Cookie Consent by TermsFeed

Konsignacija

Kai nusiunčiu leidyklai dėl knygų platinimo konsignacijos būdu ir gaunu vadovaujančio žmogaus atsakymą:

Universitetas yra biudzetine organizacija. Konsignacija yra vienas is paramos budu. Biudzetine organizacija negali buti paramos teikeja, tuo labiau, privataus kapitalo strukturai.

Susimąstau: ar žmogus supranta kas yra konsignacija ir kas yra parama? Sėkmingo vadovavimo.

Tie kas su tuo nesusidūrė, pasakysiu, kad konsignacija yra kai A perduoda knygas B ir B jas parduoda. B moka už parduotas prekes A tik po to kai pats parduoda jas. Iki to momento jos priklauso A. Taigi, kurioj vietoj čia atsiranda parama?

Palikite komentarą



Komentarai
  • nuo

    Univere dirbantis žmogus sako, kad leidyklose dirba kvailiai?

  • laima

    universitete dirbantis zmogus, jums labai diplomatiskai pasiule susirast kvailesniu :) kurie noretu isaldyti savo pinigus :)

  • as

    todel, kad euler hermes, lietuva pervede ant "D" lygio

  • karkasinis to li ir kitiems

    Žmogus, vadovaujantis universitetui, manau daugiau nei aš supranta, kas yra konsignacija. Tik Jis išsireiškė plačiąja prasme, su kuria visiškai sutinku. Investuokite Jūs mieli prekybininkai tiek, kiek investuoja gamintojas į savo verslą ir tada galėsite plėšytis, kad kažkas neduoda prekių konsignacijos pagrindais! Dabar atrodo, kad sugalvojau bizniuką, paimsiu iš A ir permesiu vartotojui nieko neinvestavęs ir tikėtinas pelnas daugiau nei 100% didesnis nei gamintojo? Manau, kad anksčiau ar vėliau konsignacija su B maksimaliai sumažės, nes A rizika labai didelė. P.S. jau mokėjimo atidėjimą nutraukė senukų prekybos centras. Pagalvokime kodėl???

  • li

    tai gal Tu jam nusiųski to termino paaiškinimą. žmogus gi nebūtinai turi išmanyti knygų pardavimo niuansus jeigu vadovauja univerui.

  • Justinas M.

    O man atrodo konsignacija buvo sumaišyta su asignavimu :))

  • nuo

    Atsiskaitymų problema tikiu, bet čia ne visai apie tai. Konsignacija nėra parama teisiškai ir todėl tai nieko bendro su biudžetinėm organizacijom nėra.

  • karkasinis

    Taip, apmokama po pardavimo, bet tik 5% (iš patirties) prekybininkų atsiskaito tvarkingai, pagal sutartyse nurodytus terminus. Prekę pardavus, už ją reikia susimokėti mokesčius ir nepriklausomai ar prekybininkas su tavimi atsiskaitė ar ne. Taigi gamintojas savotiškai paremia prekybininką. Pvz. tu pardavei kažkieno knygas ir skubiai reikėjo investuoti į namą (neuždengtas stogas ar panašiai). Panaudojai A pinigus savo reikmėmis, paskaičiavęs, kad iki sutartyje nurodyto termino uždirbsi panaudotus A pinigus ir galėsi atsiskaityti (tai jau yra parama iš A). Pardavimai smuko, planuotų pajamų nesurinkai ir vilkini atsiskaitymą (kai kuriais atvejais tai jau bus labdara, nes pinigų niekada neatgausi). Nieko asmeniško, čia tik pavyzdys, bet kaip rodo praktika tik 5% B tvarkingai ir laiku atsiskaitys su A. Taigi nenustebkime, kad kai kurie gamintojai jus pavadins prašančiu paramos, nes daugeliu atveju tai yra tiesa.

  • nuo

    Kažką maišai. Visi atsiskaitymų terminai yra nurodomi sutartyse. Su konsignacija tai susiję tik tiek, kad atsiskaitoma po pardavimo. O dėl mokesčių klysti. A moka mokesčius tik po to kai išrašo sąskaitą faktūrą. O per kiek laiko ji turi būti apmokėta - susitarimo reikalas ir čia jau konsignacija visiškai ne prie ko.

  • karkasinis

    Jei B prekę pardavė, mokesčius A jau tenka susimokėti, nors ir B neatsiskaitė su A. Didieji Lietuvos B, dažniausiai nori atsiskaityti su A tik po 90 ir daugiau dienų po realizacijos. Dažniausiai didieji B ir ne tik didieji, suėjus 90 dienų terminui, gerokai vilkina apmokėjimą. B naudoja A pinigus kaip neprocentinę paskolą. Susiklosčius nepalankioms sąlygoms rinkoje, labai padaugėjo neatsiskaitymų su A. Nors A prekės yra labai perkamos, B nuolatos prašo jų papildymo, A jau nebeapsimoka duoti prekes B, nes per didelis procentas neatsiskaitančių B varo A link bankroto. Įdomu, kaip tu pasielgtum, jei tavo smulkiam verslui B būtų skolingi kelis šimtus tūkstančių, iš kurių daugiau nei pusę neatsiskaitytų piktybiškai. Toliau galvotum apie pardavimų didinimą konsignaciniais pagrindais?

  • nuo

    A duodamas B prekes mokesčių neturi mokėti, jei jas duoda su važtaraščiu. A duodamas prekes B parduoda daugiau, bet čia ne apie tai buvo.

  • karkasinis

    Labai teisingai vadovaujantis žmogus atsakė. Juk A pagaminti prekę kainuoja pinigus, kuriuos jis nori susigrąžinti su pelnu. Duodamas prekes šimtams B, A turi išrašyti dokumentus ir dar susimokėti mokesčius. Neretai B (netgi garsios Lietuvoje firmos), pardavusios prekes, piktybiškai neatsiskaito su A (faktai iš patirties). Taigi visiškai sutinku, kad konsignacija yra vienas iš paramos būdų.