Cookie Consent by TermsFeed

Ženklų kalba

Pradėjom lankyti ženklų kalbos pamokėles. Lankome mes, o vaikas ten žaidžia  :)

Buvau skeptikas, kai pirmą kartą išgirdau apie tai. Kai pamačiau Vytenio vaiką rodant ženklus, nuomonę pakeičiau.

Žinote kas įdomiausia? Ogi visur ir visiems kylantis klausimas-mitas:

Vaikas pradės kalbėti vėliau, jei mokės ženklų kalbą.

Galite parašyti savo nuomonę ir kodėl taip manote.

Palikite komentarąKomentarai
 • Asta

  Na, aš suinteresuotas asmuo, tai savo nuomonės (t.y. man žinomų tyrimų rezultatų skaičių) nedėstysiu. Tiesiog norėjau pasidžiaugti tuo, kad didžioji dalis komentatorių suprantą kūdikių gestų kalbos privalumus. Net nuotaika pakilo.

 • nuo

  Ženklų kalba yra anglų ženklų kalba, lietuvių ženklų kalba... T.y. skiriasi ženklai ir susitikę iš skirtingų šalių gali nesusišnekėti.

 • gatviukas

  As vis mastydavau, zenklu kalba - kas tai? Tai tiesiog kalba, kaip pvz ispanu, italu, lotynu :) Daugiakalbyste mano poziuriu lavina ne tik kurybinguma tarp vaiko ir tevu, taciau ir vysto vaiko gebejimus. Kuo universalesnis bendravimas, tuo lengviau ateityje.

 • mokytoja

  As kazkaip manau, kad vaiko raida turi vykti naturaliai. Mano sunus iki 2,5 metu palyginus nedaug pasakydavo zodziu,labai gerai buvo ivaldes gestu kalba, nors jo niekas to nemoke, bet uztai kai ivyko sprogimas, tai iki 3 metu jis jau raiskiai kalbejo sakiniais.

 • nuo

  160

 • Renaldinis

  Jeigu pamokeles yra, vadinasi ju reikia.nors vaikas veliau kalbeti del to neprades,anksciau taip pat ne. Va as pradejau nuo 3, mano sunus nuo 1 metu,be jokiu pastangu.Jei 3,5 ir nekalba,jau reikia susirupinti,nors svepliuoti gali net iki 5 metu,normalu. Taip kad manau del to dar galima perdaug galvos nesukti, ir i visa tai ziureti naturaliau.Na o tos pamokeles, tai tik tiek kad kaip seima leidziate laika kartu :-). Beje, kiek uz jas reikia pakloti?

 • nuo

  Dariau: ženklų kalba nepakeičia bendravimo su vaiku. Visus ženklus rodydamas tu privalai ir tarti žodžius. Ne visus žodžius reikia paversti ženklais.

 • darius

  visiska nesamone ta zenklu kalba.su vaiku reikia bendraut zodziais o ne opirstais.gal pamokinkim maigyt kompa ir taip bendraut nebereikes kalbeti.

 • Jadvyga

  As kazkada irgi buvau susigalvojusi, kad butu labai miela ismokti gestu kalbos ir laisvalaikiu veikti kazka naudingo su kurcnebyliais, tik nelabai zinojau, kur kreiptis.. Taciau tai niekaip nebuvo susije su vaiko ugdymu. Vis delto manau, kad tai neturi jokios itakos vaiko verbaliniam vystymuisi, taciau praktine nauda- puiki, gal per zinias gestikuliuos naujienas; girdejau, kad truksta gestikuliuotoju :)

 • IMA

  Pasisakysiu ir as situo klausimu :) As tai manau kad tai visiska nesamone. Kodel, ogi todel, kad tai yra vaiko ir tevu italpinimas i tam tikrus remus ir kurybingumo slopinimas. As pvz. kuo puikiausiai ir labai greitai perpratau savo vaiko zenklus ar zodzius is 2 raidziu. Paziziurekot, nuo pat pradziu, tik vaikui gimus mes su juo visiskai nesusibendraujam, vienintelis zenklas koki siuncia yra verkimas, bet mes suprantam ka jis reiskia, pagal intensyvuma, dienos laika ir t.t. Ir dabar kad ir gerai kalba (2.5m) bet buna zodziu kuriu nesupranti, tai vis tiek randi buda kaip issiaiskinti ka jis reiskia. Na tokie kursai sveikintini tuo, kad privercia tevus su vaikais glaudziau pabendrauti. Lauksim rezultatu ;)

 • Gabija

  O kam mokytis ženklų kalbos? Kad vaikui būtų lengviau išreikšti, ko jis nori; saugojimas nuo frustracijos: noriu pasakyt, bet negaliu?..

 • nuo

  Būtų „Ievos vaikas“, bet tada negalėčiau į Vytenį palinkinti :)

 • nuo

  Tikslas toks, kad vaikai pradeda kalbėti daug vėliau nei gali „pasakyti“ ko nori. Man atrodo, kad pakankamai sunku yra vaikui, kai nori ir gali, bet nemoka. Ženklai palengvina labai.

 • Marius

  Siap girdejau kad zmones ismoko kalbeti nuo zenklu kalbos. pradzioje susirodydavo gestais, ir tik po to pradejo gestus lydeti garsai, ir veliau jie pavirto i kalba. Vaiku mokymas zenklu kalbos idomi ideja, jie taip nepraranda zenklu ir gestu dovanos, ir bus geri oratoriai ateity ir geriau komunikuos, tikiu kas kalbeti ismoks veliau, nes ant smegenu eina didesnis kruvis, reikia dar zenklais ismokti kalbetis, bet rezultate bendravimas is ju puses bus turiningesnis...

 • Ieva

  Na, "Vytenio vaikas" juk kalba. O štai mano draugės vaikas, niekada nemokytas ženklų kalbos, kuriam jau daugiau kaip 2 m., nė žodžio žmonių kalba nesako.

 • Šilas

  O tikslas koks?

 • tori

  kas per ženklų kalba?

 • Dali.us

  O yra didelis skirtumas, kaip vaikas endrauja... gestais ar žodžiais ?