Cookie Consent by TermsFeed

Namo erdvių planavimas. Trečia dalis.

Susigalvojau ko noriu, susiskirsčiau erdves, dabar bandau viską sutalpinti į pageidaujamą namą.

Kai kurios erdvės labai paprastai atranda savo vietą tik pagalvojus apie tai kam jos skirtos. T.y. jų nereikia mėtyti iš vieno galo į kitą, todėl visas likęs skirstymas gerokai supaprastėja. Pvz.:

Dar kartą įdedu paveiksliuką su namo padalinimu. Tik tam, kad nereiktų vartyti įrašų ir būtų aiškiau:

Statau namą

Vakarinę namo dalį pavadinkime kaire puse, o rytinę - dešine. Visa tai tik aiškumo ir patogumo dėlei. Prie kairės namo pusės bus prilipdyta terasa. Terasa reikalinga pasislėpti nuo lietaus ar saulės. Į terasą patekti galima ne tik iš lauko, bet ir iš namo. Kadangi pats judriausias kambarys bus kodiniu pavadinimu „Didelis kambarys“, tai iš jo turi būti patenkama į terasą. Kitas dalykas - šis kambarys turi būti maksimaliai apšviestas, todėl jame turės būti dideli langai, geriausia jo vieta - pietūs, vakarai (kairė, priekis). Pagal išdėstymą, viskas puikiai tinka.

Antra patalpa, iš kurios norėčiau patekti tiesiai į terasą - pirtis. Smagu sėdėti pirtyje, o po to išeiti tiesiai į lauką. Antras dalykas pirčiai - dideli langai. Įsivaizduokite žiemą: sėdite šiltai su gražiu vaizdu į baltą kiemą, mišką. Hmm... lyrinis nukrypimas.

Virtuvė turi būti prie didžiojo kambario. Ar daryti bendrą patalpą, ar atskiras - spręsti kiekvienam, o aš tik pateiksiu kelis argumentus, kurie nusprendė mano pasirinkimą. Mano virtuvė bus atskirta nuo kambario siena. Įėjimas į kambarį ir virtuvę, turi būti bendras, ar beveik bendras, kad nereiktų klaidžioti ratais. Siena yra gerai, nes:

 • ant jos galima kabinti spinteles
 • prie jos galima statyti buitinę techniką
 • nunešus purvinus indus į virtuvę, svečiams nereiks visą laiką į juos žiūrėti

Virtuvei išskyriau vietą su kampiniu langu.

Tualetas turi būti arti didžiojo kambario (bet ne su vaizdu į jį) ir arti pirties. Dar viena užpildyta vieta.

Drabužinė geriausia kai yra arti koridoriaus, kad įėjus galima būtų nesunkiai ten patekti. Jai teko paaukoti gerą pietinę pusę, bet čia jau patogumas nulėmė tai.

Miegamąjį nugrūdau į patį kampą - dešinį apatinį, šalia (apačioje) jo atsirado dar vienas kambarys (vaikų), virš jo - antras vaikų kambarys. Visi trys kambariai reikalauja vonios kambario kuo arčiau. Vonios kambariui daug šviesos nebūtina, todėl jam puikiai tinka šiaurinė (viršutinė) namo dalis. Tuo pačiu visi trys kambariai atsiranda prie pat vonios, kur užsukama kas rytą ir kas vakarą. Prie vonios pridėjau darbo kambarį. Likusi erdvė buvo paskirstyta sandėliukui ir boilerinei. Abi šios patalpos nereikalauja daug šviesos, turi išėjimus į lauką.

Galutinis erdvių išdėstymas maždaug toks:

Statau namą

 

« Ankstesnė dalis

Palikite komentarąKomentarai
 • senis_saltis

  ačiū, kad ir senos temos nepamirštos

 • nuo

  hmm.. sunku pasakyti dabar. Bijau apsimeluoti. Man rodos pas mane nėra 2 m pločio. Reikia tik turėti vietą, kur ateis daug vamzdžių (jei horizontalus), šalia jų statomas šilumos siurblys, kuris labai nedidelis. Aukštis nesiekia metro, plotis kokių 80, gylis apie 60. Ir iš jo į boilerį. Boileris didelis, o vietos kaip koks šaldytuvas užima. Aš jei nepamiršiu, susižymėsiu name ir parašysiu. Jei ką - primink :)

 • senis_saltis

  Laba diena. Tikiuosi matysis mano klausimas senoje temoje. Ar galima sužinoti kokio dydžio m2 reikalinga boilerinė geoterminiui šildymui? Ir pagal ką reikėtų atsižvelgti ją įrengiant. Kokie mazgai sueina ir tt.

 • Bonifacijus

  ilgas kolidorius nama paverčia i traukinio vagona,mėginčiau keisti planiruote,nes visas namas tai judėjmas kolidorium,ant poieriaus atrodo kad patalpos suplanuotos taupant plota,bet naturoj bus labai ištemptas ir truks erdvės jausmo ,nes i patalas papulsit iš siauro kolidoriaus,siuličiau dydint salona pagalbiniu patalu saskaita,tada atsirastu erdvės ir holas igautu kažkiek stačiakampio formos,atsiprašau už savo trigražti

 • nuo

  Nes kol jie atsiras 2, kol paaugs, tai niekas nedraus per tą laiką persikraustyti į kitą kambarį. Dabar išsirinkau mano manymu geriausią iš miegamųjų :)

 • m.košė

  o kodėl tu nenori padaryt vaikų kambarių vieną šalia kito?

 • svetimas

  as manau,kad nemazai erdves neisnaudoji palikdamas toki dideli kolidoriu ir del santechnikos turesi problemu-nebent turi daug pinigu atliekamu.As irgi siulyciau sauna,vonia ir virtuve statyti arciau vienas kito,o jei dusas bus prie pirties tai ir antro nebereikes,o jei virtuve salia tai ir salta alu is saldytuvo patogiau pasiimti:)

 • Tomas

  miegamojo tikrai nesprausčiau tarp vaikų kambarių

 • Liudas Druska

  viskas ok, tik vienas dalykas - užsiknisi su santechnika (finansine prasme irgi). Pas tave gaunasi trys didelis san.mazgai: pirtis/wc, virtuvė ir vonia. Visose juose turės būt vandentiekis ir kanalizacija. Bus papildomų išlaidų, jei nesukiši visko vieno greta kito.

 • nuo

  Čia preliminariai nupiešta kaip buvo planuota. Realiai kiekvienas kambarys turi savo atskirą išėjimą ir nė vieno pereinamo nėra.

 • mixxii

  o miegamasis gaunasi pereinamas?ta prasme is jo patenkama i vaiko kambari?

 • Silas

  Vienas vaikų kambarys neturi išėjimo tik kaip per miegamąjį? Nelabai praktiška ir gerai, mano nuomone.

 • Sveikas

  Nuoširdžiai patariu sukeisti miegamąjį su vaikų kambariu prie vonios.

 • nuo

  Dušas yra vonioje ir pirtyje. Du. O vienas vaikų kambarys yra atskirtas nuo tėvų drabužine, todėl nesigirdės :)

 • Marius

  joa del Tevu kamabario salia vaiku sutinku :D

 • nasa

  p.s. kur dusas salia pirties?

 • nasa

  miegamasis tarp abieju vaiku kambariu...hmmm, kai krushites vaikus zadinsite :)