Cookie Consent by TermsFeed

Santechnikai vs Geotermininkai

Reikia išmanančių nuomonės apie šį ginčą. Kalba apie boilerio pajungimą.

Santechnikai pajungė boilerį.

Geotermininkai sako, kad blogai, nes nėra atbulinio vožtuvo ir išsiplėtimo talpos.

Santechnikai sako, kad tai nėra būtina, nes išsiplėtimo talpos funkciją atlieka hidroforas, kai nėra vožtuvo.

Taigi, kad turi daug patirties ir žinių - būtinas tas vožtuvas ar ne?

Palikite komentarąKomentarai
 • internetas

  tango, kazkam ir visas blog\'as nereikalingas, o yra kam jis ir reikalingas. Kiekvienas atsirenka jam reikalinga info.

 • TANGO

  Nesuprantu, kam uzdavineti situos klausimus, jei yra firmos, kurios viska padaro teisingai. Juk nepradedame diskutuoti (bent jau dauguma is musu), pvz., TV, kompo ar automobilio atskiru moduliu tikslingumu - reikia ju ar ne. O jei norite buti savamoksliais "visazinanciais" ir "visamokanciais", tada velgi, - sie komentarai yra beverciai, nematau nei vieno komentaro, kuriame butu atsakoma i paklausejo klausima. O tokiu pasamprotavimu pilnas internetas, nereikia net atskiros temos uzvedineti kazkokiame nuliu tinklapyje.

 • nuo

  Atbulinis vožtuvas neleidžia atgal eiti vandeniui iki tam tikro spaudimo. Po to praleidžia jį pats ir varva.

 • Tomas

  Jei teisingai suprantu atbulinis voztuvas statomas tam, kad dingus vandeniu i boileri, atsukus krana neprieitu oro. Naudingas daiktas, nes priejus i boileri oro, gali sudekti tenai, atsirasti kvapas i t.t. Pastacius atbulini voztuva, butinai reikia pletimosi indo ir slegiminio voztuvo, nzn ar tiksliai taip vadinasi.

 • besidomintis to visa

  kadangi taip pat turiu toki boileri, santechnikas patare pirkti kazkoki italiska voztuva skirta tokiems boileriams, bet jo kaina apie 60-70 lt, kadangi prie boilerio buvau padares nuotekas filtrams, problemu nekilo - nuvedziau zarnele ir viskas ;-)

 • visa

  kai pirkau boileri Drazice nieks ne neuzsimine kad reikalingas atskiras issipletimo indas, o dabar tik pasyla vaduo ir pradeda kapseti is apsauginio vožtuvo. Kokie dar būtų sprendimai...?

 • vytas911

  Nu jei katilas turi savo išsiplėtimo indą, kam dar tas mažas indukas?? Boilerį galima šildyti ir nuo geoterminio, tik paprastai tie boileriai būna su pora kontūrų - apatinis kur vanduo šalčiausias šildomas geoterminiu (arba saulės kolektoriais), o viršutinis jau nuo aukštesnės temperatūros šaltinio, jei toks yra

 • vikingas

  jeigu boileris kombinuotas ta prasme shildomas nuo katilo ir elektra tai reikia deti apsaugini vozhtuva ir ishsipletimo induka mazha tam konturui (jei jis tikrai uzdaras) kuris eina nuo katilo ir viduj boilerio esanchios spirales ar gyvatuko pagalba shildo vandeni... shiaip geoterminiu katilu shildyt boileri yra visishkai neekonomishka... geoterminis katilas yra efektyvus tik prie zhemu temperaturu... irengiant tokia katiline reiketu visame name deti shildomas grindis ir laikyti temperatura iki 30 laipsniu... geoterminis + radijatoriai = diletanto darbas arba tiesiog perki daikta kuris bus naudojamas ne pagal paskirti...

 • Šaras

  Kaip suprantu boilerį šildo šilumos siurblys. Tai jei geotermikai padarė šildymo sitemai išsiplėtimo indą, tai tas pats turi veikt ir šildant boilerį, nes kaip suprantu boilerį šildo tas pats vanduo kaip šildymo sitemą, tik boilerio kaitinimo metu perjungiamas per trieigį vožtuvą.

 • vytas911

  video su mythbusteriais aišku gerulis, bet reikia paminėti, kad tam, kad tą boilerį susprogdintų jie: atjungė pagrindinį darbinį termostatą, atjungė apsauginį termostatą, užaklino apsauginį vožtuvą ir kai slėgis pasiekė ~20 barų tada tas boileris sprogo. Įtariu, kad pas mus sistemose pirmiau "henkos" nušaudytų :)

 • vytas911

  Čia vieni sako reikia, kiti nereikia, bet tolkam niekas nepaaiškina. Bent jau prie "Drazice" boilerių komplektuojamas 6bar atbulinis-apsauginis vožtuvas ir jokios talpos papildomai nereikia. T.y. kai vanduo užkaista ir pradeda viršyti 6 barus pro apsaugini vožtuvą pradeda lašėti vanduo ir laša jo gan nemažai, tai reiškia, kad yra reikalingas nuvedimas į kanalizaciją. Iš pradžių aš taip ir buvau pasidaręs. Bet šiaip vonioje kadaruojanti šlangelė man nepatiko, taigi vėliau persidariau taip - nuėmiau tą atbulinį-apsauginį ir jį aplamai pastačiau ant visos sistemos, dabar kai vanduo šyla kyla visoje sistemoje ir itin retai pasiekia tuos 6 barus. Jei būtų kokių 60 L hidroforas manau ir niekada nepasiektų. Va dabar tau Vidmantai spręsti reikia ar ne, žiūrint kaip darysi :)

 • besidomintis

  reikia, nes boilerio talpa yra gan didele

 • nuolaida

  Na mačiau, kad yra du išsiplėtimo indai, kuriuos pastatė geotermininkai:

  1. vidaus sistemai

  2. lauko

  Kalba vyksta apie boilerį

 • Šaras

  Aš manau, kad ginčas ivyko dėl to kad kalbama apie skirtingus boilerio kontūrus. Jei santechnikai kalba apie vandentiekio kontūrą, tai jie yra teisūs, jei tarp boilerio ir hidroforo nėra atbulinio vožtuvo, tai nieko ir nenutiks kai pašils vanduo, pakilusį slėgis boileryje vandentiekio kontūre išlygins hidroforas. Bet manau santechnikai nežiūrėjo i šildymos sistemos kontūrą (ta kur šilumos siurblys šildo vandenį boileryje). Ten išsilpėtimo indas reikalingas, nes sistema uždara ir užšilęs ir išsiplėtęs vanduo neturės kur dingt.

  Dar kai nežinau schemos kaip pajungtas šilumos siurblys sunku spręst ar reikalingas tas indas. Esu matęs sistemų kad šildymos sistemai ir karšto vandens šildymo sistemai yra du atskiri išsiplėtimo indai. Bet gal yra šilumos siurbly įmontuotas viduj.

 • Karolis

  Privaloma dėti atbulinį vožtuvą su vandens išleidimu ir išsiplėtimo indą. Indo talpą skaičiuoti nuo boilerio - jeigu boileris apie 200 l., tai išsiplėtimo indas kiek prisimenu 10 l, bet čia reikėtų patikslinti. Hidroforas gali ir nesuveikti prie 200 l kaip išsiplėtimo indas, gali suplyšti hidrofore esanti membrana. Suprantama, kad boilerinės grindyse privalo būti ir trapas, kur reikalui esant subėgs vanduo iš išleidžiamo boilerio.

 • w

  pas mane voztuvas yra talpos nera

  5 metai viskas veikia

  boileris 80 l

  esme manau kad kuo didesnis boileris tarkim jei 200 l tai visi tie reikalai butini nes kuo daugiau vandens sylatuo didesni slegiai gaunasi

 • Dali.us

  Jeigu isidesi atbulini voztuva.. tai reikes ishsipletimo indo (arba apsauginio voztuvo su nuvedimu i kanalizacija). Jei atbulino voztuvo nera, tai praktiskai galima ir be isipletimo indo/apsauginio voztuvo daryti... niekas tikriausiai nesprogs (kaip ir saugikliai su nuotekos relemis elektroj nebutini), bet vistiek nerekomenduoju.

  Nepagailek to papildomo 150 Lt ir pasidaryk normaliai.

  Kai sau dariau... nedejau isipletimo indo, paklausiau "santechniko", bet dabar gailiuosi. Tikriausiai vasara susitvarkysiu.

 • ZaZa

  Shis popsovas video manau kalba uz papildoma apsauga http://www.youtube.com/watch?v=hWnL8SipX...

 • dariuxs

  nebutina.

 • Dra

  Jei nezinai, kurie teisus, tada neklausyk tu, kurie sako, jog nebutina - apsidrausti visada galima :)

 • nuo

  Jei vožtuvas bus - tada tikrai reikia, bet jei ne - tada nereikia.

 • Ernestas

  Pastatyk tą vožtuvą dėl viso pikto. Bus ramiau. O išsiplėtimo talpos reikia. Maža kas nutiks ir susidarys slėgis. Juk uždara sistema.