Cookie Consent by TermsFeed

Kai jau negerai su galva - kalti visi

„Jau niekuo nebetikiu – nei žmonėmis, nei valstybe, nei policija. Jei nepavyks atgauti pinigų, nusižudysiu – šoksiu iš vienuolikto aukšto”, – vakar dejavo 85 metų vilnietė Vlada M., iš kurios telefoniniai sukčiai išviliojo 45 tūkst. litų.

Čia iš lryto straipsnio. Užkalnis buvo greitesnis ir labai jau piktas. Kai tik išgirdau šią naujieną per radiją, važiavau į darbą. Ir nusikeikiau.

Nesuvedžiau galų iki Seimo rinkimų, bet tas tiesa - ji rinks Seimą. Ji tikrai nepatingės nueiti ir prabalsuoti. Na nebent iki sekmadienio spės ištęsėti savo pažadą. Spėkite ar ji balsuos už vagį Kubilių, kuris neapsaugojo jos pinigų ir leido įvykti šiam baisiam neteisingumui?

Vietoj to, kad Vlada pagalvotų, kokia ji buvo kvaila atiduodama pinigus nepažįstamam žmogui, ji kaltina visus. Net ir įspūdingai greitai nusikaltėlius sulaikiusius pareigūnus.

Tiems, kas bandys sakyti, kad ji nekalta, čia senatvė ir pan., pasakysiu:

 1. protelio girdėti per radiją ir televizorių kaip apgaudinėjami žmonės buvo?
 2. laiko neturėjimu taip pat skųstis negali?
 3. kur yra bankas žino?

Tai kodėl tada ji nenuėjo iki banko ir nepaprašė padėti apsaugoti jos 45 000 Lt? Yra kelios puikios priemonės, kurias aš žinau. Nesistebėčiau, jei jų yra dar daugiau:

 1. Yra bankomato dienos limitas. T.y. kie kleidžia nuimti iš bankomato per dieną
 2. Yra dienos pavedimo sumos limitas
 3. Yra mėnesio limitas
 4. Yra sms žinučių užsakymas, kai nuo sąskaitos nuimama daugiau nei X pinigų

Prašymai pakeisti limitus dar neseniai ibuvo nemokami, tikėtina, kad taip yra ir dabar.

Palikite komentarąKomentarai
 • Sveikas

  O tu ar nepasensi? Visad būsi toks adekvatus ir krūtas? Heh...

 • senis_saltis

  hmmm komentaro nematau savo

 • chm :)

  Jau tikrai ne tai bobutei šovė mintis tokius limitus nusistatyti :) Greičiausiai Šiaulių bankas iš viso pervedimų limitų pagal nutylėjimą neturi. Kaip berods ir DnB. O retas pensininkas tokią informaciją, apie galimybę nusistatyti limitus, įsisavina, jei ir nugirsta netyčia. Tamsus miškas tie reikalai jiems.

 • nuo

  Mykolai: aš apie tai, kad reikia su protu pasidaryti apsaugas. Kam šovė į galvą pasidaryti limitus tokius, kad 45 000 galima perverti?

 • VD

  Aš laikausi nuomonės, kad rinkimuose balsuoti gali tik dirbantys darbą žmonės. Atleiskite pensininkai, jūs savo jau atbalsavote.

 • buržujus

  Skubat teisti, Užkalnis irgi :)

  Mano močiutė irgi vos nepasimovė. Naktį pažadino, pataikė sukalbėt.

  Balsuoja už vagį Kubilių.

 • karolis

  matai,Vidmantai, kaista, kodėl taip žmonės pasielgia. gali juos bet kaip vadinti. bet, yra toks dalykas kaip "užsirovė". dabar tu viską puikiai išaiškinai, manau Vlada lygiai taip pat papasakotų prieš įvykį arba net išsamiau, ir dar pasijuoktų, bet post fakctum jau tik tu žinotum ką reikėjo daryt, o Vlada galvoja- kodėl aš taip nepasielgiau. o dabar jos veiksmai jau neprognozuojami. ir kiekvienas žmogus taip gali "užsirauti". ir nebūtinai tai bus telefoninis sukčiavimas.

  p/s. taip taip atrodo neįmanoma, bet stabilumas yra kaip galvoji apie tą "įvikį" , bet jei netyčia nepagalvoji arba galvoji kad galvoji tačiau tai ne ta situaciją apie kurią galvoji :)

 • heh to Vaidas

  Man atrodo esi idiotas.

 • Vaidas

  Jooo, baisu iš tikro. Žiauru, bet noriu, kad kuo greičiau tokie išmirtų, nes realiai tai tik problemas daro.

 • Paulius

  Dar reikėtu paminėti, kad būtent bankas pranešė apie nusikaltimą ir padėjo policijai. Taip taip, tas pats kuriuo ji nebetiki.

 • nuo

  Straipsnyje rašo

 • Tomas

  Va todėl ir nėra reikalo didinti pensijų. Nes tada jie dar daugiau taupys, o dar daugiau sutaupę, dar daugiau atiduos sukčiams, ir tada dar labiau dejuos kokie visi blogi.

 • Klausimas

  Klausimas kitas, o iš kur ji tiek pinigų gavo?

  Jei sutaupė, tai labai įdomu kam taupė.