Cookie Consent by TermsFeed

Miegas ir nenoras miegoti

Trumpai apie miegą ir tai, apie ką dažnai nepagalvojame patys.

Vaikų nenoras eiti miegoti daugeliui tėvų yra įprasta ir natūralu. O pastebėjote, kad kartais ir patys nenorite eiti į lovą ir sėdite tol, kol nelūžtate?

Pasirodo yra viena pagrindinė priežastis - neigiamos emocijos. Kartais patys nesuvokiame ir viskas vyksta pasąmonės lygmenyje. Jei nuėjus miegoti ilgesnį laiką negalite užmigti, jei darote kažką labai malonaus ir tai tenka nutraukti - visa tai taip pat yra neigiamos emocijos. Įsivaizduokite vaikas veikia kažką labai malonaus (žiūri filmuką, žaidžia su draugais ...) ir jūs liepiate jam eiti miegoti. Arba pas jus apsilanko krūva draugų, visi linksminasi, visiems gera, o vaikui - eik miegoti. Tokios situacijos suformuoja tiesioginį ryšį tarp lovos ir kažko neigiamo. Niekas nenori blogo, visi nori tik gero.

Verta pabandyti padaryti taip, kad lova asocijuotųsi su kažkuo geru ir gražiu. Paprasčiausias pavyzdys - pasaka. Filmukai ir televizija nėra išeitis nei jums, nei vaikams, kadangi jie nenuramina, o suaktyvina. Reikia ramaus, bet įdomaus dalyko, kurį galėtų gauti visada (arba beveik visada) tik lovoje prieš miegą.

Suaugusiems taip pat verta prieš miegą 5 ar 10 minučių pasėdėti ramiai išjungus visus televizorius, kompiuterius, radijas. Ką veikti sėdint? Refleksuoti - galvokite apie tai kas šiandien buvo.

Palikite komentarą