Cookie Consent by TermsFeed

Patarimai indaplovių turėtojams

Visus patarimus padalino Re gis, bet aš juos perdedu čia, kad liktų ilgesniam laikui ir daugiau žmonių galėtų juos perskaityti.

Indaplovė, nepriklausomai nuo kainos, atsiperka vidutiniškai per vienerius metus. Lochai tie, kas naudojasi indaplove taip: "ai, čia tik kelios lėkštės - rankomis išplausiu". Jie mano, kad taupo, tačiau realiai - pralaimi. Ir tikrai nemažai.

Indaplovė turi dirbti. Meistras visada paklausia - kada paskutinį kartą jungėt indaplovę? Jei išgirsta, kad daugiau nei prieš tris mėn - net nevažiuoja. Nėra prasmės.

Eco režimas yra blogis - taupoma elektra, tačiau vanduo neįkaitinamas ir riebalai su nešvarumais sėda ant sienelių. Ilgainiui mašinos išvalymas - nuo keturių šimtų litų. Čia jei nieko keist nereikia.

Skalavimo skystis yra elementarus dažytas, parūgštintas vanduo. Pilant 9% actą rezultatas būtų tas pats.

Jeigu norite, kad indaplovė tarnautų ilgai ir laimingai - kartais ją pamylėkite. Prieš išvykstant atostogų sudėkit specialią chemiją, blogiausiu atveju tas pačias plovimo priemones ir MAKSIMALIU režimu paleiskit TUŠČIĄ indaplovę. Parvažiavus dar kartą paleiskite tuščią be chemikalų - išsiskalauti. Taip ji pati save išsivalys. Ir tarnaus ilgiau.

Naujausios indaplovės turi apsaugą nuo užpylimo. Net išjungtos jungtuku jos turi daviklį ir jei pratrūko vanduo - jis pils jį stropiai lauk. Gausite sąskaitą už elektrą ir vandenį, tačiau tai pigiau, nei kaimynų buto remontas.

Turintys dviejų tarifų skaitiklius atidėtą plovimą naudokite protingai: tegul pradeda skalbti ne vidurnaktį, o priešaušriu. Visų pirma nepažadins, nes pradėjo plauti (ryte miegas kietesnis). Antra - visi lietuviai taupo. Pasileidžia mašinos pas visu ir įtampa tinkle krenta iki 205V. Tiek užtenka, kad indaplovės protas susisuktų. Žodžiu taupot - plaukit paryčiais.

Elektriniam boileriui neverta naudoti laiko relės. Visų pirma tai yra brangiau, antra - prigaminat daugiau kalkių.

Palikite komentarąKomentarai
 • Indaplovės

  Labai glaustas, tiesmukas patarimų sąrašas indaplovių turėtojams. Bet tikrai radau dalykų į kuriuos atkreipsiu dėmesį ir pritaikysiu sau.

 • JM

  Indaplovė neatsiperka niekada. Tai komforto prekė. Paskaičiuokim. Nuperkam indaplovę už 2000 Lt. Tarkim ji be sutrikimų veiks 10m. Per metus intensyviai naudojant bus 300 plovimų. Tokiu atveju išlaidos 1 plovimui 0,67Lt. Normalesnės pigesnės tabletės kaina 0,4 Lt. Pridėkim minkštinimo druską ir skalavimo skystį, tarkim 0,1Lt plovimui. Vandens naudoja nedaug, priklausomai nuo miesto bus 0,1-0,15Lt. Elektros sąnaudos grubiai nurodomos 1,2~1,5kwh, kas bus 0,6-0,8Lt. Sudedam viską - vieno plovimo kaina +/- 2 Lt.

 • besidomintis

  "Dėkui už glaustą santraupą apie indaplovės naudojmą. Gal kas vis tik patars, ką daryti, jei indaplovė užsipildo tik terčią dieną?"

  kviestis i svecius draugus, kaimynus, gimines ir siaip - dazniau valgyti... ;-)

  ...arba parduoti indaplove...

 • mintas

  Įrašas apie indaploves, o visi apie boilerį, aš taip pat apie jį :). Nemanau, kad nuo taimerio priklauso kalkių kiekis. Jis kaip minėta labiau priklauso nuo vandens kietumo, bei truputį, nuo temperatūros iki kurios prišildo boilerio tenas. Kaip tik pats ką tik nusipirkau taimerį ir einu jį pajunginėti :).

  Dėkui už glaustą santraupą apie indaplovės naudojmą. Gal kas vis tik patars, ką daryti, jei indaplovė užsipildo tik terčią dieną?

 • Tomas

  Super blogas, pridėsiu prie savo naujo blogo, kaip labai vertą aplankyti:)

 • besidomintis

  "kiaušiniais" vanduo iš boilerio pradeda smirdėti, kai magnio anodo elementas "eina į pabaigą" arba yra visai sutirpęs...

 • Vyts

  Dar vienas tips & tricks - vietoj indaplovių druskos naudoju druska tabletėmis skirta vandens minkštinimo filtrams.

 • Vidmantas Nuolaida

  Supuvusiu kiaušiniu smirdi kai užsisrtovi vanduo

 • Mk

  Dėl boilerio dar toks niuansas, jeigu vandenyje yra daug geležies ir normaliai tu neužkaitinsi vandens prades supuvusiu kiaušiniu smirdėt.

 • besidomintis

  "Elektriniam boileriui neverta naudoti laiko relės. Visų pirma tai yra brangiau, antra - prigaminat daugiau kalkių."

  NESAMONĖ - patikrinta, taupymas ~ 50%. Boileris 120 l, 4 asmenys, 3 val iki 6 ryto ir 3 val iki 9 vakaro (šeštadienį ir sekmadienį 4 val. papildomai vidurdienį). Be relės boileris "prisukdavo" 90-110 Lt, o su rėle 45-60 Lt. Kalkių kiekis priklauso TIK nuo vandens kokybės. Dėl legioneliozės kartą per mėn. ikaitinu iki 65-70 C. Aišku svarbu boilerio termo izoliacija.

 • jolanta

  Ir dar man atrodo, kad aš švariau ranka išplaunu. Čia kažkoks psichologinis barjeras. Ir jau tikrai švariau nuskalauju plovimo priemonę. Gal galite patarti kokias sveikatai švelnias plovimo priemones? Natūralias? Ekologiškas? Pas mus minkštas vanduo.

 • jolanta

  Man sunkiai sekasi pereiti nuo ,,rankų darbo" prie naudojimosi indaplove. Nusipirkom kažkodėl talpią, tai dabar reikia arba pustuštę jungti, arba kaupti nešvarius indus tris dienas. O patys žinot kaip smagu indaplovę papildyti trečią dieną. Pažerkit minčių kur mano mąstymo klaidos :)

 • Vidmantas Nuolaida

  Čia ne prie indaplovių. Spėju, kad labiau atšalus vandeniui tenas būna veikiamas skirtingų temperatūrų (labiau nei esant šiltam vandeniui) ir dėl to

 • marimar

  nesupratau ryšio tarp boilerio "daugiau kalkių" ir laiko relės.