Cookie Consent by TermsFeed

lithuania.lt

Netyčia užsukau į lithuania.lt puslapį. Oficialų Lietuvos puslapį. Nekalbėsiu apie tai, kaip jis padarytas ir kas gerai, kas blogai. Iškilo keli klausimai, į kuriuos įdomu būtų gauti atsakymus:

1. Ar normalu, kad paskutinė normali žinutė facebook daugiau nei prieš 7 mėn. senumo?

2. Ar normalu, kad paskutinė žinutė twitter yra beveik 17 mėn. senumo? Jos visos pateiktos per vieną dieną.

3. Per artimiausia mėn. angliškai tik vienas renginys. Ar tikrai svečiams nėra daugiau ką veikti Lietuvoje?

Na čia tik pirmi klausimai pamačius šią svetainę. O jų pakanka norint suprasti kokia apgailėtina situacija prisistatant svečiams.

Klausimus nusiunčiau el. paštu, kuris yra vienintelis Lietuvos kontaktas. Galėčiau net lažintis, kad niekas man neatsakys  :)

 

P.S. Lažybas būčiau laimėjęs:

[email protected]: maildir delivery failed: Sorry, the user's maildir has overdrawn his diskspace quota, please try again later.

 

P.P.S. Laišką nusiunčiau URM bendru emailu ir ministrui.

Atnaujina 11:28

Gavau atsakymą:

Ar galėtume paprašyti prisistatyti klausimų autorių ir kam jis atstovauja.
Pagarbiai,

Užsienio reikalų ministerija
Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius

Nelabai suprantu ką tai keičia, bet parašiau, kad niekam neatstovauju. Žinoma, kad į jų laišką atsakant tiesiogiai, atsakymas turėjo būti „Taip“, o jų laiško sakinys turėjo baigtis klaustuku. 

Atnaujinta 2010-10-18

Ne viską padarau iškart, bet... Gavau atsakymą:

Už interneto vartų www.lietuva.lt ir šalies profilio socialiniuose tinkluose administravimą yra atsakinga Ministro Pirmininko tarnyba.

Užsienio reikalų ministerija atsakinėja į pasirašytus laiškus, todėl prašome kiekvieno besikreipiančiojo nurodyti savo vardą ir pavardę. Jeigu jis kreipiasi ne kaip privatus asmuo - kam jis atstovauja.

Siūlome pasikonsultuoti su lietuvių kalbos specialistais prieš viešai reiškiant pastabas dėl skyrybos. Būsime dėkingi, jeigu ištrinsite iš interneto svetainės netikslų pastebėjimą apie mūsų laišką.

Man vis tiek nesuprantama kuo laiškai pasirašyti tik vardu yra netinkami? Pasirašiau pavardę ir nuo to laiškas nepasikeitė. Buvau pasiųstas kitur, o tą galima buvo padaryti ir be pavardės.
Su specialistais pasikonsultavau ir pripažįstu savo klaidą. Dėl klaustuko apkaltinau neteisingai, bet dėl sakinio struktūros vis tiek pasimokyti reiktų. Štai ką sako specialistai:
Ne, klaustukas nereikalingas.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pasakymas nesklandus. Reikia tikslinti mintį. Galimas variantas Ar galėtume paprašyti klausimų autoriaus prisistatyti ir nurodyti, kam jis atstovauja ar pan.

Labai didelė pagarba VLKK. Dar kartą įsitikinau šios tarnybos puikiu darbu. O URM sugebėjimas rasti mano blogą manęs nenustebino, bet jų darbas - taip. Laiškų tonas ir bendravimas labai primena sovietinius laikus. Liūdna... Ne gana to, aš nežinau kas man atsakinėja. Laiškus rašantis darbuotojas neprisistato, nerašo nei jo vardo, nei pavardės. Slepiasi po skyriaus vardu.

Laišką su klausimais nusiunčiau Ministro pirmininko tarnybos Piliečių ir atviros Vyriausybės skyriaus darbuotojai. Lauksiu atsakymo.

 

Palikite komentarąKomentarai
 • Foma

  Pagarba autoriui dar kartą

 • Simas

  <u>Vidmantai</u>, mano teiginys (2010-10-15 12:27) irgi su klaustuku. „Ar galėčiau paprašyti“ atsakyti ;]? Niekam neatstovauju.

  Klausiu todėl, kad mane labai domina galimybė daryti realų poveikį institucijoms elektroniniu paštu (kažkiek patirties: http://dusimtaidevyni.livejournal.com/ta...). Mačiau, kad ir tave. Todėl visų pirma siūlau įsigyti (jei dar neturi) ir naudoti tokiems reikalams elektroninį parašą -- "it gives you answers" :].

  <u>Scorps</u>: su institucininkais reikia kalbėti teisės aktų kalba. Teisės aktas (spėju, tą patį mini ir Nuojauta): http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska... (2007.08.22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“). Bloga naujiena: Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus anonimo/-ės elektroninis elgesys, panašu, yra teisėtas (žr. 19 skirsnis); „bendrauti pagarbiau“, „arogantiskas pasityciojimas“ -- pabandysi tai įrodyti?.. Taigi tenka susitaikyti su tuo, kad institucininkas turi geras sąlygas nekalbėti su tavim žmonių kalba, jeigu nenori. Gera naujiena: institucininkas PRIVALO kalbėti su tavim teisės aktų kalba, ir kartais būna taip malonu patrinti jo susireikšminusį veiduką laiško prierašu „Laiškas pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, todėl yra prilyginamas pranešimui raštu ir į jį turi būti atsakyta per 20 darbo dienų. Teisės aktas: 2007.08.22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ ( http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska... ). / Pageidauju (per 2 d. d.) šiuo elektroninio pašto adresu gauti pranešimo priėmimo faktą patvirtinantį dokumentą. Teisės aktas: 2007.08.22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 875 27-tas skirsnis. / Į s p ė j u, kad nesulaukęs atsakymo pasinaudosiu teise pateikti skundą 2007.08.22 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 875 44-ame skirsnyje aprašoma tvarka )“

 • Anekdotai

  Gyvas anekdotas kaip ir visur kitur, kur tik grupinė-kolektyvinė atsakomybė.

 • nuojauta

  na yra toks teisės gauti informaciją iš valstybės įnstitucijų (pavadinimas nepilnas) įstatymas, jame ir išdėstyti visi tie reikalavimai, kad turi būti pavardė klausiančiojo ir t.t.

  kitas reikalas - tonas. gerokai nustebino...

  ir dar kitas reikalas tas, kad jie patys turėjo persiųsti prašymą, jei reikalinga info yra kitoje įstaigoje, pareiškėjo nusiuntimas kitur- tai tik pateikus prašymą žodžiu. bet matyt jie el. laišką traktavo kaip žodinį paklausimą :)

  įdomu, ką atsakys MP tarnyba

 • scorps

  Dariau, tame ir beda, kad google (bent man) ivedus "Lietuva" po wikipedia meta lithuania.lt/en..

  Simai, manau valstybes tarnautojai su savo algos moketojais turetu isties bendrauti pagarbiau, o pavardes reikalavimas (is savo puses neprisistantant) yra tiesiog arogantiskas pasityciojimas.

 • smalsutis

  AS su kelias si karta pataikiau- gyvenu netolo mero, tai kelias buvo padarytas is kart "nuliovas" i visas 4 puses. Fain. Kelininkai neabejingi miesto pilieciu gerovei :) :) Jiems ne DZIN

 • smalsutis

  to Darius_ Visiems tai ne DZIN! Teismams dzin, paiimk atveji- Abonentas , nu nekaltas, svarus kaip kudikis. AMB ir PST valdovu hatos, juk viskas OK. VEKSAS - viskas OK, Baleto rumai- OK. Pedofilu irgi nera -OK. Is BOscos atmusem Alyta su minus kaina -OK. Is pykcio dauzysi seimo langus- 3 metai lygtinai ir 5k bauda. Nooot OK

 • PauliusP

  Todėl, kad "pašalino" žmonės, kurie su tuo dirbo ir įdėjo daug darbo. Tiksliau panaikino visą skyrių mano žiniomis ir nubraukė finansavimą.

 • karolis

  tiks pajudinimas gali kainuoti mokesciu moketojams dar 450 k :D

 • treinia

  tokia pati situacija su mano kiemo keliu. Padanga pradurta, masina remonto stovyje, per penkis metus duobiu kieme seniunija nesugeba uzlyginti. svietas bandytas lyginti ir per savivaldybe ir per seniunijos seniuna, asmeniskai 2 kartus, bet deja. buvo pasakyta kad yra 20000 litu ir bus sutvarkyta. uzlipintos visos 2 skyles. liko kokios 45.

  taip, kad svieta lygint bus galima tada kai nebeliks abejingu zmoniu. o kol kas yra tik neabejingu pinigams. atrodo norisi krastutinumu, bet zinai, kad vienas nieko nepakeisi. liudna.

  Todel Vidma linkiu tau sveikatos, kantrybes ir nervu. kad nepaluztum, kaip as :)

 • Darius

  2 smalsutis: matai ant LT taip nuo sovietu priimta, kad visiems "dzin" kai vagia is valstybes, o juk is esmes tai vagia is Jusu paciu. Deja, sotus ne visi, jei bent kazkiek butu pamazinta tokiu vagysciu kaip VEKS, daugiau litu liktu biudzete, daugiau ju galima butu skirti ten kur labiausiai reikia. P.S. Vidai geriau nusiusk zurnalistams, gal daugiau naudos bus.

 • Simas

  Jeigu neturi elektroninio parašo -- negalvoji įsigyt?

 • buržujus

  Nesiparink - http://www.travel.lt/

 • smalsutis

  Galiou atskleisti viesa paslapti: sitos svetaines kaina buvo 430 tukstanciu litu. Kur tie pinigeliai nuplauke, as negaliu zinoti. Cia analogas VEKS programoms- darbas padarytas , visi sotus ir laimigi. Nz , kodel zmones ieskote cia kokios nors prasmes.

 • Darius

  Labai giliai abejoju, kad bent kiek ispruses uzsienietis pats sugalvos surinkti lithuania.lt, greiciausiai jis net nezinos, kad Lietuvos domenai baigiasi .lt. O jei nores suzinot kazka daugiau apie Lietuva, tai, manau, didziausia tikimybe, kad jis paieskos sistemoje surinks "lithuania", o ten jau saraselis su daugmaz teisingai sureitinguotomis svetainemis pagal turinio vertinguma. Taip, kad problemos dideles cia nematau, neskaitant valstybes litu praplovimo (bet kur ju neplauna Marijos zemej?).

 • pkmk

  ne svietą lygina, o kilimus kilnoja ;]

  bet reik dažniau taip.

 • :o)

  svieta lygini.. maladiec, reikia tokiu zmoniu :)