Cookie Consent by TermsFeed

Spaminimas yra legalu. Kodėl?

Galiu viską rašyti savo vardu, bet iš tiesų tai šiom dienom nutiko mano draugui. Visa info tikra, visus laiškus ir atsakymu mačiau pats.

Taip jau yra, kad Vytenis nekenčia spamo. Registruodamasis kiekvienoje vietoje naudoja vis kitą el. pašto adresą. Jį naudoja tik toje svetainėje kur registruojasi ir daugiau niekur. Taip nutiko ir su fotofabrikas.lt tačiau vieną dieną gauna laišką iš ekodiena.lt į tą dėžutę, kuri buvo panaudota tik fotofabrikas.lt registracijoje.

Nusiuntė užklausimą fotofabrikas.lt ir paprašė paaiškinti kodėl jie perdavinėja savo klientų duomenis kitiems. Atsakymas buvo toks: „Su ekodiena.lt Fotofabrikas neturi jokių "ryšių"...“. O kaip tada el. pašto adresas nutekėjo? Turiu kitą pažįstamą, kuriam Fotofabrikas nesumokėjo už paslaugas. Kas paneigs, kad jiems su pinigėliais sunku ir jie nori uždirbti iš visko. Tame tarpe ir prekiaudami el. pašto adresais?

Kreipėsi į ADA, kuri tokius dalykus prižiūri ir tvarko. Trumpai atsakymas buvo toks:

Buvo siūloma skaityti straipsnius, o ne pirkti prekių ar paslaugų. Taip pat nebuvo teirautasi nuomonės dėl prekių ar paslaugų. Todėl tai nėra tiesioginė rinkodara.

Deja, bet kadangi ekodiena.lt pasakė, jog el. pašto adresas ne vogtas, ne pirktas, o per jų puslapį įrašytas, tai ADA nepasivargino kreiptis į fotofabrikas.lt.

Neįtikėtina, bet siųskite tokius laiškus į valias ir niekas nieko jums nepripaišys. Pilnas atsakymas žemiau:

Palikite komentarąKomentarai
 • senis_saltis

  kiek supratau, esmė yra ne pats spamas, o tai, kad viena svetainė perdavė duomenis kitai.

 • Nukainotas

  O man spameriai skambinėja telefonu. Aš plius.lt skelbimuose pasirašinėju išgalvotu vardu (Šarūnas), kurį naudoju tik plius.lt Ir man skambina, klausia, ar čia Šarūnas bei siūlo visokius pensijų kaupimus, gyvybės draudimus, pasikeisti mob. operatorių ir t. t.

  Ir tada aš pasismaginu klausinėdamas, kas jiems suteikė teisę rinkti numerius iš skelbimų ir naudoti numerį reklamai, nesusijusiai su skelbimo turiniu. Kai netekę vilties įsiūlyt paslaugas visda klausia, ar manęs nedomina kitos jų paslaugos, sakau, viena paslauga labai domina. Klausia "kokia?". Atsakau "padarykit paslaugą ir pasižymėkit, kad šis numeris nedavė sutikimo skambinėti ir siūlyti paslaugas". Dar labai pasimeta, kai paprašai nurodyt savo vardą, pavardę ir tikslų įstaigos pavadinimą bei pagrasini, kad kreipsiesi į atitinkamas institucijas :) Aišku, truputį gaila tų darbuotojų, kuriems buvo liepta dirbti tokį nemalonų darbą, bet tai nereiškia, kad visi dėl to turi taikstytis su spam\'u.

 • sim

  apsiginti nuo spameriu yra puikus servisas mailinator.com

 • Dalius

  Hmm. Skaityti Lrytas arba delfi straipsnius nėra reklama ?

  Balvonai toj ADA sėdi. Vietoj to kad sėdimąją pajudintų... formaliai atsišaudo ir tiek.

 • gied

  Pugzlys: dauguma pasto sistemu supranta toki dalyka kaip +. Jei tavo emailasyra [email protected], tai tau pateks laishkai siusti ir [email protected],

  Veikia ir su gmail, tik, zinoma, piktesnes sistemos atfiltruos.

  Jei turi savo domena, gali pasidaryti kad laiskai ateitu tau bet kokiu adresu siunciami, pvz [email protected], [email protected] ir t.t.

 • Darius

  nesuprantu, kam kovot su vėjo malūnais, pakanka turėt brukalams skirtą el. p. adresą ir ji naudot visose neaiškiose registracijose.

 • Pugzlys

  Registruodamasis vis naujoje svetainėje kuria naują el. pašto adresą ? What a crazy-anti-spam guy :)

 • MariukasM

  Ta ekodiena lenda per visus įmanomus galus ir neina jų niekaip atsikratyti. Tad jei tik turiu progos, juos registruoju visuose spam listuose.

 • pow

  patingėjau iki galo perskaityti tą raštą, bet tai jeigu siūlymas skaityti straipsnius kuriame nors puslapyje nėra tiesioginė rinkodara ir už tai nebaudžiama, tai dabar pasipils siūlymai paskaityti puslapiuose naujienas, kuriose ir bus ta reklama :)