Cookie Consent by TermsFeed

Kodėl stengiuosi mokėti grynaisiais

Esu tas žmogus, kuris stengiasi visur, kur įmanoma, mokėti grynaisiais. Kodėl? Tiesiog kažkada supratau, kad bankai susavo mokesčiais pradėjo tyčiotis iš žmonių ir įmonių. Taip pat galiu pasakyti, kad moku ir kortele, perku internetu, apmoku sąskaitas internetu, bet... Kur galiu apsieiti be kortelės - moku grynaisiais.

Kodėl taip elgiuosi?

 1. Bankai sukėlė mokesčius tiek, kad daug paprasčiau ir pigiau mokėti grynaisias.
 2. Padedu verslininkams. Mokėdamas grynaisais papildau verslininkų kišenes nuo 0,5% iki 3%. Negaliu garantuori, kad tikrai tokie procentai yra taikomi visiems, bet kiek teko girdėti, tai patys didžiausi klientai moka 0,5, o mažesnieji prekiaujant internetu - 3%. Moka už nieką, nes mokant internetu pinigai neišeina iš už banko ribų ir už tai imti 3% yra labai daug.
 3. Mokant internetu bankai ima ne tik iš tų, kurie gauna, bet ir iš tų, kurie moka. Dar vienas absurdiškas dalykas, nes apmokesdinamos abi pusės.

O čia galite pasiskaityti apie tai, kaip šokama pagal bankų dūdelę: 1 dalis, 2 dalis.

Palikite komentarąKomentarai
 • nuo

  Net didelėj parduotuvėj kaip elekromarkt ar pan paklausk kiek kainuos tau ta ir ta prekė jei moki grynais iškart. Jei prekė kainuoja apie 1000 tikrai gausi nuolaidą. Bent aš esu gavęs.

 • kkml

  nuo:

  principe aišku moka galutinis vartotojas, bet mokėdamas grynais juk nuolaidos negauni? turiu omeny smulkius pirkinius paprastose parduotuvėlėse. Perkant kompiuterinę techniką mažuose salonuose aišku nuolaidą gausi mokant grynais.

 • Linas

  Nerius> prieš jūsų klausimą esančio komentaro paskutinė dalis pasako apie jūsų nusivažiavimą vadovavimosi sveiku protu srityje.

  kkml> niekas čia nešneka apie automobilius, kurių rinkos vertė mažiau LTL 8000 (turiu omenyje rinkos vertė, o ne tas mistinis skaičius rašomas sutartyse). Tai galėsi pardavinėt diedukui savo seną golf\'ą ir imt grynais ar tai dešrom ar tai bulvėm.

  O jei pinigų plovimo/sukčiavimo/mokesčių slėpimo schemų nežinot, tai nereiškia, kad jos nedaromos. Tai esmė ir yra, kad grynus norima panaikinti ten, kur yra didžiausios rizikos sritys dėl šešėlinės ekonomikos.

  Tačiau mažai tikėtina, kad tai bus padaryta, nes yra labai didelis pasipriešinimas iš tų pačių commonsense vadinamų "valdžiažmogių", nes tiesiog tada pasidarytų labai sunku finansuoti/pasinaudoti atkatais, vesti partijų juodą buhalteriją ir pan.

 • Darius

  sanaudos uz atiskaitymus kortele jau iskaiciuotos i prekes/paslaugos kaina ir dali ju padengia ir tie kurie moka grynaisiais. sitoj vietoj tik kitaip pasiskirsto pinigu srautai, vidmantas uz smulkiuosius verslininkus, bet ir bankai nera toks jau didelis blogis, pvz. jie suteikia darba nemazam kiekiui pilieciu bei perka nemazai prekiu/paslaugu ir is tu paciu smulkiuju verslininku

 • nuo

  kkml: tu tikrai manai, kad bankui moka įmonė, o ne galutinis pirkėjas?

 • kkml

  del pirmo :

  Bankai sukėlė mokesčius tiek, kad daug paprasčiau ir pigiau mokėti grynaisias.

  kokie dar mokesčiai (pirkėjui) atsiskaitant kortele?

  Linui : kas per mokesčių nemokėjimas parduodant automobilį? Gal ir seną televizorių parduodamas kaimynui nori ka mokesčius mokėčiau ? O jei parduodu pvz giminaičiui ? pvz seną automobilį į kaimą? kaip tu įsivaizduoji tą privalomą mokėjimą virtualiais pinigais? galiam dėl vaizdo tada pervest 10 lt, o likusią dalį paimt natūra, pvz dešrom :D

 • nuo

  Jis nemokamas

 • Onutė

  O kiek pat susimoki už pinigų išsigryninimą iš kortelės?...

 • Bronius Dzukas

  mokejimo korteles yra velnio ismyslas, kvailiams gaudyti. Prie ruso tokiu nebuvo ir visi gyveno daug geriau.

 • tomukas

  Kur tik galiu, moku kreditine kortele. Savaime aisku, kad tai daug saugiau, nei nesiotis kruva grynu, skaiciuoti centus, net nehigieniska liesti grynus pinigus :)

  Bet dar svarbiau, kad paprastai kreditke suteikia papildoma draudima, jei nusipirktas daiktas sugadinamas ar pavagiamas ir gamintojo garantija negalioja. Pvz. naujas iphon\'as is dziaugsmo iskrenta is ranku ir suduzta :)

  Taip pat nereikia kaupt kvailu cekiu, jei kazka neveikiancio ar sugedusio nusipirkai is parduotuves ir reikia irodymo, kad butent ten pirkai.

  Dar kreditke suteikia kelioniu draudima bei visokius draudimus nuo lektuvu velavimu ir pan., jei ja atsiskaitei perkant bilietus.

  Ir pabaigai, jei darosi labai pavydu, kad bankai ima per didelius komisinius ir lobsta liaudies saskaita, tai eini i vertybiniu popieriu birza ir perki to banko akciju. Nuo tos dienos visi virspelniai byra tau i kisene ;)

 • besidomintis

  abu atsiskaitymo budai turi + ir -, sunku pasakyti, kuris budas pigesnis, bet ziurekit i ateiti. Greitai nereiks nei grynu, nei korteles, pirmas zingsnis jau zengtas - Mokipay sistema. Teko skaityti, kad sios sistemos koncepsijoje numatyta, kad galima bus pirkti ne tik prekes ir paslaugas is AB UAB ir kitokiu juridiniu vienetu, bet ir bulves turguje is bobutes, jei ji tik bus prisijungusi prie sistemos (turejau galvoje, kad bus galima atsikaityti fiziniam asmeniui su fiziniu). Nezinau kiek cia tiesos, bet panasu, kad link to einama, tik kazi kaip bus su saugumu.

 • Darius

  o as visur kur tik imanoma moku kortele, nes man taip patogiau, o uz patogumus reikia moketi. Bankai irgi verslas ir is kiekvienos paslaugos siekia pelno. IT sistema sukurti ir islaikyti kainuoja(ir nemazai) priesingu atveju, atsirastu bankas, kuris siulytu ta pacia paslauga uz zenkliai pigiau. grynieji irgi kainuoja tik gal ne taip tiesiogiai kaip procentas nuo sumos: nuslepti mokesciai, pinigu spausdinimas, pamestos pinigines, apiplesimai, vagystes.

 • Nerius

  Gerb. Linai, bučiau dėkingas, jei nurodytumėt, kurioje vietoje nusivažiavau ?

 • Linas ([email protected])

  taip, peiliu žudomi žmonės, bet kiek virtuviniu peilius nešiojas gatvėje? Kiek žmonių skerdžiamuosius (pvz. kiaulėms) nešiojasi nesupakuotus į tam skirtas makštis? Tokių nėra, o jei nešiojas - tai jie dažniausiai palaikomi keliančiais pavojų aplinkiniams ir tada jau tam tikros institucijos turi darbo. Ar ne taip?

  Jūs pagaliau supraskit, kad nieks tų grynų nenori uždrausti - jie kaip buvo taip ir bus. Tik yra rizikos sritys, kur atsiskaitymai grynaisiais yra nelogiškas dalykas. Pvz. perkant-parduodant automobilius (problemos: deklaruojamos sutartyse kainos orinės, oficialus pardavėjas - ne tas, kuris faktiškai parduoda, ir pan.). Mokesčiai už tai nemokami.

  Ir, ne, aš valstybinėje institucijoje nedirbu ir bendrai valstybinėms institucijoms neprijaučiu. O dėl bankų - tai pereidinėkite į tuos, kur mokesčiai mažesni ir suveiks konkurencijos jėgos, o kai dabar visi sėdite Swed\'e ir SEB\'e ir verkiat, kad kainos didelės - tai čia jau jūsų pačių pasirinkimas tokius banko mokesčius mokėt..

  O dėl tos nuorodos - tai pvz koks čia argumentas:

  "Vienas iš dažnai naudojamų (bankininkų ir valdžiažmogių) argumentų, kad grynieji pinigai esą skatina šešėlinę ekonomiką, todėl bankinių kortelių naudojimas pateikiamas vos ne kaip esminis mokesčių surinkimo gerinimo būdas. Tiesiog negaliu nepacituoti Dr.E.Goldratto:

  <b>REALLY?</b>"

 • nuo

  Linai, peiliu žudomi žmonės, todėl kažkas netenka Tėvo, Mamos, Vaiko... Juk tu namuose tikrai nenaudoji peilių?

 • siaip

  Linai, http://www.commonsense.lt/2011/07/21/val...

 • Linas ([email protected])

  Tai taip taip, mokant grynais dažnai, ne tik tie trys procentėliai "sutaupomi", bet ir PVM ir pelno mokestis (o panaudojus tuos pinigus ir GPM ir socialiniai mokesčiai), tai čia TIKRAI labai naudinga...

  O tada likusiems sąžiningiems žmonėms tenka sumokėt daugiau mokesčių, o paskui kai kurie dar skundžias (ir dažniausiai tie, kurie mokesčių nemoka), kodėl pensijos mažos, kodėl valstybinės paslaugos prastos ir pan.

  Atkreipkit dėmesį, kad grynieji yra šešėlinės ekonomikos variklis (didžioji dalis akademinių tyrimų apie šešėlinės ekonomikos dydį yra paremti grynųjų pinigų apyvarta ekonomikoj), o commonsense\'ai truputį nusivažiavo ir siekdami savo tikslų nebesugeba kritiškai mąstyti (o, gaila).

 • siaip

  valio, jeigu atlyginimai/atsiskaitymai su tiekejais ir t.t. imanomi grynaisiais, bet siais laikais daromi bankiniai pavedimai. o grynuju pinigu inkasavimas irgi kainuoja.