Cookie Consent by TermsFeed

Namo erdvių planavimas. Pirma dalis.

Žadėjau, žadėjau, bet vis neparašiau. Taigi, apie namo išplanavimą.

Pirmas žingsnis - pasirinkti norimą arba, tiksliau sakant, teisingą namo plotą. Vieni tiesiog nusprendžia kokio ploto namą statys, o jau po to žiūri kas telpa ir ką galima jame padaryti. Aš dariau kitaip - pirmiausia susigalvojau ko man reikia (ko aš noriu). Bandau vardinti:

 1. Virtuvė. Normalu, kad kiekvienuose namuose turi būti virtuvė.
 2. Didelis kambarys aktyviai veiklai (draugai, televizorius, židinys, valgomasis...). Į tokį kambarį galima sutalpinti daugiau, galima mažiau, bet jo paskirtis aiški. Labai pageidaujamas išėjimas į lauką, dideli langai.
 3. Miegamasis. Klausimų neturėtų kilti.
 4. Darbo kambarys. Seniai norėjau turėti kambarį, kuriame stovi kompiuteriai (taip, ne vienas, nes vieno šiaisp laikais mažoka), stovi daug knygų lentynų, yra staliukas su odiniais baldais. Toks kambarys reikalingas, kai nori ramiai pabūti, susikaupti. Jis nėra būtinas ir be jo galima išgyventi, tačiau man jis tikrai bus labai naudingas.
 5. Vaikų kambarys. Jei tiksliau, tai pagalvojau, kad geriau tebūnie du vaikų kambariai. Niekada nežinai kiek vaikų turėsi, bet geriau vienu kambariu daugiau, nei vėliau jo labai trūks. Aišku, tokiu atveju galima būtų paaukoti darbo kambarį, bet labai jau to nenoriu.
 6. Vonios kambarys. Jame turi tilpti dušas, tualetas, kriauklė, vonia (nors aš be jos tikrai išgyvenčiau).
 7. Sandėliukas. Tikrai reikalinga vieta, kur bus laikomi dviračiai, automobilių ratai, žoliapjovės... Galima tokią patalpą daryti atskirai nuo namo, bet nenoriu viso skpypo užstatyti ūkiniais pastatais. Būtinas išėjimas į lauką.
 8. Boilerinė, arba ūkinės paskirties patalpa. Joje susieina visi mazgai, yra boileris, katilas ir pan. dalykai. Kadangi aš nusprendžiau naudotis geoterminiu šildymu, ši patalpa tampa gerokai mažesne, nei kūrenant kietu kuru. Šioje patalpoje stovės ir skalbimo mašina, džiovyklė. Būtinas išėjimas į lauką.
 9. Drabužinė. Reikia patalpos, kur būtų kabinami drabužiai, laikomi nesezoniniai daiktai.
 10. Pirtis. Tikrai daugelis gali išgyventi be to. Tame tarpe ir aš. Tačiau man labai patinka sėdėti pirtyje, po jos atsigerti alučio, išeiti į kiemą. Taigi, dideli langai ir išejimas į kiemą būtini.
 11. Tualetas. Reikalingas atskiras tualetas, kur galėtų eiti svečiai, patys iš pirties, ar kito namo galo.
 12. Terasa. Terasa labai gerai, kai lyja lietus, kai kaitina saulė.

Štai mano norai namui. Pirmos dalies pabaiga :)

Skaitykite toliau »

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Statybos prasidėjo. Foto įdėsiu gal kitą savaitgalį. O dėl metrų - viskam savas laikas :)

 • vytas911

  galėjai ir kvadratinius metrus išdėstyti pagal savo įsivaizdavimą :)

 • Liudas Druska

  Ir viską sukišti į vieną aukštą? respectas. P.S. Kada prasidės statybos ir foto medžiaga? :)

 • nuo

  Todėl, kad būtų patogu išnešti skalbinius į lauką. Gal bus džiovyklė, gal ne :)

 • reboot

  Skalbimo mašina, džiovyklė ir išėjimas į lauką. Kodėl?

 • Lucy

  Che che, nemažai durų tavo name gausis :D

 • bfw

  „...pirmiausia susigalvojau ko man reikia...“ - puikus mąstymas! beje, „išplanavimas“ - kalbos klaida, reikia vartoti „suplanavimas“.