Cookie Consent by TermsFeed

Komentarai ir atsakomybė

Kažkaip vis norėjau parašyti, bet neprisiruošiau. Paskaičiau Džiugo straipsnį apie piratinius pinigus ir Liutauro grybavimą. Prisiruošiau.

Artūras yra rašęs:

Man patinka estų požiūris į interneto komentatorius…

Pamenate, teismas ten nusprendė, kad “Delfi” tenka atsakomybė ne tik už jų rengiamus pranešimus, bet ir už skaitytojų paliekamus komentarus.

...

Taip, komentarų neabejotinai sumažės.

Tačiau kokybė neabejotinai pagerės, o dundukų skaičius smuks kelis kartus.

...

 

Štai taip nutinka, kai žmonės rašo be jokio realaus pagrindimo, o remdamiesi tik savo ateities nuojauta. Pasirodo klysta ir neklystantieji  :)

Iš tiesų turiu vieną realų projektą, kuriame nebuvo anoniminių komentarų, o dabar yra. Kalbu apie basketnews.lt. Apie anoniminius komentarus jau rašiau čia.

Anoniminiai komentatoriai realiai mažai kuo skiriasi nuo ne anoniminių. Lygiai toks pats pilstymasis purvais jei protelio nedaug ir lygiai tokie pat geri komentarai, kai protelio daugiau.

Realūs skaičiai: anoniminių ištrintų komentarų per paskutines 30 dienų yra 2,28 karto daugiau. Iš viso ištrinama apie 6,6% komentarų.

Daug tai ar mažai? Manau, kad nedaug. Anksčiau buvo daugiau, bet padarius kelis papildomai matomus išskirtinumus registruotiems - anoniminių komentarų sumažėjo. Bet ar tikrai problema anoniminiuose komentaruose?

Niekam nesudaro problemų susikurti el. pašto dėžutę ir užsiregistruoti. Šitoks papildomų nuomonių ribojimas yra beprasmis. Didžioji dalis anoniminių komentuotojų tiesiog nenori niekur registruotis ir papildomai vargti, todėl jie mieliau pasirinks neišsakyti savo nuomonės. Piktybiškų tokiais būdais neatbaidysi, o „teisingus“ - labai greitai.

Lieka dar vienas būdas - komentavimas tik su asmenybės identifikavimu. Taip daroma norint prisijungti prie vmi ir deklaruoti pajamas. Bet ar tada apskritai kažkas komentuos? Tokiu būdu būtų suteikiama galimybė jus persekioti už kiekvieną išsakytą žodį.

Man daugelio skaitytojų nuomonė labai svarbi. Ne tik sužinoti ar aš lochas ar ne. Aš pats nemažai sužinau iš komentarų.

 

Palikite komentarąKomentarai
 • Darius

  Vidai, retokai rasai i www skilti, manau, turetum apie ka papasakot. Arba as aklas arba pasigendu paieskos laukelio, nors straipsniu jau prikaupei nemazai. Matau naudoji, bet ar buvai ka nors rases apie Google Adsense?

 • Modestas

  Paprastai: jei reikia registruotis - dažniausia atsisakysiu; Kita vertus, jei registracija duoda ir kitų pliusų, ne tik komentavimą, tai galbūt... Viskas visgi atsiremia į turinį ir/arba norą pakomentuoti. (pvz. kaikuriuose Blog'uose susiburia pakankamai normalus komentatorių būrelis. Jei juos prikalbinus komentuoti užsiregistravus - tai tiesiog suveiktų bandos jausmas.. :) )

 • medelis

  Jeigu puslapis pritraukia savo turinio, po kurio laiko neiškenčiu ir užsiregistruoju. Manau kad ir kitiems panašiai yra: privaloma registracija atbaido nuo komentavimo, tačiau jeigu užsibūni, tas barjeras peržengiamas. Manau kad su registracijomis prarandama gal 10 potencialių komentarų nuo kiekvieno tokio lankytojo, bet paskui lankytojas yra linkęs užsiregistruoti, ir komentarų iš jo nebeprarandama. Taip spėju. O pilnas asmens identifikavimas tai.. Spėju kad nuo tokio dalyko būtų prarandama 98 procentai komentarų. Tačiau ne tik pradžioj, iki persilaužimo, o gerokai gerokai ilgiau.. Nemaža dalis niekada nekomentuotų pilnai identifikavęsi.

 • Dovydas Sankauskas

  Vidmantai, visiškai pritariu tavo nuomonei. Aš būtent dėl šios priežasties (t.y. registracijos) nustojau komentuoti bernardinai.lt. Jei negaliu komentaro rašyti čia ir dabar, tuomet komentaro nerašysiu visai.

 • Renaldinis

  Sutinku,tai nieko nepakeis, tik sumazes komentaru. ar tik kelios nuomones tai jau kokybe? o gal daugiau komentaru, daugiau susidomejimo.ir jei kiti bijos komentuoti, kad nepatektu i "dunduku" kategorija. Na estu poziuris, ir kam to reikia. o kam tai naudinga, autoriui? jei tai tik del to, kad komentaras paskelbtas viesai? o kas nustatys ar jis jau izeidziantis? nemanau ar iki siol aisku kur pasibaigia erotika ir jau jau prasideda pornografija. cia kaip kam sviecia. ir parasyti komentara galima kaip rasant knyga, neprikibsi prie zodziu, bet tarp eiluciu visiems aisku kur dedama. Beto, gal tiesiog galima padaryti, nukreipti komentara tiesiogiai autoriui, jei manoma,kad viesumone bus izeidziantis.