Cookie Consent by TermsFeed

Pirmieji sodo medžiai

Pirmasis medis sode yra, nes kažkada iškasant senus medžius, vieną netyčia palikome. Sena obelis, iš kurios mažai naudos. Kadangi ji pačiame sklypo kampe - tai ji ir auga ramiai toliau.

Na o dabar pagaliau atėjo metas šviežienai. Nusistačiau pirmiems metams skaičių 2. Tokiu būdu neprikišiu kur nereikia, žiūrėsiu kas gausis. Kitąmet dar pora pasodinsiu ir t.t. iki pakaks.

Sodas, kaip ir daržas mums reikalingas tik tam, kad galėtumėm išėję į kiemą kažką nusiskinti. Nenorime nieko kaupti, saugoti, apsirūpinti žiemai ir pan. Todėl medžius planuojame laikyti žemas ir ne per dideliu vainiku. Labai norėjau kriaušės, nes labai jas mėgstu. Pasirodo, kad kriaušės negalima turėti, kai šalia yra spygliuočių. Kriaušė sirgs pastoviai ir vis tiek bus medis veltui. Matyt todėl kaimynai vis bando ir niekaip nepavyksta užauginti.

Mažiausiai lepios yra obelys, todėl pasirinkau mažai priežiūros reikalaujančia ir labai saldžius vaisius vedančią „Orlovim“. Į žemę įkasti reikėjo paliekant  per gerus du pirštus iki skiepo vietos.

 

Obelis

 

Antrasis pasirinkimas buvo abrikosas „Kaunas“. Tai savidulkis abrikosas, o tai reiškia, kad nebūtina bus antras medis. Tačiau žinokite, kad daugelis abrikosų yra sodinami po du. Net savidulkiams tai nekenkia - bus didesnis derlius. Įkasti reikėjo per visą ranką giliau nei skiepas. Pasakojo, kad abrikosai lūžta per skiepo vietą, todėl giliau įkasus tokia galimybė sumažėja iki minimumo. 

 

Abrikosas

 

Pasodinus medelius būtinai reikia visų šakelių galus nukarpyti. Taip medžiui sukeliame stresą ir jis bando geriau įsitvirtinti šaknimis, norėdamas išgyventi. Rekomenduoja kirpti taip, kad pirmas nuo viršaus pumpuras būtų į išorę.

Palikite komentarąKomentarai
 • Ana

  Sėkmės. Smagu turėti savo kiemą ir stogą. Tegu sodas klestės.

 • paulius

  puoduk, kazokiniu kadagiu lietuvoje beveik nebelike, visi kiti kriausems nekenkia, ir pats kadagys nekenkia - tiesiog ant kazokiniu kadagiu kaupiasi kazkokia liga ar tai gyvis kuri jis perduoda kriausems. kriause man skaniausia SVIESTINE.

 • nuo

  Dainiau: ačiū

 • Dainius

  rekomenduoju sekančią obelį pasisodint Konfetnaja.

  Labai skanūs obuoliai. Pirkau Dembavos medelyne.

  Jeigu saulės gauna mažiau - nėra labai išvaizdūs obuoliai, bet skonis vis tiek super.

 • nuomonė

  Manau,kad kriaušes bei žemę aplink kamieną reikia rudenį ir pavasarį nupurkšti bordo skiediniu ir karbamidu. Bent man padėjo.

 • nuo

  Na sako, kad kaulavaisiai taip pat nemėgsta, bet ten suprasi kas aukštai, kas žemai ir pan. :)

 • Puodukas

  Del kriausiu tai nesusipratimas- joms kenkia kazokiniai kadagiai, jos auga, bet puola ziauriai rudys. Bet jai aplinkui tujos, tai tada nesusipratimas!. Dar siaip kriauses nemegsta aukstu gruntiniu vandenu.