Knygos: Amerikos snaiperis
Verčiant Chris Kyle knygos pavadinimą „American Sniper“ buvo du variantai: „Amerikos snaiperis“ ir „Amerikiečių snaiperis“. Kadangi kareivis buvo siųstas kaip Jungtinių Amerikos Valstijų karys, o ne kaip kiekvieno amerikiečio, tai pasirinktas buvo pirmasis variantas. Kino importuotojai Acme pasirinko antrąjį.
Sąmoningai nežiūrėjau filmo, kol neperskaičiau knygos. O po to iškart puoliau prie filmo. Ir... niekaip negaliu suprasti kodėl jį reikėjo nominuoti 6-iems Oskarams. Gal dėl Clinto Eastwoodo pavardės? O gal dėl to, kad Amerikai reikia herojaus?
Ar žinote dvi pagrindines ginklo duslintuvo funkcijas? 90% atsakys: tyliau šaudo. Iš tiesų tai yra ugnies šviesos mažinimas ir atatrankos mažinimas.
Tuo tarpu knyga tikrai nebloga. Labai daug įdomių dalykų apie patį Iraką, kaip jie kariavo, kodėl taip darė ir kokia tvarka. Kadangi knygą rašė pats snaiperis, tai daug paaiškinimų kodėl ir kaip jis darė. Filme tik šaudo ir viskas. Knygoje yra tai, kaip jis leisdavo laisvalaikį, kaip iškraudavo susikaupusią įtampą. Taip pat yra žmonos laiškai, jausmai ir santykiai šeimoje. Kai daug kartų ir ilgam išvyksti - grįžta lyg ir savas, tačiau tuo pačiu vėl svetimas žmogus.
Vertinu 8/10
Palikite komentarą