Cookie Consent by TermsFeed

Šimašiaus Vilnius

O prie Zuoko buvo geriau... Iš tiesų tikrai ne, nes Zuoką kaip merą tikrai reikia pamiršti ir nebeprisiminti. Dabar turime Remigijų Šimašių ir Vilnių be fantazijos. Tokio miesto be fantazijos nenori niekas. Žinote su kuo man asocijuojasi Šimašiaus Vilnius? Aš surašysiu keliais punktais, kad būtų labai aišku. Tai susiję su mano gyvenamąja lokacija, nes tie keli pavyzdžiai yra tai, ką matau praktiškai kasdien.

 

1. Viadukas: Dariaus ir Girėno - Tūkstantmečio - Žirnių

Paveikslėlyje matosi visas viadukas. Ir ko gi jam trūksta? Ogi vienos „ausies“. Atvažiuojant Tūkstantmečio gatve negalima pasukti į kairę, nes nėra kaip. Apie tai, kad yra paruoštas projektas jau kelis metus girdėjau, bet projektu žaislinėmis mašinėlėmis mano sūnus gali važinėti. 

 

2. Viadukas: Dariaus ir Girėno - Tūkstantmečio - Žirnių

Dar vienas skaudulys šiame viaduke, kuris tiesiogiai susijęs su saugumu. Nuimti žalias rodykles kažkam atrodo protingas sprendimas, bet paprastai išspręsti pavojingas sankryžas rankos neprieina. Rodyklės turi būti tik raudonos ir tik ten, kur tikrai negalima sukti. Visur kitur turi būti leidžiame per raudoną sukti dešinėn. Europos sąjunga tegu rekomenduoja daug dalykų, bet kažkodėl nėra arba nepaisoma rekomendacijos stop linijas prie naujų sąnkryžų daryti taip toli nuo jos, kas sėdint matytųsi šviesoforas. Dabar gi privažiuoji prie stop linijos ir sustojęs sportuoji lankstydamasis automobilyje, arba ramiai laukdamas kol kažkas papypins. 

Pastatyti Ikea, Senukus, Nordea sugebėjome (dar Zuoko laikais), bet iš ten grįžtant į centrą sankryžos niekas netvarkė. Kažkada buvusi niekam nereikalinga Žirnių gatvė (nes Tūkstantmečio nebuvo) tapo sraunesne nei Nemunas (Lietuvoj didesnių neturime). Važiuoja automobiliai nuo orouosto, už viaduko dingsta kelio ženklinimas atskiriantis juostas, po kokio 100 metrų vėl atsiranda. Kodėl dingsta? Nes dviem juostom persiaura, nors visi važiuoja lyg ta linija būtų. Ir spėkite kurioje vietoje įsilieja be jokios įsibėgėjimo juostos, bet papildomo ženklinimo mašinų srautas sočių pigiai pavalgiusių piliečių iš Ikea? Būtent ten, kur yra 100 metrų siauriausias kelio ruožas. Dar daugiau - įsiliejant matomumas yra žiauriai prastas.

 

3. Viadukas Žirnių - Liepkalnio - Minsko pl.

Sakote tokio viaduko nėra? Mano sūnus su savo mašinėlėmis jau daug metų ten važinėja. Jam normalios auto dar negalima vairuoti, bet savivaldybės darbuotojams priverstine tvarka pro ten reikia liepti važiuoti į darbą ir iš darbo. Ir absoliučiai nesvarbu kuria kryptimi - tegu renkasi patys, nes skirtumo didelio nėra. 

Tragiškai suplanuotos juostos Liepkalnio gatvėj važiuojant link Rudaminos, kur trumpa sukti į kairę užkišta visada tiek, kad antra važiuoti tiesiai užkišta, o pirma sukti į dešinę visada laisva, bet tai žinodami vairuotojai važiuoja per pirmą, taip ir ją užkišdami. Žodžiu privaloma tvarka kiekvieną rytą ir vakarą tol, kol neišspręs šios problemos.

 

4. Viadukas Dariaus ir Girėno - geležinkelio bėgiai

Sakot užsikirtau ant viadukų? Tai ne aš, tai Šimašius Vilniuje jų nekenčia. Kažkas sugalvojo, kad reikia uždaryti vieną juostą, uždrausti sukti į Pelesos g. kairėn važiuojant link orouosto. Uždarė, ženklų iki galo nesutvarkė, bet tiek to. Ir taip jau keli mėnesiai stovi. Jokių darbininkų, jokio judesio ar gyvybės. Tiesiog uždarė, atitvėrė ir viskas. Puikus paminklas sau, ponas mere.

 

5. Sankryža Eišiškių pl. - Geologų

Ryte nuo Dariaus ir Girėno g. pusės susidaro toks kamštis, kad užkiša tiesiai važiuojančių automobilių srautą. Jei priešpriešais važiuojantys Eišiškių pl. geranoriškai nepraleidinėtų sukančiųjų, tai jie niekada neįsuktų. Tačiau praleidinėjantieji sudaro milžiniško ilgio kamštį nuo Eišiškių pusės, kur kiekvieną rytą visi kankinasi. Sprendimas labai paprastas - uždrausti sukti į Geologų g. rytais, o nukreipti per Metalo g., kurios sankryža su Eišiškių pl. yra reguliuojama šviesoforo. Likas tik išspręsti problemą, kuri susidarė kai iš orouosto važiuojant uždarius kairį posūkį iš Dariaus ir Girėno g. į Eišiškių pl, išlindimas lieka šioje sankryžoje, kur kiekvieną kartą sukdami rizikuoja vairuotojai.

 

6. Bala Eišiškių pl. prie aukščiau minėtos sankryžos

Kai Vilnius skendo pirmą kartą po 20-mečio liūties, po to vėl skendo ir po to vėl... Šimašius nežinojo kur dėtis. Realiai nepavydėjau situacijos, bet komunikacija suveikė. Liepė žymėti vietas kur vanduo užsemia gatves žemėlapyje. Spėkit ar kažkas pasikeitė? Ši milžiniška bala ant kelio susidaro kaskart palijus menkiausiam lietučiui. Ką daryti? Pakanka paimti kastuvėlį ir prakasti griovelį, kad jis turėtų kur nutekėti. Apie tai ne kartą informavau savivaldybę, pažymėjau žemėlapyje ir ką... Toliau kaskart palijus pusė kelio užsemta.

 

Tai čia tik labai nedideliam Vilniaus plote ženklai, kurie man asocijuojasi su Šimašiaus Vilniumi. Nekalbu apie tai, kad man jau įprastas kelias Orouostas - Centras yra gėda. Vienas iš variantų yra labai nesudėtingai sutvarkomas - užsodinkite jį tujomis, o tarpe tarp jų ir kelio leiskite menininkams pasireikšti. Kaip tik nori. Viskas.

Liko du metai ir žinau, kad tikrai Vilnius turės kitą merą. Ne, ne dėl to, kad jis blogas žmogus. Atvirkščiai, manau, kad jis labai geras žmogus, bet perfrazavus išgalvotą vieno bandito frazę: ne kiekvienas geras žmogus gali valdyti Vilnių.

 

Palikite komentarą