Namo sienos tampa tikromis sienomis
Vakar viena kaimynė manęs paklausė: „o tai ką jūs čia statote? vasarnamį? žiemą juk jame negyvensite?“. Taigi, kai kuriems atrodo, kad mano statomame name žiemą gyventi bus neįmanoma.
Iš tiesų labai blogai yra su dalylenčių dažymu. Jas reikai impregnuoti ir dažyti galima tik po 12 valandų. Taigi, tik kitą dieną. Daug pridažyti negaliu, nes reikia turėti kur susikrauti, o jei paliksiu paprastai - greitai išnešios. Taigi, kas vakarą po darbo važiuojame ir impregnuojame, dažome.
Per savaitgalį pasistūmėjome į priekį. Ačiū Ričardui ir Virgiui, nes jie pradirbo visas laisvas dienas. Jonas atvažiavo per lietų, tai darbo daug jam neliko :)
Dabar namas atrodo taip:
Visą vieną namo sieną aptraukėme plėvele. Deja, bet man įkišo šūdinos plėvelės. Ji orą (kartu ir drėgmę pakankamai lengvai leidžia į abi puses. Nusipirkau po t ogeresnės, kur tikrai kvėpuoja tik viena pusė.
Plėvelę reikia prišaudyti nuo apačios, kad viršuje esantis sluoksnis apie 15-20 cm užeitų ant apatinio. Taip susidarę ar patekę vandens lašai nutekės žemyn per sieną nepatekdami į ją.
Tempėme plėvelę per visą sieną uždengdami langus. Mažiau vėjo pūs, mažiau lietaus pateks. Kai reiks - išsipjausiu. Svarbiausia apkalant nepamiršti langų :)
Iš vidaus kišome vatą (15 cm).
Foto matosi skersiniai, ant kurių dažomos dailylentės. :) Po to iš vidaus kas 55 cm užkalėm 5x5 bruselius:
Toks tarpas reikalingas, nes vata yra 56,5 cm pločio. 1,5 cm mažiau, kad gerai prisispaustų prie kraštų. Tuo pačiu siena buvop išlyginta iš vidaus pakišant po kalamomis vietomis reikiamo storio mežio kabaliukus. Vėliau šiuose tarpuose bus elektros laidai, vamzdis koks ir užsikiš vata. Iš viso bus 20 cm vatos.
Iš lauko pradėjome apkalinėti dailylentėmis. Daugiausia vargo yra išsilyginti sieną. Aš kaliau 2,5x2,5 cm storio tašelius. Gal net geriau būtų 3x3, bet kokius gavau tokius. Plonesnių nepatariu. Tiesa, pirmiausia reikia sukišti vatą, o tik po to apkalinėti sieną iš lauko pusės. Sukišus vatą siena išsipūs iš lauko pusės. Tokiu atveju gražiai paspausite iš lauko ir visa siena išsilygins. Išsipūtimo neliks ir apkalus liks oro tarpas tarp dailylenčių ir plėvelės.
Kalant dailylentes, kas tam tikrą atstumą, pasižymėjau aukštį. Taip galėjau matyti ar ne kreivai nueina kalamos dailylentės. Dar vienas dalykas- nepamirškite užleisti ant langų ir durų, nes po to bus blogai. Realiai man apie 4 cm užtektų, bet užleidinėjau 6-10 cm. Vėliau nesunkiai nusipjausiu kiek reiks. Dar nekaliau apatinės lentos, nes ją prikalsiu tik po to kai prisitvirtinsiu skardą vandens nubėgimui.
saulius
Kabaliukai-tai murloto gabaliukas!
nuo
Ruberoidas buvo uždėtas kaip laikina apsauga per žiemą. Po to jis buvo nuplėštas ir sudėta bituminė ruloninė prilydoma danga.
xxx
Sveiki, idomu kokia medziaga uzdeta, jeigu senas geras ruberoidas ir dar bus dedama skardinis stogas , tai po keleto meteliu is ruberido liks tik prisiminimas ir reikes pakeisti lupant graziai uzdengta stoga. Sekmes.
e
atkreipk demesi i vatos varza,kuo didesne sienos varza tuo maziau mokesi sildydamas.aisku svarbiausia sandarumas
e
pirma reikejo osb is laukines puses uzsikalt,ir tada vata i sienas deti,o jei mediena slapia tai isvis reikia palikt porai savaiciu pradziuti.I sienas patarciau deti 25cm,o i stoga 30cm
vytas911
šiaip tai jei paskaitysi atidžiau - čia yra kalbamna, apie išorinę plėvelę, kuri iš vatos išleidžia drėgmę į lauką - dėl to siena "kvėpuoja", taip pat "kvėpuoja" ir per OSB plokštę. Ir šioje vietoje plėvelė yra speciali, o ne polietilenas. Ta plėvelė neįleidžia į vatą drėgmės iš lauko, tačiau išleidžia (bent jau teoriškai patekusią drėgmę) iš vatos į lauką, o taip pat kažkiek atlieka ir vėjo izoliacijos funkciją Polietilenas dedamas iš vidaus, kaip tu ir sakai. Taigi mes papraščiausiai nesusišnekame, o tamsta dar ir nedaskaitai.
Kęstutis
Kokias dar savybes (svarbiausia savybė ir yra ta, kad reikia nepraleisti drėgmės kaip sakiau iš vidaus, o Tu dar pakartojai [jei pamiršau pasakyt tai tikriausiai todėl, kad reikia aiškinti, kad išvis reikalinga ta plėvelė, nes name yra daugiau drėgmės dėl to, kad virtuvėje verdama - vėlgi garai/drėgmė, žmogus per parą išgariną 0.5 l vandens ir kt., bei kita. O Tu palyginti labai pažangus atrodai palyginus su tais kurie stato aplamai be jokios drėgmės apsaugos. Esu matęs netgi, kad kai kuriems žmonėms stato taip: yra medinis senas namelis ir tada jį šiltina akmens vata tada deda plėvelę ir tada deda dar apmūrijimą dekoratyvinėmis plytomis, tai įsivaizduok kaip ten ta siena turėtų šlapti]) polietileną paėmei ir suklijavai su specialiais klijais. Aišku dar būtų labai gerai jei iš lauko būtų dėta vėjo izoliacija - toks popierius kuris nepraleidžia vėjo (oro judėjimo), o praleidžia drėgmę. Šitas dalykas aišku irgi svarbu. Tokia gi technologija. O aplamai geriausia yra šiaudiniai (presuotais šiaudų ryšulėliais) namai kurie dažniausiai būna 8-10 varžos! Tada nemažai sutaupai nepirkdamas akmens vatos ir jie labai mažai šilumos per sienas išleidžia į lauką. Plačiau: siaudunamai.lt (o šiaip tai per google galit rasti daugiau informacijos, aišku brėžinių ir visokių kitokių labai naudingų gėrybių rasite anglų kalba, bet ne lietuvių)
vytas911
ir kodėl visi nori pasidraskyti su komentarais? Atlekia profesorius Kęstutis ir galvoja, kad jis vienas sugebėjo 8 klases pabaigti :P~ šiaip tai terminas naudojamas ar nenaudojamas, bet kalba apie tai ir eina, kad iš sienos galėtų drėgmė pasišalinti (kuri aišku iš vidaus neturi patekti, bet visgi). O kas dėl plėvelės - jei jau klijuoti, tai ko gero ne klijais, nes sugadinsi plėvelės savybes, o specialiomis juostomis. Ir kai darai suklijavimą, užleisti pusę metro - pinigų švaistymas, netikiu ponas Kęstuti, kad pas save taip darytum ar darai...
Kęstutis
„Sienos kvėpuoja“? Eikit „profesoriai“... Baigėte 4-ias klases tai ir tylėkite. Tokio termino kaip „sienos kvėpuoja“ nėra. Jokioje rimtoje literatūroje tokio dalyko nerasi. Per sienas drėgmė gali eiti, bet per jas oras - negali. P.S. Tik gerai izoliuok akmens vatą nuo drėgmės (iš vidaus), nes šlapia akmens vata beveik tas pats kas šlapias drabužis žiemą - vis geriau negu nieko, bet jis neturi savo efekto. Kali vinį per izoliacinę plėvelę (apsaugą nuo drėgmės) tai tą vinį pirma į klijus įmerki ir tik tada kali tam, kad tikrai nepraeitų drėmė. O izoliacinės plėvelės sudūrimas turi būti perdengiamas pusė metro ir visa tai klijais suklijuota. Žodžiu tai turi būti atlikta labai preciziškai. Kaip minėjo stogas turi būti labiau apšildytas negu sienos, nes per jį daugiausia šilumos išeina. Šiaip jeigu norėtum žiemą dar taupyt dėl šilumos tai gali pasidaryti langines kurios būtų apšildytos ir su elektros varikliukais - kai išjungta šviesa žiemą jos opą ir užsidaro. Nes, kad ir koki būtų langai su jais netgi 1 varžą sunku pasiekti (tokią pasiektum jei pirktum kažkokius superinius langus ir tai būtų oho kokia didelė varža langams). O tavo sienų varža 5, aišku jei 15 cm akmens vatos.
vytas911
šiaip tai kvėpuoja per osb, ir ji tikrai būtų neprošal... buvusi :) nes dabar jau tikrai nebekalsi :)
nuo
Iš lauko sumontavus osb sienos nekvėpuotų. Pas mane tik plėvelė tam, kad susikaupusi drėgmė galėtų per ją išeiti.
nezinomas
is lauko reikia osb plokste apkalti nes namui suteike stabiluma ,o penkiuke islauko reikejo kalti o dabar viduj kvadratura mazini. kai montuosi gipsa sienas, lubas reikia dviguba metalini karkasa montuoti nes kitaip sakes gipsas visur trukines,ir pagal tehnologija dvigubas gipsas.nes nera osb plokstes ir maziausiai 10 mm. storio.
nuo
Nepamenu dabar. Ant pačio plėvelės nieko neparašyta, tin ant maišo buvo.
Aivaras
laba, o koks tos sud...s pleveles pavadinimas>>>?
nuo
Ačiū už patarimus :)
INferno
Sveiki Turiu toki nediduti pastebejima :) Kaip matau dar ne visos sienos baigtos, o viduje jau deliojama akmens vata - kaip teigia musu destytojai, o ir tos vatos gamintojai (speju cia paroc arba isover)akmens vata praranda savo savybes deformuota - suspausta ir sudrekusi. Kaip matau sienose ziojoja skyles, taigi dregmei i jusu nama papulti tikrai ne beda. Del lubu siltinimo kazkas minejo, kad reikia pastorinti - tai faktas, taip pat dideli demesi (tiksliai vatos) reikia teikti toms vietoms kur stogo konstrukcija jungiasi su sienomis. Smagi rubrika :) - sekmes statantis nama :)
nuo
Dabar neatsakysiu, nes nepamenu :) Realiai pasiklausinėjau, patarė parduotuvėlę vien dažais prekiaujančią. Su jais apsitariau ir nusipirkau. Kainą žiūrėjau antroj eilėj, svarbiausia man buvo kokybė.
SMALSUTIS
Solidus klausimas: 1. Kuom gruntuoji? 2. Kuom dazai dailylentes ?
nuo
Netingėkite paskaityti anksčiau ką rašiau :) Grindinis šildymas, pamatai apšiltinti iš abiejų pusių
Remiga
Kaip grindis planuoji sildyti? Ar pamatas sildytas? As galvoju kaip daryti man, nes is vidaus pasildziau 3 cm, bet planavau ir is lauko sildyti... Koki apsildyma planuoji? SEKMES DZIAUGSMUOSE :)
Sveikas
Patariu lubose dėti storesnį vatos sluoksnį, nes šiltas oras turi savybė kilti aukštyn - Vokietijoje, kur žiemos dar šiltesnės, sienų ir viršutinių perdangų šiltinamo sluoksnio storis santykiu 1:1,5. Atkreipkite dėmesį, kaip iš tikro reikia įrengti šiltinančio sluoksnio ventiliavimą (ypač horizontaliuose atitvaruose) ir kondensatų nuvedimus. Linkiu jaukaus, šilto namo.
nuo
Kai namą tau stato samdomi darbininkai ar įmonė - sunku pasakyti pabaigą, o kai pats... :)) Norėčiau šiemet, o kaip bus matysime :)
besidomintis
įdomu butu sužinoti preliminarią pabaigos datą
dad
kas yra mežio kabaliukai??
nuo
vatos dabar 15 cm, o bus 20
Sveikas
O kokia sienos šiluminė varža paskaičiuota teoriškai? Vatos storis juk ne didesnis nei 10 cm.?
w
bla bla per lietu .. alaus ner tai ko ten vazhiuot kai saule shviechia :)))
Tomas
Namas panašėja į namą! Seniai laukiau posto, kuriame bus galima pamatyt kažką tokio, o ne vien tik karkasą.
saulius
Na gražu! Smagu matyt judėjimą į priekį.
Virgis
P.S. rekomenduojamas oro tarpas sienoje yra min 2 cm.
Virgis
Kuo toliau, tuo graziau, sekmes darbuojantis. O nebandei dometis pneumatiniais viniu plaktukais, kurie is karto turi apkaba viniu ir gali sukalinet. Tik kompresoriaus reikia, bet jis nera brangus. laiko sutaupytumet nerealiai.