Cookie Consent by TermsFeed

Kodėl gi statybos nevyksta?

Tai kodėl nevyksta? O priežastys yra kelios:

 1. Kai kurie procesai užmuša norą kažką daryti apskritai. Nekalbu apie vagystes, kurios realiai taip pat veikia, o kalbu apie Vilniaus miesto savivaldybę.
 2. Nebeturiu pinigų.


Dėl pirmos priežasties ko gero viskas aišku. Jei kas susidūrė su tuo, turėtų žinoti kaip nusvyra rankos kai dėl nesuprantamų dalykų tau parodomos durys.

Antroji priežastis nereiškia statybų pabaigos. Iki šio momento esu iš banko gavęs 153 000 Lt. Iš viso statybos man jau kainavo beveik 290 000 Lt. Įskaičiuojame žemės kainą 170 000 L ir k.t. Viskas rašoma čia. Pradėdamas visą procesą neturėjau nieko, todėl ieškojau ir pirkau žemės sklypą. Jį užstačiau bankui, todėl 90% jo kainos padengiau iš gauto kredito. Visą kitą sumą sudaro, mano, mano mamos, brolio ir skolinti pinigai. Suma iš tiesų labai didelė - beveik 140 000 Lt. Ar galima be tokių „savo“ pinigų kažką daryti? Taip, tačiau tokiu atveju reikai apsiriboti mažesniu plotu, mažesniu namu. Apie tai gal dar kažkada parašysiu.

Dabar procedūra yra tokia: turi būti atlikti kadastriniai matavimai nebaigtam namui. Taip įvertins kiek medžiagų buvo sunaudota. Tada reikai užregistruoti registrų centre ir įvertinti turtą. Tik po viso to, turiu eiti į banką ir prašyti duoti paskolą. Dabar bankas finansuoja tik 85% vertės. Kadangi didžiąją dalį darbų atlikau pats (žinoma su žmonos ir draugų pagalba), tai pati statinio vertė, tikiuosi, bus didesnė.

O dabar pagrindinė įrašo vinis - kodėl gi to nepadariau iki šiol? Gal esu labai blogas, bet iki šiol neturėjau statybų leidimo. Taigi, formaliai mano namo nebuvo, o dabar jis jau yra. Dirbo daug žmonių ir per kelias naktis pastatė :) Taigi, šiandien didi diena ir didelė šventė. Taip pat prasidės įrašų seriją apie tai, kaip „paprasta“ gauti statybų leidimą.

Ne vienas klausinėjo, tačiau to negalėjau rašyti, kol rankose neturėjau leidimo. Kadangi jį turiu - viskas vėl prasideda (arba tęsiasi) :)

Palikite komentarąKomentarai
 • pasistates

  Pridavimas bus lengvesnis - dabar taksa apie 5000 ir turi parasus per max. savaite... Pridavimui mano statybos leidimas buvo pasibaiges - tai dar teko prideti. Kiekvienas papildomas parašas +500... Kazkada kai pradejau statyti ir turejau pamatus, gavau bauda. Veliau suzinojau, kad tas valdininkas skiria baudas daugeliui su tikslu 'susitarti' ir gauti puse...sėdo bičiukas, matyt prisižaidė. Tiesa, ta bauda tapo gera priedanga kitiems nedideliems nusižengimams.

 • vytas911

  labai didelis plotas... nesuprantu kam tokio reikia...

 • nuolaida

  Pats pasirengimas iki komisijos - kiek daugiau nei metai laiko.

 • to rulis

  ir bendroje sumoje kiek gavosi laiko? tikriausiai visi metai. As statau be leidimo architektas projektuoja as statau . Is dalies taip ir turetu buti , jei ka nors persigalvoji architektas pakoreguoja ir paskui priduodant nebus problemu

 • nuolaida

  ruli: 200 kv. m.

 • rulis

  Ieskojau bet nelabai radau kiek kvadratu tavo namas

 • rulis

  Nu nebloga avantiura, be leidimo statytis, siaip as gavau leidima per 1.5 menesio, aisku pries tai tvarkingai issiemiau projektavimo salygas, pasidariau normalu projekta (jau tada isliejau pamatus) ir dideliu problemu del leidimo nebuvo (apie 500 uz grazias akis dar)

 • Nu jo

  pavarai tu, be statybos leidimo nama statyt?? tik savizudis arba labai turtingas lietuvoje gali tam ryztis, ypac kai panaikintas savavalines statybos iteisinimas....

 • ???

  o kodel nesusimastei iskart apie mazesni nama??? kam tiek to ploto???