Cookie Consent by TermsFeed

Kalbėti negalima bausti

Iš tiesų nesitikėjau, kad sulauksiu tokio laiko. Laiko, kai man bus uždrausta kalbėti ką manau.

Po naujųjų metu įsigalioja papildomi draudimai alkoholio reklamai. Norite diskutuoti apie gerumą ar blogumą - galime. Bet kuriuo atveju viskas skamba labai elementariai ir paprastai - negalima bus reklamuoti alkoholio labai daug kur. Deja...

Visą šį reikalą kontroliuoja įstaiga pavadinta "Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas" (NTAKD). Esu jau pasakojęs apie šios įstaigos beviltiškumą. Žmonėms, kurie su tuo nesusiduria parašysiu dar kartą.

Įsivaizduokite, kad einate į turgelį parduoti savo darželyje užaugintų daržovių. Taip, žinau, jūs to nedarote, bet priverskite savo fantaziją dirbti. Kiekvieną kartą nežinote ar būsite nubaustas ar ne, nors nusipirkote leidimą ir visas maistas labai sveikas ir šviežias. O nubausti gali už tai, kad pardavėte per raudoną obuolį, per didelę morką ir pan. Vienintelis variantas yra nuvažiuoti į maistą prižiūrinčią ir baudas rašančią tarnybą su savo daržovėmis, jas parodyti, bei leisti jiems surūšiuoti, kur baudžiama, o kur ne.

Skamba absurdiškai, bet tokia yra realybė. Net dideli alkoholio gamintojai, turintys savo teisininkus, taip elgiasi, nes būdami profesionalai, turintys ilgametę patirtį, teisinį išsilavinimą jie kiekvieną kartą siunčia naujo alaus etiketes, reklamas NTAKD darbuotojams pažiūrėti. Tai kasdienybė, nes "žaidimo" taisyklės absoliučiai neaiškios. Viską sprendžia NTAKD darbuotojai. 

Netikite? Visuomenėje žinomiems žmonėms draudžiama dalyvauti reklamuojant alkoholį. Daugelis, net nesidomintys maisto gamyba, žino Deivydą Praspaliauską. Jis puikiausiai reklamavo alkoholinį alų, nes NTAKD tai palaimino. Belieka spėlioti, bet mano nuomone kažkas nepažino ar nebuvo girdėjęs jo ir suteikė palaiminimą. O po to bausti nebegalima juk.

Baras "Alaus namai" savo baro viduje ant sienų surašė žinomų žmonių citatas apie alų. Iš lauko to nesimato ir norėdamas paskaityti, turėjai užeiti į baro vidų. Gavo baudą. Po to tiesiog citatose uždažė žodį "alus" ir viskas tavo "teisėta".

O dabar grįžkime į pradžią... Jų išaiškinimu, kadangi aš esu alaus specialistas, tai jie mane baus už mano nuomonės viešą išdėstymą soc. tinkluose apie vieną ar kitą alų. Kalba ne apie reklamą, ne apie konkretų prekinį ženklą, kuris yra mano klientas. Kalba apskritai apie bet kokio prekinio ženklo paminėjimą ar teigiamos nuomonės išsakymą apie alų. Man vis dar sunku patikėti, kad suvokdamas ir suprasdamas ką rašau apie alų - nebegaliu to daryti Lietuvoje. Mane baus.

Palikite komentarąKomentarai
  • Saulius

    Premjėras policininkas, sveikatos ministras turintis problemų su alkoholiu, tai ko norėt - Policinė valstybė. Įdomu kaip tai reglamentuoja Europos teisės aktai ir ar gali LT tesiės aktai prieštarauti europiniams.