turiu 1000w kaitrinę "lemputę"... patronas atitinkamai didelis. analogų buičiai manau nebūna :) ištrauksiu kai visur bus tik ledai ir dar visokie šviesos šaltiniai :)
ledais apšviestas terariumas ir laiptinė. visur kitur "taupančios". o kur reguliuojamas šviesos stiprumas arba kur trumpam įjungiama WC spintoje šviečia kaitrinės.
o perėjimai prie kitų šaltinių visada būna su išbandymais. nuo žvakių žmonės prie elektros lempučių pagalvokit kol persimetė. panašiai kaip pradžioje visi kalbėdavo apie "taupančiąsias". bet su laiku keičia nuomonę arba pasirinkimo nelieka, arba ilgai kovoja civilizacijos naujovėmis. pradžia jų tikrai buvo ne kokia o dabar puikios lempos, su ledais panašiai tik laiko klausimas. turiu planą kieme vietoj 300w halogeno pastatyt 15w led šviestuvą tik pataupyt reikia. halogenas 35lt led gerokai brangiau Ebay. beje kartais ir žvakių pasikuriam ir nereikia lyginti nei su ledais , nei su kaitrinėmis ir tt, o vaikui tai būna smagu... ateis laikas kaip kaitrines taip užsidegsim....
p/s: o tie ekonominiai paskaičiavimai tai tik savęs apgavimas... ypač kai netikėtai užtinki akcijinio alaus tai pasireiškia :)
Donatas
2011-08-09 10:44
Pas mane namie 75% ledinių lempučių ir 25% taupiosios. Kas liečia diskomfortą dėl spektro, tai jo tikrai nėra, bet čia jau manau įpratimo reikalas, kadangi tik sudėjus LED kažkoks įdomus pojūtis tose patalpose buvo, bet kaip minejau dabar turbūt keista būtų ten, kur kaitrinės susuktos :)
Dėl LED ilgaamžiškumo, tai man asmeniškai iš 15 lempučių jau metai laiko visos puikiai šviečia, tiesa draugas anksčiau jų nusipirkęs buvo tai skundėsi, kad patys led\'ukai gerai laiko, bet elektronika (strteriukiai ir pan) gana greit nusprogsta. Bet šiuo atveju manau ilgaamžiškumas ateina su gamintojų darbo patirtimi.
Beje lemputes pirkau is ebay.co.uk, galingumas 3,5w, kaina apie 18LT/vnt su siuntimu. Lietuvoj žiūrėjau analogų kainos tris-keturis kartus didesnės. Beje lemputės ne brandinės. Beje, tas pats draugas, pas kurį elektronika led\'ų nusprogo, džiaugėsi, kad pardavėjas laikėsi garantinių įsipareigojimų ir neišsikalinėdamas naujas atsiuntė.
Tiesa, kad išlaužti tokį patį šviesos kiekį reikia daugiau LED\'ų o tai finale leidžia sutaupyti tik apie 20% energijos lyginant su taupiosiomis. Taigi ekonomija šiuo atveju daugiauiai remiasi į lempučių ilgaamžiškumą. Nors, kaip minėjau, ledukai pas mene jau metus be problemų žiba (tfu, tfu, tfu per kairį petį), tačiau tai dar per trumpas laikas vertinti galutinį atsiperkamumą.
Justinas
2011-08-09 10:21
Nesuprantu problemos. Namie taupiosiomis (http://www.osram.com/osram_com/Consumer/...) pakeičiau daugelį lempučių - elektros sąnaudos sumažėjo (~20W), šviesos padaugėjo (115W kaitrinės analogas). Taip, pradžiai reikėjo priprasti, kad užsidega ne iš karto pilnu pajėgumu, o šiek tiek laiko reik įkaisti, bet akims tai tik geriau, kad į tamsų kambarį įžengus jis įsižiebia ne taip staigiai.
Konkrečiai apie finansus... jei sutaupome po 100W degant kiekvienai lemputei per valandą, tai laikykime, kad per valandą sutaupome ~200W. Namie vidutiniškai kokias 4h galime laikyti, jog lemputės įjungtos per dieną, t.y. apie 0,8 kWh per dieną arba 24 kWh per mėnesį. Apie 10 litų. Smagu ir kitas dalykas - galima leisti laikyti daugiau šviesų įjungtų, kadangi mokama už pačias lemputes, o jų veikimas sąlyginai nieko nekainuoja.
Darius
2011-08-09 09:10
dar reiketu paminet, kad ES uzdraude visas kaitrines matines (atseit ju dar mazesnis efektyvumas) taupiosios butu kaip ir gerai, bet turi ir jos savu minusu: letai isiziebia iki pilno galingumo, pacios galingiausios tikrai nemazos ir ne i bet koki sviestuva telpa, joms nesveika daznas ijungimas/isjungimas trumpam laikui(pvz tualete), ne visos nori dirbti lauke esant saltukui, taciau tokiose vietose puikiai tiktu kaitrines. Pas mane virtuveje liuminescencines po matiniu stiklu su elektroniniais balastais, mirgejimo nesijaucia(stakliu virtuvej neturiu, o ir ijungtos buna salyginai trumpai), sviesu kaip operacinej. Apie led\'u masini naudojima kur reikia daugiau sviesos dar per anksti sneketi.
Karolis
2011-08-09 09:07
:) kiekviena lemputė kol kas turi savo paskirtį.
Mr-Script
2011-08-09 09:06
Dėl mūsų namų dizainerės idėjų namie galiu naudot tik halogenines (kitos netelpa i lizdus), bet kadangi jų labai daug reikia ir jos gan daug elektros naudoja, tai pakeičiau kas antrą lemputę LED analogu. šiaip jos tikai taupios, bet baisiai brangios ir dar vienas minusas - jų šviesos spektras gan keistas. kai buvau pakeitęs visas LED\'ais, kažkaip nejauku pasidarė namie, tai nutariau palikt kas antrą halogeną ir kas antrą LED - manau optimalus variantas :)
Regis
2011-08-09 08:30
Iš paminėtų nenaudoju tik LED technologijos - ji vis dar brangi (mano galva - neadekvačiai).
Kaitrines lemputes naudoju arba pagalbinese patalpose (tamsus kambarys) - kur jos įjungiamos trumpai, arba - mažuose šviestuvėliuose (būna kaitrinės lemputės mažučiu cokoliu ir korpusu) kur kitokių tiesiog neįsuksi. Pvz. bra prie lovos.
Liuminescencines lempas naudoju garaže - 4 šviestuvai po 2 lempas. esu patenkintas. Jei kada sugalvosiu pratęsti augalų vegetacijos trukmę šiltnamyje - taip pat naudosiu šias lempas.
Taupiosios - populiariausios. Jos yra beveik visuose namo šviestuvuose. Šviesu, ryšku, ekonomiška - man patinka. Be to jas naudoju sklypo apšvietimui - automatiškai junginėjasi nuo fotorelės ir tai kainuoja kur kas pigiau už kaitrines.
Halogenines lemputes naudoju vonioje. Netiesa, kad jos šviečia siauru spinduliu. Jei šviestuvėlio korpusas padarytas iš tinkamai suprojektuoto matinio stiklo - jos puikiai apšviečia visą patalpą.
Dar naudoju kaip sektorinį apšvietimą virtuvėje po spintelėmis ir kaip dekoratyvinį elementą arkoje tarp virtuvės ir svetainės.
Dėl kaitrinių lempučių - man jos nepatinka dar ir savo skleidžiama kaitra. Iš fizikos visi žinom: šiluma, tai - energija. Man nereikia, kad šviestuvas šildytų taip didindamas nuostolius. Jo paskirtis - šviesti.
simas
2011-08-09 07:09
Kaitrinės lemputės tai visiška atgyvena - dėl kaitimo, didelių sąnaudų ir trumpo veikimo. Halogeninės man asocijuojasi su audiokasetėmis - buvo kažkada naujovė, bet taip ir nepasiteisino :) Gailiuosi kam bute wc ir vonioj jas susidėjau - dabar reikia keisti kas kelis mėnesius tai vieną tai kitą (o dar ir kaista velniškai). Visur kitur naudoju tik taupiąsias ir tuo labai džiaugiuosi, nes naudoju seniai ir tikrai pasiteisina. Elektros sąnaudos ženkliai sumažėja, ir ekonomija gera - ypač kai lemputės dabar nebe tokios brangios. Dėl šviesos "jaukumo" - yra kelių tipų taupių lempučių: vienos šviečia šiltesnę - kitos šaltesnę šviesą (dažniausiai labai pigios lenkiškos skleidžia šlykščią melsvą spalvą). Taigi reikia tik teisingai pasirinkti. Ir dar dėl jų šviesos atspalvio - nereiktų pamiršti lempų gaubto ir reflektoriaus funkcijos - gyv. kambaryje pasirinkau šviestuvą su gelsvo atspalvio gaubtais ir problemos dėl šviesos spalvos nėra :)
Gintas
2011-08-09 00:54
Parduotuvėje nusipirkau elektros energiją tausojančią lemputę. Parsinešiau namo, įjungiau, bet ji nešviečia. Na, viskas kaip ir teisingai. Taupo energiją.
senis šaltis
2011-08-09 00:13
LEDiniai diodai (pigūs) greitai pradeda silpniau šviesti. Ir gaila pinigų išmestų ant brangios lempos, kuri greitai vos spingsės. O kokybiškos, jau kainuos ne 40 litų. Va dėl halogeninių tai Vidmantai jūs neteisus. paėmiau pirmą pasitaikiusį pvz. http://www.slo.lt/APsVIETIMAS/Lempos/Hal... Švies tokiu pat spinduliu ir naudos 30 nuošimčių mažiau elektros. O pvz tokios pat su reflektoriumi, kur dabar populiaru įleistos į lubas, su cokoliukais mažesniais, pas mane šviečia jau tris kartus ilgiau, nei paprastos reflektorinės kaitrinės. Anų nespėdavau keisti, o kainuoja apie 5 litai. Hmmm kalogeninės su reflektoriumi, maksimoje kažkur 12 litų gal panašiai. Na vien tai, kad mažiau srebia elektros ir jau trigubai ilgiau atlaikė, tai atsipirko. O tokios pagal linką, tai dar nekeičiau kelis metus. Tos taupiosios tai išvis kapitalisto išdaiga. prie jų kambaryje bloga darosi būti. Kol kas pasilieku prie halogeninių apvilktų kaitrinės lempos gaubtu.
mantas
2011-08-08 23:44
Aha, žinom mes tų LEDų nemirtingumą...
Iš kelių pirktų, vienos atveju jau po 2 mėn. degė tik trečdalis diodų. Kita nusprogo gal po pusmečio.
Kaip pikta, kai išleidi Brendinei lemputei 40 litų ir ji perdega taip greit. Nors gal čia aš per ilgai gyvenu?
ddd
2011-08-08 23:19
LED lempute cia pavaizduota labai primityvi. Dabar gaminamos cilindrines arba sferines led lempos is kuriu sviesa sklinda visomis kryptimis. Todel mazo spindulio problemos nelieka
nuo
2011-08-08 23:11
Taupiosios lemputės dar kur nepadengtos baltai pilnai, tai per tas vietas įjungimo momentu skleidžia kenksmingą šviesą
Giedrius
2011-08-08 23:08
Kiek žinau, būtent su LED yra problema dėl spektro. Todėl į Led dedamos kelių dažnių lemputės (kad atkurti ~baltą šviesą).
Taupiosios lemputės spektras kertasi kitaip. Jos neišspinduliuoja tiek daug šiluma. Bėda tame, kad jas daužyti labai nesveika, ir jos turi gana nemalonų akiai atspalvį.
Bute naudoju halogenines ir taupiasias. O name dar pagalvočiau ką dėti.
Karolis
turiu 1000w kaitrinę "lemputę"... patronas atitinkamai didelis. analogų buičiai manau nebūna :) ištrauksiu kai visur bus tik ledai ir dar visokie šviesos šaltiniai :)
ledais apšviestas terariumas ir laiptinė. visur kitur "taupančios". o kur reguliuojamas šviesos stiprumas arba kur trumpam įjungiama WC spintoje šviečia kaitrinės.
o perėjimai prie kitų šaltinių visada būna su išbandymais. nuo žvakių žmonės prie elektros lempučių pagalvokit kol persimetė. panašiai kaip pradžioje visi kalbėdavo apie "taupančiąsias". bet su laiku keičia nuomonę arba pasirinkimo nelieka, arba ilgai kovoja civilizacijos naujovėmis. pradžia jų tikrai buvo ne kokia o dabar puikios lempos, su ledais panašiai tik laiko klausimas. turiu planą kieme vietoj 300w halogeno pastatyt 15w led šviestuvą tik pataupyt reikia. halogenas 35lt led gerokai brangiau Ebay. beje kartais ir žvakių pasikuriam ir nereikia lyginti nei su ledais , nei su kaitrinėmis ir tt, o vaikui tai būna smagu... ateis laikas kaip kaitrines taip užsidegsim....
p/s: o tie ekonominiai paskaičiavimai tai tik savęs apgavimas... ypač kai netikėtai užtinki akcijinio alaus tai pasireiškia :)
Donatas
Pas mane namie 75% ledinių lempučių ir 25% taupiosios. Kas liečia diskomfortą dėl spektro, tai jo tikrai nėra, bet čia jau manau įpratimo reikalas, kadangi tik sudėjus LED kažkoks įdomus pojūtis tose patalpose buvo, bet kaip minejau dabar turbūt keista būtų ten, kur kaitrinės susuktos :)
Dėl LED ilgaamžiškumo, tai man asmeniškai iš 15 lempučių jau metai laiko visos puikiai šviečia, tiesa draugas anksčiau jų nusipirkęs buvo tai skundėsi, kad patys led\'ukai gerai laiko, bet elektronika (strteriukiai ir pan) gana greit nusprogsta. Bet šiuo atveju manau ilgaamžiškumas ateina su gamintojų darbo patirtimi.
Beje lemputes pirkau is ebay.co.uk, galingumas 3,5w, kaina apie 18LT/vnt su siuntimu. Lietuvoj žiūrėjau analogų kainos tris-keturis kartus didesnės. Beje lemputės ne brandinės. Beje, tas pats draugas, pas kurį elektronika led\'ų nusprogo, džiaugėsi, kad pardavėjas laikėsi garantinių įsipareigojimų ir neišsikalinėdamas naujas atsiuntė.
Tiesa, kad išlaužti tokį patį šviesos kiekį reikia daugiau LED\'ų o tai finale leidžia sutaupyti tik apie 20% energijos lyginant su taupiosiomis. Taigi ekonomija šiuo atveju daugiauiai remiasi į lempučių ilgaamžiškumą. Nors, kaip minėjau, ledukai pas mene jau metus be problemų žiba (tfu, tfu, tfu per kairį petį), tačiau tai dar per trumpas laikas vertinti galutinį atsiperkamumą.
Justinas
Nesuprantu problemos. Namie taupiosiomis (http://www.osram.com/osram_com/Consumer/...) pakeičiau daugelį lempučių - elektros sąnaudos sumažėjo (~20W), šviesos padaugėjo (115W kaitrinės analogas). Taip, pradžiai reikėjo priprasti, kad užsidega ne iš karto pilnu pajėgumu, o šiek tiek laiko reik įkaisti, bet akims tai tik geriau, kad į tamsų kambarį įžengus jis įsižiebia ne taip staigiai.
Konkrečiai apie finansus... jei sutaupome po 100W degant kiekvienai lemputei per valandą, tai laikykime, kad per valandą sutaupome ~200W. Namie vidutiniškai kokias 4h galime laikyti, jog lemputės įjungtos per dieną, t.y. apie 0,8 kWh per dieną arba 24 kWh per mėnesį. Apie 10 litų. Smagu ir kitas dalykas - galima leisti laikyti daugiau šviesų įjungtų, kadangi mokama už pačias lemputes, o jų veikimas sąlyginai nieko nekainuoja.
Darius
dar reiketu paminet, kad ES uzdraude visas kaitrines matines (atseit ju dar mazesnis efektyvumas) taupiosios butu kaip ir gerai, bet turi ir jos savu minusu: letai isiziebia iki pilno galingumo, pacios galingiausios tikrai nemazos ir ne i bet koki sviestuva telpa, joms nesveika daznas ijungimas/isjungimas trumpam laikui(pvz tualete), ne visos nori dirbti lauke esant saltukui, taciau tokiose vietose puikiai tiktu kaitrines. Pas mane virtuveje liuminescencines po matiniu stiklu su elektroniniais balastais, mirgejimo nesijaucia(stakliu virtuvej neturiu, o ir ijungtos buna salyginai trumpai), sviesu kaip operacinej. Apie led\'u masini naudojima kur reikia daugiau sviesos dar per anksti sneketi.
Karolis
:) kiekviena lemputė kol kas turi savo paskirtį.
Mr-Script
Dėl mūsų namų dizainerės idėjų namie galiu naudot tik halogenines (kitos netelpa i lizdus), bet kadangi jų labai daug reikia ir jos gan daug elektros naudoja, tai pakeičiau kas antrą lemputę LED analogu. šiaip jos tikai taupios, bet baisiai brangios ir dar vienas minusas - jų šviesos spektras gan keistas. kai buvau pakeitęs visas LED\'ais, kažkaip nejauku pasidarė namie, tai nutariau palikt kas antrą halogeną ir kas antrą LED - manau optimalus variantas :)
Regis
Iš paminėtų nenaudoju tik LED technologijos - ji vis dar brangi (mano galva - neadekvačiai).
Kaitrines lemputes naudoju arba pagalbinese patalpose (tamsus kambarys) - kur jos įjungiamos trumpai, arba - mažuose šviestuvėliuose (būna kaitrinės lemputės mažučiu cokoliu ir korpusu) kur kitokių tiesiog neįsuksi. Pvz. bra prie lovos.
Liuminescencines lempas naudoju garaže - 4 šviestuvai po 2 lempas. esu patenkintas. Jei kada sugalvosiu pratęsti augalų vegetacijos trukmę šiltnamyje - taip pat naudosiu šias lempas.
Taupiosios - populiariausios. Jos yra beveik visuose namo šviestuvuose. Šviesu, ryšku, ekonomiška - man patinka. Be to jas naudoju sklypo apšvietimui - automatiškai junginėjasi nuo fotorelės ir tai kainuoja kur kas pigiau už kaitrines.
Halogenines lemputes naudoju vonioje. Netiesa, kad jos šviečia siauru spinduliu. Jei šviestuvėlio korpusas padarytas iš tinkamai suprojektuoto matinio stiklo - jos puikiai apšviečia visą patalpą.
Dar naudoju kaip sektorinį apšvietimą virtuvėje po spintelėmis ir kaip dekoratyvinį elementą arkoje tarp virtuvės ir svetainės.
Dėl kaitrinių lempučių - man jos nepatinka dar ir savo skleidžiama kaitra. Iš fizikos visi žinom: šiluma, tai - energija. Man nereikia, kad šviestuvas šildytų taip didindamas nuostolius. Jo paskirtis - šviesti.
simas
Kaitrinės lemputės tai visiška atgyvena - dėl kaitimo, didelių sąnaudų ir trumpo veikimo. Halogeninės man asocijuojasi su audiokasetėmis - buvo kažkada naujovė, bet taip ir nepasiteisino :) Gailiuosi kam bute wc ir vonioj jas susidėjau - dabar reikia keisti kas kelis mėnesius tai vieną tai kitą (o dar ir kaista velniškai). Visur kitur naudoju tik taupiąsias ir tuo labai džiaugiuosi, nes naudoju seniai ir tikrai pasiteisina. Elektros sąnaudos ženkliai sumažėja, ir ekonomija gera - ypač kai lemputės dabar nebe tokios brangios. Dėl šviesos "jaukumo" - yra kelių tipų taupių lempučių: vienos šviečia šiltesnę - kitos šaltesnę šviesą (dažniausiai labai pigios lenkiškos skleidžia šlykščią melsvą spalvą). Taigi reikia tik teisingai pasirinkti. Ir dar dėl jų šviesos atspalvio - nereiktų pamiršti lempų gaubto ir reflektoriaus funkcijos - gyv. kambaryje pasirinkau šviestuvą su gelsvo atspalvio gaubtais ir problemos dėl šviesos spalvos nėra :)
Gintas
Parduotuvėje nusipirkau elektros energiją tausojančią lemputę. Parsinešiau namo, įjungiau, bet ji nešviečia. Na, viskas kaip ir teisingai. Taupo energiją.
senis šaltis
LEDiniai diodai (pigūs) greitai pradeda silpniau šviesti. Ir gaila pinigų išmestų ant brangios lempos, kuri greitai vos spingsės. O kokybiškos, jau kainuos ne 40 litų. Va dėl halogeninių tai Vidmantai jūs neteisus. paėmiau pirmą pasitaikiusį pvz. http://www.slo.lt/APsVIETIMAS/Lempos/Hal... Švies tokiu pat spinduliu ir naudos 30 nuošimčių mažiau elektros. O pvz tokios pat su reflektoriumi, kur dabar populiaru įleistos į lubas, su cokoliukais mažesniais, pas mane šviečia jau tris kartus ilgiau, nei paprastos reflektorinės kaitrinės. Anų nespėdavau keisti, o kainuoja apie 5 litai. Hmmm kalogeninės su reflektoriumi, maksimoje kažkur 12 litų gal panašiai. Na vien tai, kad mažiau srebia elektros ir jau trigubai ilgiau atlaikė, tai atsipirko. O tokios pagal linką, tai dar nekeičiau kelis metus. Tos taupiosios tai išvis kapitalisto išdaiga. prie jų kambaryje bloga darosi būti. Kol kas pasilieku prie halogeninių apvilktų kaitrinės lempos gaubtu.
mantas
Aha, žinom mes tų LEDų nemirtingumą...
Iš kelių pirktų, vienos atveju jau po 2 mėn. degė tik trečdalis diodų. Kita nusprogo gal po pusmečio.
Kaip pikta, kai išleidi Brendinei lemputei 40 litų ir ji perdega taip greit. Nors gal čia aš per ilgai gyvenu?
ddd
LED lempute cia pavaizduota labai primityvi. Dabar gaminamos cilindrines arba sferines led lempos is kuriu sviesa sklinda visomis kryptimis. Todel mazo spindulio problemos nelieka
nuo
Taupiosios lemputės dar kur nepadengtos baltai pilnai, tai per tas vietas įjungimo momentu skleidžia kenksmingą šviesą
Giedrius
Kiek žinau, būtent su LED yra problema dėl spektro. Todėl į Led dedamos kelių dažnių lemputės (kad atkurti ~baltą šviesą).
Taupiosios lemputės spektras kertasi kitaip. Jos neišspinduliuoja tiek daug šiluma. Bėda tame, kad jas daužyti labai nesveika, ir jos turi gana nemalonų akiai atspalvį.
Bute naudoju halogenines ir taupiasias. O name dar pagalvočiau ką dėti.
Justina
Ka veikti? Nezinau,-atsako visi.
tai israskit ka mums veikti!!!