Cookie Consent by TermsFeed

Kaip gyveni? Pirma dalis

Gyvenu gerai. Orai šilti ir tai nepadeda dirbti atsipalaidavus, bet... Viskas gerai.

Iš tiesų ketvirtis namo jau panašėja į vietą, kur galima leisti laiką. Kai ko trūksta, bet tai matysit iš foto. Gyvai viskas atrodo ne taip baisiai.

Grindys beveik baigtos visame ketvirtyje, nes beveik visur suklijuotos plytelės. Kai kur reikia dar tarp sienų ir grindų plytelių silikonu prasieiti. Kai kur reikia tarp plytelių griovelius padaryti nebe tokiais giliais, nes labai sunku šluoti grindis. Prilenda visko į tuos griovelius.

Sienos nuglaistytos, kai kur dar reiks pataisyti šiek tiek, bet beveik viskas gerai. Duše ir tualete plytelės suklijuotos. Kol kas nedažysiu dienų, tai paliksiu rudeniui. Gal kai kur nedažysiu ir ilgiau, nes per tą laiką kol negyvenu ten dar klius sienom.

Štai mano sandėliukas:

Tik nepradėkite rėkti dėl sienų ir lubų. Specialiai jas dariau osb, nes tai darbinės patalpos. Jos nebijo smūgių ir kitų blogų dalykų, kurie tikrai ten nutiks. Ir ne kartą. Liko susukti vieną gabaliuką lubose ir viena pilna plokštė sienoje. Nesuku specialiai, nes toje vietoje dar sueis elektra iš kitų patalpų, kurių dar nėra. Jei susuksiu - bus labai sudėtinga man laidus toje vietoje vesti. Tačiau jei nebedarysiu kažko, galiu per kelias minutes viską padaryti gražiai  :)

Štai name vanduo:

Hidroforą pirkau vertikalų. Man labiau patinka ir mažiau ploto užima. Kol kas vandenį pajungė tik šaltą, nes karštam vandeniui reikia boilerio. O boileriui reikia šilumos siurblio. O šilumos siurbliui ir boileriui reikia pinigų. :)  Gręžinys prastovėjo visą žiemą ir vasarą jo vanduo žiauriai smirdėjo. Pasirodo tai visiškai normalu užsistovėjusiam gręžinio vandeniui. Pora dienų pompavimo lauk ir kvapo neliko. Kadangi net ne kasdien iš jo kažkiek vandens nuleidžiu, tai vanduo pasidarė šiek tiek drumstas. Kai pompavau lauk - buvo skaidrutėlis. Spėju taip pat dėl užsistovėjimo. Bet aš šį vandenį geriau ir kol kas viskas gerai  :)

Palikite komentarą



Komentarai
  • nuolaida

    Pauliau: anksčiau esu rašęs jau kodėl pasirinkau karkasinį namą. Jei trumpai, tai su medžiu dirbti yra labai malonu. http://www.nulis.lt/kodel-statau-karkasi...

  • Liudas

    Ir imesk daugiau foto :)

  • vytas911

    Šiaip pas mane nėra tų PPR vamzdžių, bet aš kažkaip abejoju (gal Karolis gali nurodyti šaltinį?), kad juose labiau gali veistis bakterijos nei kituose vamzdžiuose. O jei kalbant konkrečiai apie legioneles, tai būtina sąlyga joms veistis yra vandens temperatūra apie 20-50°C (o ideali 35-46°C). Taigi kai šaltas vanduo būna per šiltas (kas retai pasitaiko), arba karštas per šaltas tada jau šansų daug. Dėl to boileriuose default temperatūra būna 60-65°C, nes nuo 60°C legionelės žūsta iškarto. Jei kam įdomu http://en.wikipedia.org/wiki/Legionella

  • Karolis

    Dar kartą dėl vamzdžių - suklydau, ne klijuojami, o virinami, teisingai. Šiaip didžioji dauguma renkasi PPR vamzdyną dėl kainos (pvz., trišakis PPR DN15 ~3 lt, kai presuojamos daugiasluoksnio vamzdžio sistemos trišakis ~12 lt, o presuojamos vario sistemos ~22 lt), tačiau PPR turi kelias neigiamas savybes - pagrindinė yra ta, jog PPR vamzdyne yra tinkama terpė veistis bakterijoms, ir jei tik vanduo kiek pastovi, tai rizika, kad vandenyje gali atsirasti legionelės, vis didėja. Kita dalykas, tiesa, tau neaktualus, tai šiluminis PPR`o plėtimasis, kuris kelis kartus didesnis už daugiasluoksnio vamzdžio ir kelis šimtus kartų didesnis už vario - dažniausiai problemos būna, kai PPR panaudoja šildymo sistemoje arba karštam vandeniui, tada vamzdis tai pailgėja, tai patrumpėja ir taip po truputį deformuojasi, kol galiausiai pratrūksta - tačiau nebijok, jei naudoji šaltam vandeniui (prie hidroforo) - tai lieka tik viena problemėlė - kad PPR yra tinkama terpė bakterijoms veistis. Tačiau kažkodėl turiu tokią nuojautą, kad santechnikos specifikaciją palikai nuspręsti santechnikui ir nesikišai, o reikėtų prižiūrėti kiekvieną santechniko medžiagų pasirinkimą, kad vėliau nebūtų problemų.

  • Paulius

    As labai noreciau paklausti autoriaus vieno klausimo zinau, kad jis nesusijes, bet idomi juo nuomone, kodel nepasirinko VELOX ar kitu "lego" pagrindu statomu betoniniu sienu. Ar tai buvo noras gyventi medinaime name ar visgi kazkokie rasti trukumai? Aciu uz nuomone

  • Virgis

    Dėl vandens. Pas mane sode taip pat gręžinys, žiemą nesinaudoju, bet kvapo niekada nebūna. taip pat dažniausiai vandeniu naudojuosi savaitgaliais, bet drumstumo nebūna. Gal bandyk statyt grubaus valymo filtrus?

  • vytas911

    osb labai gera medžiaga - nei smūgių bijo, nei nuo minimalios drėgmės kas nutiks. Įsukai medvaržtį, pakabinai ką nors, nebereikia - išsukai ir net žymės nėra.

  • nuolaida

    Na ne klijuojamas. Klijuojami kitokie vamzdžiai. Čia, jei neklystu, virinami. Šie vamzdžiai patvarūs ir per sujungimus tikrai neatsijungs. :) Kiek mačiau, dabar visi tik tokiais daro.

  • Karolis

    O kodėl vandentiekio vamzdynas plastikinis PPR klijuojamas? Kas nulėmė tokį pasirinkimą?

  • nuolaida

    Ai, neatsakiau - nesinuomoju. Pas tėvus gyvenu

  • nuolaida

    Na iš principo galima ir dabar ten gyventi. Liko stogą apšiltinti ir... pinigų dar šiek tiek gauti, kad šildymą pajungtų :)

  • Vidmantas G.

    O tu buta nuomuojies ar nuosavame gyveni? :) Tai jau svieciasi greitai persikelimas. Kokios patalpos bus baigtos iki persikelimo (minimaliam gyvenimui)?