Dar vienas naujas šildymo būdas
Visai netyčia teko sužinoti apie dar vieną namo šildymo variantą. Kadangi žmogus, įkūręs įmononę, man apie tai pasakojo, tai visas pokalbis truko beveik dvi valandas. Natūralu, kad per tiek laiko galima gerai praplauti smegenis. Taigi, jei jūs kažką apie tai žinote ar esate susidūrę - visa info labai laukiama.
Tai kietu kuru automatizuotas šildymas. Šildyti galima tik granulėmis. Jos užsipila iš viršaus ir jų pakanka nuo 14 iki 40 valandų. Priklauso nuo konteinerio dydžio ir kūrenimo. Tarkim įpilama kartą per parą.
Didžiausias pliusas - toks pečiukas (židinys) pastatomasbet kur name. Gali būti ir pagrindiniame kambaryje, nes yra pakankamai gražūs, bei matosi kaip dega ugnis. Jai pakanka 8 cm storio vamzdžio (kamino). Varikliukas stovi ir ištraukia dūmus į kaminą (ne įpučia į židinį).
Jų yra visokių modifikacijų, bet yra ir tokios, kurios turi cirkuliacinius siurblius ir gali po visą namą varinėti vandenį. T.y. galimas šildymas radijatoriais arba grindinis. Taigi, iki jos atvedami du vamzdžiai ir ji viską daro. Mane labiausiai sudomino šitas variantas.
Ji naudoja elektros kaip 100-150 W lemputė.
Yra automatizuota, o tai reiškia, kad galima užprogramuoti kada šildyti stipriau ir kada silpniau.
Tokio dalyko kaina būtų apie 20 000 Lt. Taigi, pakankamai sudomino, bet gero pardavėjo toks jau darbas, o realiai nelabai ką esu apie šį dalyką girdėjęs. Man paliko tokį reklaminį lapą su Palazzetti produkcija.
Gintaras
Problema, kad tankiai kas dieną reikia valyti peleninę, nes pridega, darosi šlakai. O kaip kitiems,nes granules pirkau ne iš vienos vietos.
Monika
Gal kas jau pasistate kietojo kuro katila Palazzetti.Jei taip Kas pasitesina ir kas ne.Labai noretusi kad pasidalintumet patirtimi.
as - Petrui
Petrai, kokios firmos turite granuline krosnele? Koks modelis?
Grafas
sveiki jus visi kalbat apie nus iki 180kv. o kaip 260-300kv. kokios kainos jam butu ir kokia geriauei sistema tiktu
petras
pas mus stovi tokia krosnele, valyti reikia minimum kas antra diena, granuliu, kai nesalta dienai uztenka, kai salciau dazniau tenka uzpylineti. plius triuksmas kambary, nes dirba tikrai nepertyliausiai... stebuklu nebuna...
Granitas
Sveiki, tai argi niekas neturi tokiu krosneliu? Butu labai idomu suzinoti apie jas daugiau, negu sako ju pardavejai. Kaip su eksploatacija? Ar reikia kasdien valyti pelenus ir degimo kamera?
marukas
Sveiki. gal kas gali pasakyti kiek kainuotu tokios sistemos irengimas 90kv.m naujos statybos namukui? kokios butu sanaudos? ar kas aplamai gali patarti kokia sistema isidiegti? peciaus tikrai nenoriu. aciu uz sugaista laikas. lauksiu pasiulymu [email protected]
Marius
zmones gal kas zinot,kur Norvegijoje galima isigyti oras-oras zidinius.Mano emailas [email protected]
Mindaugas
Labai domiuosiu siom granulinem krosnelem, nes atejo laikas apsispresti koki sildymo buda pasirinkti. Noreciau tik centrinio, taciau nera vietos nei jam paciam nei malkinei, o ir malku ruosti pats negaliu nes disko isvarza kamuoja. Taigi, pagooglinau ir pakalbinau italisku krosneliu "Kalor" gamintoja, man rupejo kuo daugiau suzinoti apie krosneles su centriniu sildymu. Atsiunte man ir kataloga su CD, ir brosiuru visokiu, net lietuviu kalba :). Tai vat, siuo metu yra iki 16kW ~100m2 namui ir 22kW iki 200m2. Pacioje italijoje duodama 8 metu garantija. Ju produkcija sertifikuota bene 3 kokybes sertifikavimo istaigose tokiose kaip TUV, pats idomiausiais dalykas tai kaina, tokio galingumo galima nusipirkti uz 2100-2600e priklausomai nuo norimos apdailos, taip pat gauni ir visus manual'us isirengimui aisku dar atvezimas iki LT kainuos apie 700-800lt. Siu krosneliu galima isigyti ir lietuvoje, taciau kaina ju dviguba 15000-19000 lt (crazy verslininkai) Tad kuo daugiau apie jas domiuosi tuo labiau man jos patinka. Jeigu kas turite isirenge tokia labai prasau pasidalinti informacija.
čiburaška
taip tai gražus žaislai,italu duona,bet nežinau kaip ten su ju galingumu,ar patems 200kv.m nama krosnelė 10kw galingumo kaip jie deklaruoja,nes tokiam namui perkant granulini katila rekomenduojamas galingumas 25kw,o kas liečia palazzetti granuline krosnele šildyt ne vandens kontura o ora manau smagus dalikas
vienas
siaip tai katilu ir krosniu kurenamu granulem kainos prasideda , kiek zinau, nuo 8000 kazkur, ir pas ta pati Palazzetti, o siaip yra ir kapsuliu tokiu granuliniu, kurios programuojamos, galima ijungti GSM pultu ir t.t. siap apsimoka, paprasta, nereik malku ruost, kurent, ir t.t.
d
Zmones nejuokinkite privalumais uz tokia kaina.Pats paprasciausias masyvus kokliu pecius,gal sakyciau krosnis nuo vienos ikrovas sildo nemaziau 24val ir temperatura buna pastovi.
valdas
pigiau ne granules bet grudus deginti kaitrumas toks pat o kaina tonos grudu mazesne dviem simtais litu lyginant su granuliu kaina, geriausiai is grudu tai avizas arba kvietrugius deginti
Dainius
Senas, klausyk, o gal gali patart is kokios firmos tas granules pirkt, kad butu kokybiskos? Ir koki katila rekomenduotum, koks pas tave pvz stovi ? Dekui.
senas
Del granulių. Nereikia ieskoti "pustu" neaiskios kokybes granulių. Sudarai sutarti su normaliu, kartoju normaliu, gamintoju, gauni sezonui reikiama kieki i namus uz protinga kaina. Geriau uzsikrauti vasara. Jei rankos nenukris viena karta kas tris dienas (sios ziemos salygomis) uzpilti granulių, viena karta per savaite istraukti pelenine ir ismesti turinį, tai taupai 50% ekspluatacinių išlaidų lyginant su šildymu dujomis. Išvaizdus katilas stovi pagrindineje gyvenamoje erdvėje. Pats isijungia išsijungia, padidina pamažina ugnį automatiškai, jokios katilinės. Gararesu kampe sikroviau 3 tonas. Savaitei isvaziuoji grindini šildyma 16 laipsnių nustatai - savaitei užtenka. Rezerve stovi 3 tenai po 2 kW (jei pora dienu elektra pasiurbs-nenumirsiu). Tai tiek tų reikalų. 180 m2 sandarus namas, palaikoma 20 laipsnių, vidurkis mėnesiui 500 kg. Viena tona 510 lt. Pasiskaiciuokit kiek gi cia tas sildymas atseina. Gal kazkam brangu, man pats tas.
Romas
Geras daiktas ta PALAZZETTI krosnelė centriniam šildymui -pats mačiau Norvegijoje.Kartą per parą įpila norvegas maišiuką granulių ir smagiai juokiasi.Sako labai patogu granules maišais sandeliuoti.Namukas apie 180 kv.metrų.Šildymas Jam kainuoja iki 150-200 Eurų per mėnesį.O ir karštą vandenį buičiai gauna.
diadka
gal kas turi isirenges oras vanduo silumos siurbli.Noreciau suzinoti ar patenkinti jo darbu ir kiek kainuoja sildymas menesiui.
xxx
tokias bapkes sukisti i geotermini sildyma yra nesamonie,plius ar jus bent isivaizduojat kiek kainuos tas sildymas,tas geoterminis sildymas yra praktiskai sildymas elektra.pasiskaitykit internete,tik aisku ne firmu puslapiuose
H
Pašalini, suskaičiuok kiek reikės litrų tirpalo (kaina ~ 3Lt + PVM) ir kiek reikės vamzdžio (1 m ~ 5 LT + PVM). Aš labiau projektuotojas, nei vadybininkas. Pasidaryt pats gali viską ir kolektorių ir stuburo išvaržos operaciją - reikia tik išmanyti kaip.
barsukas
pasistatai uz 7000lt centrini malkom korenama is bomzo nuperki 12 radiatoriu i viena kambari 3 radijatorius idedi ir 1 karta dienoj pakureni ir karsta p.s pas mane taip yre ir apytiksliai sumokejau uz medzegas 9000lt o kadangi pats dariaus o ne imone ir pigiau atsejo o ir nesudetinga.
pasalinis
Tam H vadybininkui. Tu propogandos nevaryk, is tikruju viskas yra labai paprasta ir elementaru. Paciam ar ne paciam bet ir taip ir taip pilnai padaroma. Tik reikia skaityti instrukcijas kaip tai padaryti.
nuo
Dėl šildymo sistemos, tai čia buvo tik šiaip naujovė man. O realiai pas mane nuspręsta daryti geoterminį. Vienas dalykas kas labai gąsdina - tai kaina. Iš kitos pusės esu ne kartą matęs kai namo normaliai nešildo, tada skambina tiems iš kurių pečių pirko. Tie sako, kad blogai įrengė. Tiem kurie įrengė skambina - tie sako, kad pečius levas ir t.t. Todėl esu linkęs viską imti iš vienų rankų. Problema kol kas tik kaina. Laiko yra, pasiklausinėsiu daugiau.
H
Vidai, renkantis šildymo sistemą pirmiausiai reikia atsakyti 1 vieną paprastą klausimą: ko aš noriu iš savo šildymo sistemos: - Noriu pigaus įrengimo ir brangios eksplotacijos - Noriu pigaus įrengimo, pigesnės eksplotacijos ir kasdieninio darbo (pečių kūrent irgi darbas) - Noriu komforto ir pigios eksplotoacijos. Taip, kinietiškas šilumos siurblys irgi šilumos siurblys. Vat jei nutiks taip, kad po 14 mėn. eksplotacijos jis pabyrės, naują pirkt kainuos tiek pat, kiek taisyt seną. Vat kolektorių per vieną dieną ir už 2000 litų aš tikrai norėčiau pamatyti. Duodu ranką nukirst, kad 9 iš 10 darbų vykdytojų net už pinigus mielai ateitų pažiūrėt kaip tai daroma. Jei matematika ne dar vienas baisus žodis, Vidai, galime paskaičiuoti dviese: Kiek kainuoja metras D40 PN6 PE vamzdžio? Kiek kainuos 500 metrų tokio vamzdžio? Kiek kainuos tirpalas ir hidrauliniai bandymai? Kiek kainuos kolektorinis mazgas ir atvedimas iki namo? Kiek kainuoja traktoriaus nuoma? Kiek kainuos kiti instrumentai ir jų nuoma? Kiek kainuos iškast pridirbtą nesąmonę ir pasiklot ją naujai, bet taip, kad veiktų? Vidai, ar sugebėsi suskaičiuoti hidraulikos nuostolius ir kilpų skaičių/ilgį prie kurio duotieji cirkuliaciniai siurbliai pavilks? O siurblius cirkuliacinius kas išrinks, jei paaiškės, kad kinietiškas šilumos siurblys - tai kompresorius su 2 mygiukais "on" ir "off", ar pagal spalvą rinksies? Nebūk toks naivus - be abejo montuotojas turi nuolaidas iš didmeninkų ir uždirba, bet jis žino ką daro ir žino kaip tą daryt. Jei pats sugebėsi įsirengt 4 arų kolektorių už 5k litų, kertu iš 1000 litų, kad pastarasis netemps 5 metų. Gal nori lažintis? Jei ateinančių 20 metų gyvenimo perspektyva kiekvieną savaitę remontuot golfą - pasirinktas kelias teisingas. Yra baisiai gera viena sena tiesa: ką moki, tą ir gauni. C'est la vie.
VIDAS
Jeigu jus vazinejate su golfu tai kodel butinai norite isigyti ferrary klases silumos siurbli. Va jums energyaudit.lt/vvs/silumos_siurblys.php kinietiskas 10kw silumos siurblys, kuris kainuoja 12 tukstanciu. "2008-01-31 09:55 H" rase, kad kolektorius kainuoja 10,000 ir jam reikia apie 4 aru zemes. Toki kolektoriu galima isirengti paciam per 1 diena uz kokius 2,000 litu. Tam tinka paprastas PE PN10 vamzdis, kuriuo prekiauja visos parduotuves. Uz 10,000 rekomenduociau daryti 100m gylio grezini. Sutaupysite 4 arus. Paskaiciuokit kiek 1 aras kainuoja. Tai yra daug zemes - prie Grigiskiu tokio dydzio soduoase zmones namus statosi.
H
Paprastai 10 kW šildymo pajėgumams reikia ~ 4 a dydžio kolektoriaus. Klojant D40 vamzdį kas 0,8 - 1 m. tokio kolektoriaus įrengimas kainuoja ~ 10000 Lt. Žinau tą, nes dirbu šioj srityje. Vienok jei rankos ne iš šiknos auga, tai kolektorių nesunku pasidaryti ir pačiam. Jei reikia, galiu nupasakoti kaip. Neišviangiama dalis bus tik šilumos siurblio prijungimas ir paleidimas nes tai yra susiję su garantija - niekas pačiam neatiduos montuoti, o jei atiduos, lieka tik tikėtis sėkmės ir kad niekas nepabyrės. Atkreipkite dėmesį dar ir į tai, kad jei siūlys mažesnį kolektorių - veikiausiai pardavėjai arba ne labai išmano savo darbą arba yra nedori. iš normalaus drėgno grunto galima paimti 25W/m^2 arba 50kWh per metus. Jei žinote namo šilumos nuostolius - nesunkiai galite pasiskaičiuoti kokio dydžio (ne ilgis, o būtent dydis yra svarbu) kolektoriaus reikia.
s
jei sidro butu tai ir as is mazeikiu atvaziuociau vamzdeliu patampyti :D
nuo
O tave galima prie nekreivarankių įrašyti? :)
eZiLKA
Šiaip geoteriminės įrangos pardavėai konsultuoja pajungimo ir šrengimo klausymais, jei jau labai skauda galva dėl bapkių, tai planuok daug nekreivarankių draugų ir per savaitėlę, mes tau vamzdelius ir name ir lauke suvedžiosim.
nuo
Jo, bet kiek skaičiau - oras-oras apie 50% brangesnis šildymas. T.y. ne įranga, bet namo šildymas.
Virgis
Suklydau rasydamas. Pigiausias skaitosi oras-oras.
nuo
Kiek žinau, tai užsienyje daug kur valstybė kompensuoja dalį geoterminio šildymo kainos. Todėl ji gerokai mažesnė ir populiaresnė. Kaip ne kaip ekologija.
H
Oras/vanduo šilumos siurbliai tikrai ne pigesni. Pigiausias variantas bemaž grunto kolektorius ir protingai pastatytas namas.
Virgis
Jei neklystu, tai pagrindinis skirtumas kainose buna tik del tipu, t.y. zeme-oras, vanduo-oras, oras-oras. Paskutiniai yra pigiausi. Dar www.biteplius.lt Mano bustas foruma buvo diskutuota, kad pacioje Norvegijoje oras-oras kainuoja vidutiniskai apie 6-7.000 LTL.
nuo
Gal kas žino ar didelis skirtumas tarp geoterminio šildymo įrangos gamintojų? Nes kainos, kiek žinau, tai tikrai skiriasi. Tai ar tik dėl to, kad pagaminta kitur ar ir kokybė ryškiai skiriasi?
nuo
Na mano suplanuota yra geoterminis, tačiau kažkaip užkabino šitas dalykas. Kaip ir sakiau - geras pardavėjas 60% sėkmės. :) Virgi: ačiū už linką. Bandysiu eiti per kelias įmones ir rinktis visą informaciją, bei kainas.
saulius
Granules vis tiek sandėliuot kažkur turėsi. Nešiot, pilstyt... Kai tokia kaina - geoterminis ko gero bus patogiau.
kkk
o kokiaju galia? Kazin ar nama pajegs isildyt? Pliusa matau kad yra automatinis padavimas, o zidiniu su vandens konturu runkoje pilna, nuo 2000 kaina. Sistema maciau veikiancia, malkomis, sildo 10kw krosnele apie 90m21 nama (vandeniu).
Virgis
http://www.vilpra.lt/lt/main/heating/siurb/Kainininkas gal geriau jau sitas variantas.
Virgis
Kazkaip vis tiek manau, kad akumuliacine talpa butina tokiam daiktui. Ypac, jei bus grindinis sildymas. Kaina vis del to gal ir normali, nes yra Kalvis 1A, kainuoja 5900 LTL, 4.5kW, be konturo. Uzeik i www.kalvis.lt, gal kas daugiau bus aprasyta.
nuo
Tai šitam dalykui nereikia katilinės ir nieko papildomai. Tiesiog pasistato, pasijungia vanduo (jei reikia) ir kaminėlis. Tuo jie ir geri. Bet kažkaip turi būti ir didesnių minusų :)
Virgis
P.S. Paskutiniu metu budavo nemazu problemu su granulemis. Ju arba nera, arba kokybe apgailetina.
Virgis
Kazkaip kaina man atrodo, kad kandziojasi... Paprastu tokiu automatizuotu peciu kaina svyruoja apie 10-15.000 LTL (pernai Restoje). Ir ju ikrova pasipildo automatiskai per konteineri. Tau netiktu, nes nera kaip ir atskiros katilines. O kiek kainuotu silumos siurbliai? Juk yra ir oras-oras, jie juk pigesni. Del ziurejimo i ugni. Is patirties sakau, kad sumazinus oro padavima, stiklas uzsinesa per keliolika minuciu.