Cookie Consent by TermsFeed

Molinis namas

Ne, nestatysiu molinio namo, bet žmonės juos ne tik statė, bet ir stato iki šiol. Savaitgalį teko pasivažinėti per mažus miestelius, kaimus. Pravažiuodamas laukais pamačiau tokį vaizdą:

Tai griūvantys moliniai namai. Kažkaip niekada neteko su tuo susidurti ir realybėj niekada tokių namų nesu pastebėjęs. Sako kai nenori, tai ir nematai :) Stogo jau nelikę, likę tik sienos, ant kurių lyja lietus. Jis jas ir ardo. Vienintelės ne molinės sienų konstrukcijos - tai gelžbetoninės durys.

Aišku, kad įdomu kaip viskas padaryta. Proporcijų negaliu pasakyti tiksliai, bet matosi šiaudai ir akmenukai. Iš viršaus molis labai minkštas. Tai suprantama, nes gan ilgai ant jų lyja lietus. Tačiau šiaip sienos iš šono tvirtos.

Paskaičiau internete, tai rašo, kad moliniuose namuose net 70% yra šiaudai ir tik 30% molio. Nežinau kaip čia buvo, bet foto matosi kažkas.

Po to pravažinėdamas pro gretimai šios vietos esantį kaimą, mačiau ir stovintį molinį namą. Kažkaip man patinka pati mintis statyti molinį namą. :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Mantas

  Labai panašu į ūkinio pastato griuvėsius, kurie yra važiuojant pro Smilgius į Rozalimą. Ten molinių ūkinių pastatų net labai daug.

 • filosof

  lietuvoje yra apie 10 namu statomu is siaudu rysuliu (kitku)nutinkuotu su moliu. as maciau du. viename is ju noreciau gyvent . jei gausiu zmes nusipirkt irgi statysiu...http://www.youtube.com/watch?v=ffS657LHxv4 o cia pavizdy kaip amerikoj state. grazus filmas..

 • simona

  Norečiau gyventi moliniame name ne tik dėl ekologinių paskatų. Daugiau nei 20 metu tokiame pragyvenau su tėvais. Tokie namai turi didelį pranašumą- didelę šiluminę varžą, vasarą nereikia jokių kondicionierių, kad juose būtų vėsu, o žiemą tikrai mažiau reikia šildyt. pati svarstau galimybę tokį statytis

 • :)

  http://sodyba.org/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=15

 • arveda

  Man labai noretusi gyventi moliniame ,ekologiskame name.tik reikia moketi ji pastatyti,turi buti oro tarpas,nes kitaip saltis ir dregme prasiskverbs i vidu.

 • Aldona

  Iš molio žmonės statė tvartus ir gyvenamas trobas.Tvartams padarydavo pamatus iš akmenų, kampuose dėdavo daug didesnius. Bent tokie liko mano atmintyje.

 • Aldona

  Aš jau pensininkė ir daug metų gyvenu mieste, bet kaime kaimynystėje buvo molinė troba, pastatyta iš minkyto molio su šiaudais. Stogas buvo irgi šiaudų. Dabar ar ji dar stovi nežinau. Langai buvo nedideli, tiesiog tik langeliai, bet šilta joje būdavo.

 • Dovydas Sankauskas

  Ar tikrai čia buvo gyvenamas namas? Gal koks ūkinis pastatas?

 • saulius

  http://www.blogas.lt/RB