Cookie Consent by TermsFeed

Statau svečių namuką #10

Kaip tik praėjusį kartą rašiau apie namo šiltinimą. Dar nebuvo šalta, nebuvo šildymo kai šiltinau lubas, todėl negaliu pasakyti kiek laipsnių pridėjo tai. Žinau, kad grindų apšiltinimas nuo 5 iki 10 cm (nes labai nelygios grindys) davė maždaug +4 laipsnius.

Tačiau atėjus -20 laipsnių - viduje temperatūra stipriai krito. Maksimaliai įjungus šildymą - daugiau 16 laipsnių niekaip nepakilo. Įtarimas - sienos. To galima buvo tikėtis, bet noras tikėti pasakomis - kada taip nenutiks - yra stiprus. Taigi, norint įsitikinti kiek realiai stipri ši problema - reikia išsinuomoti termovizorių.

Matosi mano išimtos durys. Tą vietą uždengiau susukęs karkasą ir užpildytęs 10 cm vata. Kai fotografuoji iš lauko, tai raudona vieta - yra labiausiai šilumą išleidžianti vieta. Kai iš vidaus - atvirkščiai. Taigi, matosi, kad daug geriau šilumą laiko 10 cm vatos.

 

Ta pati vieta iš vidaus. Matosi ir lubos ir durys ir siena. Kaip ir minėjau - iš vidaus mėlyna spalva - tai blogai.

 

Na o čia irgi įdomi foto - lango šiluminė varža daug didesnė nei sienos.

 

Kampuose situacija blogiausia. Ypač apačioje. Dėl to, kad nebuvo normaliai padaryta hidroizoliacija tarp pamatų ir sienų, drėgmė iš pamatų kyla aukštyn į sieną. Matosi, kad kampuose yra šalčiausia ir temperatūra nuo minusinės iki vos kelių laipsnių šilumos. 

 

Dar neturiu aiškaus plano kaip tą spręsiu, bet kažką reiks daryti.

Palikite komentarąKomentarai
  • Remis

    " lango šiluminė varža daug didesnė nei sienos". Tikrai ne. Termovizorius tiesiog užfiksavo šaltą sieną ir galbūt nuo saulės šiltą langą. Termovizorių geriausia jungti saulei nusileidus

  • StatybininkoNamas

    Rekomenduoju pabandyti kristalinę betono hidroizoliaciją, ji dirba betono porose ir kapiliaruose. Bet pačiam turbūt nepavyks pasidaryti. Tam reikalinga speciali įranga. Nors reikia ieškoti tinkamos technologijos.