Cookie Consent by TermsFeed

Prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos prisijungė pirmasis baras

Mirgančios antraštės su tekstais apie VMI tikrinamas maitinimo įstaigas, kavinių bei barų darbuotojų išpažintis apie atlyginimus vokeliuose, ir inspektoriams atvykus rakinamas „juodas“ kasas Lietuvos verslo padangėse  jau ne naujiena. Baras „Local Pub“, įsikūręs pačioje Vilniaus širdyje, priėmė dar negirdėtą sprendimą ir prisijungė prie „Baltoji Banga“ iniciatyvos. Svarbu akcentuoti, kad - tai pirmasis baras šalyje oficialiai pripažinęs, kad dirba skaidriai. 

2019-aisiais į VMI akiratį po viešojo maitinimo sektoriaus veiklos analizės dėl neatitikimų buvo patekę trečdalis Lietuvos įmonių. Tai viena iš priežasčių, kodėl susikūrė ir aktyviai veikia, „Baltosios bangos“ iniciatyva, jungianti 60 bendrovių, atstovaujančių tiek stambų, tiek vidutinį ir smulkų verslą. Iniciatyvos nariai deklaruoja skaidrią veiklą, o sąraše galima išvysti ir tokius milžinus, kaip „Rimi“ ir „Lidl“ prekybos tinklus.

„Atvirai pasakius, labai nustebau, kai susitikimo metu buvo pasakyta, kad narių sąraše dar nėra nei vieno baro ir būsime pirmieji,- dalinasi baro savininkas, Vidmantas Čičelis. - . Kažkada viena pažįstama, dirbanti su barais, pasakė: tik nesakyk, kad tu irgi moki juodais. Tai išėjo iš pokalbio, barą buvome ką tik atidarę ir pradžioje to neužfiksavau. Atsiminiau gerokai vėliau kaip viešą paslaptį. Jei pasirodys, kad visi barai veikia neskaidriai, o  „Local pub“ vienintelis labai baltas ir pūkuotas, tai tikrai ne. Tikiu, kad yra daugiau barų, kurie veikia visiškai skaidriai, visas pajamas apskaito ir moka tik per bankinius pavedimus. Esu įsitikinęs, kad po mūsų prisijungs ir daugiau.”

„Local pub“ veiklą pradėjo prieš daugiau nei dvejus metus - baras garsėja savo išskirtiniu gėrimų asortimentu, gardžiu maistu, draugiška atmosfera ir lankytojų gausa: norint praleisti penktadienio vakarą, staliuką reikia rezervuoti bent prieš savaitę. Neseniai netoli Ogmios miestelio buvo atidarytas ir antrasis verslininko baras, pavadinimu „Local pub 3“, mokėjimus iš klientų priimantis tik kortelėmis. Paklaustas, ar buvo kilę abejonių dėl tokio sprendimo, baro savininkas purto galvą:

„Dabar labai retas žmogus neturi kortelės - net ir pamiršęs piniginę, gali atsiskaityti kortele telefono pagalba. Labai norėčiau tokią pat mokėjimo tvarką įvesti ir bare Jasinskio gatvėje, bet čia sulaukiame nemažai turistų iš rytų, užsukančių iš kaimyninio viešbučio, kurie pageidauja atsiskaityti tik grynais. Tiesa, šiuo metu atsiskaitymų kortele skaičius sudaro 80 proc. visų mokėjimų. Labai rimtai svarsčiau šią galimybę - tai ne tik skaidrios veiklos indikatorius, bet ir daug procesų palengvinantis dalykas: nereikia išiminėti pinigų iš kasos, vežti jų į bankomatą, smulkinti kupiūrų. Aš dažnai stebiuosi, kai darbo pokalbiuose su barmenais, išgirstu apie tai, kad jiems buvo mokama juodais ir nesvarbu, kaip bus mokama dabar. Kaip? O tai kaip tavo atostoginiai, ligos išmokos?! Mums svarbu. Neseniai turėjome atvejį, kai žmogus pas mus atėjo, nes pavargo užmokestį gauti vokeliuose, nuo nuolatinės įtampos laukiant, kada įvyks patikrinimas. 

Iš dalies, aš suprantu kodėl dalis barų taip daro, konkurencija nuolat auga, suvokiu, kad tai užburtas ratas ir kurio sunku ištrūkti. Kaip bebūtų, svarbu nenuleisti rankų - gyventi lengviau, kai esi skaidrus ir nereikia nieko bijoti.” 

 

Aplankyti barą „Local Pub” galima adresu Jasinskio g. 1, „Local Pub 3” - Lakūnų g. 51.

 

Palikite komentarą