Cookie Consent by TermsFeed

Umbertas Eko „Fuko švytuoklė“

Perkaitęs Umbertas Eko knygą „Fuko švytuoklė“ negaliu nieko vienareikšmiškai apie ją pasakyti. Knyga nėra bloga, bet negaliu pasakyti, kad ji man patiko.

Apie ką ji? Tamplieriai, Švytuoklė, Gralis... Nors iš tiesų čia galima rasti labai neblogą verslo planą:

Susirandi rašytoją, kuris labai nori išleisti savo knygą. Įtikini, kad visi pradedantys rašytojai, net ir dabar labai garsūs, turi leidybos sąnaudas apmokėti patys. Pažadi išleisti 3000 egzempliorių, pripasakoji apie artėjančią šlovę. Išleidi perpus mažiau, dalį išsiuntinėji spaudai, kažkur pats parašai recenzijų. Po to įtikini rašytoją, kad jo knyga labai populiari, bet jis aplenkė laiką ir todėl žmonės neperka taip, kaip tikėjosi visi. Likutį įtikini rašytoją nupirkti už pusę kainos.

Tie, kas mano, jog nieko nesupratu apie šią knygą - rėžkite tiesiai, nes, galbūt, jūs teisūs  :)

Palikite komentarąKomentarai
 • mt

  Kažkam akivaizdžiai košės kažkur trūksta, čia ne pigus popsas, vertinamas pagal įdomų/neįdomų siužetą. Jei Dan Brown prisiskaitę paimsit, tai bus pliuškiaus pliuškenimas vandenyno paviršiuje - net nesušlapsit.

 • Ieva

  Šaunu, kad taip ir nesusigundžiau pirkti, nes tamplieriai ir graliai - ne man... Ačiū už įrašą, dabar būsiu rami:)

 • skins.lt

  kazkur ne ten pasaulis ritasi... O pabandykit atspeti ka paste copindamas Brownas, ne Vatikane tikriausiai nebuves, parase visus tuos Da vincio kodus?.. Ir kazkaip labiau susidaro ispudis, kad umberto eko su jo smeginim ir veiklom padare paslauga leidejams ir pasauliui apskritai parases Fuko svytuokle ar Rozes varda, o ne atvirksciai... Suprantama, fast food, drugs, sex, peliuko mikio nuotykiai visus cia veza, bet gal pameginkit asiblaivyti?.. Bent kartais... :)

 • A.

  vakar perskaiciau. knyga apie idomius dalykus, bet ne itin idomiai, mano nuomone, parasyta. pazistu ne viena zmogu, kuris pradejo ir nebaige, nes skaityti, pripazistu, nelengva... Autorius mini vietoves, istorines asmenybes ir faktus (nebutinai placiai zinomus), apie kuriuos nieko negirdejusiems knyga gali pasirodyti nuobodi... bet visgi rekomenduociau pabandyt :)

 • nuo

  Jei kaip parodija arba kaip galima prisvaigti lygioj vietoj - tada taip :)

 • Siru

  Jei iškenčiat bent 50 psl., greičiausiai knygą perskaitysite, nes ten tikrai gan įdomu po to. O šiaip man patiko, gal dėl to, kad istorinių faktų nemažai. Na, o kas link supratimo, tai nėra ten labai daug ko suprasti :) Tiesiog istorija apie tai, kaip iš nieko galima daug malkų priskaldyti. Be to berods autorius rašė iš dalies kaip parodiją veikalui Šventasis kraujas Šventasis gralis. Jei tą būtumėte skaitę, gal ir ši, kiek vertingesnė atrodytų :)

 • nuo

  as: jo aš irgi perskaitęs 10 lapų norėjau mesti. Po to įdomiau :)

 • Anonimas

  Mykolai: paskaityk ir suprasi :)) Čia knygos turinio dalis

 • as

  prisipazinsiu, neturejau kantrybes daugiau kaip 10 lapu perskaityt...

 • m

  Bišk nesupratau apie tą išleidimą už autoriaus pinigus? Šita knyga jau tiek kartų perleista, kad jos niekas ir nebeperka, todėl papigiai ir pardavinėja.