Cookie Consent by TermsFeed

Statybos leidimas. Savaitė po trečio karto

Trečias kartas buvo nesėkmingas, tačiau negali sakyti, kad visiškai. Buvo duotos kelios dienos papildomai.

Dabar žmones vadinsiu raidėmis, nes tik taip pasiseks suprasti (arba ne) kaip viskas vyksta.

Penktadienis. Architektas skambinasi B. B būna paruošusi ir nuneša X. Prisiskambinus X pavyksta prisiprašyti, kad mus įrašytų kaip papildomus pirmadieniniam posėdžiui. Šiaip padavus prašymą būčiau užrašytas ne anksčiau kaip po savaitės būsimam pirmadieniui. Tikrai labai ačiū X.

Pirmadienis. Komisijoje priimtas teigiamas sprendimas. T.y. sąlygas išduos. Tam reikia, kad J užregistruotų protokolą ir perduotų viską V. Savivaldybėje bandome iš J gauti protokolą, kad nunešus jį priimtų laikinai vietoje sąlygų. Juk jame parašyta, kad tikrai išduos. Niekaip nepavyksta. Pasiskambiname ir susitarieme, kad dar porai dienų atidėtų terminą atnešti sąlygas. Keista, bes sutinka. Prie savivaldybės sutinku pažįstamą M, kuri neturi nieko bendro su savivaldybe, tačiau dirba valstybės įstaigoje. Pasiguodus, pažada antradienį paieškoti kokių pažįstamų.

Antradienis. Keli skambučiai per dieną, bet parašų ant protokolo nėra, todėl jis neregistruojamas. Paskambina M ir duoda S telefoną, kuris dirba savivaldybėje, nors neturi nieko bendro su statybų leidimais. Sako padės. Pasiskambinu, pažada pasidomėti. Man nereikia nieko prakišinėti - teraikia, kad greičiau pasirašytų.

Trečiadienis. Ryte, pasiskambinus J, sužinau, kad parašų vis dar nėra, nes vienas skyrius stabdo. Tačiau pasako, kad jau perduota viskas V ir jau sudarinėjamos sąlygos. Pasiskambinu V, sako, kad jau viskas paruošta ir perduota U pasirašymui. Pasiskambinu dar kartą S. Po pusvalandžio man perskambina ir duoda pakalbėti su jau teisingu žmogumi T. Papasakoju, kad reikia tik vieno parašo pagreitinimo ir viskas. Pasiskambina tuo pat metu V, sužino viską ir pažada, kad kitą rytą parašas bus. Skambinamės ir tariamės, kad dar bent dienelei atidėtų atidavimą sąlygų. Paskutinė diena penktadienis. Jei negauna - galiem atsiimti viską ir nešti kitai komisijai.

Ketvirtadienis. Pasikambinu V - ką tik nunešė pasirašyti. Mol vakar nespėjo ir tai padarė dabar. Kada bus parašas nežino. Skambinu po pietų V - parašo nėra, nežino kada bus. Skambinu dar kartą S. Ji perskambina po pusvalandžio ir sako, kad kitą ryta 8 parašas bus ir kopija bus pas ją.

Penktadienis. Lemtinga diena - arba šiandien, arba po mėnesio. Pusė 9 pasiskambinu su S, viskas gerai, galiu atvažiuoti. Nuvažiuoju, gaunu sąlygas. Jas sudaro vienas lapas su užrašu:

1) vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą projektuoti vadovaujantis 2008-06-04 sudaryta sutartimi Nr .... “Dėl leidimo įrengti ir laikinai naudotis vietiniais vandens tiekimo ir (ar) nuotekų šalinimo įrenginiais, kur dar nėra centralizuotų tinklų.“
2) techniniame projekte nurodyti susidarančių atliekų (statybos/griovimo) kiekius, jų tvarkymo būdą pagal atliekų kodus.

Pas architektą. Įsegame, pataisome, padarome kopijas, pasiruošiame, einame į savivaldybę. Patenkame pas L. Gauname antrą segtuvą su dokumentais, einame į apačią, įsegame viską kaip ir pirmame, vėl patenkame pas L. Gerai, akd leidžia registruotis praėjusiu laiku, nes kitaip niekaip nebūtumėm greitai patekę. Viską parodome L ir paliekame.

L sako, kad jei viską padarėme, tai paliktumėm ir antradienį pasiskambintumėm dėl leidimo. Aha... jau ne kartą galvojome, kad viskas bus gerai...

Tos pačios dienos vakare skambinuosi L. Sako, kad nunešta pasirašyti, nežino.

Pirmadienis. Skambinuosi apie 11 valandą L. Neskambinu anksčiau, nes reikia laiko ateiti į darbą, pagerti kavos, pasipasakoti kaip savaitgalis. Sako pas ją nėra, tai gal pasirašė. Susitariu, kad po pusvalandžio paskambinus pasakys. Paskambinu po pusvalandžio - viskas perduota pasirašyti Y, reiškia viskas gerai. Ryt poryt bus leidimas jau.

Būsena tokia, kad suvoki, jog reiktų džiaugtis, bet negali. Nesitiki, per daug išvargintas, per daug nusivylimų. Kol rankose nebus leidimo - nebus ir džiaugsmo.

Skaitykite:

 

Palikite komentarąKomentarai
 • AliG

  As leidima tvarkiausi 3 metus! Vilniaus raj. Sakyciau kolegai cia visai neblogai sekesi.

 • Rolkis

  svolociai jie visi tik litu nori o kasdiena sako tai pirmadieni tai penktadieni , nors eini per rimtus zmones bet zada jau nuo geguzes pirmos.

 • tomas

  tai tavo inkilas be leidimo pastatytas griaut reik:)

 • Remyga

  Man kainavo 4 men. (be salygu savado, kai visi popieriai tvarkingi ir be kysiu). Galiausiai, kai po nustatyto termino negavome jokiu ziniu is savivaldybes (iprasta), iteikiau i dantis rasta, kad pradedu statybas be leidimo kaip numatyta STR'e. Kita diena patys paskambino ir maloniai pranese, kad per artimiausia posedi bus svarstomas st. leidimo isdavimas. Po mazu korekciju leidima pagaliau gavome. Projektavimo savado isdavimas uztruko "tik" 3 savaites, cia su kasdieniais vizitais po biurokrateliu kabinetus. Kaip bebutu, tie sunkumai uzsimirsta, nors ir kaip gaila butu sugaisto laiko.

 • DJ

  Pilnai tave suprantu. Ka tik baigiau panasu maratona su Kauno rajono savivaldybe. Vis dar negaliu atsistebeti kam yra sukurta tokia beprasmiu proceduru sistema.

 • nuolaida

  nebent kaip aš gavau :)) Kaip gauti tiksliai nežinau. Žinau, kad kiti gauna greičiau, žinau, kad kiti žiauriai greitai susitvarko, o tai be ryšių ar kyšių neįmanoma.

 • Remyga

  Skaitant darosi sudetinga suprasti kas po ko ir kas prie ko. Tiek biurokratijos... Be savivaldybes yra ir apskritis, kuri irgi nori kazkaip "PRISIDETI" prie statybu proceso. Aciu Respublikai kad rupinasi pilieciais ir ju statyba. O kai pagalvoji kad centre statomi dangoraiziai ar valdovu rumai be statybu leidimu, tai labai jau viskas akivaizdu ir aisku kam tiek kabinetu ir is ko jie visi gyvena. Valio kovai su korupcija. ... kraujas uzverda, kai matai kas aplink dedasi...

 • pastebejimas

  galetum parasyti knyga "Kaip gauti leidima statyti nama" :)

 • SMALSUTIS

  Paskaicius tokius puslapius galima drasiai pasakyti _ Vilniaus miesto meras- pyd e rastas, kaip ir jo dauguma pavaldiniu ! Susidare nuomone, kad taip stumdomas zmogus moretu savo sklype uzkasti branduolines atliekas.

 • just

  nu jo.. skaitai ir netiki, kiek vargų turi praeiti kiekvienas žmogelis vien tam, kad gautų statybų leidimą.. Sąlygos kyšininkavimui daugiau nei idealios :)

 • vytas911

  pizdec, nesikeikiant, kokia valahita.. galima pagalvoti, kad ruošiamasi statyti kokį objektą 1000 kv.m. Šiaip dėl paskutinės pastraipos... žinomas jausmas :DD