Cookie Consent by TermsFeed

Kaip gyveni? Antra dalis

Gyvenu vis dar gerai  :)

Jei nespėsiu įsirengti daugiau, tas plotas, kuris bus be grindų dangos bus uždengtas pačia pigiausia danga, kokią rasiu. Laikinai  :) Taip betono dulkės nesinešios visur.

Štai tualetas:

Klozetas taip pat jau yra, bet nepajungtas, nes nebaigta su plytelėmis. Pirmoj daly rašiau kas liko. Sužinojau, kad klozetai pagal pajungimą skirstomi į horizontalius, vertikalius ir 45 laipsnių. Kadangi mano klozeto nubėgimas toli nuo sienos - man reikėjo vertikalaus. Pasirinkimas tikrai nedidelis. Didžiausias horizontalių. Speciali guminė mova ir į ją įsistatys klozetas. Tada prisuksiu prie žemės, pajungsiu vandenį ir galėsiu... :) Apie ką mes čia?

O štai ir kažkada būsimo pirties grindys:

Per visą perimetrą suklijuotos po pusę plytelės. Sujungimas sienų ir grindų bus silikonu užpildytas. Nuolydis į trapą suformuotas. Vėliau, kai jau apkalsiu, dailylentės šiek tiek užsileis ant plytelių ir bus labai gerai.

Plyteles piršiai, boilerinei, sandėliui pirkau pačias pigiausias akmens masės. Pirty jų nesimatys, o kitur svarbu kietumas. O kai jau plytelės ant grindų - jos tikrai neatrodo blogai. Todėl džiaugiuosi tuo.

Ir pagaliau visus kabančius ir belekaip sujungtus laidus sutvarkiau. Nusipirkau elektros dėžutę, automatų ir viską gražiai sujungiau. Realiai apšvietimui užtenka 4A automatų, bes pasirinkimas buvo toks, kad 10A buvo gerokai pigesni. 1,5 kvadrato laidai gali daug daugiau, todėl 10A savo darbą atliks labai gerai. Rozetėms pirkau 16A. Ties,a elektros spintoje (kur įvadas į sklypą) stovi trifazis 20A. Vualia:

Nenusipirkau trifazio automato, todėl laikinai pajungiau kitaip. Tačiau vėliau pajungsiu viską per jį. Taip galėsiu išjungti elektrą visam namui neidamas į lauką. Dar reiks nuotekio rėlės ir per ją pajungsiu vonią. Tačiau ji žiauriai brangi. Tiems, kas nežino kas tai tokio galiu pasakyti trumpai - jei įžeminimo laide atsiranda bent mažiausia įtampa - elektra iškart atjungiama. Taigi, jei prisiliesite prie fazės laido - jums nieko nenutiks. Elektra atsijungs.

Tai tiek istorijų iš mano pusės  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Nuotekio relė

  Na su relėm čia visai įdomi diskusija. Aš stočiau į tą pusę, kad būtinai reikalinga yra nuotekio relė, tokioj vietoj tikrai ją reiktų įstatyt dėl saugumo. Pats vonioj įsistačiau ją ir džiaugiuosi.

 • elektrikas

  taip pravedžiotą elektros instaliaciją Telšiuose VEI inspektoriui Algimantui Poškui nepriduotumėt ,jei jūs priduosit , ten vilniuje ,tai aš jum pavydžiu

 • setas

  Nespankit apie tas reles, seneliai tėvai ir aš pats užaugom ir net nežinojom kas ta nuotėkio relė. Aišku daiktas geras, bet spėsi pastatyt. Ne tokios jos brangios - 100lt, voniai ir rozetėms 3 reliu užteks.

 • besidomintis

  ziuriu gerai cia apie reles issiplete... reikia tos reles cia net klausimo negali buti, ir reikia apsaugos nuo itampos suoliu, bet apsauga nuo per mazos itampos brangiai kainuoja, arba reikia statyti UPS. o del faziu apkrovos paskirstymo yra paprasta detale - sukos, kazkur 7 Lt kainuoja ir nieko galvoti nereikia.

 • elektrinykas

  Nuotėkio rele statoma ten kur laidžios elektrai grindys(apįšvietimui galima nestatyti).Vidmanto atveju išrinkčiau visas rozečiu linijas ir pakabinčiau ant trifazes nuot relės(kiek pamenu pirmam aukšte plytelių grindys)Nuot.rele pirkit spec,pard.Visai neseniai pirkau tai trifazė kainavo 90lt(ETI -slovėnų,manjos tarnauja be priekaištų)

 • Darius

  dar pliusas tokio jungimo tame, kad jei ismeta automata del per dideles apkrovos (ne del trumpo jungimo), tai nedingsta elektra visam name, kaip butu vieno automato atveju.

 • nuolaida

  Darius teisus. Į kiekvieną kambarį yra 2 laidai: šviesai ir rozetėms. Atitinkamai ir automatai. Žinau, kad nebūtina to daryti, bet taip nėra blogiau. O jei reiks paskirstyti apkrovimą tarp fazių - taip labai paprasta bus padaryti

 • Darius

  2 dziuka: galima viska pajungti ir ant vieno, mano nuomone, daugiau automatu tiesiog patogiau daryti el. instaliacija bei diagnozuoti/taisyti gedimus ateityje ir buitiniuose prietaisuose, pvz. atjungus vieno kambario rozetes gali pasisviesti su prailgintuvu is kito kambario jei kambariai ant skirtingu automatu, arba visai gali nereikt pasisviesti jei kambaryje rozetes ir apsvietimas ant skirtingu automatu. Kai paskaiciuoji kiekvienam kambariui po pora automatu ir dar papildomi priedai ir susidaro nemenkas kiekis.

 • Dziuka

  Vidmantai, ar as ko neiziuriu foto, bet man matosi 24 automateliai, kas pas tave gyvenamas namas, ar gamykla bus, ar ant kiekvienos rozetes ar sviestuvo po automatuka stovi?

 • Darius

  2 vyts: gerai kad risi, risu ir as, kad butu is ko rinktis juk reikia visokiu nuomoniu. paskutinis komentaraa sia tema. del ABB norejau pasakyt, kad nebutina pirkt kur brangiausia, paieskojus galima rasti pigiau, zymiai pigiau ir ne noname.

  p.s. ziurkes metala grauzia kai reikia, apie gofra jau ner ka ir kalbet...

 • Vyts

  Kur matei parasyta jog ABB noname?

  Gerai, risu su diskusija - kam reikes, tas atsirinks.

  P.S. jei karkasiniam name jegos kabelis ne gofroje, tai manau ne nuotekio releje reikia ieskoti kaltumo.

 • Darius

  na as emiau ABB pora vienetu kainavo viena 50-60Lt(tikslios kainos nebepamenu). Jei ABB noname, na tada neturiu ka pridurti.

  To vytas: as tai nuotekio relem zadu naudotis ne tik kol bus "nauja instaliacija" o ir 10m ir ilgiau. O kaip gali nutikt kazkas mistisko tingiu aiskint daug, bet vien jau tai, kad namas karkasinis, duoda didesne galimybe atsirast grauzikams, kurie kartais megsta prasiplatint skyles kur nepralenda, o salia kabeliukas koks be gofros ir t.t.

 • Vyts

  va va, kainos +- tokios ir sioj vietoj bent as buciau nelinkes taupyti ir paimciau zinomo gamintojo rele, o ne kinietiska noname.

  To Darius: as tai nelabai isivaizduoju kaip naujoje instaliacijoje gali nutikti kazkas mistisko, kad suveikinetu nuotekio rele... nors jei dirbo elektrikas, pas kuri rankos is uzpakalio islindusios, tai gali ir ne tokiu dalyku dar atsitikti. :)

 • nuolaida

  Dariau: neieškojau labai, bet kiek mačiau ermitaže, tai viena nuotekio rėlė kainuoja apie 150 Lt. Čia ne keliasdešimt :)

 • Darius

  2 Vyts: tai vat pats ir prisipazinai, kad gedimu per 10m neturejai del nuotekio reles ir nezinai ka reiskia kai is niekur nieko ji pradeda issijunginet visam name ir butent tuo metu kai sviesos ir elektros labai reikia. kazkodel tie kas tureje rekomenduoja kitaip. p.s. as ir su tokia situacija nesusiduriau, bet manau, kad ji visai reali ir neverta taupyt tu keliasdesimt litu cia.

 • Vyts

  Nu gal palyginimas ir nekoks su prezervatyvais, bet esme manau daugelis suprato. As manau, jog jei sugebi pasistatyti nuotekio rele, tai sugebesi ir gedima nustatyti. O jei tai daro elektrikas, tai tuo labiau ir elektrikas turetu nustatyti gedimo priezasti. Aisku, kai atsijungia viskas vienu metu, ner labai malonu, bet pas ka buvo kazkas sugede, kad ismuse nuotekio rele? Pas mane 10m stovi ir kol nevykstas jokios renovacijos/rekonstrukcijos, jokios reakcijos is jos (mintyje turiu gedimus, o ne accident\'us).

  Reziumuojant, yra ir geresniu litu isleidimo budu nei statant daug nuotekio reliu :)

 • Darius

  ne visai tinkamas palyginimas su prezervatyvais, nes reles turbut ne viena kita dubliuojancios, o ant skirtingu grandiniu... ir tadas dejo 3 turbut todel, kad kai prades nei is sio nei is to suveikinet rele, bus lengviau nustatyt priezasti, nes uzdejus viena ant viso namo, gali tekti mazumele pavargti arba net visai atjungt ta rele...

 • To Tadas

  Nesuprantu kam tau reikejo 3 nuotekio reliu... 3 prezervatyvu juk neuzsidedi vienu metu?

 • Tadas

  Nuotėkio rėles dėjau tris: po vieną vonios, rozečių bei apšvietimo el. instaliacijai.

 • nuolaida

  e-vidai: ačiū :) Turiu idėją tokią padaryti blogo skaitytojų talką, bet kažkaip nesiryžtu :)

 • e-vidas

  Pavasarį kažko ieškodamas „įpuoliau“ į šį blogą (ta prasme ne į blogą blogą, bet į gerą blogą), tai dabar galiu pasakyti, kad būsiu viską perskaitęs nuo pradžios iki pabaigos. Prisipažįstu, kad skaitymo tempas gavosi ne per didžiausias - panašiai, kaip čia aprašomos statybos eiga, bet apturėjau didelį malonumą, gal net „kaifą“ - nes kai kurie pradiniai etapai (kiti dar ateityje) man buvo skaudžiai pažįstami, tad iškilo prisiminimai, net vyno įsipyliau. Na, kaip gali pamiršti Plėtros departamento posėdžius (daugkartinius) ir pan? Pasakysiu, kad tai, ką darote (tiek ant žemės, tiek virtualioje erdvėje) yra žavu. Drąsu yra statytis pačiam ir drąsu yra nepagražinant aprašyti ir savo džiaugsmus, ir savo klaidas ar nepasisekimus. Jei rinksite gerojo blogo skaitytojų talką, tai tikrai prisijungsiu. Sėkmės statant ir linkiu šiemet įsikurti, nors ir „tas plotas, kuris bus be grindų dangos bus uždengtas pačia pigiausia danga“.

 • vytas911

  O apsaugos nuo žaibo yra dviejų tipų - vienkartinės, t.y. kai jau pramuša tai reikia keisti vidinius elementus arba daugkartinės, t.y. kaip automatinis jungiklis, bet kažkaip šios vėliau atsiradusios ir įdomu ar tokios pat patikimos. O šiaip kai po žaibų pora įrenginių išlėkė (vienas iš jų siganlizacija, laimei susitvarkiau) tai praktiškai gal jau būtų ir atsipirkęs :)

 • vytas911

  (tęsinys nes kažkaip ne taip išėjo :) į žemę ir relė priklausomai nuo tipo pajutusi 10 ar 30 mA skirumą išsijungia. O tas mygtukas ant jos yra ne tam, kad ji gerai veiktų, o tam, kad būtų galima patikrinti ar nesugedusi, t.y. jį spausti reikia ne kažkokiam "mankštinimui", o tikrinimui.

 • vytas911

  Vidmantas neteisingai aprašė nuotekio rėlės veikimą. Iš tikro yra matuojama tekanti srovė tiek ant fazinio laido tiek ant neutralės (įžeminimas į nuotekio rėlę net nesijungia). Kai tos srovės sutampa viskas ok, o kai tarkime kažkur prasitrina laidas ar kad ir jūs ranka prisiliečiate faziniu laidu pradeda tekėti didesnė srovė ir nueina tiesiai per kūną

 • Virgis

  Nuotekio rėlės dar pusę velnio kainuoja, apsauga nuo žaibo (saugiklis), tas tai jau karvę kainuoja. Pasidomėk, gal bus įdomu, koks čia žvėris.

 • na

  kai buta tvarkaiu tai elektrai netaupiau. svarbu kokybe. kaina cia neegzistuoja.

 • nuolaida

  Sojeris: ne, nes to nedariau nuo pat pradžių. Apie viską nepagalvosi, bet jei kas pradės - manau įdomu bus ir pačiam ir kitiems :)

 • .no

  silikoninant kampus nereikia klijuoti lipnios juostos geriausiai gaunas tepi silikona i kampa ir paskui apiputi su purkstuveliu pasidares muiluoto vandens ir nubrauki su pirstu arba spec guminie mentele. gausis daug greiciau ir graziau klijuot lipnia juosta yra juodas darbas.

 • besidomintis

  senai buvau prie interneto prisedes, ziuriu darbai juda. Liuks! Unitaza tvirtink tik su silikonu, kam gadinti plyteles, puikiai laikosi ir gerai atrodo (rekomenduociau naudoti ravk sanitarini). O nuotekiu rele - butina, uzteks ir vienos ant trifazio pasodint. geras daiktas, kai junginejau sviestuvus ir rozetes koki 30 kartu ismete, kazi kaip be jos butu pasibaige. Ji turi tik viena trukuma - norint, kad puikiai veiktu, reikia, bent 1-3 kartus per menesi ja suzadint (ant jos yra spec mygtukas). sekmes ir vesesnio oro

 • m

  vauvau, ar gerai supratau - nuotėkio rėlė, tai čia toks dalykas, kai tarkim sukištum virbalus į rozetę, bet vietoj to, kad nutrenktų, tiesiog bus atjungta elektra??

  jei taip, tai px kiek kainuos, kai turėsiu būstą, statysiu visur :)

 • Sojeris

  ir dar: nekilo mintis uzrasineti kiek valandu darai darbus pats? siaip, smalsumui patenkinti, kiek litu sutaupei statydamas savo nama?

 • Sojeris

  Vidmantai, geriau kai kur be plyteliu nei be nuotekio reliu. ir tikrai nepatariu apsiriboti vien vonia: mazoji auga, smalsumas - taip pat, tik geometrine progresija. tikrai nesu kietas elektros srityje, todel pasikliauju profu nuomone. nuotekio reles turetu saugoti visas rizikingas vietas, plius dar geresnei apsaugai yra tokie plastikiniai kistukai i elektros lizdus, istraukiami spec irankeliu. pries statan unitaza - protinga butu po apatine dalimi, kuri stoves ant plyteliu. siek tiek silikono ratu palieti - just in case, jei butu avarija, kad po to nereiktu viso porcelianinio dievo nuimineti kad svariai isvalyti. sekmes, laikykit tempa, kad rudeniop jau savuose namuose zidini kurenti. :)