Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Aš legenda (I Am Legend)

Aš legenda (I Am Legend)

Vakar pasižiūrėjau šį filmą. Pačioje filmo pradžioje virusas paverčiamas vaistu, po to jis paveikia ir po trujų metų visos miesto gatvės apaugusios žole. Na per asfaltą taip greit žolė neprasikals. Will Smith sportiniu automobiliu vaikosi stirnas. Jos tikrai labai prastai su kompu padarytos. Beje, per visą filmą jis nepagavo nė vienos. Belieka spėlioti kam jis jas gaudė. Po to filmas tampa įdomiu ir tikrai įtraukia. Dar vėliau prasideda nesąmonės. Taigi trumpai viskas filmas:

Sukuriamas virusas, kuris išžudo 99% gyventojų. Iš likusių 60 milijonų, tik 12 milijonų yra atsparūs virusui. Juos beveik visus išžudo mutavę 48 milijonai. Jis mieste lieka visiškai vienas (su šuniu). Atsiranda princesė, kuri jį išgelbėja, didvytis pasiaukoja ir viskas baigiasi gerai. Ar tikrai?

Nesigailiu žiūrėjęs filmą, bet jaučiuosi lyg man būtų parodę mažą gabalėlį filmo. Trūksta veiksmo logiškumo ir pabaigos. Jei pirma pusėįtraukianti, tai antra sumalta. Gal reikėjo pabaigti filmą per per likusias 5 minutes? :)

Tekstai: Dievo vaikas

O juk dužo stiklai bažnyčioj
Ir į širdį byrėjo smėlis
Josios ašaros byrančios rankom
Iš žemėtų į delnus saulėtus

O juk kasėm kapą broliui
Saulė gulė ir kėlėsi mėnuo
Kryžius griuvo skausmo prispaustas
Dievo vaiką batais aulėtais

O juk sniegas kumšty prispaustas
Upės vingis iš tolio į aukštą
Kūnas tirpo šešėlis ievos
Smėlis biro į širdį šaltą

Kiek jūs išvažinėjate kuro?

Pasiskaičiavau pernai metų kurą ir pinigus. Taigi:

Per mėnesį vidutiniškai išvažinėju 128 litrus benzino.

Per mėnesį vidutiniškai išleidau 391 Lt kurui.

Darbo reikalais automobiliu nevažinėju, darbas sėdimas :)

Apie ką galvoti, kai sugalvoji tuoktis?

Vestuvės būna kartą gyvenime. Oi, bent pusei daugiau :) Na bet jei tuokiantis kyla minčių apie skyrybas - gal neverta dar to daryti ir geriau palaukti?

Oki, aš apie tai, ko reikia vestuvėms. Visą info mes renkamės klausinėdami aplink, todėl nenuostabu, jei kažko dabar dar nežinau.Taip pat viskas priklauso nuo jūsų noro švęsti (ar nešvęsti) vestuves.

Reikia nusistatyti datą. Tą jau atlikome.

Reikia susigalvoti kur tuoksitės. Mes apsisprendėme bažnyčioje.Pirma mintis buvo „nes ten gražiau“. Tą turėtų suprasti vilniečiai, nes Vilniaus santuokų rūmai yra baisiausias statinys, kuriame lankosi žmonės. Nesu jautrus, bet girdėjau iš žmonių, kad per vestuvių iškilmes matydami stalą, jie prisimena ant jo filmuotą porno filmą. Beje, jei tuoksitės bažnyčioje, santuokų rūmuose teks apsilankyti. Galima prieš tai, o galima po. Jei po, tai bažnyčioje išduos pažymą. Taigi, mes nusprendėm bažnyčioje dėl gražumo, o po to pokalbio su kunigu labai džiaugiuosi dėl tokio apsisprendimo. Pasirinkome Paberžės bažnyčią, nes Skaidrius (kunigas) yra mano pažįstamas. Tuokiantis bažnyčioje jums reikia krikšto pažymos, leidimo tuoktis kitoje parapijoje ir pažymos, kad esate nevedęs. Pastarasias dvi turite gauti iš savo parapijos bažnyčios. Pirmąjį turite turėti arba galite gauti išrašą iš tos bažnyčios, kurioje esate pakrikštyti. Taip pat reikia būti priėjus pirmos komunijos. Dar reikia užsirašyti į šeimos planavimo kursus. Jie vyksta kai kuriose bažnyčiose. Taigi, vieta aiški, krikšto pažymėjimą turiu, į kursus užsirašiau. Liko tik leidimą ir pažymą pasiimti. Taip pat susitarti galutinai dėl nuėjimo į santuokų rūmus.

Reikia pasidaryti sąrašą tų, ką kviesite. Sudarėme didelį sąrašą, po to išbraukėme ir gavosi apie 30 žmonių.

Reikia susirasti šventimo vietą. Kadangi pasirinkta bažnyčia yra toli nuo Vilniaus, tai vietos ieškojome arčiau jos. Dalį vietų apžiūrėjome internete, porą apvažiavome. Iširinkome Sirutiškyje esančia pokylių salę ir motelį.

Reikia susirasti automobilius. Auto nuomos paslaugas teikia daug įmonių. Norite pigiau - susiraskite draugus, pažįstamus su tvarkingais, naujesniais automobiliais. Dar galutinai neapsisprendėm, bet greičiausiai pasinaudosime draugų ir pažįstamų transportu.

Kvietimai. Reikia nusipirkti arba pasigaminti kvietimus ir išsiuntinėti. Visiems. Vyksta procesas :)

Reikia susirasti ir nusipirkti žiedus. Šitas etapas dabar vyksta.

Reikia susirasti piršlius. Kaip suprantu, tai jų darbas bus stalą raginti, supažindinti šalimais sėdinčius (girdyti), sugalvoti akcijų-atrakcijų.

Dar reiks krūvos smulkmenų kaip kostiumas, suknelė, maistas, gėrimai, papuošimai... Na apie kitus dalykus parašysiu gal kažkada, kai jau žinosiu kas ir kaip.

Aš tikrai nieko nepamirštu

Banginyje esantys Senukai turi du įėjimus (iš tiesų net tris). Galima įeiti per pagrindinį įėjimą arba per kampinį. Jie yra priešingose senukų pusėse. Mano darbas yra kampinio įėjimo pusėje, o man reikėjo įeiti per pagrindinį. Taigi, geras gabalas aplink. Nuvažiavau su mašina, pridaviau netikusius brolio dažus ir grįžau į darbą. Vakare išėjau ir nerandu automobilio. Jau vienu momentu galvojau, kad pavogė (nors kam jis reikalingas toks senas?). Taigi, gerai pagalvojęs prisiminiau, kad iš senukų per kampinį įėjimą grįžau pėsčiomis, o automobilį pamiršau. Štai taip nieko nepamirštu.

Žaidimas: Žudikas

Bandau aprašyti antrą žaidimą, kuris nors ir labai skiriasi nuo „Slapto draugo“, bet jo paskirtis ta pati.

Sugalvojamas žudymo būdas: tarkime apsikabinimas. Visi išsitraukia savo personažus. O personažai yra trys: žudikas, auka, policininkas. Tai reiškia, kad žudikas turi nužudyti visus, bet neužsirauti ant policininko. Taigi, jei žudikas jus apkabina - jūs miręs. Galima ant lentos rašyti visus nužudytus, nurodant laiką ir vietą.

Dar įdomesnis šio žaidimo variantas yra kai panaikinamas policininkas ir visi tampa žudikais-aukomis. Tokiu atveju kiekvienas išsitraukia savo auką ir būdą, kaip ją turi nužudyti. Čia apsikabinimas būtų labai neįdomu, todėl užduotys turėtų (galėtų) būti labiau nusižudančios nei nužudančios. T.y. žudikas turi savo auką priversti padaryti kažką, kas ją ir nužudytų. Pavyzdžiui jei auka padaro žudikui kavos su brendžiu, ji miršta. Arba jei auka jus paneš ant rankų, ji mirs. Užduotys gali būti labai skirtingos ir tuo pačiu įtartinos. Tokiu atveju kai auka miršta, lentoje galima rašyti auką,nužudymo laiką, vietą ir būdą.

Gero žaidimo :)

Žaidimas: slaptas draugas

Jei tai jums ne naujiena - visks gerai, nereikia manęs vadinti lochu (geriau prabalsuokite viršuje), bet man patiko du žaidimai, kuriuos man vakar papasakojo Vytenis ir Raimonda. Pirmąjį bandau aprašyti. Žaidimus galite žaisti savo įmonėje. Kuo didesnė įmonė, tuo įdomiau.

Kiekvienas darbuotojas išsitraukia sau po draugą. Viso žaidimo laiką (žaidimas gali vykti savaitę, mėnesį...) jūs turite savo draugui daryti siurprizus ir dovanoti dovanas. Kuo dovana įdomesnė - tuo linksmiau. Galite kas rytą ant draugo stalo palikti po bandelę su pienu, galite dovanoti dėžę ledų, galite papuošti jo daro vietą ir t.t. Visa tai - jūsų fantazijos reikalas. Vienintelė užduotis - jūsų draugas neturi sužinoti, kas yra jo slaptas draugas (jūs).

Žaidimo pabaigoje visi susirenka kartu ir pasakoja koks buvo slaptas draugas, tada bando spėti kas galėjo juo būti. Jei neatspėja, slaptas draugas turi prisipažinti  :) 

Kada laikas tuoktis?

Pats žodis „tuoktis“ man kažkoks labai jau švarus, o žodis „ženytis“ man mielesnis. Deja, jis nevartotinas. Apkritai labai juokingai man viskas:

Tuoktis
Vedybos
Ištekėti
Vesti

Tai „tuoktis“ yra moteriškas žodis, o „apsivesti“ vyriškas? :))

Tai kada gi laikas tuoktis?

  • Kada jau laukiatės vaiko. Manęs klausia: „tai gal vaikų bus?“. Atsakau: „taip“. Jei pasitikslina kada, tai pasakau, kad gal po metų ar poros. Jei ne, tai nesakau nieko.
  • Kada reikia paskolos būstui. Labai praktiška priežastis, tačiau tokiu atveju dingsta visa vedybų romantika. Susėda dvise, susiplanuoja, kad reikia ir... O kur netikėtas pasipiršimas? :)
  • Kada jums norisi. Ko gero nesuklysiu pasakydamas, kad 90% moterų ir tik kokių 30% vyrų to nori. To priežastis labai paprasta - spaudimas. Moteris pradea spausti, kad jau kaip ir laikas, o jis natūraliai pradeda priešintis tam :) Realiai noras turi ateiti pats pas abu. Tokiu atveju viskas savo vietose ir laiku :)
  • Kada tėvai spaudžia. Panašus į prieš tai aprašytą variantą, bet jis ir ji vienoje barikadų pusėje. Geriau būti kartu vienoje pusėje, nei ji spaudžia jį.
  • Kada norisi suspėti į traukinį. Ateina tokie periodai kai aplink visi pradeda tuoktis, po to jau susilaukia vaikų. Tada kyla mintis: „ar nepavėlavuosiu į traukinį ir aš?“ Jei taip galvokate, reiškia jūsų traukinys dar neatvažiavo :))
Kaip dabar matau komentarus apie tai, kad „kam apskritai to reikia?“, „ką tai pakeis“ ir pan. Iš tiesų pakeis, o ar reikia - spręsti jums.

Nugirstas pokalbis

Matyt ne vienas su draugais pasikalba kavinėse apie „tik niekam nesakyk“ reikalus. Panašiai vakar atsitiko.

Susitiko du R. Pakso partijos atstovai ir kalbėjosi apie partijos reikalus. Tame tarpe buvo aptarta Vilniaus mero Imbraso avarija. Jis Žvėryne kažkam įvažiavo ir dabar ieško kelių tūkstančių, kad tai neiškiltų viešumon. Įprastai žmonės padarę avariją kviečia policiją, bet čia matyt buvo kažkas rimčiau. Aš turiu pora spėjimų, bet, manau, ir patys galite susigalvoti kokiomis aplinkybėmis nekviečiama policija.

Mašiniukas

Mano mašiniuko duslintuvas kurį laiką barškėjo. Jei tiksliau tai apie mėnesį. Pirmadienį pradėjo garsiai barškėti, todėl nusprendžiau nelaukti to momento kol jis nukris. Nevariau pas savo meistrą, nes toli dėl tokio šūduko varyti. Nuvariau į prie dabo esančią Deladą. Palikau, po poros valandų skambina, kad pasiimčiau. Aišku, kad darbo ten daug nebuvo, bet tikėjausi tikrai didesnės sumos. O sumokėjau 20 Lt. Už tokį gera man, darau jiems nemokamą reklamą, nes viskas tikrai gerai buvo.

vjosas

Startavo naujas vjosas puslapis. Jei manote, kad noriu pranešti naujieną arba tuo labai apsidžiaugiau - klystate. Tiesiog padarytas totalus gaidys, todėl užvirė šiokia tokia diskusija vjosas konferencijoje. Iš pradžių labai tingėjau, o vėliau prisiverčiau ir prirašiau pastebėjimus. O prisivertimas pareikalavo mano jėgų, todėl ne tik ten siunčiu, bet ir čia įdedu. Rašiau, kodėl puslapis yra blogas. Jei tiksliau, kodėl jis blogesnis už prieš tai buvusį, kuris irgi buvo labai blogas :)

1. fonas. Fonas labai nevykęs. Jis nei tamsus, nei šviesus, todėl viskas, kas ant jo užrašoma yra sunkiai įskaitoma. Jis užima 350 KB, o tai labai daug. Tokį paveiskliuką uždėti ant balto fono taip pat ne pats geriausias sumanymas.

2. Foto. Ji turėtų būti bent jau besikeičianti. Kadangi padarė ją pasuktą, tai spėju sunkiau tą įgyvendinti.

3. „Vilniaus jaunimo vardan" parašyta tiek kartų, kad susidaro vaizdas, jog atsakingi už šį darbą nori patys save tuo įtikinti.

4. Kadangi fonas parinktas labai labai nesėkmingai: jis neturi net pasikartojimo, tai reikėjo kažkaip tą dalyką apeiti. Apėjo: kiekvienam puslapiui sukūrė po atskirą fono paveikslėlį. Tai reiškia, kad kiekviename puslapyje mūsų laukia iš naujo besikraunantis daug užimantis fonas. Štai jie:

http://vjosas.lt/client/img/bg_684.jpg
http://vjosas.lt/client/img/bg_843.jpg
http://vjosas.lt/client/img/bg_1330.jpg

Ką reiks daryti, kai atsiras daugiau teksto ar organizacijų? Bus fonas paišomas iš naujo ar tiesiog priverstinai apkarpoma informacija?

5. Logotipas padarytas išplaukusiu. Čia padaryta tik tam, kad mažiau išsiskirtų iš fono. Tuo tarpu, kai įmonės ir organizacijos bando visiems parodyti savo logotipą. Tarp logotipo ir puslapio dizaino nėra jokio ryšio. Nekalbėkim apie logotipo gerumą, nes yra toks, koks yra.

6. Kodėl VJOSAS puslapyje „Jaunimo reikalų taryba" yra svarbiau?

7. Pirmame puslapyje kam reikalingas „Naujienų archyvas"? Daug paprasčiau ir aiškiau, kai įvedamas elementarus puslapiavimas.

8. Pirmojo puslapio kalendorius. Kam jis ten yra? Kalendorius reikalingas, kai dedama daug renginių, kurie vyksta pastoviai. Tada žmogus pasirenka dieną ir sužino kas vyksta. Kurią dieną buvo parašyta ar ne naujiena, manau, visiškai nesvarbu. Todėl kalendorius čia absoliučiai nereikalingas

9. Informacijos kokybės ir kiekio neliečiu.

P.S. Iš KitoKs logotipo išsityčiojo (ne bet tai čia mano asmeninė nuoskauda):

o štai tikrasis: 

abu logo išsaugojau jpg, nors realiai geriausia buvo gif  :) 

Kamštis užsikimšo

Šiandien į darbą važiavau 45 minutes. Vien 23 minutes nuo Viršuliškių-Laisvės sankryžos prie mados iki Impuls esančio ties Ozo-Ąžuolyno-Buivydiškių sankryža. Mano kolega (iš Justiniškių) autobusu pusantros valandos. Nuo namų iki pat Ozo-Kalvarijų sankryžos vienas didelis kamštis.

Atėjęs į darbą pasižiūrėjau į kalendorių - pilnatis.

Kodėl pyksti?

Dar viena mano savybė, kurios negaliu pavadinti labai bloga, bet galėtų būti ramesnė: aš supykstu kai kažkas klausia dalykų, kurie jam akivaizdžiai neįdomūs. Pavyzdžiai:

1. Ateina mūsų buhalterė į darbą ir klausia: „kas vakar laimėjo krepšinio varžybas“. Aš puikiai žinau, kad jai tos varžybos giliai dzin. Klausiu jos: „o kas vakar žaidė“. At sakymas būna arba, kad neatsimena, arba bando spėlioti rytas ar žalgiris. Na jei neįdomu tau tas krepšinis, tai kam klausti?

2. Šiandien paklausė: „o tai namas jau per vasarą bus baigtas?“. Sakau: „Ne“. Tada: „nu va. tai ko daba?“. Na jei neturi jokio supratimo apie namų statymą ir tau visiškai neįdomu kaip ten kas vyksta, tai koks skirtumas kodėl. Nebus pastatytas ir tiek. Tie kas bent kažkiek domisi ar supranta - neklausinėja tokių dalykų.

Kokybė?

Atėjus į darbą prie durų radau didelę balą ir kaimynus su kėde prie spintos. Pastatas visiškai naujas, nes dar nėra nei metų kaip čia įsikraustėme. Tiesiog nesėkmė ar gera darbų kokybė?

Mano bloga savybė

Turiu tokią blogą savybę: nekenčiu, kai kažkas nekelia telefono. Jei skambinu šiaip, tai kažkaip save įtikinau, kad tai normalu. Bet kai kažką suplanavęs, ar kažkas dega - niekaip savęs neįtikinu, kad reikai nesiparinti.