dėžę, nuo stulpo pajungti elektrą. Ko gero daug laiko neužimtų... bet... popierizmas...

Vilniuje RST valdo ir be jų tu elektros neturėsi. Oki, tvarkomės.

1 dalis. Pasiskambinu su jų teisės skyriumi, sužinau ko man reikia. Kad būtų galutinai aišku, nuvažiuoju pas juos į vietą, viską parodau, papasakoju. Sužinau, kad man reikia leidimų visų kaimynų, per kurių (šalia yra kelias, tai teks įsiterpti) sklypus eis kabelis. Įskaitans sklypą, ant kurio stovi stulpas - trys vienetai. Jiems nepakanka šiaip pasirašyti, o reikai važiuoti visiems kartu pas notarą.

Pirma kaimynė. Jos tvora eina už stulpo ir aiškinimai, kad per jos sklypą eis kabelis jai nesuprantamas. Ji sako, kad tegu eina šalia tvoros ir ji teisi - kabelis taip ir eis. Ji galvoja, kad jos sklypo riba yra ties tvora, o iš tiesų jis tęsiasi iki pat kelio.

Antra kaimynė yra žiauriai sena. Neseniai jos vyras buvo miręs. Dokumentai nesutvarkyti, o jei ir buvo kada - tai dabar jų nėra. Su ja išties sunku susikalbėti, nes ji sako: „tai tieks tą kabelį, man tai kas“.

Trečia kaimynė lankosi kartą per savaitę ar dvi. Ten gyvena ir žemę dirba jos tėvai. Vėliau sužinojau, kad ir blogą mano žino. Jos vyras sakė rašyti gerai arba nieko blogo :)

2 dalis. Pradedu visą kalbą nuo pirmosios kaimynės. Sklypas priklauso jai ir jos anūkui. Anūkas yra nepilnametis, todėl už jį atsako tėvai. Taigi, trys žmonės vienu metu, nurodytom savaitės dienom, užsirašius iš anksto turi nuvykti pas notarą. Kaimynė to nesupranta. Ji pasiskambina bendruoju RST numeriu ir jai paaiškina, kad nereikia nieko daryti, o pakanka laisvai pasirašyti visiems ir tiek.

3 dalis. Aš važiuoju į RST teisės skyrių ir vėl aiškinuosi. Man sako, kad būtinai reikia pas notarą ir niekaip kitaip negalima. Tačiau tuo pačiu paaiškinu apie antrąją kaimynę ir jos situaciją. Pasirodo jai pakanka užpildytos formos ir pasirašyti. Pas notarą jai nebūtina.

4 dalis. Kalbuosi, skambinu pirmai kaimynei ir bandau įtikinti, kad žmonės bendruoju telefonu suklydo. Tiesa, ši kaimynė neturi mobilaus telefono, todėl ją surasti galima tik vakarais namuose. Namuose ji nebūna visais vakarais.

5 dalis. Pirmoji kaimynė nuvažiuoja į tą pastatą, kuriame yra teisės skyrius. Kažkas jai nurodo ne tą kabinetą. Ji nueina, pasikalba ir jai paaiškina, kad nereikia jokio notaro. Pakanka tik pasirašyti. Ble... aš sukišu savaites laiko, bandydamas ją įtikinti tuo, ką man sako, o čia vėl...

6 dalis. Važiuoju labai piktas į RST, nueinu vėl į teisės skyrių. Jie man sako, kad niekas taip negalėjo sakyti. Paskambino, surado kas su ja kalbėjo. Darbuotoja sako, kad to tikrai pirmai kaimynei nesakė. Jaučiuosi visišku debilu, ns man vienas žmogus pasakoja viena, o kiti - kita. Tikėk kuo nori.

7 dalis. Nerandu jokio kito būdo, kaip tik susitarti su pirma kaimyne ir nuvežti ją kartu į RST teisės skyrių. Susitariam, pasiimu ją, nuvažiuojame. Ateiname, mane jau aišku, kad pažįsta. Pasiima mano planą, kurį jau matė ne kartą ir ne du, tada sako: taip, nebūtina pas notarą, nes čia sklypas įeina į apsaugos zoną. Ble ble ble! Taip kaip dabar jaustis? Aš parinu kaimynę jau gerus 2 mėnesius, o dabar... Niekaip kitaip, kaip debilu ji manęs pavadinti negalėtų. Vinintelis dalykas, kuris guodžia - nereikia notarų.

Dar per kelias savaites ji pasirašo ir surenka savo sūnaus su žmona parašus.

Liko trečioji kaimynė. Sklypas priklauso jai, bet ji ištekėjusi. Reiškia reikai abiem nuvykti pas notarą. Jie abu dirbantys, tačia usugebėjo rasti laiko ir nuvažiuoti pas notarą ilgai netempę. Jų parašus gavau dar anksčiau nei pirmos kaimynės, nors pradėjau kalbėtis daug vėliau.

Taigi, visi popieriai pasimiršta, kai tokie šūdai darosi vien su parašų surinkimu. Parašų surinkimas truko apie 3 mėnesius, krūvą nervų, važinėjimo ir skambučių.

Visą procedūrą beveik galima prilyginti pačio statybos leidimo gavimui. Arba dar galima pasakyti, kad tai pati žiauriasia dalis, net neturinti konkurentų, iš ikileidiminės procedūros.

 

 

Dantys

Taip jau nutiko, kad pusantrų metų vaikščiojau be priekinio danties. Šiandien vėl turiu visus dantis.

O viskas buvo paprasta - vieną dieną lūžo priekinio danties šaknis. Dantį išrovė, išvalė kaulą. Tada kurį laiką buvau su pilna burna siūlų. Po to reikėjo laukti kol viskas sugijo. Tada vėl pjovė, dėjo kažko ir taip priaugino kaulą. T.y. Man trūko kaulinės medžiago, todėl reikėjo priauginti. Vėl pilna burna siūlų ir 4 mėn. poilsio. Priauginus, reikėjo labai saugotis peršalimų. Tada atėjo laikas implantui. Prieš žiemą dirbau statybose, todėlnerizikavau dėtis implantą. Jį įsidėjus žiauriai reikėjo saugotis peršalimo. Implanto kaina labai didelė, todėl tikrai gaila, jei darbas nueitų veltui. Žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje prasirgau porą mėnesių. Taigi, implantą įsidėjau tik balandį. Vėl pjovė, suko į kaulą, siuvo. Tada vėl 4-5 mėn. irdanties protezavimas. Pagaliau viskas baigėsi ir aš su dantimi. Visa procedūra man kainavo apie 5000 Lt. Iš tiesų tai ir be danties visai gerai gyvenau  :)

Statybos leidimas. Savaitė po trečio karto

Trečias kartas buvo nesėkmingas, tačiau negali sakyti, kad visiškai. Buvo duotos kelios dienos papildomai.

Dabar žmones vadinsiu raidėmis, nes tik taip pasiseks suprasti (arba ne) kaip viskas vyksta.

Penktadienis. Architektas skambinasi B. B būna paruošusi ir nuneša X. Prisiskambinus X pavyksta prisiprašyti, kad mus įrašytų kaip papildomus pirmadieniniam posėdžiui. Šiaip padavus prašymą būčiau užrašytas ne anksčiau kaip po savaitės būsimam pirmadieniui. Tikrai labai ačiū X.

Pirmadienis. Komisijoje priimtas teigiamas sprendimas. T.y. sąlygas išduos. Tam reikia, kad J užregistruotų protokolą ir perduotų viską V. Savivaldybėje bandome iš J gauti protokolą, kad nunešus jį priimtų laikinai vietoje sąlygų. Juk jame parašyta, kad tikrai išduos. Niekaip nepavyksta. Pasiskambiname ir susitarieme, kad dar porai dienų atidėtų terminą atnešti sąlygas. Keista, bes sutinka. Prie savivaldybės sutinku pažįstamą M, kuri neturi nieko bendro su savivaldybe, tačiau dirba valstybės įstaigoje. Pasiguodus, pažada antradienį paieškoti kokių pažįstamų.

Antradienis. Keli skambučiai per dieną, bet parašų ant protokolo nėra, todėl jis neregistruojamas. Paskambina M ir duoda S telefoną, kuris dirba savivaldybėje, nors neturi nieko bendro su statybų leidimais. Sako padės. Pasiskambinu, pažada pasidomėti. Man nereikia nieko prakišinėti - teraikia, kad greičiau pasirašytų.

Trečiadienis. Ryte, pasiskambinus J, sužinau, kad parašų vis dar nėra, nes vienas skyrius stabdo. Tačiau pasako, kad jau perduota viskas V ir jau sudarinėjamos sąlygos. Pasiskambinu V, sako, kad jau viskas paruošta ir perduota U pasirašymui. Pasiskambinu dar kartą S. Po pusvalandžio man perskambina ir duoda pakalbėti su jau teisingu žmogumi T. Papasakoju, kad reikia tik vieno parašo pagreitinimo ir viskas. Pasiskambina tuo pat metu V, sužino viską ir pažada, kad kitą rytą parašas bus. Skambinamės ir tariamės, kad dar bent dienelei atidėtų atidavimą sąlygų. Paskutinė diena penktadienis. Jei negauna - galiem atsiimti viską ir nešti kitai komisijai.

Ketvirtadienis. Pasikambinu V - ką tik nunešė pasirašyti. Mol vakar nespėjo ir tai padarė dabar. Kada bus parašas nežino. Skambinu po pietų V - parašo nėra, nežino kada bus. Skambinu dar kartą S. Ji perskambina po pusvalandžio ir sako, kad kitą ryta 8 parašas bus ir kopija bus pas ją.

Penktadienis. Lemtinga diena - arba šiandien, arba po mėnesio. Pusė 9 pasiskambinu su S, viskas gerai, galiu atvažiuoti. Nuvažiuoju, gaunu sąlygas. Jas sudaro vienas lapas su užrašu:

1) vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą projektuoti vadovaujantis 2008-06-04 sudaryta sutartimi Nr .... “Dėl leidimo įrengti ir laikinai naudotis vietiniais vandens tiekimo ir (ar) nuotekų šalinimo įrenginiais, kur dar nėra centralizuotų tinklų.“
2) techniniame projekte nurodyti susidarančių atliekų (statybos/griovimo) kiekius, jų tvarkymo būdą pagal atliekų kodus.

Pas architektą. Įsegame, pataisome, padarome kopijas, pasiruošiame, einame į savivaldybę. Patenkame pas L. Gauname antrą segtuvą su dokumentais, einame į apačią, įsegame viską kaip ir pirmame, vėl patenkame pas L. Gerai, akd leidžia registruotis praėjusiu laiku, nes kitaip niekaip nebūtumėm greitai patekę. Viską parodome L ir paliekame.

L sako, kad jei viską padarėme, tai paliktumėm ir antradienį pasiskambintumėm dėl leidimo. Aha... jau ne kartą galvojome, kad viskas bus gerai...

Tos pačios dienos vakare skambinuosi L. Sako, kad nunešta pasirašyti, nežino.

Pirmadienis. Skambinuosi apie 11 valandą L. Neskambinu anksčiau, nes reikia laiko ateiti į darbą, pagerti kavos, pasipasakoti kaip savaitgalis. Sako pas ją nėra, tai gal pasirašė. Susitariu, kad po pusvalandžio paskambinus pasakys. Paskambinu po pusvalandžio - viskas perduota pasirašyti Y, reiškia viskas gerai. Ryt poryt bus leidimas jau.

Būsena tokia, kad suvoki, jog reiktų džiaugtis, bet negali. Nesitiki, per daug išvargintas, per daug nusivylimų. Kol rankose nebus leidimo - nebus ir džiaugsmo.

Skaitykite:

 

Google verčia į Lietuvių kalbą (iš irgi)

Pabandžiau:

The players of FYR of Macedonia's basketball team are the new heroes in their country and it's not just because they have booked a place in next year's EuroBasket in Poland.

No, sports fans in the country couldn't help but admire the passion and flair Jovica Arsic's men showed in their qualifying campaign.

Gavau rezultatą:

Žaidėjų iš BJR Makedonija krepšinio komanda yra naujų herojų iš savo šalies, ir tai ne tik todėl, kad jie užsakytą vietą, į ateinančių metų Europos krepšinio Lenkijoje.

Ne, sporto šalyje negalėjo padėti, bet grožėtis aistra ir uoslė Jovica Arsic vyrų parodė savo kvalifikuotąją kampaniją.

Juokinga :)