Cookie Consent by TermsFeed

Kanalizacijos išvedimas

Kadangi namo kieme jau stovi biologinio valymo įrenginys, o jis dar neveikiantis, tai... dirbom.

Yra dvi talpos. Pirmoji - tai pats įrenginys:

 

Antroji talpa skirta švariam vandeniui iš pirmojo:

 

Dabar jie sujungti tarpusavyje, bet neveikiantys. Pirmajam trūksta orapūtės pajungimo, antrajam - vandens nubėgimo. Kieme vien molis, todėl vandens nėra kur išleisti. Vandens prisikaupia per neegzistuojantį antros talpos dugną, kai geriau palyja. Todėl abi talpos savaime susijungė pakilus vandeniui. Artėja žiema, todėl visus lauko darbus reikia pabaigti iki jos. Orapūtės dar nestatau ir nestatysiu iki pat kol įsikelsiu į namą, bet viską paruošti reikia jau dabar. Todėl nusipirkau plastikinį vamzdį. Pirkau patį pigiausią, o tai reiškia jis skirtas laidams. Švariam vandeniui išpompuoti nematau skirtumo. Su Ričardu iškasėm griovį:

 

Nekasėm labai giliai, bet padarėme taip, kad vamzdis eina su nuolydžiu. O tai reiškia, kad vanduo jame nestovės. Baigus pompuoti, vamzdyje esantis vanduo grįžta atgal. Taip neturėtų užšalti ir žiemą. Išvedžiau vandenį į mišką, nes nei upelio, nei ežero šalia nėra. Vanduo iš jo išeina švarus, todėl nedraudžiama tą daryti.

Po to viską užkasėme ir liko taip, lyg nieko nebūtų padaryta. :)

Palikite komentarąKomentarai
 • Aringas

  skaiciau Jusu bloga nuo pradzios iki galo, bet niekur neuzsekiau, kokio gamintojo nuoteku valymo sistema isidejot?

 • nuo

  Tomai: kuo skiriasi elektros laidams skirtas plastikinis vamzdis nuo geriamam vandeniui skirto? Ogi tik plastiko struktūra. Ir tas ir tas laikys lygiai tiek pat.

 • tomas

  geriau gerus dankcius uzdaryti ir dar betonu prispausti, kad vaikai neikristu

 • tomas

  oi vaikai, baigit su tuo pigumu nupirkau vamzdi elektrai, o kodel ne popierini, juk metus tikrai butu laike

 • Marius

  ...gal...

 • Darius

  Mariau: tokiu atveju kaip Vidmanto paprasta infiltracine duobe su smeliu ir akmenimis negelbes, nes tikrai nespes infiltruotis tokiu greiciu kokiu pumpuos siurblys, reiketu normalaus infiltracinio sulinelio. Del uzsalimo: ivairiai gali buti, bet net jei ir uzsals, tai ivyks tikrai ne is kart o gal tik ziemos viduryje, nes vamzdis su stovinciu vandeniu pilnas niekada nebus ir uzsalines tik plonais sluoksniais. O gal Vidmantas zinodamas, kad vamzdis eina negiliai, toje vietoje supils sniego kauburius, kad zeme giliai neisaltu? Na o jei ir uzsals - ne tragedija, papumpuos ta vandeneli imetes slanga i backa, o kita vasara pagilins/apsiltins vamzdi ar dar ka sugalvos...

 • Marius

  Žmogau, taip niekas nedaro. Ir ne todėl, kad taip paprastai ir gudriai nesugalvoja. Jei bus žiema kaip šiemet, garantuotai užšals (kasi negiliai molyje, įšalo zonoje. Per toki atstumą bėgdamas minusinėje aplinkoje vanduo atvės ir prieš galą jau bus linkęs šalti. Jei neužšals nubėgdamas, užšals grįždamas (kadangi be slėgio). Bent jau miške iškask duobę ir priversk į ją smėlio ir akmenų, o vamzdį įkišk į ją juo giliau.

  Dar prieš užkasdamas taip negiliai, tą vamzduką būčiau apšiltinęs.

 • COLORETA

  tikrai taip :)

 • COLORETA

  tikrai tiap :)

 • EMIRA

  geras darbas :))

 • nuolaida

  aha...

 • karolis

  "Nekasėm labai giliai, bet padarėme taip, kad vamzdis eina su nuolydžiu",,, "Taip neturėtų užšalti ir žiemą."

  kartais atrodo, kad darai ne sau, o "chalturini". nes labai daznai tokiu kabliuku pastebiu pas Tave :)

 • Prašalaitis

  "Po to viską užsakėme" ar neturėtų būti "Po to viską užkasėme"

 • nuolaida

  Išpompuoti tikrai reiks. Jau įsitikinau :)

 • Darius

  gali ir taip buti, kad ispompuoti niekada ir nereikes, o viskas suspes gertis i grunta(nors ir molis). pabandymui gali pripildyti pilna antraja talpa ir paziuret po keliu dienu kiek joje like vandens. O seip, jei tas uzkastas vamzdis visgi uzsaltu, tai jau iki pavasario. Nenufotkinai kaip atrodo tas vamzdzio galas kur iseina miske. Jei visgi pompuot tektu ziema, turesi miskelyje ciuozykla :)

 • Rimas

  del ekologijos ar avariju rizikos galima buvo dar tarp tu 2 "suliniu" irengti smelio filtra bet cia aisku reikia atsizvelgt i reljefa ir nuolydzius