Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

.lt paslaugų tiekėjai

Teko peržiūrėti sąrašą galinčių registruoti .lt adresus. Štai vienas iš reikalavimų, kaip tapti .lt paslaugų tiekėju:

turi paslaugoms teikti pakankamą infrastruktūrą: veikiančią interneto svetainę, skirtą klientams aptarnauti ir informuoti apie atliekamas procedūras;

Štai sąrašas įmonių, kurių www adresų nepavyko surasti:

 • UAB "Imerel" - per google galima surasti tokią nuorodą: Informacija UAB „Imerel“ abonentams. Sveikiname prisijungus prie VDNET grupės! Tačiau vdnet svetainės kontaktuose apie UAB „Imerel“ nieko neparašyta. www.imerel.lt taip pat neveikia.
 • UAB "INTERNOVUS" - svetainės nėra.
 • D.Zakarevičiaus firma "EVS" - vėl nepavyko surasti.
 • UAB "PERSONA BONA" - nėra.
Visada yra tikimybė, kad aš nesugebėjau surasti. :)

Patikimas - nepatikimas

Kai reikia išsirinkti įmonę, kurioje užsakyti paslaugas ar pirkti prekes, ką jūs darote? Nekalbu apie kasdienius daiktus. Tarkim aš statau namą. Man reikia susirasti įmonę, kuri uždengtų stogą. Taip, taip, einu į google ir ten ieškau. Pastebėjau vieną dalyką - įmones skirstau į patikimas ir nepatikimas vadovaudamasis gan keistais kriterijais:

1. Įmonės svetainė. Ko gero mažiausiai dėmesio kreipiu į svetainės dizainą. Man svarbiausias faktorius - informacija. Kuo daugiau ir tikslesnės informacijos, tuo įmonė patikimesnė.
2. Įmonės el. pašto adresas. Jei įmonės el. pašto adresas [email protected], [email protected], [email protected] ir pan., tai pasitikėjimo jos nekelia. Kvailas mitas, kad pakeitus el. pašto adresą pradings daug klientų, arba jie nesugebės jūsų surasti. Kurkas blogiau bus, kai vieną dieną takas.lt, one.lt, omnitel.net uždarys jūsų nemokamą el. pašto dėžutę.

Aišku, kad geriausias ir lemiantis faktorius - rekomendacijos. Tačiau jei jų nėra - kaip galima spręsti apie įmones? Darbai, istorija, pasiūla? Kur apie tai sužinoti? :)  Vien įmonės pavadinimas nieko nepasako, logotipas nieko neatspindi. Pamąstykite ar jūsų įmonė patikima?

knygos

pagaliau rašyk.lt paleidom akciją norintiems išleisti savo knygą. jau labai seniai planavome. jei viskas gerai, tai knygą išleisime po naujųjų metų ir pabandysime padaryti pristatymą per knygų mugę.

verslo planas

sugalvojau verslo planą automobilių gamintojams. reikia modelio, kuris butų maža žaisminga mašinėlė. tinka beetle, ka ir panašios. prieš užsakant automobilį, pirkįjas turėtų išsirinkti kaip jį išdažyti. pavyzdžiui: karvės, tigro, boružės... spalvomis, galima drugeliais, saulutėmis ir t.t. pasirinkimas tikrai platus. bet tai įsivaizduokite kaip būtų linksma, kai mieste važinėtų daug tokių margų mašinyčių :)

balčytis jr.

tik tik teismas baigėsi, o sūnelis jau sampo banke dirba :))) galės ten padirbinėti dokumentus, kurie nevadinami dokumentais :)

kursai

ar žinote, kodėl labai dažnai savininkai įkuria dvi įmones: viena vykdo veiklą, o kitai priklauso turtas? taip, todėl, kad jei pirmai kažkas atsitiktų, iš jos negalėtų konfiskuoti turto. kai kurie mano, kad jie nevykdo rizikingos veiklos ir jiems negresia tokie dalykai. papasakojo vieną atvejį, kuris turėtų priversti susimąstyti:

viena šeima turėjo verslą - kavinę. verslas neblogai sekėsi. dukra užaugo ir šeima jai nupirko nedidelį automobilį. žinoma, įmonės vardu. važiavo kartą mergaitė keliu ir... avarija. ji nubrozdino šoną labai prabangiai amerikietiškai mašinai. ji kalta. atrodo nieko baisaus, draudimas suremontuos ir viskas? viskas buvo kiek kitaip. tas automobilis irgi priklausė įmonei, kuri užsiiminėjo auto nuoma. šis automobilis taip pat buvo nuomojamas. kadangi automobilis buvo labai prabangus ir dar amerikietiškas, tai detalių jie laukė labai ilgai. po to padavė į teismą, kad atlygintų patirtą žalą už visą laikotarpį, kol negalėjo šio automobilio nuomoti. istorijos pabaiga tokia, kad šeima prarado ir mažą automobiliuką, ir visą kavinę. o juk automobilis niekuo nesusijęs su verslu, išskyrus tai, jog priklausė įmonei.

naktis

sapnavau, kad mano katė (!!!) atsivedė kačiukų. vienas labai prisiglaudęs visą laiką buvo. aš juk kačių nemėgstu, man nuo jų alergija. po to dar kažkokios nesąmonės. po to kažkas veidą pradėjo kutenti. ranka nubraukiau ir pajutau kaip per visą veidą kažkas nuėjo. ble! tarakonas! jie kartais užsuka ir pyp pyp būna virtuvėje. kokio b... jiems reikia man per veidą laipioti???

Lankytojai

Niekaip negaliu suprasti vieno dalyko. Jei svetainės pavadinimas yra basketnews.lt, tai kodėl daugiausiai lankytojų, atėjusių per Google paiešką, ieškojo būtent „basketnews.lt“?

Kodėl ieškant išmeta pirmoje pozicijoje aš nesistebiu, stebiuosi žmonių sugebėjimais ne surinkti adresą laukelyje, o ieškoti per Google.

Kai klientai kišasi į darbą

Kai klientai labai lenda į www kūrimo darbus, dizainas. dažniausiai, pavyksta keistai. Štai vienas iš pavyzdžių: www.lstsert.lt. Jei klientas tiksliai žinotų ko nori, tą jo kišimasi galima būtų dalinai pateisinti. Svetainė jau labai seniai paleista, o turinys vis dar „Submeniu 1“, „Submeniu 2“, „Pirma naujiena“ ir panašiai... Kiek teko girdėti - šiuo metu jie kuriasi jau naują svetainę.

p.s. Sakykit ką norit, bet logo spalvos užmušančios  :)

ryto pasilakstymai

važiuoju ryte į darbą. pravažiavau akropolio sankryžą (link šiaurės miestelio), priekyje kamštis, todėl greitai važiuoti negalėjau. netyčia pastebėjau, kad kažkoks lochelis bėga labai greitai. juokingiausia, kad viduriu gatvės. praėjo kelios sekundės kol susipratau, kad tai mano bendradarbis ir jis vejasi mane :) na sėkmingai pasportavo iš pat ryto :)

Blogas be blogų dalykų gal blogai?

Taigi, nutariau surašyti blogas.lt negerumus. Kątik pradėjau naudotis ir yra žiauriai blogų dalykų. Iš kitos pusės tai blogas be blogų dalykų gal blogai?

1. Kodėl prisiloginus blogas.lt tai negalioja www.blogas.lt?

2. Kodėl aš negaliu prisiloginti iš bet kurio puslapio?
Tarkim esu man patikusiame post`e. Noriu pakomentuoti. Mano žingsniai:

 1. Spaudžiu „Rašyti komentarą“
 2. Spaudžiu „prisijunkite“.
 3. Mane kažkodėl permeta į pirmą svetainės puslapį.
 4. Mygtukas „Registruotis“ kažkodėl pirmas, o antras „Prisijungti“. Kiek kartų jungiausi, visada paspaudžiu „Registruotis“. Gal visgi reiktų juos sukeisti vietomis?
 5. Prisijungiu ir mane permeta į mano blogų administravimą. Kodėl?!?!?! Juk aš tenorėjau pakomentuoti man patikusį įrašą.
Nereikia nukabinti nosies. Juk kažkaip įmanoma surasti man patikusį įrašą. Pvz.:
 1. Spaudžiu du kartus naršyklės mygtuką „back“
 2. Patenku į formą, kurioje vėl man siūlo prisijungti. Jei vėl paspaudžiu „prisijungti“, mane permeta į pirmą puslapį, kur aš jau prisijungęs. Taip galima kartoti daug kartų. Aišku, gudresnis, matydamas formą,  paspaus „reload“ ir jau galės rašyti komentarą. Bet ar taip turi būti?
Komentaro formoje yra laukelis „Tema“. O kam jis? Aš ten visada rašau savo nicką. Jei jis tam ir skirtas, juk galima taip jį ir pavadinti. Dar vienas būdas kaip maksimaliai sumažinti paliekamų komentarų kiekį - patvirtinimo kodo įvedimas. Suprantu kam jo reikia, kai komentarą rašo anonimiškai, bet juk dabar žmogus yra prisijungęs! Būtų kurkas originaliau, jei įdėtumėm du patvirtinimo kodus. Aš tikrai plačiau nusišypsočiau :)

Gerai, pradžiai tiek.  :)

Ar visus šiuos adresus google supras taip pat?

Ar visus šiuos adresus google supras taip pat?

 1. http://www.example.com/
 2. http://www.example.com
 3. http://example.com/
 4. http://example.com
 5. www.example.com
 6. example.com
 7. www.example.com/
 8. example.com/
 9. www.example.com/index.html (arba index.php, arba index.asp)
 10. example.com/index.html
 11. http://www.example.com/index.html
 12. http://example.com/index.html
 13. http://www.example.com/index
 14. http://www.example.com/index/
 15. http://example.com/index/
 16. http://example.com/index
 17. www.example.com/index/
 18. example.com/index
Iš tiesų visi šie adresai bus interpretuojami kaip skirtingi. Plačiau skaitykite čia

mokymai

hehe... užsirašiau į mokymus „verslo kūrimo ir įmonės steigimo pagrindų kursas“ ir nuo kitos savaitės jau vaikščiosiu. kazkaip labai noriu :)

dantistai

rrrr.. vakar išrovė dantį. priekinį. dabar juokinga, nes kai kalbu, matosi skylė. ten prapjovė, kaulo dalį pašalino ir užsiuvo. dabar po 5 savaičių vėl prapjaus viską, prikiš kažkokių kristalų ir užsius. taip priaugins kaulą per kokius 3-5 mėnesius. tada jau galima bus dėti implantą ir protezą :) taip, kad ilgokai būsiu be danties :)