Cookie Consent by TermsFeed

Vanduo, drenažas ir...

Praėjusios talkos metu atlikome didelį ir labai nemalonų darbą. Rudenį (gal žiemą) griovyje paklojau vamzdį. Nespėjau jo užkasti, nes viskas dar kasimo vakarą sušalo į ledą. Su laužtuvu net sunkiai buvo atskelti gabalus. Taip viskas ir liko. Vamzdyje nebuvo vandens, todėl nieko blogo nutikti negalėjo.

Vasarą laukiau kada griovys išdžius ir galėsiu atsikasti vamzdį. Kam? Vamzdis eina virš geoterminio, o tai reiškia, kad šaltis žiemą jį spaus ne tik viršaus, bet ir iš apačios. Sunku patikėti, bes per 8 mėn. užslinko apie 60 cm žemių. Buvo ką veikti.

Vamzdis yra įmautas į apšiltinimą, apačioje ir viršuje jo yra polistirolas. Polistirolas laiko šilumą. Atsikasėme (kasė pagrinde Paulius ir Vytenis) ir prapjovus movą laidą prispaudžiau prie vamzdžio. Viela prisukau ir vėl užkasėm. Dabar žiemą nebebus taip baisu. Jei užšals, įjungiu šildymą ir viskas gerai. Šildomus laidus tiesia ir lietvamzdžiuose, jei užšąla. Virš vamzdžio nutiesėm ir drenažo vamzdį, kuriuo lietaus vanduo teka į šulinį. Virš jo šlangą, kuria tas vanduo keliaus į mišką. Kitos sistemos nesugalvojau, nes nėra kur kitur nuleisti lietaus vandenį, o šulinys greitai prisipildo.

 

Kadangi neužkasiau laiku griovio, teko patirti dar vieną nemalonų dalyką, kurį sutvarkyti planuoju dar šiemet: 

 

Matosi kaip polistirolas sutrūkinėjo. Ši vieta yra žemai ir ten stovėjo vanduo. Kai sušalo, polistirolą pakėlė ir atplėšė nuo pamatų. Nelabai daug čia to darbo, bet vistiek antrą kartą daryti  :) 

Palikite komentarąKomentarai
 • eds

  Pamatai šiltinami ne EPS, o XPS, kurio daug kartų mažesnis vandens įgeriamumas, todėl atlaiko daugiau ciklų. Ir šiaip XPS tvirtesnis. Jei vieta drėgna, reikia daryti hidroizoliaciją. Ir visas tas gėris užpilamas ne dirvožemiu, o smėliu, žvyru. Eeechhh, statybininkai

 • hm hm

  truksta hidroizolecines pleveles, po zeme ji puikiai apsaugo nuo polisterolio trunijimo, bei pamatu drekimo.

 • Andrius

  Polistirolas polistirolui nelygus. Imk EPS100 ar EPS150, jis daug tankesnis, ir jo vandens igeriamumas bus mazesnis. Ekstrudinis (skirtingu gamintoju buna skirtingu spalvu: raudonas, melynas ar dar kokios kitokios spalvos) labiausiai tinkamas pamatams siltinti, bet jo kaina, mano galva, yra per didele, taigi kokybes/kainos santykis per mazas.

 • Nojus

  ...pamaciau derlinga zeme prie pamato:)))negaliu nerasyti komentaro...ojojoi!Pilna Lietuva statybininku,visi taupo!Paziuresim po keliu ciklu kas liks is to pastato...Uzuojauta

 • .no

  polistirolas ir polistirenas yra tas pats tik polistirolas nebevartojamas terminas pasenes vienzo, turejai omeny gal ekstrudini polistirena. o siaip paprastas polistirenas nelabai tinka nebent nuteptum hidroizoliacija, nes jis igeria vandeni.

 • Egidijus

  Baltas polistirolas i prie pamatu? Netinkamas. Prie pamatų klijuojamas polistirenas, tankesnė, kietesnė ir žymiai mažiau įgerianti drėgmės medžiaga negu paprastas polistirolas.

 • Remyga

  O su kuo tu polistiroli klijavai prie pamato? Tvirtinimo grybu nematyt... Kampuose itin demesingai daryk, nes po salciu sezono kampai labiausia pazeidziami. Ir nepamirsk kad palei pamato perimetra reikia laidaus grumto papilti. Jau geriau visa ta zeme atkasti pries ziema, netaip deformuos...

  SEKMES STATYBOSE! Turbut pasiekei ta stadija kai klausimas "Kada ikurtuves"? turbut labiausia uzp....tis klausimas :))?

 • nuolaida

  Taip. Įprastai jis yra 220 V jungiamas. Jei namuose tai per termoreguliatorių

 • Nautilus

  O koki laida dejot? Termokabeli kur sildomoms grindims naudoja? Kaip jis valdomas? Tiesiog kistukas i rozete?