Cookie Consent by TermsFeed

Statau svečių namuką #13

Kadangi atėjo barų lauko sezonas, tai visas laikas ten. Susirgo, teko atsisveikinti, sugedo, neveikia ir panašūs dalykai yra kasdienybė. Taigi, svečių namukas ilsėjosi.

Kaip ir prieš tai buvusiame įraše minėjau - tikslas yra apšiltinti namuką iš išorės. Tikėjausi atkasti pamatus, leisti jiems išdžiūti, o tada jau klijuoti polistirolą.

Situacija pasirodė baisesnė nei tikėjausi. Žinojau, kad namukas yra iš dviejų dalių, statytų atskirai ir vėliau uždengtas bendras stogas. Tai matosi ir pagal sienas ir pagal rūsį. Po priestatu nėra rūsio. Taigi, atkasus pamatus pasimatė, kad betonuojami jie buvo tik iškasus griovį. Cemento juose beveik nėra: sumesti akmenys, plytgaliai, kokliai ir panašūs dalykai, tarpus užpildant žvyru su simboliniu kiekiu cemento. Radau net krištolinį indelį, dangtelį nuo vaikiško maistelio.

Pamatus reikia nuplauti, kad ir ką vėliau bedaryčiau. Baisu yra taip, kad su paprastos šlangos srovė plauna tai, kas priberta tarp akmenų ir baisu, kad nieko nebeliks.

Ką galvoju daryti dabar? Kol kas galvoju, kad reikia užtepti betonu didžiausius plyšius, tuo pačiu surišant tai kas ten yra pridaryta. Taip pat priestato pamatą prie ilgiausios sienos tvirtinsiu iškasant po kampais ir per vidurį duobę 130 cm gylio (nuo žemės paviršiaus) ir užpilant betonu. Taip bus atrama pamatams ir apsaugos nuo smigimo. Na o po to jau tepsiu pamatus bitumu ar panašiu mišiniu apsaugannčiu kažkiek nuo drėgmės ir šiltinti jų nebematau prasmės. Kadangi grindys yra gerokai aukščiau žemės, tai polistirolą šiek tiek tik įleisiu į žemę. Klijuosiu 10 cm.

 

 

Palikite komentarąKomentarai
  • Vidmantas

    Labai ačiū už protingą komentarą.

    Dėl nesilaikymo, tai pabandysiu tada nedidelį plotą ir pažiūrėsiu kaip bus.

    Siena yra įtrūkusi, bet jau seniai ir daugiau nesėda, tai gal čia ir teisingas pastebėjimas, kad nepadės jei tiek metų stovi. Neturiu profesionalų statybininkų draugų, todėl pats ieškau info ir dėliojuosi. O hidroizoliacija padės gal nepkiti taip aukštai. Plius klijuojant polistirolą gal geriau laikysis.

  • Darius

    Manau, nesilaikys betonas ant to akmenu/zvyro pamato arba bus labai sunku ji "nutinkuoti". O siena kur nors yra skilusi? Jei ne - tai net toks pamatas, vadinasi, buvo pakankamas (iki isplovimo), jei jo gylis nuo zemes pavirsiaus bent 80 cm. Vargu ar pastatas smenga, jei smegtu, tikrai matytusi itrukimai pamate ir sienose, nes niekada nesmenga visu perimetru vienodai, O kampuose papildomos atramos irgi manau naudos neduos, nes esamam pamate garantuotai nera armaturos ir jos gali tik pabloginti situacija, nes nepasiskirstys tolygiai apkrovos. Hidroizoliacijos tepimas irgi nuo nieko negelbes nes dregme ir toliau kils per pamato pada. Reik tiketis, kad yra padeta hidroizoliacija tarp pamato ir sienos ir, manau, to pakanka. Juostiniams pamatams svarbu, kad isalas nebutu gilesnis nei pamatas, kad ju "neiskeltu", o ne, kad nesmegtu. O jei dregsta rusys, visos numatomos priemones irgi nepades, gal tuomet drenazas daugiau padetu visu perimetru. Cia tik mano nekvalifikuota nuomone, jei turi patikima specialista, patarciau pasisnket, o as tai nieko nedaryciau su pamatu ir geriau laika ir medziagas investuociau i storesni siltinimo sluoksni. sekmes.