Cookie Consent by TermsFeed

Žaliuzės, roletai, romanetės, plisuotos žaliuzės...

Praėjus kiek daugiau nei metams, išsipildė Raimondos noras ir namuose, ant langų, atsirado žaliuzės. Plisuotos žaliuzės. Nemažai žmonių dar nežino kas tai tokio ir kuo tai yra gerai.

Yra dabar daug prigalvotų dalykų langams uždengti. Tiek nuo saulės, tiek nuo smalsių akių. Čia trumpai apie pagrindinius (užuolaidos visiems žinomas dalykas) ir plačiau apie plisuotas žaliuzes.

Horizontalios žaliuzės. Tai tokios, kurias naudojome pačioje pačioje žaliuzių atsiradimo mūsų šalyje pradžioje. Visi matė, visi žino. Jos puikiai renka dulkes. O kai būdavo mediniai langai, galima būdavo įsistatyti ir tarp stiklų.

Vertikalios žaliuzės. Jas galima pamatyti biuruose. Labai daug biurų, kur jomis uždengiami langai, stiklinės pertvaros...

Roletai. Juos matę taip pat daug kas. Viršuje rėmo tvirtinasi mechanizmas, ant kurio susisuka roletas. Medžiaginiai su apačioje esančiu sunkia juosta. Iš kraštų ant rėmų galima tvirtinti juosteles, kurios prilaiko, kad atidarius langą jos liktų prie stiklo. Jie gerai atrodo, medžiagų pasirinkimas didelis.

Romanetės. Man atrodo, kad jos atsirado vėliau visų aukščiau aprašytų. Jos labiausiai primena užuolaidas. Sukabintos kas tam tikrą atstumą, atitraukiant į viršų jos klostuojasi. Taip pat ant rėmo tvirtinamas mechanizmas.

Plisuotos žaliuzės, plisetai, plise, plisetės... Jas vadina dar bala žino kaip. Didžiausias pliusas - jos neturi mechanizmo, tvirtinamo ant lango rėmo. Taip pat jos atsitraukia tiek į apačią, tiek į viršų.

Štai kaip dabar atrodo mūsų dideli langai, jas užtraukus:

 

Kodėl mums netiko kiti variantai? Jei darai tvarkingai langų apdailą, tai tiek iš lauko, tiek iš vidaus reiktų apdailą užleisti ant lango rėmo. Tada nesusidaro šilumos slenkstis, nerasoja ir neauga grybeliai. Užleidus apdailą ant rėmo atsitinka taip, kad langas atsidaro nelabai daug daugiau nei 90 laipsnių kampu. Ant rėmo uždėjus mechanizmą (tarkim roletų) langas atsidarinėja tik 45 laipsnių kampu ir mechanizmas atsiremia, taip gadindamas gražia apdailą ir dar pats laužomas.

Ieškojome gerai atrodančio ir be jokių ant rėmo besitvirtinančių mechanizmų. Tada atradome plisuotas žaliuzes.

Vienas aktualiausių klausimų - ar labai brangu? O kas yra brangu?  :) Vienoje jas gaminančioje firmoje mums pasakė paprastą formulę kaip suskaičiuoti, kiek reikia sukaupti pinigų. grubiai 100 Lt už langą + 100 už kiekvieną ploto kvadratinį metrą. Realybėje medžiagų kaina yra nuo kokių 65 iki ... didžioji dalis kainuoja 65, 85, 120 Lt. Ir tikrai nėra taip, kad už 65 Lt yra šlamštas, o geros tik po 120 Lt. Skirtumas susidaro ne tik dėl medžiagos raštų ar faktūros, bet ir dėl kitos medžiagos pusės. Kai kurios visiškai nepraleidžia šviesos ir turi šilumą atspindintį foną.

Mūsų tikslas buvo apsisaugoti ne nuo karščio, o nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo smalsių akių. Nors, tiesa pasakius, po metų nelabai man tos kitų akys ir berūpėjo.

Foto nesimato tikrų spalvų, nes fotografavau vėlų metą su blicu. Spalvos išryškintos ir nesimato to šviesos praleidžiamumo. Gana stipriai skiriasi jų išvaizda šviečiant saulei, tiesiog dienos šviesoje ir vakar uždegus lempas.

Štai mūsų virtuvės langai:

 

Plisuotos žaliuzės tvirtinamos labai paprastai - į rėmą iš viršaus ir apačios įsukami 4 varžteliai (su kvadratiniais mažiukais plastmasės gabaliukais. Pagal foto matomus nenukirptus siūlus matosi du taškai apačioje. Lygiai taip pat ir viršuje. Tada įsimauna į prisuktus plastmasinius kvadratėlius vervelės (gumelės) ir viskas. Tikrai laaabai paprasta pritvirtinti ir paprasta nuimti jei norime plauti (taip, jos plaunamos).

O štai dar vienas jų didelis gerumas - pakėlimas arba nuleidimas iš viršaus ar apačios:

 

Ir dar viena foto, kurioje matosi kiek mažai vietos jos užima:

 

Reklama, už kurią niekas nemokėjo  :)

Kai domėjomės plisuotomis žaliuzėmis, nuėjome į kelias vietas. Kainos skyrėsi. Preliminari sąmata mūsų visiems langams (4 virtuvėj, 5 svetainėj, 2 priešpirtyje) buvo... taip pasakius švelniai skirtinga. Štai Ardenoje mums paskaičiavo 3200, o Euriviloj 1800. Neblogai? Iš tiesų labai rekomenduoju kreiptis į pastaruosius. Retai taip nutinka, kad viskas nuo a iki z buvo labai gerai. Nuo paskaičiavimo, pritaikytos papildomos nuolaidos neprašant, aiškinant kuo kas skiriasi iki gamybos ir supakavimo. Retai kada būna taip, kad nėra prie ko prikibti. Atsiimant man parodė ir papasakojo kaip paprasčiau atsimatuoti ir pritvirtinti jas (kadangi sakiau, jog tvirtinsiuosi pats). Gerai dirbančių įmonių Lietuvoje ne taip jau daug, todėl jos turi ir gerai gyventi  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Pergole

  idomu

 • saldus sapnai

  Šaunus straipsnis apie langų dekoravimo priemones. Mano miegas išlieka saldus net ir ryte šviečiant saulei, pasirinkome roletus kurie yra mažiau pralaidūs šviesai.

 • ausra

  kaip nuimti zaliuzes?

 • Fausta

  Pas mus ir rasoja, bet čia turbūt tikrai nuo kambario oro priklauso ir beabejo nuo langų, įdomu kaip to išvengti?

 • Antanas

  Gyvenu bute, ant visų langų esu sudėjęs roletus. Paprasta viskas, man nemaišo atidarinėjimui, bet žiemą pastebėjau tą pačią problemą kaip ir Darius M: jei roletus nuleidi iki pat lango apačios, tai šiltas oras nebecirkuliuoja stiklo paviršiumi. O kaip bebūtų tai lauko vėsa (būtent "vėsa", nes kai savo laiku bandžiau langų montuotojams prikišti, kad nuo langų vėjas pučia, tai jie pabrėžė, kad ne "vėjas", o "vėsa" ;)) skverbiasi į vidų būtent per stiklus.. Kadangi stiklas nebegauna šilto oro cirkuliacijos, tuo būdu gaunasi, kad tarp stiklo ir roleto susidaro kažkas šilta-šalta, kas virsta į kondensavimasi ir gyvo vandens atsiradimą ant stiklo. Tą drėgmę turi rytais nusausinti, nes rizikuoji greitu laiku susilaukti pelėsio. O dar negana ir langą nusausinti.. Roletas judėdamas taip pat gali prisiliesti prie jau drėgno stiklo ir tuo būdu pats sušlapti, o jei jį suvinioji ryte nesulaukęs kol saulutė išdžiovins, tai daug šansų, kad pelėsis apsigyvens ant pačios roleto medžiagos, nes ji bus drėgna ir šiltai susukta...

  Čia tik mano išvesta teorija, kad save nuramint. Roletų žiemą nebetrauklioju visai, turim "dienines" užuolaidas ir to pakanka, lova juk žemiau langų ;)

 • nuo

  Man atrodo čia ne jos kaltos. Nuo drėgmės kiekio kambaryje labiau priklauso. Pas mus sausas oras žiemą, tai nerasoja

 • Darius M

  Ar nerasoja langai su plise...?

  pas mum ziauriai ;) idomu kaip pas kitus

 • Robertas

  Turbut geriausias siai dienai variantas va tokios zaliuzes. Pats apie jas suzinojau kai pirma karta apsilankiau pas drauge, pas ja visi namai su tokiom sudeti. Tikrai nepamainomas dalykas. Dabar namuose daromi remontai. Svetaines trys dideli langai i gatves puse bus, o ten pietvakariu saule sviecia. Vakare noresis nuo gatves-zmoniu pasislept, o nuo saules gal ir ne... jei neakins. tai tokia zaliuze uztrauki apatine dali ir viskas ramu. Gali sedet prie tv, zmones nemato, saule sviecia :) O roletai tikrai labai nervuoja del storo mechanizmo... kaip ir minejo vidmantas kad neina iki galo atidaryti lango... :)

 • Mindaugas

  Ačiū už info

 • Mažeikiai

  Mes iš Eurivilos internetu jau dviems kambariams užsisakinėjome. Tikrai labai puikus dalykas. Ir kaina (kiek ieškojau) tai pati mažiausia. O ir pagamino per kelias dienas. Net nesitikėjau taip greitai gauti: antradienį užsakiau - ketvirtadienį atvežė.

 • nuo

  Žmona sako, kad žinojo apie tokias. :) Aš nežinojau, bet nebūčiau tokių užsakinėjęs. Mums labai paprastam reikalui - uždengti ryškią saulę ir kartais nuo kaimynų pasislėpti :)

 • Darius M

  diena/naktis - http://eurivila.lt/?page_id=67 cia kai 2 rusiu plisas aisku atsiranda papildomas konstrukcinis elementas tai delto as to neemiau.

 • Anonimas

  250ilgis x 160aukštis pagamintų roletą? arba plisuotą žaliuzę?

 • nuo

  Dariau: o kas tai tokio?

 • Anonimas

  250 langui ką galima pritaikyt. yra tie tragiški dideli langai, ką su jais galima padaryt šia tema

 • Darius M

  Neitiketina , bet vakar uzsisakiau ir as Euriviloje ir buvo noras pasiteiraut pacio koki sprendima sugalvojes, neziurejai diena/naktis sprendimo?

 • GrO

  1350mm pločio riba :)

 • GrO

  O gal žinote ar yra pločio apribojimas? Turime platų langą..

 • margo

  Malonu kad paseket rekomendacijom:)